User Tag List

Sayfa 4/15 İlkİlk ... 2345614 ... SonSon
276 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: Katar Arap Aleminden Atıldı!!!

DR059 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Ne İranmış bee...

İran'da yaşayan ''pers'' olmayan ne kadar vatandaş varmış bir bakalım bence.
    Sadece bir fotoğraf atıyorum;

Bu arada elimizi attığımız yer kuruyor. Bir Katar emiri kalmıştı, yarın o devrilip yerine aileden başkası geldiğinde; sıcak parayı çok ararız gibi.

YsnErhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ahmet Saraçoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

abi bu olay gerçekmi?
    Bu resmi bende gordüm ve simsonlarin trumpla ilgili cok bu sekilde resimleri var bu konuyu biraz arastirdim ama cok birsey yok bilgisi olan varmi cidden ?
    xbox live : YsnErhn

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Türkiyede türk olmıyan laz çerkez arap gürcü v.b olan yani halis mulis kökenden türk olan kaç kişi var ama hepimiz türküz diyoruz dimi.. yada hiç birimiz osmanoğulları ailesine tabii değiliz ama osmanlıyız yada osmanlıydık diyoruz..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı YsnErhn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu resmi bende gordüm ve simsonlarin trumpla ilgili cok bu sekilde resimleri var bu konuyu biraz arastirdim ama cok birsey yok bilgisi olan varmi cidden ?
    Simpsons, Trump'ın başkanlığını 2000'de ongormuş muydu? - teyit.org
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

free-hifi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Katar la maddi bağı kesip Suriye'den sonra pyd desteği ile bize dönme projesi olmasin

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı free-hifi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Katar la maddi bağı kesip Suriye'den sonra pyd desteği ile bize dönme projesi olmasin
    O proje yaklaşık 100 yıldır var zaten abi, çoğu kişinin bildiği gibi projeyi yaratan da sadece ABD değil, İngilizler de dahil oyuna.

Okuduğum bir kitaptan alıntı yapayım, ABDli Amiral Bristol'un 20 şubat 1920 yılındaki raporundan :

" Yunanlılar önemli bir zafer kazanırsa Kürt isyanı Türkiye'nin geriye kalanını ciddi bir şekilde tehdit edebilir. Ancak batıdaki savaş Türklerin lehine gelişirse Türkler ellerindeki yarım düzine yetenekli liderlerden birisiyle Kürt sorununa son verebilir. İngilizler kuşkusuz bu durumu bilmektedirler. Yine de Kürtlerle meşgul olduğu sürece, Mustafa Kemal'in Musul'a el koyamayacağını düşünmektedirler. Dolayısıyla Kürt akımına yardımcı olmaktadırlar.

Bu proje bir asırdır devam ediyor, sadece piyonları değişiyor. PKK, PYD, YPG, ISID hepsi aynı amaca hizmet ediyor.

Mehmet Gazihan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ahmet Saraçoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

abi bu olay gerçekmi?
    Simpsons Donald Trump 2000 vs Trump escalator entrance 2015 - YouTube

Arkadaşların dediği gibi Trmp Üniversiteden beri bu pozisyon bu icraatlar için yetiştirildi. Verdiği kararlar İcraatlar hepsi liste li sıralı. Derin Amerika iş başında...
    Ne kadar iyi olursan ol, Kabiliyetin Müşterinin Memnuniyeti ile Sınırlıdır..! M.Gazihan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mehmet Gazihan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Arkadaşların dediği gibi Trmp Üniversiteden beri bu pozisyon bu icraatlar için yetiştirildi. Verdiği kararlar İcraatlar hepsi liste li sıralı. Derin Amerika iş başında...
    tamam aynı posttan 2 tane oldu ama teyit.org büyük nimet faydalanalım
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

Mehmet Gazihan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaki siyahi elemanın yakasındaki iğneye kdr tutuyor

Bukadarı 15sene önceden olmaz herhalde
    Ne kadar iyi olursan ol, Kabiliyetin Müşterinin Memnuniyeti ile Sınırlıdır..! M.Gazihan

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ortalama insanoğlu ömrümüzün böyle bir döneme gelmesi çok yaralıyor beni . Eğer öteki dünyada soru sorma şansım olursa soracağım . Neden biz ?

vectra-tuner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İran ne olursa olsun kolay lokma değil.. İnşallah bölgede böyle bir savaş olmaz çünki Irak-Suriye derken sıra bize gelirki İran yıllardır uzun menzilli füze Nükleer silah geliştirme vs. uğraşıyor .. Muhtemelen Nükleer silah geliştirmesine müsade etmek istemeyecekler.. İran'ın elinde yeteri kadar Hava savunma sistemleri var ve Araplara da benzemiyorlar hiç.. Savaşların öngörülemez sonuçları olur, Suriye'de Esed 3 aya kalmaz gidiyor derken Ruslar devreye girdi ve gidişatı terse çevirdi... Asıl biz kendimize bakmamız gerekirken her geçen gün geri gidiyoruz .. Ne bir Hava savunma sistemimiz var nede uzun menzilli füzemiz.. Tek güvencemiz Türkiye'nin karışmasına Ab müsade etmez milyonlarca mülteciyle başa çıkamaz dememiz.. Ne diyim Allah şeytanların planını bozsun
    "Denenmişi Denemek Ahmaklıktır!"

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    savaş olmaz savaşa zaten gerek kalmaz.. katar gıdasal ekonomiksel olarak mısır ve suudi desteğiyle ayakda duran bir ülke.. parasal değil gıdasal ,sağlık,hava yollarında bile pek çok alanda direk yadan indirek dolaylı yoldan suudların mısırlıların eline bakıyor..

gıdaların çoğu karayolları üstünden suudilerden geliyor çöl ülkesi bir şey yetiştiğide yok gıdada yeme içme her türlü dışa bağımlı bir ülke ..bu demekdir katarda enflasyon olması demekdir..

2022 de dünya kupası katarda olucak adamlar sırf bunun için 8 tane devasal futbol sahası tesisler bir sürü inşaatlar yapıyorlar ve bu inşaat malzemeleri demiri tuğlası çimentosu suudi arabasitan üstünden geliyor..

şimdi havasahalarının yasaklı olması başlı başına bir sıkıntı olucak. katar airways 5-6 saatlik gidiceği yolu 8-9 saatte gidicek.. suudilerin mısırlıların libyalıların diğerlerinin hava sahasını yasaklaması quatar airwayse rota değişkliği ve büyük ekonomik maliyet külfiyet getiricektir..

kısaca katarı havadan ve karadan blokaj ettinmi savaşmaya gerek yok katar ekonomik olarak biter zaten.. hani bir laf vardırya paranla rezil olmak aynen öyle olurlar paraları olur ama paralarına sözleri geçmez hiç bir şey getirtemezler alamazlar satamazlar yada aşırı zorlanırlar..

katara ekonomik sindirme yöntemiyle sindirip başdaki kralı falan değiştiricekler işye ayan beyan belli.. büyük ihtimal suudilerin mısırlıların anlaşabiliceği sularına gidebiliceği bir kral seçilir..

katar bugün gıdasının
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    katar bugün gıdasının belli bir kısmını deniz yolu üstündende tedarik ediyor ama kurtarmaz onları.

cabrioleter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abiler yanlış anlamayın da konu biraz kahve muhabbetine dönmüş..
    ilk haberlerden ziyade üniversite hocalarına kulak verin çok iyi analiz ediyorlar konuyu..

Katar krizi ne anlama geliyor? Bora Bayraktar yorumladı - Dunya Haberleri

özellikle bu linkteki akademisyen oldukça iyi yorumlamış..

trump simpson olaylarının tamamı yalan. çizgi dizi o görüntüden sonra yayınlanmış bölümlerden alınma..
    Yüksek Türk! Senin için yüksekliğin hududu yoktur. İşte parola budur.

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Ey Türkoğlu bu ihanetlerin tarihini sakın unutma!
    16.11.2013
    08.06.2014

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    katar bugün gıdasının belli bir kısmını deniz yolu üstündende tedarik ediyor ama kurtarmaz onları.
    adamlar 30bin dolar maaş alıyor dostum, hemde hiçbir şey yapmadan, ye iç 4 karına vakit ayır 10 tane çocuk yap başka bir işin yok, bunların karşılığında 30bin dolar maaş alan bir topluluktan bahsediyor.

vatandaşlarına 30bin dolar maaş veren ülke gıdada bağımlı diyorsun. dünyanın en uzak ülkesinden bile ithal etse 30bin dolar alan adam gıdaya 40bin dolar harcıcak hali yok. bugün dünyanın en kazığının kazığı ülkesinde bile domates 15 20liraları zor görüyor.

bu tezin bana hiç mantıklı gelmedi, gidip katarı dubaiyi abudabi yi görmemiş olsam belki internete girer araştırırdım doğrumu gıdayla sağlık hizmetiyle filan vurabilir mi adamları diye, ancak canlı gördüm, köpek muayene edip bunun hiç birşeyi yok demek için veterinerler 150 200 dolar alıyor gıda pahalılığı sadece orda köle gibi çalıştırdıkları hintli ve pakistanlıları vurur ki onlarada 250 olan asgari ücreti 500e çıkartırlar olur biter. katar çoook ciddi zengin ülke, bugün tüm kaynakları kurusa 150 yıl daha aç kalmadan yaşarlar.

her şeyi bir kenara at, bu gün kemer sıkalım deseler sadece camiler ve kamu kurumlarındaki popo silmek için taktıkları altın taharet musluklarını eritseler türkiyenin dış borcunu kapatırlar

hani abartıyorum filan sanıyorsam inşaallah bir gün tatil paketi alıp gidelim gezdiğim gördüğüm yerlerini göstereyim.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

XoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)

Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tamam aynı posttan 2 tane oldu ama teyit.org büyük nimet faydalanalım
    Arkadaki siyahi elemanın yakasındaki iğneye kdr tutuyor

Bukadarı 15sene önceden olmaz herhalde
    2000 yılıyla alakası yok görseller 7 TEMMUZ 2015'e ait

Haber sitelerinin de yer verdiği görselde, 2000 yılından olduğu iddia edilen bölüm ile ABD başkan adayı Donald Trump’ın adaylık konuşması sırasında çekilen fotoğraflarının benzerliğine dikkat çekiliyor.

Ancak görselde kullanılan çizgi film kareleri, iddia edildiği gibi 2000 yılına ait değil. 7 Temmuz 2015’te Fox TV’de yayınlanan the Simpsons’ın “Trumptastic Voyage” isimli bir bölümünden alınma. Bu bölümde Simpsons ailesinde baba karakteri olan Homer dışarıda dondurma yerken yanına bir adam geliyor ve “Bir sonraki başkanın kim olacağını merak ediyor musun?” diye soruyor. Ardından gelen sahnede, Homer, Trump’ın destekçileri arasında görülüyor.

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

Dağhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı YsnErhn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu fotoğrafın doğruluğunu anca aramızdaki bir Simpsons fanı söyleyebilir.
    Ben pek izlemedim ancak reel foto çekildikten sonra karikatürize edilmiş gibi çünkü bire bir.
    Bir de Trump başkan seçildiğinde yürüyen merdiven sahnesi var.
    AWESOME! THE SIMPSONS PREDICTED DONALD TRUMP PRESIDENCY 15 YEARS BEFORE! PROPHECY - ILLUMINATI? - YouTube

Burada 15 sene evvelden geçtiği söyleniyor o sahnenin.
    psn: DAGHAN26

Dağhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Dağhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu fotoğrafın doğruluğunu anca aramızdaki bir Simpsons fanı söyleyebilir.
    Ben pek izlemedim ancak reel foto çekildikten sonra karikatürize edilmiş gibi çünkü bire bir.
    Bir de Trump başkan seçildiğinde yürüyen merdiven sahnesi var.
    AWESOME! THE SIMPSONS PREDICTED DONALD TRUMP PRESIDENCY 15 YEARS BEFORE! PROPHECY - ILLUMINATI? - YouTube

Burada 15 sene evvelden geçtiği söyleniyor o sahnenin.
    Yukarıdaki postları görmeden direkt olarak alıntılamıştım, bir kaç post yukarıda cevaplar verilmiş zaten.
    psn: DAGHAN26

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    adamlar 30bin dolar maaş alıyor dostum, hemde hiçbir şey yapmadan, ye iç 4 karına vakit ayır 10 tane çocuk yap başka bir işin yok, bunların karşılığında 30bin dolar maaş alan bir topluluktan bahsediyor.

vatandaşlarına 30bin dolar maaş veren ülke gıdada bağımlı diyorsun. dünyanın en uzak ülkesinden bile ithal etse 30bin dolar alan adam gıdaya 40bin dolar harcıcak hali yok. bugün dünyanın en kazığının kazığı ülkesinde bile domates 15 20liraları zor görüyor.

bu tezin bana hiç mantıklı gelmedi, gidip katarı dubaiyi abudabi yi görmemiş olsam belki internete girer araştırırdım doğrumu gıdayla sağlık hizmetiyle filan vurabilir mi adamları diye, ancak canlı gördüm, köpek muayene edip bunun hiç birşeyi yok demek için veterinerler 150 200 dolar alıyor gıda pahalılığı sadece orda köle gibi çalıştırdıkları hintli ve pakistanlıları vurur ki onlarada 250 olan asgari ücreti 500e çıkartırlar olur biter. katar çoook ciddi zengin ülke, bugün tüm kaynakları kurusa 150 yıl daha aç kalmadan yaşarlar.

her şeyi bir kenara at, bu gün kemer sıkalım deseler sadece camiler ve kamu kurumlarındaki popo silmek için taktıkları altın taharet musluklarını eritseler türkiyenin dış borcunu kapatırlar

hani abartıyorum filan sanıyorsam inşaallah bir gün tatil paketi alıp gidelim gezdiğim gördüğüm yerlerini göstereyim.
    onu biliyorum adamların 45 milyar dolar gelir fazlası varmış .. ona lafım yok .. ama anlamamışsın dediğimi..

ekonomik yaptırımlar ağırlaştırılırsa merkezi yönetim kasanın ağzını açmak zorunda kalır.. normalde 3 liraya aldıkları şeyi 300 liraya almak zorunda kalırlar.. tamam bu onları belki gene yıpratmaz yormaz ama ekonomik olarak bütçeyi kısarlar ne olur ne olmaz diye.. çünkü tünelin ucu karanlıksa o para suyunu çeker ama 3 senede ama 5 senede.. bunun hesap kitabını yaparlar.. o zaman işte o 30 bin dolar maaş alan adamın maaşıda 5 bin -10 bin dolara düşer..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler