User Tag List

Sayfa 4/16 İlkİlk ... 2345614 ... SonSon
298 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: Hasarlı favori araç ilanları

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı By_Engin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ağır hasar kayıtlı ama darbe değişen yok, 5 parça lokal boya var! Bu ağır hasar kaydı nerden geliyor koltuk döşemelerinden mi? İlanların çoğunda bu yazıyla karşılaşıyorum ama anlam veremiyorum, mantık dışı...
    cidden nasıl olabiliyor bende merak ediyorum aldık sonra satmaya karar verdik satabilir miyiz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    58 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı By_Engin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ağır hasar kayıtlı ama darbe değişen yok, 5 parça lokal boya var! Bu ağır hasar kaydı nerden geliyor koltuk döşemelerinden mi? İlanların çoğunda bu yazıyla karşılaşıyorum ama anlam veremiyorum, mantık dışı...
    Sel hasarlıdır değişen olmaz. Alt karterden kazalıdır motor gitmiştir değişen olmaz. Önden kaza yapmıştır akü patlayıp suyu akmıştır (motor tesisatı, beyinler vs. gitmiştir) değişen olmaz.
    2006 model araç hız tümseğinden sert geçtiği için airbag sensörleri darbe algılayıp airbag açtırıyor araca al sana değişensiz mis gibi ağır hasar kayıtlı araç.
    Daha aklıma gelmeyen yüzlerce örnek var.

En genel değişensiz hasar kayıt olayı tamponda ufak bi darbe vardır. Eksper tamir yazmaz komple tampon yazar vs. vs.

Leader01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benim bugüne kadar bindiğim araçların hepsi ağır hasar kayıtlıydı, şuan 1.6 tdi polo'm var o da ağır hasar kayıtlı 2.sahibiyim, eskiden beri sigortadan alıp toplayıp biniyorum satıyorum, bundan 1-2 sene öncesine kadar satarken ağır hasar kayıtlı deyince karşıdaki adama ana avrat küfür etmişim gibi şaşırıyorlardı şimdi direk kendileri soruyor ağır hasar kayıtlı mı diye, 2.eller böyle nirvanaya çıktığı için millet artık pert kayıtlı araçlara da çok bakıyorlar, bir galerici pert kayıtlıları daha çabuk satıyorum demişti onu bile duydum, her sattığım araçtan sonra da alıcıdan ağır hasar kayıtlı olarak satın aldım şeklinde yazı da aldım çoğunda hasarlı fotoğraflarını da verdim, ama artık hasarlı araç almak bile çok zor ölümüne fiyat yazıyorlar, geçen gördüm 2005 autentique megane hasarlısı 26.500 istiyor 2.el 28.500 e var link koymuşlar facebook'ta paylaşımının altına, satıcı bizim malımız bu zorla satmıyoruz gibi saçma bir cevap vermiş, böyle adamların yüzünden pert kayıtlı araçlarında boku çıktı, pert kaydına çok takılmamak lazım araca iyi baktırmak lazım aldığım araçları kaportacıya getirdiğimde millet şaşırıyordu bunu nasıl perte ayırmışlar diye, sigorta istediği şekilde satıyor son zamanlarda sıklaştı şirketler hem çekme belgeli hem plakalı olarak ihaleye çıkarıyor adam plakalı da fazla verip alıyor araç trafiğe çıkıyor e bu araç çekme belgeli de çıktı niye vermediniz ? ama önemli değil plakalıda daha çok fiyat gördü halbuki çekme belgeli satılsa toplandıktan sonra 2.el olduğunda PERT / AĞIR HASAR KAYITLI !!!! olacaktı, o yüzden araca iyi baktırmak önemli, aşağıdaki foto pert kayıtlı aldığım araç sadece çıkma arka tampon aldım bitti

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    edit: bu aracı satarken alıcıya bu fotoğrafların verdim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eğer aracın kazalı fotoğrafını görebiliyorsanız, ağır hasarlı olayına fazla takılmayın bence.
    bir çok ilanda şişirilmiş ağır hasar kaydı vardır yazıyor, üç kağıtçılar bunu da fırsata çeviriyor ama gerçekten böyle bir şey var.
    misal bu aracı hasarlı araç satan sitelerden birinden aldım. alınan fiyat + harcanan para = piyasa değeri - 20.000 TL.
    daha 15 binde. plakadan sorgulayınca ağır hasar kaydı vardır yazıyor ama araba inanın problemsiz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    değişen 2 airbag, ön takımda bir kaç parça ve tek çamurluk. araç sigortadan yapılmamış olsa, ağır hasar kayıtlı olmamış olsa mekanik parçalar ve airbag muhtemelen belli olmayacaktı, otoparktan çıkarken aracın sürtmesi sonucu tek çamurluk boyalıdır diye piyasının 1-2 altına satılacaktı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu aracı da çok isteyerek aldım 1,5 sene bindim en keyif aldığım araçtı sadece sağ arka kapısını değiştirdim çıkma boyasız kapı aldım sadece astarlı kısımlar boyandı, hasarlı hali - onarım aşaması - sonraki fotoğraflarını alıcıya verdim, alıcı öğretmendi, bu aracı plakalı satsalardı kaydı olmayacaktı ama çekme belgeli yaptıkları için PERT kayıtlı oldu

Ama pert kaydına takılıyorsanız bunun pert kaydı yok

turkerrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben şasisi / iskeleti bozulmamış, ölümlü kazaya karışmamış her arabayı doğru fiyatlara alırım. Sigortacıyım gerçekten yoktan yere pert olan arabalar oluyor.
    ORDU SİGORTA ARACILIK HİZMETLERİ
    ZEY OTOMOTİV
    https://zeyotomotiv.sahibinden.com/

arda35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Doğu @Leader01

Nereden buluyorsunuz araçları? Paylaşın, biz de bakalım kesemize göre bir şeyler

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı arda35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Doğu @Leader01

Nereden buluyorsunuz araçları? Paylaşın, biz de bakalım kesemize göre bir şeyler
    Eskiden iyiydi şimdi zor alınıyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    58 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Leader01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eskiden iyiydi şimdi zor alınıyor
    2 yıl Enka, auto online gibi firmalar ile çalıştım. Senin paylaştığın gibi araçlara hiç denk gelmedim. Çok ilginç

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı B16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2 yıl Enka, auto online gibi firmalar ile çalıştım. Senin paylaştığın gibi araçlara hiç denk gelmedim. Çok ilginç
    Enka'dan hiç almadım, auto online çok oldu kapanalı ondan da almadım, daha sonradan auto online pertborsasıyla birleşti, pert borsasından civic elegance aldım az hasarlı 2,5 sene bindim, pertborsası'nın da eski popülaritesi yok farklı şirketler çıktı şuan onlar daha çok tutuluyor.

Sti_Ozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Subaruyla cekilen fotografi bir subaru sever olarak beni aglatti,o nasil bir janttir o nasil bir jant rengidir allahimm
    Hız,sonsuz bir tutkudur.

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    beni bilen biliyor hobi olarak lüks segmentte ağır hasarlı alıp toplayıp satıyorum şimdiye kadar 2-3 F10 5.20d bir tane panemera bir tane ecoupe bir tane cla falan topladım.. ağır hasarlı araç alınır şase porya direkler hasar almamışsa alınır binilir sıkıntısız.. bu üçlüden biri hasar almışsa o aracın ayarı tutmaz mühendisliği bozulmuşdur bir kere.. dikiş tutmaz..

sahibindende hasarlı satanların bazılarınıda tanıyorum aldıkları rakamları bilseniz.. bir arkadaşımız audi tt aldı 14 bin tl ye biraz topladı bakdı boyunu aşıcak masrafı çok s line façası attı çakma en kral 4-5 bin l harcadı elini yüzünü topladı 45 bin tl ye sattı.. alanlarda biraz topladı şanzıman motorunu en son 70 bin tl istiyorlardı.. çok deli kar ediyorlar..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    beni bilen biliyor hobi olarak lüks segmentte ağır hasarlı alıp toplayıp satıyorum şimdiye kadar 2-3 F10 5.20d bir tane panemera bir tane ecoupe bir tane cla falan topladım.. ağır hasarlı araç alınır şase porya direkler hasar almamışsa alınır binilir sıkıntısız.. bu üçlüden biri hasar almışsa o aracın ayarı tutmaz mühendisliği bozulmuşdur bir kere.. dikiş tutmaz..

sahibindende hasarlı satanların bazılarınıda tanıyorum aldıkları rakamları bilseniz.. bir arkadaşımız audi tt aldı 14 bin tl ye biraz topladı bakdı boyunu aşıcak masrafı çok s line façası attı çakma en kral 4-5 bin l harcadı elini yüzünü topladı 45 bin tl ye sattı.. alanlarda biraz topladı şanzıman motorunu en son 70 bin tl istiyorlardı.. çok deli kar ediyorlar..
    abi bu işi sırf haftasonu hobisi olsun diye motosiklette yapmak istiyorum da.. sanayi işini nasıl çözüyosun? Yormuyor mu?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Ronin_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi bu işi sırf haftasonu hobisi olsun diye motosiklette yapmak istiyorum da.. sanayi işini nasıl çözüyosun? Yormuyor mu?
    ekibin hazırsa yedeklerle birlikte çok sıkıntı olucak bir iş değil.. sadece çok çakallık üç kağıt dedikodu dönüyor.. ben uzağım çünkü çek ile takasla ile senetle iş yapmıyorum yani bu işi meslek olarak yapmıyorum..
    sıcak paramla iş yaptırıyorum.. yoksa birbirini vuran insanlar var.

arabayı vermiş parayı eksik almış o ona söz vermiş o ondan çek almış ona bilmemne karşılığı başka araç vermiş.. iki gün önce kardeşim abim diyen insanlar iki gün sonra birbirlerine sövüyorlar kanlı bıçaklı oluyorlar.. mekanlarını basıyorlar falan filan..

ben uzağım parama geçer sözüm.. veriyorum sıcak parayı hallediyorum işleri.. gidiyorum çoğunun aracına elini sürmemiş usta bakıyorum benim araba bitmiş orda 7-8 aydır aracı yatan insanlar var adam çek vermiş senet sepet vermiş bilmemne olmuş üç kuruş beş kuruş vermiş ustada elini sürmüyor sıcak parayı görene kadar..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ekibin hazırsa yedeklerle birlikte çok sıkıntı olucak bir iş değil.. sadece çok çakallık üç kağıt dedikodu dönüyor.. ben uzağım çünkü çek ile takasla ile senetle iş yapmıyorum yani bu işi meslek olarak yapmıyorum..
    sıcak paramla iş yaptırıyorum.. yoksa birbirini vuran insanlar var.

arabayı vermiş parayı eksik almış o ona söz vermiş o ondan çek almış ona bilmemne karşılığı başka araç vermiş.. iki gün önce kardeşim abim diyen insanlar iki gün sonra birbirlerine sövüyorlar kanlı bıçaklı oluyorlar.. mekanlarını basıyorlar falan filan..

ben uzağım parama geçer sözüm.. veriyorum sıcak parayı hallediyorum işleri.. gidiyorum çoğunun aracına elini sürmemiş usta bakıyorum benim araba bitmiş orda 7-8 aydır aracı yatan insanlar var adam çek vermiş senet sepet vermiş bilmemne olmuş üç kuruş beş kuruş vermiş ustada elini sürmüyor sıcak parayı görene kadar..
    Tavsiyen için teşekkür ederim, çek-senet-sepetten Allah uzak tutsun.. Ben bir süre daha temiz alıp binip satayım en iyisi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    eklemede yapıyım her zaman papazda pilav yemiyor .. dizel e coupe aldım kaporta hasarlı bir airbag açıkdı.. şansıma benim elimde şanzıman patladı üstüne dpf arıza yaptı hiç yokdan araca 10 bin ekstra harcadım bari biraz süriyim dedim sürerken fark beyin merkezi arıza yapdı beynin sıfırı zaten doğan şahin parası.. vel hasıl sattım ama kafa kafaya geldi bir karım bile nerdeyse olmadı.. öyle şeylerde oluyor.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler