User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
23 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Bilge Adam SqL - Sistem eğitimi hak.

PuT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Bilge Adam SqL - Sistem eğitimi hak.

Selamın Aleyküm arkadaşlar.Hiç uzatmadan konuya direk dalıcam.Özel bir şirkette Bilgi işlem departmanında çalışmaktayım.Sistem tarafından orta düzeyde anliyorum ama genelde Nebim V3 programının danışmanını yapıyorum şirkete ve mağazalara.Kendimi geliştirmek amacıyla Bilgi adamın kurslarına katılmayı düşünüyorum eğer birlikte götürebilirsem Sistem ve sql kurslarında devam edicem.Eğer zor olucaksa yada zor olur denirse önceliğim Sql tarafında kendimi biraz geliştirip danışmanı oldugum programa daha fazla müdahale etmek.Burda ysüazılım mühendisleri ve sistemci konusunda gerçekten prof insanlar var ama işi gücü bırakıp bana eğitim ver demekte istemiyorum.Kurslara gidipte bi etkisini gören memnun olan yada olmayan yardımcı olursa çok sevinirim.Eğer çok bir faydası olmicaksa zaten buradaki arkadaşlardan zamanla herşeyi öğrenicem benim derdim kısa fazla yol almak acıkcası.

Yardımlarınızı esirgemiceğinizden eminim, bu yüzden hepinize şimdiden çok teşekkür ederim.Hayırlı Ramazanlar olsun
    Haksızlık önünde eğilmeyiniz. Çünkü hakkınızla beraber şerefinizi de kaybedersiniz.

Hz.Ali

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı PuT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamın Aleyküm arkadaşlar.Hiç uzatmadan konuya direk dalıcam.Özel bir şirkette Bilgi işlem departmanında çalışmaktayım.Sistem tarafından orta düzeyde anliyorum ama genelde Nebim V3 programının danışmanını yapıyorum şirkete ve mağazalara.Kendimi geliştirmek amacıyla Bilgi adamın kurslarına katılmayı düşünüyorum eğer birlikte götürebilirsem Sistem ve sql kurslarında devam edicem.Eğer zor olucaksa yada zor olur denirse önceliğim Sql tarafında kendimi biraz geliştirip danışmanı oldugum programa daha fazla müdahale etmek.Burda ysüazılım mühendisleri ve sistemci konusunda gerçekten prof insanlar var ama işi gücü bırakıp bana eğitim ver demekte istemiyorum.Kurslara gidipte bi etkisini gören memnun olan yada olmayan yardımcı olursa çok sevinirim.Eğer çok bir faydası olmicaksa zaten buradaki arkadaşlardan zamanla herşeyi öğrenicem benim derdim kısa fazla yol almak acıkcası.

Yardımlarınızı esirgemiceğinizden eminim, bu yüzden hepinize şimdiden çok teşekkür ederim.Hayırlı Ramazanlar olsun
    EDİT: Yazılım mezunuyum fakat üniversiteyi bitirmekten başka derdimiz olmadıgı için üstüne bakmadıgım için geliştirmedim ama geldi lazım oldu.Daha önce lise-üniversitede Sql-Visual studio vs kullandım.Temel bilgilere sahibim.
    Haksızlık önünde eğilmeyiniz. Çünkü hakkınızla beraber şerefinizi de kaybedersiniz.

Hz.Ali

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bilge Adam microsoft tarafından belge veriyordu hala devam ediyorsa olabilir

Sadece kendisi veriyorsa o parayı vermen bence değmez

Ama öğrenip cv de değerli bir belge ile ispatlanırsa sizin adınıza daha değerli olur

Şirketde öğrenme şansınız varsa microsoft belgeside yoksa gitmeye gerek yok derim
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yigit-Y Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bilge Adam microsoft tarafından belge veriyordu hala devam ediyorsa olabilir

Sadece kendisi veriyorsa o parayı vermen bence değmez

Ama öğrenip cv de değerli bir belge ile ispatlanırsa sizin adınıza daha değerli olur

Şirketde öğrenme şansınız varsa microsoft belgeside yoksa gitmeye gerek yok derim
    Araştırmaya devam ediorum şuan microsoft sertifikasının altını çize çize söylemişler zaten.Eğer bu sertifika olmicaksa öğlen gibi arayıp bilgi alıcam gitmicem sanırım.Tabi alıcakları ücretide bağlı herşey.

Hz.Ali

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Araştırmaya devam ediorum şuan microsoft sertifikasının altını çize çize söylemişler zaten.Eğer bu sertifika olmicaksa öğlen gibi arayıp bilgi alıcam gitmicem sanırım.Tabi alıcakları ücretide bağlı herşey.
    Rakamlar kallaviydi 4 sene önce sertifika muhabbeti var diye

Ben en güzel stajda öğrenmiştim hard ve software işlerini

Okul bir halt öğretmedi ytü de okudum bende

İş yerinde öğrenmek hem ucuz hem daha sağlıklı

Dediğim gibi cv ne pozitif etki yaratır sertifika

Öğrenmesine öğrenirsin ama işin sonunda sql king olunmuyor haberin olsun

Programlama dilleri veritabanı yapıldıkça oturan şeylerdi her projede başka problemler çıktıkça tecrübe ile pekişir
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yigit-Y Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Rakamlar kallaviydi 4 sene önce sertifika muhabbeti var diye

Ben en güzel stajda öğrenmiştim hard ve software işlerini

Okul bir halt öğretmedi ytü de okudum bende

İş yerinde öğrenmek hem ucuz hem daha sağlıklı

Dediğim gibi cv ne pozitif etki yaratır sertifika

Öğrenmesine öğrenirsin ama işin sonunda sql king olunmuyor haberin olsun

Programlama dilleri veritabanı yapıldıkça oturan şeylerdi her projede başka problemler çıktıkça tecrübe ile pekişir
    Aslında bana en büyük artısı sertifika olucak zaten.Verdiğim paranın hakkını verse yeterli Prof. olmaya gerek yok zaten çünkü ufak sorgular yazmak müdahale etmek çapında öğrenmem benım için yeterli olucaktır.Eğer windows sertifikası olmazsa ucuk fiyata gitmeyi düşünmüyorum ama dediğim gibi fiyat ucuk olmazsa wındows sertifikası olmasa dahi bişeyler katıcağını düşünürsem gidicem.Şölede bişey var şirkette gerçekten son noktaya gelmiş abiler var yazılım konusunda onlardan gerekli desteği almam daha kolay olur gerekli alt yapıyı kurabilirsem kursta.

Hz.Ali

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sistem ve Yazılım Eğitimi aynı anda çok zorlar. Ayrıca evet şu an verdikleri sertifikalar MS sertifikası.

Sadece ilk kez işe girerken işe yarar bende 9 sayfa sertifika var, kimse oo 9 sayfa sertifikan var diye beni işe almadı (Sistem tarafında Server 2003den Server 2012 R2 TMG Exchange Skype vb Sertifikalar)
    Verdikleri eğitim MOC (Microsoft felan filan Course ) diye geçer MS kendi imajları ve öğretim dökümanları kullanmaktalar.
    Aldığın eğitimden önce eğitimi kimden aldığın önemli Yazılım konusunda çok fazla talep mevcut o yüzden baya yoğundur.
    Sana eğitimi satarlarken son boş yer yarın açılıyor kelimlerin %99 yalan
    Ben eski Bilge Adam eğitmeni olarak bunları önerebilirim sana
    Alıntı Kadyr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    olum erken ödersen tabiki notun düşer adamın alacağı faize kesik atıyorsun adam seni ...kecekti ne güzel

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2013 Bilge adam Network ve sistem Ağ uzmanlığı mezunuyum.Microsoft üzerinden de 7 sertifika aldım.Adamların işi sertifika verip göndermek değil.Eğitime başladığında anlarsın zaten Eğitimin nekadar üzerine düştüklerini.
    ATATÜRK

HPMania - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Biraz kafanızı karıştırmak gibi olacak ama ben sizin yerinizde olsam sistem eğitimine hiç bulaşmazdım. Zaten çalıştığınız yerde de farkediyorsunuzdur sistem mühendisleri genelde şirketlerde zurnanın son deliği oluyorlar Ayrıca yazılım temeliniz de olduğuna göre benim size tavsiyem yazılım konusunda kendinizi geliştirmeniz olur. Sistem tarafını da bilmek iyidir ama bu konularda da birşeyler öğrenmek için mevcut şirketinizdeki insanlardan destek alabilirsiniz. Geleceğiniz için yazılım tarafına yönelmeniz çok daha iyi zira şuan bütün büyük firmalar bulut teknolojilerini ön plana çıkarıyorlar, çok uzun vadede durum nasıl olur öngörmek zor ama orta vadede firmalarda sistem mühendisliği giderek önemini kaybedecek bence. Bir de ingilizce seviyeniz nedir bilemiyorum ama iyi derecede ingilizce bilmek de çok çok önemli bu meslekte. Okuduğunuz anlayacak kadar olması da yeterli değil, uzman olduğunuz konularda diğer insanlar ile ingilizce tartışabilecek kadar hakim olmalısınız.

Kurs konusunda ise açıkçası ben hakkıyla eğitim verildiğini düşünmüyorum. Zaten özellikle Microsoft ürünlerinin kurs içerik ve planlarını internet üzerinden bulabilmek mümkün, kurslarda da bu programlara uygun eğitim veriliyor. Zaten bir altyapınız var, ben olsam bu kurs içeriklerini edinir ve kendim çalışırdım. Ardından sadece sınavlara girip sertifika alırdım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Amaç öncelikle kendini geliştirmek ve öğrenmek ise, biraz teknik ingilizceye kasıp MOOC, Massive Online Open Course, yani online kurslara bakınmalısınız. Üniversitelerin de dahil olduğu bir çok program var ve bilgi dağarcığınızı çok ciddi geliştirebilir. Tabi bunlardaki en büyük sorun hepsi ingilizce. Sertifika kısmına gelince, bazıları veriyor da genelde 100 dolar civarında oluyorlar. Kurslar ücretsiz olsa da sertifikalandırmaları ücretli olabiliyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yiiter Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sistem ve Yazılım Eğitimi aynı anda çok zorlar. Ayrıca evet şu an verdikleri sertifikalar MS sertifikası.

Sadece ilk kez işe girerken işe yarar bende 9 sayfa sertifika var, kimse oo 9 sayfa sertifikan var diye beni işe almadı (Sistem tarafında Server 2003den Server 2012 R2 TMG Exchange Skype vb Sertifikalar)
    Verdikleri eğitim MOC (Microsoft felan filan Course ) diye geçer MS kendi imajları ve öğretim dökümanları kullanmaktalar.
    Aldığın eğitimden önce eğitimi kimden aldığın önemli Yazılım konusunda çok fazla talep mevcut o yüzden baya yoğundur.
    Sana eğitimi satarlarken son boş yer yarın açılıyor kelimlerin %99 yalan
    Ben eski Bilge Adam eğitmeni olarak bunları önerebilirim sana
    Çok teşekkür ederim ilgi ve alakanız için.Aslında çok bir önemi yok dediğiniz gibi ama söyle yok işi bilmeyipte sertifikan olması pek bişey ifade etmıyor.Benim ilerleceğim bölüm yazılım tarafı cünkü dediğim gibi Nebim diye bilinen programın danısmanlıgını yapıyorum temel sorguları vs biliyorum fakat Sql tarafında ne kadar çok şey bilirsem yada söyle söyliyim Sql konusunda bildiğim en ufak sey bile burada o kadar çok işime yarıyor ki anlatamam size.Çünkü programa mudahale etmemiz gereken zamanlar oluyor bunlarda öğrenmeden geçiyor.3 sene 5 sene sonra zaten Prof kısmına gelicem mesleğimde ama neden o kadar bekliyim daha erken öğrenebilme ihtimalim varsa.Açıkçası böyle bir fikir var kafamda suan fiyat konusunda araştırıyorum ve size bazı sorularım olabilir özelden.Şimdiden kusuruma bakmayın lütfen

Hz.Ali

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MKT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2013 Bilge adam Network ve sistem Ağ uzmanlığı mezunuyum.Microsoft üzerinden de 7 sertifika aldım.Adamların işi sertifika verip göndermek değil.Eğitime başladığında anlarsın zaten Eğitimin nekadar üzerine düştüklerini.
    Aslında bana iş bulsunlar vs gibi bir derdim yok benim.Mevcutta çok şükür gayet düzgün bir işim mesleğim var.Benim amacım zamanlar kendime bişeyler katmaktan öteeğer alabiliyorsam neden daha fazlasını daha kısa sürede almiyim.Çünkü yazılım tarafıyla işim olsada departman olarak Bilgi işlem departmanındayım sistem tarafını orta düzeyde biliyorum.Neden bildiklerimin üstüne bişeyler eklemiyim

Hz.Ali

phoenixs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam iyi günler ben Bilge adam dan ISTQB-1 eğitimi aldım uluslar arası test eğitimi şahsi fikrim paramız boşa gitti
    Eğitim yetersiz di ikramlar iyiydi (Nutella lı poaça vardı ) şunu anladım ki yazılım olayında kimin önünden çok veri geçerse o daha çok biliyor ve her sektörün kendine özgü bi tarzı var test yazılım usulü ne kadar evrensel desek de değil
    Benim şahsi görüşüm sadece sertifika için gidilebilir ama zaten işinizi iyi kaliteli yaptığınıza inanıyorsanjx

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı HPMania Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biraz kafanızı karıştırmak gibi olacak ama ben sizin yerinizde olsam sistem eğitimine hiç bulaşmazdım. Zaten çalıştığınız yerde de farkediyorsunuzdur sistem mühendisleri genelde şirketlerde zurnanın son deliği oluyorlar Ayrıca yazılım temeliniz de olduğuna göre benim size tavsiyem yazılım konusunda kendinizi geliştirmeniz olur. Sistem tarafını da bilmek iyidir ama bu konularda da birşeyler öğrenmek için mevcut şirketinizdeki insanlardan destek alabilirsiniz. Geleceğiniz için yazılım tarafına yönelmeniz çok daha iyi zira şuan bütün büyük firmalar bulut teknolojilerini ön plana çıkarıyorlar, çok uzun vadede durum nasıl olur öngörmek zor ama orta vadede firmalarda sistem mühendisliği giderek önemini kaybedecek bence. Bir de ingilizce seviyeniz nedir bilemiyorum ama iyi derecede ingilizce bilmek de çok çok önemli bu meslekte. Okuduğunuz anlayacak kadar olması da yeterli değil, uzman olduğunuz konularda diğer insanlar ile ingilizce tartışabilecek kadar hakim olmalısınız.

Kurs konusunda ise açıkçası ben hakkıyla eğitim verildiğini düşünmüyorum. Zaten özellikle Microsoft ürünlerinin kurs içerik ve planlarını internet üzerinden bulabilmek mümkün, kurslarda da bu programlara uygun eğitim veriliyor. Zaten bir altyapınız var, ben olsam bu kurs içeriklerini edinir ve kendim çalışırdım. Ardından sadece sınavlara girip sertifika alırdım.
    Dedikleriniz çok mantıklı.Burada arkadaşlarım abilerimlede bu konuyu konustuk her türlü destek ve yardımı esirgemiceklerdir zaten ki bunuda bir çok kez belirttiler ama sonucta iş yeri ve yaklasık 60 tane mağazam var.Telefonlar susmuyor hangi ara müsait olupta bişeyler öğrenicem yada öğreticek o sorun oluyor.Bu yüzden ki bişeyleri eğitmen eşliğinde öğrenip kendımı bıraz geliştirdikten sonra döküman vs eşliğinde takıldıgım yerlerde gerekli desteği aha kolay ve kısa sürede alabilirim.

Hz.Ali

phoenixs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İnanıyorsanız ve size eğitimi verecek personel sizin le aynı alanda çalışmadı ise farklı konular dan bahsediyormuş gibi oluyorsunuz

Mesela siz bankacı sınız bankanın yazılım işlerine bakıyorsunuz işte kartı tak-şifre gir-sonra seçeneği ikiye böl doğru şifre yanlış şifre uyarı metinleri cart curt
    Ama size eğitimi verecek Personel Telekom fa çalıştı ise farklı şeyler den bahşediyor ve sizin sektöre hakim değilse anlayamıyorsunuz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı phoenixs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam iyi günler ben Bilge adam dan ISTQB-1 eğitimi aldım uluslar arası test eğitimi şahsi fikrim paramız boşa gitti
    Eğitim yetersiz di ikramlar iyiydi (Nutella lı poaça vardı ) şunu anladım ki yazılım olayında kimin önünden çok veri geçerse o daha çok biliyor ve her sektörün kendine özgü bi tarzı var test yazılım usulü ne kadar evrensel desek de değil
    Benim şahsi görüşüm sadece sertifika için gidilebilir ama zaten işinizi iyi kaliteli yaptığınıza inanıyorsanjx
    Aslında derdim kendimi bi tık ileriye atmak.Çalıştıgım yerde her gun yenı seyler öğrenip gelişiyorum ama bunu hem sertifikayla hemde gidiceğim kurs seminer vs ile geliştirip öğrendiklerim konusunda ileriye gitmek.Yoksa sistemle işim yok yazılım yazım vs işim yok.Tek işim mevcuttadaki programda ufak sorgular yazmak ki bunlar hazır sekilde elimizde mevcut.umarım anlatabilmişimdir kendimi

Hz.Ali

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şahsi görüşüm SQL öğrendikten sonra Nebim yerine SAP tarafına kayman orada daha fazla iş gücü açığı var daha fazla kazandırıyor. Mesela bir kurumun SAP sistemlerine geçmesi en az 3 yıl ve senelik 1 veya 1.5 trilyonluk maliyet burda SAP konusunda tecrübeli olan arkadaşlar her zaman büyük pastayı yer
    Alıntı Kadyr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    olum erken ödersen tabiki notun düşer adamın alacağı faize kesik atıyorsun adam seni ...kecekti ne güzel

Emre İlbi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sql'den kastınızı tam anlayamadım, basit sorgular yazmak mı? Select, Update, Delete vs.

yoksa procedure, trigger, function vs. mi yazmak?

Oracle uzmanından eğitim almış birisi olarak, naçizane tavsiyem, oturup uğraşmanız olur,

çünkü geneli teorik eğitim veriyor, oysa gerçek hayatta işler öyle ilerlemiyor

altima - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

2006 BA mezunuyum. bi ton sertifika sınav vs war. inan hiçbiişey yaramamakta. ciddiyim.

16 yıldır bu işi yapıyorum. 2004 ten itibaren kazanılan para her sene düşmeye başladı. IT de artık inan kazanç yok. çünkü yeni gelen nesil araştırmayı ve "google" kullanmayı bilmekte. o sebepten artık hemen herkes IT cıyım diye geçinmekte.

şahsi tavsiyem hiiiç bulaşma, he yok illa gircem dersen direk yazılıma yönel.

ben yakın zamanda ((inş)) gitcem istanbuldan.. gittiğim yerdede bilgisayarın "B" sini ağzıma almıcam. direk ticaret.

16 yıldır bu işten ekmek yiyen biri olarak yazdım. karar yine sana kalmış.
    selametle

Rıdvan

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler