User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
52 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Chron Hastalığı Bilgi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Thracian Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardesim geçmiş olsun. Allah şifanı da verir inşallah.

Sana bir tavsiyem hastalığın atakları her geldiğinde yine doktora görünmem. Bu hastalığı çekiyorum. Her karın ağrım bu hastalıktan deme. Muhakkak iyi bir doktora görün
    Ataklar zaten mide bulantısı ateş halsizlik oluyor mecburen doktora gidiyorum yoksa ayağa zor kalkıyorum serumsuz. Artık karın ağrısı koymuyor bana 6 yıl olacak nerdeyse artık karın ağrısının şiddetinden bile ne zaman geçeceğini anlıyorum gibi , teşekkür ederim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Kartal3urak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    6 Yıl Boyunca Apandist Ameliyatı Dahil Yaptılar Karın Ağrımı Çözemediler.. Pskolojik Dedi Hangi Hastahane hangi prof a gittiysem.. En Sonunda bi Stajyer Dr FMF olabilir dediğinde İşitmediği Azar Kalmadı ve Kafamı Kurcaladığı İçin Genetik Testi Yaptırdığımda FMF Hastalığım Çıktı.. Strese Dayalı Ödem Oluşuyo Sinirlendiğimde Balon Balığı Gibi Şişiyorum, Günlerce Wc'ye Çıkamıyorum ve Tam 3 Gün İnanılmaz Bir Sancı İle Kıvranıyorum.. Tetikleyen Şey Stress Ancak Asıl Hastalığım FMF Çıktı.. Yani Doktorlar Artık Bakkal Misali Hee hıı deyip ilaç yazıp yollar oldu.. Geçmiş Olsun
    Bendede ilk apandisitten şüphelendiler ama sonra in******syon olduğu oraya çıktı. Benim zaten strese bağlı karnım hep ağrır alıştım artık

ProdriveSTI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Allah şifa versin,geçmiş olsun.
    Murat CANTÜRK

Trafik ve Kasko teklifleri için lütfen pm mail atınız.
    Renpar Sigorta
    info@renpar.net

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yaklaşık 3 senedir crohnum herhangi bir ameliyat geçirmedim ama kronik bir hastlalık olduğu için ve sürekli ilaç kullanım durumu olduğu için askerlikten muaf oluyorsun bende muafım.Önceki hastane dosyalarında crohn yazıyorsa dosyanı incelemiyor bile GATA direk kendi kolonoskopi yapıp hastalığı görüp muaf veriyor..

Yaşın 16,sana tavsiyem hastalığı kabullenemeyip s... ilacınızı hastalığınızı kullanmıyorum deme,zaten bir süre sonra hastalık uyku dönemine giriyor ve ilaçlarını azaltıyorsun.

Kendine iyi bir doktor bul zaten 3 ayda bir genelde kontrole çağırıyorlar.Hastalığını farklı doktorlarda teyit ettir crohn tanısı zor bir hastalık birileri yanılmış olabiliyor.
    İlaçlar senin hastalığının aktif olmasını engeller hatta iyileştiriyor ama tamamen tedavi etmiyor.bu yüzden ne kadar geç ameliyat o kadar iyi.

merak ettiğin bir şey varsa yardımcı olurum burdan yada ÖM.. Geçmiş olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ProdriveSTI Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allah şifa versin,geçmiş olsun.
    Amin teşekkür ederim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı oğuz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yaklaşık 3 senedir crohnum herhangi bir ameliyat geçirmedim ama kronik bir hastlalık olduğu için ve sürekli ilaç kullanım durumu olduğu için askerlikten muaf oluyorsun bende muafım.Önceki hastane dosyalarında crohn yazıyorsa dosyanı incelemiyor bile GATA direk kendi kolonoskopi yapıp hastalığı görüp muaf veriyor..

Yaşın 16,sana tavsiyem hastalığı kabullenemeyip s... ilacınızı hastalığınızı kullanmıyorum deme,zaten bir süre sonra hastalık uyku dönemine giriyor ve ilaçlarını azaltıyorsun.

Kendine iyi bir doktor bul zaten 3 ayda bir genelde kontrole çağırıyorlar.Hastalığını farklı doktorlarda teyit ettir crohn tanısı zor bir hastalık birileri yanılmış olabiliyor.
    İlaçlar senin hastalığının aktif olmasını engeller hatta iyileştiriyor ama tamamen tedavi etmiyor.bu yüzden ne kadar geç ameliyat o kadar iyi.

merak ettiğin bir şey varsa yardımcı olurum burdan yada ÖM.. Geçmiş olsun
    Abi çok teşekkür ederim, ÖM attım

burakgunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kardesim gecmis olsun, Allah şifa versin. Nacizane tavsiyem özelden degil de buradan konusun. İlerde biri görür işine yarar fikir verir belki senin benim gibi bilgi almak isteyen olursa.
    Alıntı KOSEREN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vazeline de zam yaparlar mı acaba seçimden sonra?Yapacaklarsa şimdiden alalım

ozan gülle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok geçmiş olsun kardeşim allah acil şifalar versin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok geçmiş olsun , inşallah en kısa sürede iyileşirsin kardeşim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle herkese merhaba ,

Bildiğiniz üzere Chron hastalığım vardı. Zonguldak Araştırma hastanesinde ki doktor bu tanıyı koymuştu ve bana tedavi ve ameliyat arasında seçim yapmamı söylemişti , ben bu yaşımda bağırsak ameliyatı olup kendimi üzmek istemedim ama tedavi sırasında ''idios'' denilen olayda olabilirdi yani bir anda tamamen bağırsağımın tıkanması ve hemen açık ameliyat olmak zorunda kalabilirdim. O her şeyden daha kötü olurdu ama burda iddia oynamak istemedim , en azından bir doktor daha görsün diyerek Ankara'da ki Prof. İbrahim DOĞAN'a gittim. Oda , Zonguldaktaki doktorun tam tersine ; hastalığın ileri düzey değil kesinlikle ameliyat olmana gerek yok diyip 2 ilaca başlattı beni. İlaçların birini günde 4 birini günde 3 defa kullanıyordum. Gece gündüzüm karışmıştı ama yinede ilaçları içiyordum. 2.5 aya yakın yazlıkta baya hareketli sağlam bi tatil yaptım , ne bir atak ne bir sorun yaşamadım.. 1 ay önce tatilden geldim , Anneminde benimde aklında soru işareti kaldı. Burdaki Doktor yani Tarık Hoca daha samimi gelmişti. Ben yinede bi kontrole gideyim dedim. Geçen hafta Perşembe bi kontrole gittim. Tarık Hoca ; ''Verdiği ilaçlar senin gibi ileri düzey bir chrona kesinlikle etki etmez , sırf verdim demek için vermiş'' diyerek ben morelman çöktüm. Ama hocam 2.5 ay tatil yaptım hiç sorun yaşamadım dedim , oda ''belki duraksamıştır'' dedi. birde benim moralimi yükseltmek için öylesine ''belkide kendi kendine iyileşmiştir kim bilir'' dedi. 5 aydır chron araştırıyorum böyle bir olay kayıtlara girmemiş yani ben denk gelmedim.. Tarık hoca Pazartesi yine bakmak için Kolonoskopi olacağımı söyledi (bıktım şu kolonoskopi ilaçlarından da , 4. kolonoskopim). Ve pazartesi günü geldi. Kolonoskopi sırasında bünyem biraz dayanıklıymış narkoza uyutmuyor verdikleri narkoz , çoğu şeyi hissediyorum konuşuyorum görüyorum. Tam o kocaman Taşlaşmış İltihap bölgesine geldiğimizde Tarık hocanın yüzü değişti , ben biraz endişelendim (hemen ameliyata alıyoruz demesini bekliyorum o derece). Sonra Berkay burda iltihap falan yok kendi kendine nasıl geçmiş bilmiyorum ama geçmiş dedi. Kolonoskopim bitti ve sonrasında Tarık hocayla ayrıca konuştum , hocam kullandığım ilaçların etkisi olmuşmudur falan diye , hayır kesinlikle senin gibi chrona öyle ilaçlar etki etmezdi , tamamen kendi kendine geçmiş dedi.

Yani 12 yaşından beri , yaklaşık 5 yıldır farkedilmeyen , yaklaşık 5 ay önce tamamen tesadüf şekilde öğrendiğim adını ilk defa duyduğum chron olduğumu öğrendim , ve türkiyede kesin tedavisi bulunamayan hastalığımın 5 ay sonra kendi kendine geçtiği söyleniyor. Neye inanmam gerektiği hakkında en ufak bir fikrim yok , ama bende kayıtları gördüm sonrasındada izledim gerçekten hiç bişey kalmamış..

Rabbim bize büyüklüğünü gösterdi demekten başka bişey gelmiyor elimden , eğer chron hastası olan varsa gerçekten burdaki Tarık Hocaya görünmelerini tavsiye ederim , o kadar proftan sonra bu doktor kadar iyi biriyle karşılaşmadım..

herkese iyi forumlar

fkocak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuyu yeni gördüm okudum geçmiş olsun yazacaktım geçmiş zaten sevindim. Doktorların işi zor hastanın işi zor diyecek bişey yok.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence tarık hocan değill de ankaradaki hoca çözmüş işini. Geçmiş olsun. Kulladığın ilaçları pm atar mısın?
    Önden ok gibi arkadan b.k gibi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ArMy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence tarık hocan değill de ankaradaki hoca çözmüş işini. Geçmiş olsun. Kulladığın ilaçları pm atar mısın?
    Annem yinede bi ankaradaki hocaya göstermek istiyor şuan

İlaçlar : Budenofalk (günde 3 defa bir tane) , Pentasa (günde 4 defa iki tane)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fkocak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuyu yeni gördüm okudum geçmiş olsun yazacaktım geçmiş zaten sevindim. Doktorların işi zor hastanın işi zor diyecek bişey yok.
    Öyle , çok teşekkür ederim

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kardeşim dr'un samimisi olmaz geçelim o işleri, Annem zamanında samimi dediğimiz bir dr yüzünden (adamın iyi niyetinden şüphemiz yok ) 7 ay felç kaldı.

Çapa da asistan dr. mr'a bakıp ameliyat dedi (bel fıtığı) ve çok şükür düzeldi. Tıp öyle bir şey ki birinin ak dediği diğerinin karası olabiliyor.

Ankaradaki dr'a görünme fikri mantıklı bence de. Son durumunu paylaşırsın o da muayene eder hayatına devam edersin.

Geçmiş olsun diyelim, bir daha tekrarlamaz umarım.

CeSaNCeEm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yıllarca crohn hastalığıyla savaştım. Ataklarımı çok ağır geçiriyordum. Bağırsaklarda bozulma korkunç derecede karın ağrısı ateş halsizlik belirli dönemlerde hastanede yatarak tedavi edildim. İlk önce amibiyazist olmuşsun dediler. Bağırsaklar düzelince eve gönderdiler. Bi kaç ay sonra tekrar ataklar başlayınca kolitsin dediler. Yaklaşık 2 ay hastanede gözetim altına aldılar. Yine koyamadılar tam teşhisi. Bu arada belki 10 doktor değiştirmişimdir. Hastane raporları tahliller özellerde yapılan tetkikleri kolonoskopi sonuçlarını çeşit çeşit doktorlar inceledi. Yıllar sonra Crohn hastası olduğumu tedavisinin çok zor olduğunu çok az insanda görüldüğünü söylediler. Seneler süren ilaç tedavisinden sonra doktorlar ilacı kestiği günden 1 hafta 10 gün sonra sanki hiç tedavi olmamışım gibi yeniden tekrarladı. Derken Prof Dr Necati ÖRMECİ adında bi doktor bulduk. o dönemde ibni sina bölüm başkanıydı. Sene 2000 2002 arası. Gözetim altına almamız lazım dedi. Yine uzun bi maratona girdik. İlaç tedavisi sürekli hale gelen regroskopi, kolonoskopi falan derken psikolojik olarak tamamen tükendiğim dönemlerde oral beslenmeyi tamamen kesip kortizon tedavisi uygulamaya başladılar. yaklaşık 3 ay boyunca belki ağzıma su değmedi desem yeridir. TPN ile beslenerek kortizonla tedavi edilerek 65 kg girdiğim hastaneden 45kg olarak ayrıldım. Devam sürecinde sıkı bi diyetle tekrar kendime geldim. Sene 2004den beri ne diyet yaptım ne kontrole gittim nede hastalığımla alakalı en ufak bi atak geçirdim. Bu hastalığın psikolojik olarak insanı mahvettiğini biliyorum. Dolayısıyla iyi bi doktora güvenip tedavi olmakta fayda var. Büyük geçmiş olsun sormak istediğin bişey olursa cvp verebilirim.

By CrAzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçmiş olsun acil şifalar.

alirizaatilla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle Çok Geçmiş Olsun..
    Yaklaşık 3 yıldır babamdada yaşıyoruz bu illet hastalığı yoğun kortizon tedavisi ile kontrol altına alabildik ama yine ataklar hop herşey sil baştan sonra şuanda Elif Yorulmaz dalında başarılı bi doktor takipli hastası olduk Humıra Pen Tedavisi ile bi şekilde Remisyonda tutmaya çalışıyoruz.
    Düzenli ve Diyetisyen eşliğinde beslenme ve stresden uzak durmak ama nasıl bi şekilde yinede tetikleniyo hastalık...
    facebook üzerinden güzel bi topluluk var ibh dernegi adı altında takip et derim güzel paylaşımlar ve bilgiler mevcut ..
    çok geçmiş olsun tekrardan kardeşim

AltunTV - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu hesaptan uzun süre çıkmayınca şifresini unutmuştum. Burdan yazayım uzun bir aradan sonra : Chron denilen illeti baya bi saldım. En son buraya yazdığımdan beri bir tane bile ilaç kullanmadım ve doktora gözükmedim. Yanlış mı yapıyorum bence de evet yanlış yapıyorum ama bu sene üniversite sınavlarına hazırlanırken onunla uğraşamadım. Bir de üstüne bol kırıklı bir motosiklet kazasından sonra falan araya kaynadı. Şuan düzenli olarak her sabah her akşam her öğlen karnım ağrıyor. 7 yıldır çok alıştım yuvarlanıp gidiyoruz tek temennim sınavda ağrımaması.. Sınavdan sonra bütün kontrollerimi yaptıracağım inşallah. Herkese geçmiş olsun dilekleri için geçte olsa teşekkür ederim Allah razı olsun.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler