User Tag List

Sayfa 18/30 İlkİlk ... 8161718192028 ... SonSon
555 sonuçtan 324 ile 342 arası

Konu: Trafikte ölümüne Kavga Kamerada(Taksici vs Motorcu)

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı jeffy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynı videoyumu izliyoruz hocam sizinle?

1-Motor caravelle yi ilk geçtiğinde önü boşken ellerini salıp dans etmeye başlayıp hız kaybetmiyormu? Akan trafikte en sol şeritte motorla giderken ne kadar doğal bir hareket değilmi? Mesela buna ne ceza kesilse motorcu tekrar yapmaz bu hareketi?
    2- Caravelle motoru farketmeyip yada geri düştüğünü düşünüp HATA yapıp şerit değiştirirken motor caravelle in kendisine temas edemeyeceği kadar geri düştüğü anda gaza dokunup kendini araya sokuyormu sokmuyormu?

Arabanın sana temas etmeyeceği yere kadar gerisine düş.. sonra adam aynasını kontrol etmeden şerit değiştirmesini tamamlarken bi tık gaza dokun kendini araya sok vay motorcu %100 haklı yok öyle bir hak..

Lütfen bu ikisinede eğer cevap verecekseniz videoyu tekrar izleyip cevap verin..

Her sağına bakmadan şerit değiştirenin aynasını kıracaksak ayvayı yedik bırakın motoru arabayla yol gidemeyiz ve her sağına bakmadan şerit değiştirene dediğiniz cezaları vereceksek 1 yıla kalmaz trafikte kimse kalmaz..

burda motorcunun yaptığı resmen kendine video için malzeme çıkarmak.. başka hiç birşey değil..

1- ister dans eder isters vals yapar.Şerit hakkı onun.İster hız kaybeder ister gazı kökler.Kime ne ? önündeki araç aile arkasındaki araç arasındaki mesafe onun hakkıdır.İsterse kendi şeridinde slalom yapar.
    2-Caravelle motorcunun şeridine giriyor hatalı şekilde.Bitti bu kadar.Motorcu gaza basmış basmamış isterse kasıtlı beklesin sıkıştırmayı hiç farketmez caravelle HATALI.. .Gerisinin hiçbir önemi yok çünkü ortada motor üstünde bir can var.

Aynayı kırmayı zaten üstte ki mesajımda dogru bulmadıgımı söyledim.Ama kendi hakkını aradı.
    Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

TolgaUs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Wooo nalet olası motorcular hep haksızzzz.
    Bakalım yeni düşmanlar gelmiş mi aramıza.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Carvelle de tuhaf bir şey göremedim. Adam önce motora yol veriyor geçip gitsin diye, adam şeritte sabit hızda devam ediyor dans ediyor falan filan, carvelle nin şoförü motorcunun keyfini mi bekleyecek yahu? Motor kullananlar araç şoförlerinden daha uyanık, daha kaçar gibi, daha tetikte kullanması gerekmiyor mu bu motoru. E adam motor üzerinde dans ediyorsa, önündeki boşluğu doldurup geçip gitmek gibi bir derdi yoktur deyip şerit değiştiriyor carvelle de. Motorcu sonradan anlıyor, kafayı sokmaya çalışıyor ama carvelle şeridi değiştirmiş oluyor. Sen önce .ötünü başını oynatmadan adam gibi sür motorunu, sonra karşındaki adamdan doğru hamleler bekle derler böyle tiplere.

Velhasıl, sonra "bunu bana yapmayacaktın" tripleri hasıl oluyor işte. Hırs, altındaki motora güvenme, izlenme sayısı kasma, bir sürü sebebi var bunun.

YouTube + gopro + motor üçlüsü ile yollar Teksas a döndü iyice.

Bir de YouTube da bi delikanlı izlesek.
    Yine aynı senaryo olsa mesela. Aynayı kırsa.
    Sonra adam peşine gelecek tabi, hani haspam sinirlenip aynayı kırıyor ya. Bu sefer kaçmasa.
    Yol kenarına çekip kaskını eldivenini montunu çıkarsa,
    Birebir round başlasa.
    Var mı böyle şerefsiz ayna kıran tipte delikanlı motorcu?
    Hiç sanmıyorum.
    Aynayı kırıyorsan adamsa kaçmayacaksın bi tarafın yusuf ede ede.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Caravelle yi haklı gören kişileri 30 dakika e5 de motor sürmeye davet ediyorum.
    Fazla değil ya valla bak 30 dakika sadece.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yiğit G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1- ister dans eder isters vals yapar.Şerit hakkı onun.İster hız kaybeder ister gazı kökler.Kime ne ? önündeki araç aile arkasındaki araç arasındaki mesafe onun hakkıdır.İsterse kendi şeridinde slalom yapar.
    2-Caravelle motorcunun şeridine giriyor hatalı şekilde.Bitti bu kadar.Motorcu gaza basmış basmamış isterse kasıtlı beklesin sıkıştırmayı hiç farketmez caravelle HATALI.. .Gerisinin hiçbir önemi yok çünkü ortada motor üstünde bir can var.

Aynayı kırmayı zaten üstte ki mesajımda dogru bulmadıgımı söyledim.Ama kendi hakkını aradı.
    ister dans eder ister vals yapar?

Anlıyorum...

KOSEREN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yav Allah aşkına gerçek motorculara saygımız var,gerçekten trafikte insan gibi kullanana herzaman öncelik veriyorum ama şu kafasına goproyu takıpta soytarılık peşinde hit kasanları korumaya çalışmayın komik oluyur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TolgaUs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Caravelle yi haklı gören kişileri 30 dakika e5 de motor sürmeye davet ediyorum.
    Fazla değil ya valla bak 30 dakika sadece.
    Trafikte dans ederek motor süren adam mı,
    Sol şeritte giden otomobilin solundan şimşek gibi geçen adam mı,
    Makasın en alasını yapan adam mı
    kendini kollayaca trafikte, yoksa arabanın içindeki adam motorcuyu mu kollayacak..

Hep nalıncının keseri kullanması gibi düşünüyorsunuz.

Bir de konuyla da alakalı, nefret ettiğim bir jargonu var şu motorcuların.
    "Ben motorcuyum, istediğim herşeyi yaparım, ben iki teker üzerindeyim, canım tehlikede, kelle koltukta kullanıyorum motoru, sen bana dikkat edeceksin. "
    Yok ya? Kullanma o zaman arkadaş. Sen kendine dikkat etmeyeceksin, sürüşüne, kurallara riayet etmeyeceksin, ama millet sana dikkat edecek, YouTube da hit olsun diye ayna kıracaksın, caka satacaksın. Oh ne ala memleket.
    Geçiniz o işleri.
    "Motorcu"lara ayarım.
    "Motosiklet kullanıcıları"na ise saygı duyarım.
    Kişinin motoru kullanım tipi de bu iki kategoriden hangisine girdiğini/gireceğini belirler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Quantum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kendini kollayaca trafikte, yoksa arabanın içindeki adam motorcuyu mu kollayacak..

"Ben motorcuyum, istediğim herşeyi yaparım, ben iki teker üzerindeyim, canım tehlikede, kelle koltukta kullanıyorum motoru, sen bana dikkat edeceksin. "
    Yok ya? Kullanma o zaman arkadaş. Sen kendine dikkat etmeyeceksin, sürüşüne, kurallara riayet etmeyeceksin, ama millet sana dikkat edecek, YouTube da hit olsun diye ayna kıracaksın, caka satacaksın. Oh ne ala memleket.
    Geçiniz o işleri.
    "Motorcu"lara ayarım.
    Kişinin motoru kullanım tipi de bu iki kategoriden hangisine girdiğini/gireceğini belirler.
    Motorcu ve Motorsiklet kullanıcısı tanımı gerçekten çok doğru.

Motorculara ben de ayarım, trafik teröristi ve magandası hepsi açıkca söyliyeyim amaç hit peşinde koşmak, ayna kırmak, itlik, serserilik tek kişisel başarısı, övünebileceği yetkinliği "motorsiklet sürebilmek" olan dallamalar. Ofisin olduğu üniversitede var bir tane çocuk kapalı otoparkta motoru çalıştırıyor 15 dakika bekliyor motorun ısınmasını mı, otoparka giden kızların "ooo ne kadar da motorcu bir çocuk kesin sevişmemiz lazım" demesini mi bilemiyorum ama. 15 dakika boyunca kapalı alanda, homur homur motor sesi var, üstü kütüphane çocuklar ders çalışıyor, bitişik nizamı ofis insanlar çalışıyor. Umurunda değil paşazadenin. 1-2 Sefer çıkıp uyardım, tamam abi bir daha yapmicam diyor 2 gün sonra tekrar aynısını yapıyor.

Motorsiklet kullanıcılarının hepsine ama hepsine saygım sonsuz, trafikte darken sağda-solda bekleyip geçeceği boşluk yoksa kimseyi taciz etmeyen, arabanın kör noktasını bilen, emniyet şeridinde duran trafikte 100le değilde, 70-80 ile görece olarak daha yavaş, temkinli giden sinyal kullanan, defansif araç kullanan motorskilet sürücülerine saygım sonsuz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Geçiniz o işleri.
    "Motorcu"lara ayarım.
    Dimi halbuki bizler bu forumda asla trafiğe açık alanlarda roll yapmayız.
    Arabaları muhendismişiz gibi yere basıp dinamikleriyle oynamayız.
    Hepimiz 4 4 lük arabalarımızı kullanırız her kurala uyarız asla e5 te 80 üzerine temde 120 üzerine çıkmayız.
    Hele bilerek daha iyi yanlasın diye bitik lastik hiç takmayız.
    Hepimiz sinyallerimiz verip trafiği bilgilendiririz.
    Saçma sapan 90-150 hp lik araca açık egzoz takıp insanları rahatsız etmeyiz.
    Hemde hiç bi zaman sistem kurup bass ı sonuna kadar köklemeyiz.

Bu laflarım size değil forum geneline hitabendir.

Size diyecek tek bir lafım var sadece.
    Lütfen 1 günlüğüne motosiklet kiralayın ve araba kullandığınız gibi kullanın. Trafik seyriyle aynı gidin. Ve kendi şeridinizi takipleyerek gidin.
    Motosiklet kullanıcılarının gerçekten neden böyle davrandığını daha iyi anlayacaksınız.
    Arabanın içinde şahit olup pek önemsemediğmiz tehlikeler motor üstünde çok daha fazla korkutucu olabiliyor.

Yukardaki caravelle'nin ayna gitti 1000küsür TL gitti adamın. Artık daha dikkatli olacaktır farkındalığı artacaktır trafikte.

Yukarda biri araba arabayla kapıştığı zaman ayna mı kırıyor hayır diyor. Evet çok haklı birbirleriyle it dalaşı yapıp önlerini kesip mutlaka yol kavgası yüzünden birisi birisini öldürüyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hepimiz 4 4 lük arabalarımızı kullanırız her kurala uyarız asla e5 te 80 üzerine temde 120 üzerine çıkmayız.

Lütfen 1 günlüğüne motosiklet kiralayın ve araba kullandığınız gibi kullanın. Trafik seyriyle aynı gidin. Ve kendi şeridinizi takipleyerek gidin.
    Motosiklet kullanıcılarının gerçekten neden böyle davrandığını daha iyi anlayacaksınız.
    Arabanın içinde şahit olup pek önemsemediğmiz tehlikeler motor üstünde çok daha fazla korkutucu olabiliyor.

Yukardaki caravelle'nin ayna gitti 1000küsür TL gitti adamın. Artık daha dikkatli olacaktır farkındalığı artacaktır trafikte.

Yukarda biri araba arabayla kapıştığı zaman ayna mı kırıyor hayır diyor. Evet çok haklı birbirleriyle it dalaşı yapıp önlerini kesip mutlaka yol kavgası yüzünden birisi birisini öldürüyor.
    dostum doğru söyle videodaki motorlu senmisin?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Arkadaşım.. Sen de alındığına göre, motosiklet sürücüsü değil, motorcusun..

Bu benim düşüncelerimdir, aynı zamanda çevreye yayılan algı budur..
    Bahsettiğin tipte otomobillerin olması, "motorcu" sıfatının altını "haklı" gerekçelerle doldurulması anlamına gelmez.
    Bir problem varsa hesabı motorcu kesmemeli.. Gitsin kafasındaki kameralarla suç duyurusunda bulunsun.
    Ha adalet olmadığı yerde hesabı ben keserim mantalitesi varsa, hesabı keserken yakalanırsa o kişi, ağlamayacak o zaman..
    Motorcu kim ki hesabı kesiyor? Hangi title ile?
    Adalet çalışmıyor diyorsan, binme madem motora..
    Motora binmek istiyor ama daha iyi bir trafik istiyorsan o zaman başka ülkeye git ne bileyim.. Ama hesabı kesecek kurum varken, aynı hesabı kesmeye kalkanların kanundaki ismi yasadışı örgüt üyesidir.

Madem bu örnekleri veriyorsun, o motorcular gitsin dip basık şayincilerin, yolun ortasında sıfır çizen bmw cilerin aynalarını kırsın o zaman.. Madem faydalı bir şey yapıldığına inanıyorsun? O tiplerden bizler de sıkıldık..
    Günahı olmayan insanları da taciz ediyorlar ya da mallarına zarar veriyorlar.. Hadi onu da anladık, öyle bir erkeklik yapıyor, o zaman kaçma delikanlı gibi.. Bu şerefsizliği nasıl sindiriyorlar içlerine?

Motorcular elbombası gibi gezen haydutlardır.
    Korku imparatorluğu kurma eğilimindeler.. Amerikadaki motosiklet çeteleri gibiler, tek fark Türkiyedekiler tek kişilik çete.

Motorun üzerinde iken ben istediğimi yaparım, dans ederim, dalga geçerim, kafamdaki kaska, arkamdaki monta elimdeki eldivene güvenip istediğim kişinin anası bacısı hakkında konuşurum, kimse benim önüme çıkamaz, çıktığı an aynalarını kırarım mantığı devam ederse;
    Bu düşüncede olan toy artisler için cadı avı başlatması yakındır insanların, çok fazla bilenmeye başlanıldı çünkü..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı jeffy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dostum doğru söyle videodaki motorlu senmisin?
    Hayatımda motosiklet sürmedim. Sadece artçı olarak birçok defa bindim motora.

Arkadaşım.. Sen de alındığına göre, motosiklet sürücüsü değil, motorcusun..

Bu benim düşüncelerimdir, aynı zamanda çevreye yayılan algı budur..
    Bahsettiğin tipte otomobillerin olması, "motorcu" sıfatının altını "haklı" gerekçelerle doldurulması anlamına gelmez.
    Bir problem varsa hesabı motorcu kesmemeli.. Gitsin kafasındaki kameralarla suç duyurusunda bulunsun.
    Ha adalet olmadığı yerde hesabı ben keserim mantalitesi varsa, hesabı keserken yakalanırsa o kişi, ağlamayacak o zaman..
    Motorcu kim ki hesabı kesiyor? Hangi title ile?
    Adalet çalışmıyor diyorsan, binme madem motora..
    Motora binmek istiyor ama daha iyi bir trafik istiyorsan o zaman başka ülkeye git ne bileyim.. Ama hesabı kesecek kurum varken, aynı hesabı kesmeye kalkanların kanundaki ismi yasadışı örgüt üyesidir.

Madem bu örnekleri veriyorsun, o motorcular gitsin dip basık şayincilerin, yolun ortasında sıfır çizen bmw cilerin aynalarını kırsın o zaman.. Madem faydalı bir şey yapıldığına inanıyorsun? O tiplerden bizler de sıkıldık..
    Günahı olmayan insanları da taciz ediyorlar ya da mallarına zarar veriyorlar.. Hadi onu da anladık, öyle bir erkeklik yapıyor, o zaman kaçma delikanlı gibi.. Bu şerefsizliği nasıl sindiriyorlar içlerine?

Motorcular elbombası gibi gezen haydutlardır.
    Korku imparatorluğu kurma eğilimindeler.. Amerikadaki motosiklet çeteleri gibiler, tek fark Türkiyedekiler tek kişilik çete.

Motorun üzerinde iken ben istediğimi yaparım, dans ederim, dalga geçerim, kafamdaki kaska, arkamdaki monta elimdeki eldivene güvenip istediğim kişinin anası bacısı hakkında konuşurum, kimse benim önüme çıkamaz, çıktığı an aynalarını kırarım mantığı devam ederse;
    Bu düşüncede olan toy artisler için cadı avı başlatması yakındır insanların, çok fazla bilenmeye başlanıldı çünkü..
    Evet cezayı kesmesi gereken bir kurum var oda EGM trafik şube.
    Gel gelelim EGM
    - Ihbar
    burdan olsun whatsapp hattından olsun bir çok defa videolu şikayette bulunduk.
    Çıkan sonuç trafik polisleri olayı görmediği için işlem yapamıyoruz.
    üstü kapalı olarak Diyorlar ki siz okadar profesyonel montaj işi yapıyorsunuz ki suçluymuş gibi gösteriyorsunuz size güvenmiyoruz.

Şile otoyolunda olsun E5 karayolun da olsun sizler neden hafriyat kamyonlarına sövüyorsunuz ozaman ?
    Bizim canımızı o hafriyat kamyonları köprülerde rüzgardan koruyarak bir çok defa hayatımızı kurtardı.
    Madem her büyük cismin küçük cismi ezmeye hakkı var, Üzerinize süren sizi şıkıştıran harfiyat kamyonlarına ses çıkarmayın.

Neden motorcu kaza yapsa %51 olanakla sakat kalma , ölme riski olduğunu görmek istemiyorsunuz ısrarla ?
    Trafikte hırs yaparsın kırarsın motorcunun üzerine sakat kalırsa ölene kadar sen bakmak zorundasın o adama.
    Ölürse ulan hırs yaptık iyi b*k yedik adamı öldürdük diyip hiçmi vicdan sızlamayacak.

Yukardaki arkadaş ne trafiği yavaşlatıyor nede trafiği tehlikeye sokuyor. Takip mesafesini koruyarak ilerliyor.
    Hmm dans ediyor üstüne kırmalıyım düşüncesi nerden geliyor ilginç doğrusu..

Not: Hiç bir cümlemin kaba üslüp içermemesine dikkat ederek 3 4 defa okudum.
    Varsa gözümden kaçan biryer kusura bakmayın.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cümle cümle cevaplayayım mı..

---------

....üstü kapalı olarak Diyorlar ki siz okadar profesyonel montaj işi yapıyorsunuz ki suçluymuş gibi gösteriyorsunuz size güvenmiyoruz....
    Az önce de söyledim.. İnsanların gözündeki algınız bu şekilde ve bu kötülüğü bizzat kendiniz yaptınız kendinize, birbirinize..

Şile otoyolunda olsun E5 karayolun da olsun sizler neden hafriyat kamyonlarına sövüyorsunuz ozaman?
    Bizim canımızı o hafriyat kamyonları köprülerde rüzgardan koruyarak bir çok defa hayatımızı kurtardı.
    Madem her büyük cismin küçük cismi ezmeye hakkı var, Üzerinize süren sizi şıkıştıran harfiyat kamyonlarına ses çıkarmayın.
    Sövüyoruz evet.. Ancak bişey kaçırıyorsunuz..
    Bizim sövme sebebimiz büyük olduğu için değil.. Haydut gibi trafikte ilerlediği için..
    Aynı "motorcular" gibi..
    Motosiklet kullancılarını tenzih ediyorum yine, motorcuların alayı hayduttur gözümde..
    Şehirler arası yollarda sevkiyat yapan kamyon ve tırlara sövmüyoruz mesela..
    Neden? Çünkü bir çoğu saygı gösteriyorlar akabinde de saygı görüyorlar..

Ama şehirler arası yolda, hız sınırı 120km/h olan bir yolda herhangi bir şeritte ilerlerken bana silme geçen bir "motorcu" olursa, iliklerinde hissetme derecesinde söverim.
    Gördüğün üzere sövme kriterleri arasında büyüklük yok, zihniyeti pis, saygısız ve ego yüklenmiş insanlar var.. Bindiği araç ne olursa olsun bu tipte olanların alayına sövüyorum ben..

Neden motorcu kaza yapsa %51 olanakla sakat kalma , ölme riski olduğunu görmek istemiyorsunuz ısrarla ?
    O zaman dans etmesinler trafikte.. Video çekeceğim diye şaklabanlık yapmasınlar.. Önündeki dolu şeride kafayı uzatmasın.. Öyle palyaçolar kendini düşünmüyorsan ben mi düşüneceğim onun güvenliğini? Devamlı ölme riski vsvs diyorsunuz da; önce bu cümlenin önemini kendiniz algılayın..
    Ölme riski derler, 300TL lik kask takarlar..
    Ölme riski derler, adamın cebinde silah var mı yok mu bilmeden araçlara zarar verirler..

Ölme riski olduğu için mi ayna kırdıktan sonra kaçıyorlar.. O riski alıyorlar demek ki o aynayı kırarken.. Öyle ya..
    Peki öyle bir risk alıyorsan kendi hayatınla ilgili, "ölme riskimiz var" zırvasını neden kullanırlar devamlı? Geçin bu işleri..

Trafikte hırs yaparsın kırarsın motorcunun üzerine sakat kalırsa ölene kadar sen bakmak zorundasın o adama.
    Yok öyle bişey.. Ne kanuni olarak ne de herhangi bir yaptırım olarak..

Ölürse ulan hırs yaptık iyi b*k yedik adamı öldürdük diyip hiçmi vicdan sızlamayacak.
    Aynayı kırdıktan sonra sizlerin vicdanı ne kadar sızlarsa benim de o kadar sızlar emin ol.. Tekrar ediyorum ki, kişi kendini düşünmezse ben onu hiç düşünmem..

Yukardaki arkadaş ne trafiği yavaşlatıyor nede trafiği tehlikeye sokuyor. Takip mesafesini koruyarak ilerliyor.
    Hmm dans ediyor üstüne kırmalıyım düşüncesi nerden geliyor ilginç doğrusu..
    "Dans ediyor üzerine kırayım diye düşünüyor" demedim ki, o kısmı bir daha okuyun..

Demişim ki;
    "Adam önce motora yol veriyor geçip gitsin diye, adam şeritte sabit hızda devam ediyor dans ediyor falan filan, carvelle nin şoförü motorcunun keyfini mi bekleyecek yahu? Motor kullananlar araç şoförlerinden daha uyanık, daha kaçar gibi, daha tetikte kullanması gerekmiyor mu bu motoru."
    Yani adam şeridinde bekliyor bir süre, muhtemelen aynasından bakıyor geliyor mu diye,
    Bakıyor arkada motorcunun teki önü boş, ilerlemiyor, motorunun önünde dans ediyor, o da solundaki şeride geçiyor..
    Motorcunun önüne kırmıyor..
    Ama motorcu bunu yediremiyor, (Bunu derken? Neyi? Şeridinin dolmasını.. ) olmayacak bir yere motorun kafasını sokuyor.. Kendi kendini sıkıştırttıracak aklınca.. Uyanık..

Ben 20li yaşlarımın başlarında ZZR1100, GSX-R zamanlarında kullanıyordum motoru.. Sabahtan İzmir İstanbul yapardım, aynı gün içinde geri dönerdim İzmir'e.. İlkokula yeni başladığın yıllarda yani.. (Çok olmuş yahu.. Yaşlanmışız.. )
    O yüzden sana tavsiyem şudur ki, motorcu olmaktan kurtul ve motosiklet kültürü olan, bir motosiklet kullanıcısı ol.. O başka bir bakış açısı.. Motorsikleti bir taşıt olarak görmekten çok yaşam biçimi olarak algılama durumu.. Çok derin konular ama.. O derinliğe in derim..

Neye benziyor biliyor musun.. Şehirler arasında sevkiyat yapan tır şoförleri vardır.. 2 satır sohbet ettiğinde "yahu senin gibi bir adamın ne işi var bu meslekte" dersin.. Kültür, bilgi, yorumlar, derinliğine indikçe hayran olursun o amcalara.. O kadar çok var ki bu tipte olan tır şoförü.. Kamyoncu deyip geçiyoruz hata ediyoruz aslında..
    Şimdi bi tarafta o kalitede o kültürde tırcı olan bir adam, diğer tarafta şehir içinde fink atan milletin anasını ağlatan harfiyat kamyon şoförleri..

Eğer sen de kendini "motorcu" olarak tanımlayan kişilerdensen,
    Sizler o harfiyat kamyon şoförlerinin zihniyetinde, saygısızlığında olan ama kamyon yerine motora binen kullanıcılarsınız, kusura bakma..

Gelişimini yanlış yönde ilerletiyorsun.. Bakış açına bir göz atmanı tavsiye ederim

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Motorla istanbul trafiginde 30 dakikaya davet eden ve aynayi kirmayi hak olarak goren arkadaslar arac tartismalarinda da ayna kirmaya davet ediyorum. Aynayi kir ve oldugun yerde kal ozaman ak got kara got ortaya cikar
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hmm.. 7 yıllık aktif olarak 4 tekerlek kullanma deneyimine sahibim. Bu zaman zarfında yaklaşık olarak 150 160bin km çok rahat devirmişimdir.
    Allaha şükürler olsun ki trafikte hiç kimse ile 2 li münakaşaya girmedim. Ki girecek bir harekette de bulunmadığımı düşünüyorum.
    Ayna kırma psikolojisine giren motorcu sadece canına bilerek kast edildiği için sinir harbinde yaptığı harekettir.
    Haksız olduğunu düşünüyorsanız savcılığa ilgili video yu internet üzerinden suç duyurusu başlatabilirsiniz.
    Ki ayna kıran motorcuların %70 i haklı olarak kırıyor. %30 uda klavyenizden çıkacak bir şikayet metniyle cezalandırılabilir.
    Bence boş birşey için tartışılıyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abi motor kullanmayan adam veya motorcu kardeşi abisi vs olmayan boş boş konuşmasın allasen.Atıp tutuyorsunuz 2 gündür.Motorsikleti olmayan adam anlamayamaz neler yaşandıgını trafikte.Ayna da kırar , otomobil şöförünün g*tünede sokar o aynayı.Bu video da gördüklerinizden bahsetmiyorum haklı haksız o ayrı.. Bunlar trafikte yaşananlardan sonra dolup taşmanın sebebidir.O ayna kıran adam belki hayatında karıncayı incitmemiştir.Ama %90 ı öküzlerle dolu toplumumuzda doğal olarak trafikte %90 öküzlerle dolu.Otomobilcininde haklı oldugu yer var motorsikletlininde tek fark otomobilci haklı oldugunda arabasında çizik oluyor motorcu haklı oldugunda ölüyor.Bunu anlamak lazım önce

Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    edit yok.. Eklemeyi unuttum "her motorcudan" bahsetmiyoruz tabi.. 2 sayfa önce bu alttaki videodaki motorcuya saydım sövdüm... Bunun da yaptıgı adilik , orada arada kalıp yapışsa bariyere %100 kendi hatası.. Bunun gibilerden de bol var trafikte bunu ekleyelim .. %100 haksız motorcu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Motorcu veya motorsiklet kullanıcısı terimler farketmez maalesef toplumumuz da hak aramak kavramı ile zorbalık-kabadayılık kavramı birbirine karıştı. Esas önemli olan belki de bu nokta. Bir zamanlar hak mahkemeler de aranıyordu. Şimdi herkes hakkını kendi arıyor.
    Diyelim ki doğru, o zaman 3-5 sayfa once ki aynasını kıran adama çarpan taksiciyi kimse suçlamasın çünkü taksici hakkını arıyordu. Özellikle motor kullanan kardeşlerime diyorum aynayı kırmak haksa aynanı kırana çarpmak da hak. Haaa diyeceksiniz ki birinde zarar mala birinde insan hayatı. O zaman şöyle düşünelim aynası kırılan kişi korkudan heyecandan aracın kontrolünü kaybetti ve çarptı.
    Sözün kısası madem kafanda kamera taşıyorsun gidip görüntüyle şikayetçi olacaksın, gerekirse karakolu atlayıp direk savcıya çıkacaksın, yok cezayı ben ayna kırarak veririm diyorsan, adam çarpınca da öyleydi böyleyi demeyeceksin.

Not; aynayı kıranı da çarpan da tasvip etmiyorum.

Dynatech - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yiğit G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    edit yok.. Eklemeyi unuttum "her motorcudan" bahsetmiyoruz tabi.. 2 sayfa önce bu alttaki videodaki motorcuya saydım sövdüm... Bunun da yaptıgı adilik , orada arada kalıp yapışsa bariyere %100 kendi hatası.. Bunun gibilerden de bol var trafikte bunu ekleyelim .. %100 haksız motorcu

Bu arkadaşla sol seritte elleri birakip dans eden arkadaş arasinda bir fark yok. 2 si de bosuna aksiyon yaratiyor. Frene dokunup biraksa hicbir sikinti olmayacak, araya girmeye zorlama *** mu var? Ama kafada kamera var ve aksiyon ariyorlar.
    Ayrica da son videodaki bir de isyan ediyor ben bunun üstündeyim diye. Bu daha da komik. Motor kullaniyorsan zaten direk riski alarak basliyorsun gune. Kimse sana zorla kullandirmiyor. Bunun bedelini baskasina odemetemezsin. Motor üstünde olduğunun bilincinde olmayan insanlar ve bu macera arayan arkadaşlar bunlarin kaynağı. Arabanin panelinde cizik olacak sen öleceksin, aradaki fark bu ama anlamak istemiyor bu videolardaki arkadaslar. Kolumda ve bilegimde 6 tane platin var istanbul da yasadigim motorsiklet kazasindan dolayi. Adam bana kafadan carpti hemde kendi seridimde. Araba kullaniyor olsaydim sadece tampon camurluk panel vs giderdi. Hakli olmak birseyi degistirmiyor yani, hiçbirşey insan hayatindan kiymetli degil. Birakin gecsin önünüze birsey kaybetmezsin. Hakliysan korna çal, kufur et vs. Araya girip zorlama! Karsi tarafda zorlarsa ceset torbasında bir araya getirirler insanin bedenini....

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler