User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
36 sonuçtan 20 ile 36 arası

Konu: Markafoni kapanıyor..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sti_Ozan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ozaman bi soruda ben sorayim ziraat bankasi da isim degistirip ziraat katilim olmus ve logosuda degismis. Sizce burdaki durum nedir? Durduk yere keyif icin isim ve tabela degismezler sanirim?

İsim değiştirmedi.
    İkisi farklı kuruluşlar..

delta0o - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sti_Ozan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ozaman bi soruda ben sorayim ziraat bankasi da isim degistirip ziraat katilim olmus ve logosuda degismis. Sizce burdaki durum nedir? Durduk yere keyif icin isim ve tabela degismezler sanirim?
    isim değişme yok katılım bankaçılığa yapıyor artık vakıf katılım da var bu arada..
    TeKS@S

Sadık Özyer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ziraat katılım çok önceden yok muydu ?

Sti_Ozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ziraat isim değiştirmedi, katılım bankacılığına da başladı...
    Alıntı Tunacan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İsim değiştirmedi.
    İkisi farklı kuruluşlar..
    Alıntı delta0o Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    isim değişme yok katılım bankaçılığa yapıyor artık vakıf katılım da var bu arada..
    Cahil tarafimizdan uyanmisiz belli oldu yanitlar icin tesekkur ederim
    Hız,sonsuz bir tutkudur.

TechTurkey FaBeRgE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlısı olsun, bunlar hep iceberg, bakalım daha neler göreceğiz.

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Evrenoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben iş yapmaktan ziyade direkt içeriden konuyu biliyorum, zira eşim genel müdürlükte..
    Resmi olarak çıkmak gibi bir durum yok, halen aktif olarak devam ediyor. Bankacılık lisanslarında bir değişiklik yok.
    Resmi olarak çıkan bir kurumun bankacılık lisansını devretmesi ya da iptal etmesi gerekir. Resmi olarak çıkan bir kurum iş yapamaz halen. Ne şubesi açık olur ne de bir firmaya kredi verebilir..
    Kurumsal tarafta artan bir iş hacmiyle devam ediyorlar faaliyetlerine. Hatta 10M+ kurumsal kredi onaylarında belki de hayatının en yoğun dönemini yaşıyor eşim..
    Bireyselde de küçük müşterileri almıyorlar, büyük müşteri geldiğinde büyüklüğüne göre kabul ediliyor
    Bunun haricinde işe alımlar da devam ediyor. Yaklaşık 2-3 ay kadar önce bir arkadaşımız işe girdi GM'de..
    Bireysel tarafta ise şube kapatmadan mütevellit işten çıkarımlar mevcut..
    konuyla alakasız ama içerden biri olunca merakımı gideriyim hsbc ile bir donem çıkan birsuru para akladı zarrab ile ambargoyu deldi vs soylentileri sonuçlandımı okadar bilgi kirliliği olduki etraf bayağıdır ses çıkmayınca merak ediyordum hatta dolar kullanımı ile ilgili ceza alabilir soylentisi bile duydum oha demiştim

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı onursumer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    konuyla alakasız ama içerden biri olunca merakımı gideriyim hsbc ile bir donem çıkan birsuru para akladı zarrab ile ambargoyu deldi vs soylentileri sonuçlandımı okadar bilgi kirliliği olduki etraf bayağıdır ses çıkmayınca merak ediyordum hatta dolar kullanımı ile ilgili ceza alabilir soylentisi bile duydum oha demiştim
    Bir dönem o şekilde dedikodular çıktı ama sonra arkası gelmedi. Ya kapadılar ya da gerçek değildi.
    Lakin şahsi fikrim gerçek olsaydı HSBC Londra mutlaka HSBC TR'ye çok ciddi bir yaptırımda bulunurdu

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Markafoni marka değeri 100.000TL den fazla edebilecek bir firmaydı. Yaptığı işler, satışlar, bütün bunları yaptı. Kadınlara internetten alışverişi sevdirdi. Anladığım kadarıyla yönetemediği için yıkıldı.

Çünkü ana çalışma prensipleri zarar edebilecek bir sistemde değil. Bir markaya gidiyor. Ürünlerin listesini, alış fiyatını ve stok sayısını alıyor. Üstüne kar koyup satıyor. İlanları bitince tedarikçiye hangi üründen kaçtane lazımsa sipariş veriyor. Yani elinde olmayan malı, alış fiyatı belli malı peşin satıp istediği vadede %99.99 satış oranlı satıyor. Bu sistemde zarar etmesi neredeyse imkansız.

Yaptığı lojistik masraf, ürünlerinlri fotograflanması, paketlenmesi ve iade işle işlemleri.

Kimsenin günahını almayayım ama biri markafoniyi fena öpmüş. Sağlam cukkalamış.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onursumer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu rizanın ambargo konusunu bende araştırmıştım zamanında. Anladığım sistem şu. Biz ülke olarak irandan doğalgaz alıyoruz. Fakat bunun parasını amerikan ambargosu nedeniyle irana ödemiyoruz. Bu parayı halkbank taki iran hesabına yatırıyoruz. Sonra iran bizim ülkemizden gıda, teknoloji, tekstil gibi ürünler satın alıyor parasını bu hesaptan çekiyoruz. Yani para yerine bartır yöntemi gibi bir sistem kullanıyoruz.

Fakat riza zarrab gerek hükümet desteğiyle, gerek halkbank müdürleriyle, gerek iran bağlantısıyla bu sistemi aşıyor. Nasıl mı? Bir gıda şirketiyle irana mal satıyor. Hemde 10-20 katı fiyatla. Tabi ki iran devletide bu fiyatları kabul ediyor gözüküyor. Ama amaç rızanın elde ettiği büyük karın bir kısmıyla altın alınıp kayıt dışı olarak irana sokuluyor. Böylelikle ticaret sağlanıyor.

Burada önemli 2 konu var. 1 türkiyenin 65 milyonluk iranın ana tedarikçisi konumundayken, ülkece iran pazarı rıza ya devrediliyor. Düşünsenize her gün irana ihracat yapıyoruz.
    2- elimizdeki fiziki altınların büyük çoğunluğu irana aktarıldı. Bir dönem yastık altındaki altınları çıkartın durumu buydu

snan1910 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aydın Söke de Lee fabrikası Ekim ayı itibariyle kapanıyor, yılların fabrikası 700 işçisi var

Bu Markafoni kendi stoğundan mı satıyordu? N11 örneği verilmiş bildigim kadarıyla n11 tamamen komisyon üzerinden gidiyor

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    N11 gitti gidiyor sahibinden gibi sitelerin kapanması için bir neden yok çünkü bir giderleri yok.. en fazla işçi çalışan sayısını azaltırlar.. bu siteler toptancı esnaf dükkan sahipleriyle insanları buluşturup bir araya getiren aracılar..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    N11 gitti gidiyor sahibinden gibi sitelerin kapanması için bir neden yok çünkü bir giderleri yok.. en fazla işçi çalışan sayısını azaltırlar.. bu siteler toptancı esnaf dükkan sahipleriyle insanları buluşturup bir araya getiren aracılar..
    Aslında giderleri var. !
    5 yıl bu şirkette çalıştım. 2 hafta önce çıkışımı hesaplayıp gönderdiler.Bir gram üzülmedim.3 kere şirketi başka lokasyonlara taşıdım. Her taşında emeğim vardır fakat beter oılsunlar

Sina Afra döneminde herkes mutluydu gaziosmanpaşadaki bina tüm çalışanların evi gibiydi. Naspers alegro grubu satın aldı işler değişti.
    İlkbaşta bütün ekiplerden arkadaşlarımız çıkarıldı. Daha sonra Uniq plazaya taşındık( en büyük yanlışıdır markoninin). Daha sonrasında Callcenter studio hukuk outsource edildi.
    Az elamanla kar ederiz dediler olmadı. Stoklarına saçma sapan markları aldılar bu adetler okadar fazlaydıki depo hep doluydu.
    Ödemleri uzattılar hatta noname marklardan batan firmalar oldu. bu zamana kadar yinede iyi gidiyorduk.
    Geçen sene mayıs ayında sistem geçişi oldu bir gecede geçtiler ne test ne beta yapıldı. Ürün gönderemik stoklarımızda olmayan ürünler sattık.Müsteriyide tedraikçiyide zor durumda bıraktık.

Bir şirket nasıl batırılır gördük hemde bunu gözümüzün içine baka baka yaptılar.
    Ah ilker vah ilker...

Daha yazacak çok şey varda salladım artık.

Herişte bir hayır vardır dedik kendi işimizi kurduk. Seyrantepede studıomu açtım yolunuz düşerse çaya kahavye beklerim.

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bu tarz sitelerin eleman giderlerinin haricinde çok ciddi donanım / yazılım giderleri mevcut.. Misal, bu sayılan e-ticaret sitelerinden biri yılbaşından beri 1.5 m usdlik ( 3 te 1 ini ben sattim ) donanim aldı, daha da alacak.. Yazılım yatırımı da benzer seviyelerde.. Yaklaşık her sene bu civarda yatırım yapıyorlar.. Yani zannedildiği gibi gidersiz değil bu siteler..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Evrenoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu tarz sitelerin eleman giderlerinin haricinde çok ciddi donanım / yazılım giderleri mevcut.. Misal, bu sayılan e-ticaret sitelerinden biri yılbaşından beri 1.5 m usdlik ( 3 te 1 ini ben sattim ) donanim aldı, daha da alacak.. Yazılım yatırımı da benzer seviyelerde.. Yaklaşık her sene bu civarda yatırım yapıyorlar.. Yani zannedildiği gibi gidersiz değil bu siteler..
    Evrenoz, elbette yatırım yapacak. Fakat markafonu ürün satan bir işletme değildi. Hizmet satan bir siteydi. A firmasının malını b müşterisine taşımacılığını yapıyordu. Alışveriş veriş merkezindeki bür dükkan değil. Alış veriş merkezi yönetimiydi.

markafoni markası için 5m $ lık teknoloji yatırımı benim gözümde hiç bir şey. O paraya hangi avm yi açabilirsin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Belkide hatası bu olmuştur. Pazar alanı sahibiyken, benim pazarıma gelen çok. Tüm pazarcılara kovayım. Fason üretim yaptırıp kendi pazarlarımı koyayım demiş olabilir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

mturan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben de bu sektörde çalışıyorum. Şahsi fikrim düşük karlılık ile yüksek giderlere ve rekabete dayanamadılar. Eskiden private shopping'di onun ekmeğini yediler, sonra onun da boku çıkıp iş modeli ölünce farklı kalamadılar. Ayrıca markafoni %100 bir internet şirketi değildir, Depo ve kargolama gibi ekstra operasyonları da olduğu için. N11, GG, Sahibinden pazaryeri olduğu için etliye sütlüye karışmaz sadece buluşturur ve aracı olur. %100 masa başı çalışan ekipleri sayesinde giderleri sadece eleman ve teknoloji'dir. İş modeli temiz olduğundan riskleri çok daha azdır. Sektör için de ülke için de üzücü bir haber, birsürü insan işsiz kaldı..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler