User Tag List

Sayfa 9/15 İlkİlk ... 7891011 ... SonSon
276 sonuçtan 153 ile 171 arası

Konu: Katar Arap Aleminden Atıldı!!!

ErkanCanS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TaxiDriver Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Katar ülkesi mağlum olarak mevcut Hükümetimizin/Devletimizin en öncelikli müttefiklerinden biri.
    Türkiye için Cumhuriyet tarihinin en kanlı senesi 2016 da ve devamı ekonomik yaptırımlar sürecinde Katar'dan ülkemize ciddi para girişi olmuştur.
    Birbirini koruyan müttefik hesabı.
    Biz burdan anca boş boş yorum yaparız. Yukarda Devletlar arası hiyearşi de neler oluyor, amaç ne, Büyük bakış açısı ne? 10-20 sene sonrasını düşünerek hareket etmece vs
    Maalesef hukumet ile devlet ayni kavram degil. Yukaridaki yorumunuzu yaparken destekleyeci argumanlar koysaydiniz keske. Ben 30 saniyemi ayirip turkiye istatistik kurumuna girdim ve 2017 yilinin ocak ayi yayinlanan rapora bakiverdim. Bizi kiskanan ve batirmak isteyen bati toplam ihracatimizin %47 sini olusturuyor. ( Avrupa birligi sadece ) . He siz turkiye cumhuriyeti devleti degilde ak parti hukumeti ile ilgili yaptiysaniz bu yorumu onu bilemem. Kaldi ki akpartiye akan ak veya kara para muslugunu guvence altina almak icin tezkere cikariliyorsa , benim sahsi fikrim ak partiye oy veren evinde zor dizginlenen kefenli babayigitler gitsin kurtarsin arap kardeslerinin muslugunu.

2017 ocak tuik bknz Turkiye İstatistik Kurumu, Dış Ticaret İstatistikleri, Ocak 2017
    DÜNYADA İKİ BİLİNMEYEN VARDIR.BİRİ KUTUPLAR , DİĞERİ TÜRKLER.. Albert Sorel

Dağhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şimdi Katar'a niye mi asker gönderiyoruz?
    önce Kore savaşında, Kore'ye neden asker gönderdigimizi tartışalım.
    ABD ve NATO'ya yalakalık yapmak BATI kutbundan yana olmak için bunu yaptık.
    Fakat, Türkiye için BATI doğru bir tercih değildi/ değildir. Nato'dan Batı'dan bize hayır gelmemiştir.
    Bizim için hayırlı taraf DOĞU kutbudur.
    Doğu'dan bugüne kadar Türkiye'ye ne hayır gelmiş de bugünden sonra gelecekmiş?
    Batıyı savunduğumdan değil, ancak sene olmuş 2017, sen tüm Avrupa'yı ve batıyı yok onlar haçlı yok onlar bizi kıskanıyor diye karşına düşman edersen yarın seni I. Dünya Savaşı'nda sırtından bıçaklayan arap ırkıyla baş başa kalırsın. Unutulmamalıdır ki, bir kez ihanet eden ikinci kez de eder üçüncü kez de. İlki ihanet edenin kabahatidir, sonrakiler ise ihanete uğrayanın salaklığı.

Dönülmesi gereken yer batı ya da doğu değil dönülmesi gereken yer ilimdir, bilimdir, üretimdir.
    Eğer siz üretirseniz, kendi sanayinizi kendiniz yapar ihraç ederseniz, tarımınızı kendiniz yapar taaaa Avustralya'dan fasulye getirmek zorunda kalmazsanız, hayvancılığınızı kendiniz yapar Hollanda'dan Angus ineği getirmek zorunda kalmazsanız, biliminizi kendiniz yapar uzaya Türk roketini fırlatırsanız o zaman bu ülke kıskanılmaya başlar.

Katar ülkesi mağlum olarak mevcut Hükümetimizin/Devletimizin en öncelikli müttefiklerinden biri.
    Türkiye için Cumhuriyet tarihinin en kanlı senesi 2016 da ve devamı ekonomik yaptırımlar sürecinde Katar'dan ülkemize ciddi para girişi olmuştur.
    Birbirini koruyan müttefik hesabı.
    Biz burdan anca boş boş yorum yaparız. Yukarda Devletlar arası hiyearşi de neler oluyor, amaç ne, Büyük bakış açısı ne? 10-20 sene sonrasını düşünerek hareket etmece vs
    Şimdi size ekonomiyi 101'den alıp anlatmayacağım ancak kısaca özetlemek gerekirse ekonomide her şeyin mutlak suretle bir sebebi vardır. Hiçbir şey boşuna alınmaz, boşuna satılmaz. Hiçbir yatırımcı da "bu ülke müslüman / hristiyan ben buna yatırım yapmayayım" mantığıyla yatırım yapmaz.
    Yatırımın da iki türlüsü olur, ya yabancı gelir senin ülkende iş kurar/mevcut işe ortak olur, üretim yapar/hizmet verir. Ki bu yöntem yalnızca ekonomisi / siyaseti güven veren ülkelerde olur çünkü bırakıp gitmesi zordur. Ya da borsa, tahvil gibi yatırım araçlarına yönelir.
    İlki şu anki ortamda zaten mümkün değil. Eskiden özelleştirmeyle gelen yabancılar bile kaçıyor şu anda Türkiye'den, keza buraya taşınmaz anlamında yatırım yapanlar da kuvvetli çıkış eğiliminde.
    İkincisi ise bir kaç sene öncesine kadar kısmen vardı. Ancak iş değişti, döviz uçtu, enflasyonun tavan yaptı, işsizliğin tavan yaptı, sanayi üretimin yetersiz, üstüne iç politik sorunlar da cabası. Yabancı yatırımcı neden gelsin? Bu ülkeyi kim bu hale getirdi de yabancı yatırımcıyı kaçırdı?
    Bunun sorumlusu ben miyim, biz miyiz?
    Bizim ülkemiz neden Katar'dan ciddi nakit girişine muhtaç diye soracağınıza bunu müttefikliğe bağlıyorsunuz.

Erdogan'dan bizim bekledigimiz ise Körfezdeki gerilimi dindirmesi
    körfezi birbirine düşürmek isteyenlerin ise asla istemeyeceği birşey.
    Erdoğan, çok müdahil olursa, sert bir uyarı alabilir ülkemiz. Sanıyorum ki soft bir müdahillik de bulunacaktır
    Körfez birbirine düşürülmek isteniyor, burada hemfikiriz. Ancak bu yeni değil bu zaten Büyük Ortadoğu Projesi. Bu konuda neyin ne olduğu da senelerdir yazılır çizilir ufak bir araştırma ile bilgilere erişebilirsiniz.
    Ancak ben RTE'nin son 7 senedir herhangi bir gerilimi dindirme çabasında olduğunu ne yazık ki göremedim.
    İnönü ki kendisini sevmem ancak saygı duyarım bu ülkeyi II. Dünya Savaşı'ndan korumayı başarmıştır, muhtemel bir III. Dünya Savaşı kapıda, ülkemizin dış politikasını büyük bir merakla bekliyorum.
    psn: DAGHAN26

vectra-tuner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kore'ye Rahmetli Dedem de gitmişti Gazi olarak döndü... Adnan Menderes Celal bayar tarafından meclis onayı almaya bile gerek duyulmadan yollanmış Askerler.. Abd'liler Türk Askerini öve öve bitirememiş günlük masrafı 20 Senti geçmiyor diye... Kısaca para için siyaset devreye girmiş insan hayatını umursamamış .. Ama halk olaya öyle bakmıyor Menderes döneminde bolluk vardı diye bakıyor... Menderes aynı zamanda dönemin Emniyet müdürü amiri şahsın Karısıyla düşüp kalkıyor ve o dereceki Emniyet müdürü şahıs Menderes gelince eden çıkıyor gidiyor!!!! Yine aynı şey oluyor, Irak savaşında Teskere çıkartılmak isteniyor ama olmuyor ve Türkiye Abd'nin gözünden düşmeye başlıyor.. Şimdi Abd Kürtleri Türkiye'ye karşı tercih etti çünki Kürt kanı ucuz.. 30-40 Yıl sonra Kürtler uyanınca başka taşeron bulur... Türkiye'yi Suud ve Katar Suriye'ye müdahale karşılığında destekledi ama bir şekilde Asker dirayetli durdu ve kurtulduk... Kısaca vatan millet sakarya demek pek akıllıca gelmiyor bana daha çok Vatanını en çok sevene en pis işi yaptırırlar demek daha yerine oturuyor... Atatürk tüm bunları 100 Yıl önceden görmüş ve demişki Üretmeden tüketen toplumlar önce hasiyetini sonra vatanını kaybeder... Ülkemiz artık tam bir ortadoğu ülkesi , ölümler sıradanlaştı.. Haftada 30 Askerimiz Şehit olsa bile önemsiz.. Ama enflasyon dolar euro faiz hükümet devirir...
    "Denenmişi Denemek Ahmaklıktır!"

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

free-hifi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

TaxiDriver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Dağhan

Ne çok dolmussun vallahi, çok bilgili gözüküyorsun. kitap yazda okuyalım.
    Tutturmuşuz bi araplarin ihanetini. detayını araştırdın mı?
    Arabistanlı İngiliz Lawrence araştırdın mı?
    Bugun bile İletişim çağında araplar birbirine düşürülebiliyorken,
    100 sene önce ki liderlerin aldıgı kararlar ile şu gün arasında uçurum var.
    Bu dönemde kimse kimseye tarihin hesabını pek sormuyor
    60-70 sene önce Atom bombası yiyen ülke bugun ABD nin en yakın müttefiki

Felaket senaryolarına gelince, felaket senaristleri her zaman vardı olmaya da devam edecek
    Doviz uctuysa uçtu, şimdi sabitledi, piyasa bu rakamlara entegre olmaya başladı.
    Türk parasının bi gecede yüzde bilmem kaç değer kaybettigi büyük krizleri unuttuk mu?
    Tüm dünya çalkantılı bi dönemden geçiyor, Dogu dan batıya, güneyden kuzeye, neredeyse sakin hiçbir çoğrafya yok iken döviz 3-5 kuruş arttı diye, öldük mü?
    Aç mı kaldık? açıkta mı?
    işsizlik hesabı, 18 yaş üstü sigortası olmayan ve ögrenci olmayan reşit sayısına göre bakılıyor sanırım.
    bu ülkenin sigortasız işçi çalıştırmakda neredeyse lider oldugunu unutmamak gerek
    Bu ülkede hiçbir gelir beyan etmeden kara kazanç veya normal kazanç ile ekmegini çıkaranları unutmamak gerek.
    İşsizlik o kadar şişirildigi kadar değil. Bugun çevremde her restorantta motorlu kurye aranıyor. maaşları ise 2500-3000 lirayı buluyor bahşişlerle beraber.
    İşssizlikten ziyade İş beğenmemeninde yüzdeligini ekleyelim mi?
    Ülke yatırımcı kaybediyorsa, bist puanı nisandan bu yana 90.000 lerden nası 100.000 lere yaklaşı peki üst üste tarihi rekorlarla?
    Hepimizin borcu var mı var, o kapitalist faiz sisteminden dolayı. Şu zamanı beğenmiyorsak, büyüklerimize bi soralım mı 60'lardan bu yana 2000 lere kadar?
    Hangi 10 Yıllık süre dilimi sorunsuz geçti? hiç.
    Anadolu topraklarında maalesef binlerce yıldır hareket neredeyse hiç durmadı.
    Günümüzde ise gerek ipek yolu güzergahında bulunuşumuz, gerek Güneyden, kuzeye giden enerji transferinde köprü oluşumuz beraberinde sorunları da getiriyor.

turbo&quattro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eyyyy yonetim @KAMBOZ un banini kaldirin bakalim neler diyecek.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Olan yine bizim askerimize olacak,

mert_can 41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı onursumer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o değilde şimdi biz katara gıda yardımı yaparak krizi atlatıp ülkeye fazlaca dolar girmesinide sağarız yandaşların tezgahı hazırdır bile
    Türkiyedeki çoğu fabrika adamların zaten ahuhahhaha çaykuru bile aldılar çaylarıda var
    Alıntı MBALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şimdi Katar'a niye mi asker gönderiyoruz?
    önce Kore savaşında, Kore'ye neden asker gönderdigimizi tartışalım.
    ABD ve NATO'ya yalakalık yapmak BATI kutbundan yana olmak için bunu yaptık.
    Fakat, Türkiye için BATI doğru bir tercih değildi/ değildir. Nato'dan Batı'dan bize hayır gelmemiştir.
    Bizim için hayırlı taraf DOĞU kutbudur.
    şimdi DOĞU dediğin nedir neresidir? Orta Asya'ya hiç gittin mi mesela? oradakiler şunu der 'Türküz ama Türkiyeli değiliz! Ruslara ihanet etmeyiz!'... ya Çin? Türklerden nefret ederler, ticaret yapmak ayrı müttefik olmak ayrı... Hindistan??? orası kaç asırdır Britanya? hmm peki ya Pakistan? o kadar silahı Amerikadan aldı, çok iyi müttefik ama faydası ne? ne kaldı geriye? Araplar en büyük Amerikan uşağı, sen hangi DOĞU dan bahsediyorsun? DOĞU da bizimle ittifak kuran tek ülke seve seve Azerbaycan, peki onun ne faydası var bize? yahu Kadıköyden daha küçük olan Karabağ'ı 20 yıldır geri alamadılar... Rusya'yı mı kastettin yoksa? ya da İraan'ı mı? ya gerçekten merak diyorum şu söylediklerinin iler tutar tarafları nelerdir diye...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    şimdi kıbrısa bağlanıyoruz sendeyiz kıbrıs..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

DR059 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Katar'da kaç askerimiz olduğunu nasıl net biliniyor?

Bu konuda bir Genelkurmay basın açıklaması var da ben mi kaçırdım?

3bin asker demek neredeyse bir Tugay asker yapar.

Doğuda, Suriye'de SAT, SAS, Deniz Piyadeleri bile görev yaparken biz hangi tugayı oraya kaydırdık acaba?

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DR059 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Doğuda, Suriye'de SAT, SAS, Deniz Piyadeleri bile görev yaparken biz hangi tugayı oraya kaydırdık acaba?
    2015'te yaptığımız askeri anlaşmaların metinleri TBMM de ve C.başkanlığı sayfalarında mevcut ama kaçımız biliyordu???
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı DR059 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

zaten tugay seviyesinde

Haber 2015 senesinin yani 2 sene öncesinin sanırım gitmişdir askerler çokdan.

Katar’a 3 bin Turk askeri - Dunya Haberleri
    Katar’a askeri us: 3 bin asker gidiyor
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

DR059 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    zaten tugay seviyesinde

Haber 2015 senesinin yani 2 sene öncesinin sanırım gitmişdir askerler çokdan.

Katar’a 3 bin Turk askeri - Dunya Haberleri
    Katar’a askeri us: 3 bin asker gidiyor
    Üst tamamlandı ve faaliyete geçti mi acaba ki 3bin asker şu an orada olsun?

Gönderdiğiniz Hürriyet gazetesinin tarihi 10 Haziran 2015.
    Hürriyet gazetesi net sayı konusunda kesinlikle ciddiye alınacak bir kaynak olmamakla beraber, illa hürriyet üzerinden gideceksek 29 Nisan 2016 tarihli haber metnini de bakalım.
    ''Üste halihazırda 150 kişilik öncü Türk birliği bulunuyor.''
    Katar'daki Turk ussu tamam - Dunya Haberleri

Tekrardan belirtiyorum, Katar'da 3bin Türk askeri olduğunu söyleyen bir resmi bildiri vardı da ben mi kaçırdım?
    Genelkurmay basın açıklaması/duyurusu, Milli Savunma Bakanlığı açıklaması vs...

Bu konu üzerinde neden bu kadar durduğumu sorarsanız da, ben şimdiden açıklayayım.
    Herkes dilinde uçuk sayılar ve herkes kendinden emin şekilde bu sayıları telaffuz ediyor.
    Ben de merak ediyorum, ben mi kaçırdım diye...
    Açık kaynaklar diyor ki 300'ün altında bir askeri güç var şu an Katar'da.
    Kimse kanıtlayamacağı için, resmi bir açıklama bekliyorum bende...

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cevap vwrıcektım ama suya yazmaktan beter olucagı ıcın susmak en ıyısı. Yazdıklarım karsımdakının anladıgı kadar...

Lee-on! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ne güzel be İstanbul... Yüzbinlerce liralik arabalara binen sirket sahibi mevki sahibi insanların türkiye de bile yaşamadan kendi vatandaşına kendi okumuş dirsek curutmus gencine sacma sapan hatta sigortsiz isleri yakistirmasina, bunu alttan alttan savunmasina ayar oluyorum... rte nin da dusunce ayni dusunce. İs var canim olmaz olur mu? Tayyip in oglunun gemiciginde mico olabiliriz mesela? Ezilip büzülüp okuyup çalışıp doğru düzgün bi güvencen olmadan kendini bilmez nerden geldigi belli olmayan agzi 5 karış insanlarin altinda çalışmayı kabul ettikten sonra tabii canim is var olmaz olur mu? Ha bir de bi *** bilmeden hayatında iki kitap okuyup bitirmeden üniversite sinavinda baraji bile gecemeden amca dayi es dost sayesinde is mevki sahibi olan insanlar var... Hemde o kadar var ki o okuyup didinip bi baltaya sap olmaya calisan insanlari is görüşmesine cagirabilecek kadar böyle çok var... Elinizi nereye atsaniz cv ye cd diyen iki kelimeyi yanyana getiremeyen yandaslardan geçilmiyor... Bunlarin altinda calismayi kabul ettikten sonra tabii ki iş var... Bu yaziyi taxi sofuru abimizi tenzih ederek soyluyorum. Calisarak didinerek bir yerlere gelmis olabilir. Art niyet aramiyorum ve kimsenin mali mulku beni de baglamaz. Ama zira laflari kanima dokundu. Bu mantalide insanlarin is olmaz olur mu ahanda bak kuryelik var bulaşıkçılık var garsonluk var diye bunlari isitip ısıtip kendi ülkesinin genclerine yakistirmasina dayanamiyorum....

Eşini sekreter atayan rektor, faturayı personele kesti - Cumhuriyet Turkiye Haberleri
    Alıntı aLperTunga Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben bu aracın adını AT SKİ koydum.jet ski hesabı,At ski mustang

Lee-on! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gece gece sinirlerim bozuldu niyetim kimseyi kirmak değil kusurs bakmayın yillardir calisip okuyup ben ve benim gibi dostlarımın bi baltaya sap olmaya calistigi vatana millete faydali birer birey olmaya çalıştığı ama surekli ayagina celme takildigi ve an itibariyle ales sonucunun açıklamasına saatler kalmisken oturup bekleyen biri olarak koydu...
    Alıntı aLperTunga Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben bu aracın adını AT SKİ koydum.jet ski hesabı,At ski mustang

mert_can 41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Ne sorunsuz bir ülkeyiz dimi kim zorda olsa asker yolluyoruz. Doğuda o kadar Askerimiz şehit olurken....
    Alıntı MBALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler