User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
45 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Söğütlüçeşme Metrobüs Kazası

FK.Sub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkese teşekkür ederim şifa dilekleriniz ve yardımlarınız için.

Hastane sevk raporu vermiyor sgk bizde geçmiyor diyorlar ve bizi başka bir özel hastaneye yönlendiriyorlar devlet hastanesine değil. Orada sgk nın geçtiği ve problem olmayacağını söylüyorlar ancak ben gvenmiyorum.ameliyat için bizden 40 bin lira istediler. Ameliyatın acil olması gerektiğini söyleyen hastane sevk istediğinizde diğer hastaneye ambulans ile göndermek yerine taksiye binip gidin dedi. Bu nasıl iş anlamadım ! Ücreti ödeyemeyiz diye resmen baştan savıyorlar!
    Bu arada polis de hastaneye gelip tutanak tuttu ve bizim karakola gidip metrobüs şoföründen şikayetçi olmamızı söylediler. Bunun haricinde bir de adli tıp raporu verdiler.

Ne yapacağımız şaşırmış durumdayız özetle.

arda35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Okudukça sinirlenmemek elde değil.
    Çıkıp pişkin pişkin hasar tespiti yapar bi de denyolar. İnsana değer vermek, yaralılara ulaşmak falan Hak getire.

NakkaSss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Paranız olsa da özel de yaptırmayın. Gidin baltalimanına işin ehli doktorlar halletsin. Çıkan omzu yerine oturttu diye 9bin tl fatura kesmişlerdi bir tanıdığa özelde. Total işlem 5 dakika. Halbuki normal devlet hastanesinin aciline gitse direk acilde halledilecek bir durumdu. Adam zikmeye yer arıyor kitapsızlar.
    Tufan has no limits.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok geçmiş olsun öncelikle, acil şifalar diliyorum.

Araçların sigortası var kaza durumunda yaralıların masraflarını karşılamak için.

Avukat ile görüşmeyi ihmal etmeyin.

sinan3405 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    cok gecmıs olsun ıett ıle ırtıbata gecın o hastaneyı ceza manyagı yapsın. yerınızde olsam yarın ılk ıs ıett genel merkezıne gıderdım. ıett de olsa o racların hepsı kaskolu ve sıgortalı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yigit-Y Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    belki saçma gelcek belki değil kendim çok kez denk geldim gördüm 20 30 metrelik tonlarca ağırlığı olan o araçların direksiyonlarını bikere olsun düzgün tutanını görmedim..

ablanıza acil şifalar diliyorum muhtemelen siz gereken ödemeyi yapıp onu daha sonra iett den geri alıcaksınız avukat yardımı almakta fayda var

Mehmetmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Oncelikle gecmis olsun, babam trafik kazasi gecirdiginde ambulans devlete goturmus.Ben gitttigimde ozele goturmek istedigimde ambulans kendilerinin ayarlayamadigni soylediler sistem en yakin nere ise oraya goturuyormus.Yani Ozele degil devletede goturse ambulans tahsil etmiyorlar.Biz ozel ambulans sirketinden ambulansla goturmustuk.

Kazada babam arabayi surmuyordu şoför kullaniyordu , ayaginda kirik oldugundan ameliyat oldu.Sizinki kadar cok ucuk bir rakam degildi ameliyat ucretide tabi ama doktor cok önemli.Uzun bir sure boyunca yuruyemedi , devlette karga tulumba ameliyat ediceklerdi iyiki olmadi.Doktor cok onemli burda , saglik sonucta dikkat etmek lazim.

Sigortadanda faturalari mailleyip geri ucreti aldilar diye biliyorum ben , islem boyle yuruyor sanirim. Once oduyorsun sonra aliyorsun

SekoLive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok geçmiş olsun

bu durumda bir gariplik var.

diz kapağı operasyonu acil ise hastanın sakat kalma uzuv kaybı v.s. durumları mevcutsa bunun ameliyatını yapmak zorundalar.

Ablanı neye göre operasyon yapmıyorlar bunları yazılı olarak istemeni tavsiye ediyorum.
    Biz Kaybettik, Cennet Kazandı. Seni Çok Özlüyoruz Kubilay YILDIZ

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SekoLive Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun

bu durumda bir gariplik var.

diz kapağı operasyonu acil ise hastanın sakat kalma uzuv kaybı v.s. durumları mevcutsa bunun ameliyatını yapmak zorundalar.

Ablanı neye göre operasyon yapmıyorlar bunları yazılı olarak istemeni tavsiye ediyorum.
    dostum neyin zorundalar. arkadaşım motosikletle (racing) birinin çarpıp kaçması sonucu takla attı beynine kemik saplandı. AVCILAR HOSPITAL(FIRST LEYDIMIZIN ORTAGI OLDUGU) adamın üzerinde kimlik yok diye 50 milyarlık racingle kaza yapan adamı hastaneye sokmadılar yer yok diye yalan atarak. avcılardan kalkıp ölmek üzere olan adamı bakırköy devlet hastanesine götürmek zorunda kaldı ambulans. biz ne zaman olayı duyup hastaneye gittik ondan sonra arkadaşı özel hastaneye sevk edebildik. kefil olmadan ölmek üzere olan adamı ameliyat etmediler. sağlıkta reform budur. sağlık reformunu yapanların hastanesi üzerinde kimlik yok parayı alamayız korkusuyla seni içeri sokmuyor yer yok diye yalan atıyor bomboş hastanede.

anlayacağın hep olan fakire oluyor diyeceğim ama arkadaşım zengindi sırf üzerinde zenginliğini ispatlayacak cüzdanı kayıp diye sokmadılar adamı. bu arada bu arkadaşımı kurtaramadık vefat etti rahmetli bu sağlık reformu sayesinde.

konudaki arkadaşın olayına da gelince eğer parası varsa en kral hastanede yaptırır ameliyatını sonra tahsil eder iett den tazminatıyla beraber. ancak şuan ödeyecek durumu yoksa maalesef devletin şefkatli ellerine muhtaç ve allah düşürmesin yardımcıları olsun diyorum bu durumda. çünkü şuan paran yoksa sonradan tahsil etseler ne yazar en iyi yerlerde ameliyatı yaptıramadıktan sonra. ciddi saçma sistemimiz var.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu arada zengin fakir demeden acilden kimseyi çevirmeyen bir ACIBADEM var bu ülkede.

onlarda öyle bir soyuyor ki geceliğine 2.000 dolar dediler tl fiyat bile söylemediler. paran yoksa da sorun değil seni borçlandırıp 120 ay taksit yapıyorlar ev parasına hizmet... ameliyat v.s herşey hariç sadece yoğun bakım. zenginsen cebinden kuruş çıkmaz o paraları öder sonra avukatınla tahsil edersin devletten halkın vergilerini. kusura bakmayın bu eskiden de böyleydi bunlar geldi yine de böyle. değişmedi hiçbir şey, fakir yine sıkıntıda sağlık konusunda bu ülkede.

gurbetçi akrabamla dağın başında kaza yaptık, adam isviçredeki sigortasına sadece emergency koduyla sms attı 30 dakika içinde helikopter gelip kurtardı hiç para almadan. milletin sigortası bu seviyeye gelmiş biz reform yaptık. avrupa kıskanıyor bizi.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

SekoLive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dostum neyin zorundalar. arkadaşım motosikletle (racing) birinin çarpıp kaçması sonucu takla attı beynine kemik saplandı. AVCILAR HOSPITAL(FIRST LEYDIMIZIN ORTAGI OLDUGU) adamın üzerinde kimlik yok diye 50 milyarlık racingle kaza yapan adamı hastaneye sokmadılar yer yok diye yalan atarak. avcılardan kalkıp ölmek üzere olan adamı bakırköy devlet hastanesine götürmek zorunda kaldı ambulans. biz ne zaman olayı duyup hastaneye gittik ondan sonra arkadaşı özel hastaneye sevk edebildik. kefil olmadan ölmek üzere olan adamı ameliyat etmediler. sağlıkta reform budur. sağlık reformunu yapanların hastanesi üzerinde kimlik yok parayı alamayız korkusuyla seni içeri sokmuyor yer yok diye yalan atıyor bomboş hastanede.

anlayacağın hep olan fakire oluyor diyeceğim ama arkadaşım zengindi sırf üzerinde zenginliğini ispatlayacak cüzdanı kayıp diye sokmadılar adamı. bu arada bu arkadaşımı kurtaramadık vefat etti rahmetli bu sağlık reformu sayesinde.

konudaki arkadaşın olayına da gelince eğer parası varsa en kral hastanede yaptırır ameliyatını sonra tahsil eder iett den tazminatıyla beraber. ancak şuan ödeyecek durumu yoksa maalesef devletin şefkatli ellerine muhtaç ve allah düşürmesin yardımcıları olsun diyorum bu durumda. çünkü şuan paran yoksa sonradan tahsil etseler ne yazar en iyi yerlerde ameliyatı yaptıramadıktan sonra. ciddi saçma sistemimiz var.

ACİLDE PARA ALINMAYACAK HALLER

Öncelikle ‘acil halin tanımı’na bir bakmak gerekiyor. Çünkü sizin acil tanımınızda hastanelerin acil tanımı bir olmayabilir.

Sağlık Bakanlığı’nın “Acil Sağlık Hizmetlerinde Yeşil Alan Uygulaması” konulu genelgesine göre;

1) Her ne boyutta olursa olsun travma vakaları,

2) Acil servis başvuruları sonrası hastaneye yatışı yapılan vakalar,

3) Tıbbi müdahale uygulanan vakalar,

4) Müşahede altına alınan vakalar,

5) Başka bir sağlık hizmet sunucusuna sevk edilen ya da başka bir sağlık hizmet sunucusundan sevkli gelen vakalar, acildir.

Sosyal Güvenlik Uzmanı Ali Tezel bu konuda şöyle uyarılarda bulunuyor:

Acile daha girişte imzalatılan taahhütname geçersizdir, acil halin sonra ermesinden sonra imzalatılan taahhütname ise geçerlidir. Acil hal boyunca yapılan tüm tedaviler bedavadır ve buraya kadar yapılan iş ve işlemler SGK’ya fatura edilir. Acil halin sona ermesinden sonrakilerin de ise hastanenin SGK ile sözleşmesi varsa yüzde 200 oranında, hastanenin SGK ile sözleşmesi yoksa hastanenin kendi fiyatları üzerinden fatura edilmesi gerekir. Şimdi, sizden acilde para istedikleri için önce SGK’ya (Alo 170), sonra Sağlık Bakanlığı’na (Alo 184), en sonunda da faturasız-belgesiz para tahsil etmişlerse de Maliye’ye (Alo 189) durumu bildirin.

böyle bi durum var @GokhanRS

maalesef ülkemizde kurallar evrensel değil tututrabildiğine politikası geçerli...

ben yine söliyorm hastanın sakat kalma riski uzuv kaybı v.s. varsa bunları ücretsiz yapması gerekiyor hastanın diz kapağı bu seviyedeyse muhakkak araştırın haklarınızı.
    Biz Kaybettik, Cennet Kazandı. Seni Çok Özlüyoruz Kubilay YILDIZ

Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @SekoLive tamamen haklısın bu kanunlar var ama uygulamada böyle olmuyor maalesef, en kötü üzerlerine gidersen para alamayacaklarını anlarlarsa doktor izne çıktı yurt dışında gibi komik yalanlara bile yöneliyor adamlar.

kanun var mı? var eyvallah, kanuna uymayanlar kim peki? araştırınca sağlık sektöründeki firmaların çoğunun dolaylı sahibi bakanlar ve millet vekilleri çıkıyor maalesef. yoksa uygulanabilse çok güzel kanunlarımız var bazı durumlar için.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hani acil girişler beleşti ne oldu şimdi

allah acil şifalar versin
    sadece ölmeden önceki son evrede acile gidebilrsen ücretsiz

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu arada zengin fakir demeden acilden kimseyi çevirmeyen bir ACIBADEM var bu ülkede.

onlarda öyle bir soyuyor ki geceliğine 2.000 dolar dediler tl fiyat bile söylemediler. paran yoksa da sorun değil seni borçlandırıp 120 ay taksit yapıyorlar ev parasına hizmet... ameliyat v.s herşey hariç sadece yoğun bakım. zenginsen cebinden kuruş çıkmaz o paraları öder sonra avukatınla tahsil edersin devletten halkın vergilerini. kusura bakmayın bu eskiden de böyleydi bunlar geldi yine de böyle. değişmedi hiçbir şey, fakir yine sıkıntıda sağlık konusunda bu ülkede.

gurbetçi akrabamla dağın başında kaza yaptık, adam isviçredeki sigortasına sadece emergency koduyla sms attı 30 dakika içinde helikopter gelip kurtardı hiç para almadan. milletin sigortası bu seviyeye gelmiş biz reform yaptık. avrupa kıskanıyor bizi.
    Helikopter dedin ben yine hükümete sövdüm

Günaha girdim mi kanka söyle bana
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Helikopter dedin ben yine hükümete sövdüm

Günaha girdim mi kanka söyle bana
    girmişsindir. bizim öyle sigortalara ihtiyacımız yok. yola çıkmadan ayetel kürsü okuyoruz kaza bela geçirmeyiz niye boşa masraf edelim.

bu arada dediğim gibi sadece sms attı. telefon görüşmesi filan hiçbir şey yok. yani şakasına çocuğu atsa gene geliyorlar.

Mutu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şöförlerden birisi hayatını kaybetmiş.
    Instagram: mutusgarage

.::EmrE::. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı FaBeRgE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öyle şey mi olur ya, hem sen devletin ulaşım aracında kaza yap, hem cebinden hastahane masraflarını öde, bence de bir avukatla görüşmekte fayda var.
    Burası Türkiye ise olur.

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ulasım aracı devletın degıl,beledıye'nın.
    Hemen beledıyeyı arayın ve avukat tutun.Hala burdaysanız zaman kaybedıyorsunuz.Vucut orayı ıyılestırmek ıcın ugrasıyor.Her gecen dakıka alehınıze...

FK.Sub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gelişmeleri açıklayayım sizlere.

Ablamın ameliyatı sabah saat 10 da ücretsiz bir şekilde gerçekleşecek.Ablamın 112 acil servisini arayarak ulaştığı üst düzey yetkilinin hastaneyi araması üzerine herşey biranda terse döndü.Gerekli bakımları,20 dk içinde ameliyatın kararı,incelenmesi,kayıt işlemleri vs.hepsi yapıldı.hastane insana değer veren,herşeyiyle direk ilgilenen,ne gerekiyorsa yapılacak diyen bir kuruma döndü.biz size 40 bin lira demedik ki ama diye şirin konuşmayı ihmal etmediler tabi.Ülkemizde hala işini düzgün yapan,insanlığa dair düşünceleri hep iyi yönde olan üst düzey yetkililerin olması çok sevindirdi beni.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler