User Tag List

Sayfa 2/5 İlkİlk 1234 ... SonSon
87 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Bmw'ye Toki Vergisi?

McKrop - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şehit ailelerine 1600cc ve altı araçlardan vergi almadılar. Millet akın akın araba aldı mercedesler bmwler fora. Şimdi onların borcunu ödeyeceğiz arkadaşlar. Önce evlere güzel radar cezaları gelir. Sonra HGS geçişlerinde güya okudığından dolayı ikinci bir ceza. Daha sonra motorine, benzine zam. En son köprülere güncelleme. Sonrası zaten kış doğal gaza zam yaparak açığı kapatırlar üstüne birde devletin cebine para kalır. Onunlada mercedeslerini yenilerler

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Blututlu arabalardan da iletişim vergisi falan alınırsa şaşırmayın. Para hakikaten suyunu çekti demek ki.

mert_can 41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Bunedir amk yaa vallah kafayı yiyicem. Banane tokiden benim kazancıma bir güncelleme yokken her şeye bir vergi. Biri daha çıkıp köprü yol yaptı vb derse bu sefer kötü yapacam çıldırıcam yaa......
    Alıntı MBALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

fkocak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Siz de herşeye itiraz ediyorsunuz. Güney Afrika dan gelen araba almazsınız olur biter. Hatta araba almasanız da olur. Bisiklet alın benim gibi bisiklet sürün. Su ve yemekle çalışıyor hem

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Zaytung değil mi?

Bırakın taş taşı
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu yılın zamlarını yılbaşından önce yapıp 2017 en ufak bir vergi zammı olmayacaktır diyen akpli bakanın sevenleri neredesiniz?

müstehak la size. ben sırbistandan 2500 euroya full paket cam tavanlı 307 satın alırken aynı ikinci el arabaya 40bin verin. vallahi müstehak.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

mert_can 41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı fkocak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Siz de herşeye itiraz ediyorsunuz. Güney Afrika dan gelen araba almazsınız olur biter. Hatta araba almasanız da olur. Bisiklet alın benim gibi bisiklet sürün. Su ve yemekle çalışıyor hem
    o değilde ben ford un gölcükteki fabrikasını merak ettim şimdi napıyorlar içerde sanırım tüm fabrika araba üretmeyip her gün eller havaya yapıyor..
    Alıntı MBALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı McKrop Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şehit ailelerine 1600cc ve altı araçlardan vergi almadılar. Millet akın akın araba aldı mercedesler bmwler fora. Şimdi onların borcunu ödeyeceğiz arkadaşlar. Önce evlere güzel radar cezaları gelir. Sonra HGS geçişlerinde güya okudığından dolayı ikinci bir ceza. Daha sonra motorine, benzine zam. En son köprülere güncelleme. Sonrası zaten kış doğal gaza zam yaparak açığı kapatırlar üstüne birde devletin cebine para kalır. Onunlada mercedeslerini yenilerler
    şehit ailelerine bedava araba vereceğiz, bunun karşılığında ötv ye %10 zam yapacağız diğer vatandaşlara desinler. gıkımı çıkarırsam namerdim. Hatta ihtiyacım olmadığı halde türkiyeden 1 araba satın alıp antalyadaki otoparkıma koymazsam adam değilim.

ancak toki nedir yahu? yandaş müteahhitleri zengin etme kurumuna fon sağlamak için bizi sağmak nedir sıktı vallahi artık.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu yılın zamlarını yılbaşından önce yapıp 2017 en ufak bir vergi zammı olmayacaktır diyen akpli bakanın sevenleri neredesiniz?

müstehak la size. ben sırbistandan 2500 euroya full paket cam tavanlı 307 satın alırken aynı ikinci el arabaya 40bin verin. vallahi müstehak.
    Valla abi bazen burda napiyorum diye sormuyorumda degil kendime , her gun para kazanmak daha zorlasirkan her gun bi vergi haberiyle uyaniyoruz

SpeedlinE™ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ev gibi araba tanımına uygun bu vergi Bir nevi reklam, içi geniş geniş ferah anlamında...

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Neyseki hep uzakdogu aldimdan beni etkilemeyen akfjdhancusis

Direk c200d ve bmw 1.5 motorlu modelle vergisi daha guzel
    olurdu
    1881 - 193

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sıfır araç satış adeti ne durumda şuan ? Ben nedense sürekli yolda makyajlı f30 makyajlı a3 golf8 falan görüyorum. Bu fiyatlara bu araçlar hayla satılıyosa müstehak bize .

Gün geçtikce fakir daha fakir zengin daha zengin olmakta .

aRSLaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Amaç ek vergi toplamak olsa sadece Güney Afrika üretimli sınırlı aralıkta silindir hacimli araçlara uygulanmazdı. Bu işin içinde birilerine göreceli olarak ceza ya da yaptırım uygulamaya çalışmak var. Kimse de neden sadece 1500-1600 Güney Afrika diye sorgulamamış mı?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı i-vtec07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sıfır araç satış adeti ne durumda şuan ? Ben nedense sürekli yolda makyajlı f30 makyajlı a3 golf8 falan görüyorum. Bu fiyatlara bu araçlar hayla satılıyosa müstehak bize .

Gün geçtikce fakir daha fakir zengin daha zengin olmakta .
    kardeşim daha önce şöyle bir paylaşım yapmıştım. belki fikir gördüklerimiz ve inandıklarımız hakkında.

Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dostum türkiyede her 1000 kişiye 233 araç düşüyor. dünya sıralamasında 60ncı sıradayız, araç zenginliği konusunda yani malesef pompalandığı yada gözümüzle gördüğümüz kadar zengin değiliz. çoğumuz istanbul izmir ankara gibi yerlerde yaşayınca bize öyle geliyor çok fazla araba var gibi. malesef ülkemizin il sayısı 3den çok daha fazla.

örneğin san marino 1000 kişi için 1263 araca sahip nüfus sayısından fazla araç sayısı var adamlarda (tabiki gereksiz bencede), monako 900, amerika 800, guam 680, krizdeki yunan 624, katar kuveyt kıbrıs 530+, bulgar hırvat slovakya 440(estimated), kadınların araç kullanması yasak olan arabistan v.s 336,

biz 233 araçla listede 60ncı yani bosnahersek umman uruguay ve antigua barbuda diye bi fakir ülke var mış onlarla aynı seviyedeyiz

tek sevincim iranı biraz sollamışız, iranda 1000kişiye 200 araç düşüyormuş

Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    he birde tüm gün hiç durmadan trafikte dolaşan iş için kiralık araç sayısıda 300bin, 35bin kadar da günlük kiralayanlar varmış. türkiyenin trafiği normal, bu araç sayısından daha az sayıda olan ülkeler bile şehir içi 4 şerit gidiş gelişli yollar yapmaya başladı. bizde zaten yığılma hep büyük şehirlerde.

antalyada çok göç alıyor yakında oranında yolları yetmeyecek. örneğin bu yıl bir yolu yaparken günde 5 bin araç geçecek diye hesaplayıp yol yapıyorlar, yol bitene kadar antalyanın nüfusu artıyor o yoldan 7 bin araç geçince trafik oluşuyor.

altugkocer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    63 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bence yerinde bir karar. Ben devlet olsam, halkım da sorgusuz sualsiz çatır çatır vergilerini ödese ben de her şeye vergi koyarım.

Hatta ben devlet olsam vergileri sınıflandırmam, direk vergi derim. Koskoca devletsin yani ne öyle eğilip bükülüyon, yok toki vergisi yok özel tüketim, yok asfalt, yok çöp, yok su. Vergi de geç, kimse sana dil uzatamaz!

Durmak yok yola devam

oabayram - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    -Başkanlık maşkanlık anlamam da
    -Ankara dikkat etsin hareketlerine
    -Ben genelkurmay cumhurbaşkanı başbakanınızım
    -Türkiye cumhuriyetinin hem de amerikanın prezınt pirezınım
    -Dikkat et ayaanı denk al.
    -Süleyman demirel de yemin ederim yetmiş milyon kişiyi vurcam
    -Namussuz evladıyım devrim ihtilal dinlemem.
    -La yeter ya
    -Askeri politikayla ne oynuyosun.
    -Tutukla hepsini gitsin bitsin.
    -O otüz üç üç sıfır birin kendisiyim
    -Tbmm sıfır bir
    -Ara beni bul!
    -Ankara beni bulsun!
    -Yarın obür gün hazine açıldığında bulamadığında canını yakarım.
    leyleğiz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Afrikadan hangi araçlar geliyor ki bize? inandırıcı gelmedi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı burak10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Afrikadan hangi araçlar geliyor ki bize? inandırıcı gelmedi
    az önce listeye baktım markaların çoğunun orada fabrikası var bmw mercedes v.s, belki türkiye ye gelecekleri başka ülkeden getirerek aşarlar o sorunu. çünkü hepsinin başka ülkelerde de fabrikası var ama bazen şöyle bir olay oluyor, mesela bu yıl 3.16 lar güney afrikada üretilecek filan deniyor, o şekilde sistem oluncada direk etkileniyor. bmw mercedes sadece örnek nerdeyse türkiyedeki araç markalarının yarısından çoğunun fabrikası var orada.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler