User Tag List

Sayfa 3/30 İlkİlk 1234513 ... SonSon
555 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Trafikte ölümüne Kavga Kamerada(Taksici vs Motorcu)

STP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    amma basıt gelıo sıze beyler ıstanbulda motor kullanmak ? ben bılınclı oldugum halde ne kazalardan kendım kurtulıyorum yolda bılıyomusunuz? hergun 150 km yapıyorum net. emın olun kendım arac sevdalsıı bı adam olmasam cooook ayna kırılcak adam vaer cunkı senı zıklemıyolar.en sagda 80 le gıdıyorum adam bana gtampon yapıo daaaat ,lan en sagdayım 80 leyım daha ne gelıyosun.sen motorsun emnıyete gır dıyor gavat.serıtte normal seyretmen ınanın mumkun degıl cunkı kımse rahat bırakmıyo. dedıgım gıbı uzatmıycam ama cok ayna kırılcak adam var

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Motorcuyu birazdan melek ilan edeceğiz
    beter olsun ibine hem milletin malına zarar veriyor bir de üzülücem mi ? Erkek olsa taksici hata mı yaptı ekipmanın kaskın var indirir kafa göz girersin taksiciye. raconu budur. Karı gibi ayna kırıp kaçmak (kaçamamış gerizekalı) nedir yani. İyice moda oldu bu olayda bunun önüne bir nebze geçer umarım.

Mivec_4G63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Motorcunun yaptığı eşeklik, taksicinin yaptığı eşek oğlu eşeklik. Bu arada ayna kırma olayını biraz araştırdım. Hakketen kasti yapılıyormuş.

"arabanın gittiği hızın 10 km/hız üstünde Sağ veya Sol aynanın ucuna doğru tekmeyi hazırlayıp tam yanındayken vurmak.Yada kaliteli bir eldiven alırsın korumalı tam yanından geçerken aynaya bi yumruk..Daha ne olsun."

"bak şimdi usluca adamın yanına yaklaşıyorsun adam tabi sana bakıyor vizörü açıp adama bir bakış atıyorsun sonra aynasını gösterip tekmeyi yaıpıştırıp kaçıyorsun düşmessin ama adam üzerine kıra bilir eze bilir yani her türlü şeyi aklına getire bilirsim ama 600 lük 1000 lik makina ile vur vur kaç"

"Ben size bir iki teknik öğretiyim çok etkilidirler mutlak uygulayın. bu teknikler hemde videolu bu kıyağımıda unutmayın.

İlk teknik giden arabaya tekme atıp hasar verme tekniği."

"trafikte durunca inip kirmak en iyisi"

"Dikkat et ayna kırarken, geçen hafta passatın aynası kırıldı yanlış hatırlamıyorsam 1500tl den pahalıydı. Şimdi sen adama pat diye 1500tl sokarsan adam üzerine de kırar,vurup kenara da atar. Gerçi burda ne kadar yapma etme desekte trafikte gözümüzün içine baka baka üzerimize kıran araba şoforlerini o an öldürmek istiyoruz. Sakin olmak lazım,çok sakin.. Çelik gibi sinirlere sahip olmak lazım."

"Ayna kıracağına yan taraftan boydan boya çizerek geç ? Sollarken sağ elde ucu sivri birşeyle , bozuk parayla vs."

"eski bujilerinizi atmayın, saklayın"

"Adamın gidip aynasını kırarsın eğer altında 150 cc gibi bir motor varsa hiç yeltenme bu işe çünkü o arabanın sahibi boş durmaz aracı üzerine kırar ve seni düşürür düstüğünle kalırsın"
    men dakka dukka.

STP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    beter olsun ibine hem milletin malına zarar veriyor bir de üzülücem mi ? Erkek olsa taksici hata mı yaptı ekipmanın kaskın var indirir kafa göz girersin taksiciye. raconu budur. Karı gibi ayna kırıp kaçmak (kaçamamış gerizekalı) nedir yani. İyice moda oldu bu olayda bunun önüne bir nebze geçer umarım.
    o kaskla kafayı usulsuz koydunmu o adam ölür fatıhım ...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    171 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben hala bu amk evlatlarına ayna kırma yetkisini kim , hangi kurum-kuruluş neye güvenerek veriyor anlamış değilim ?

Ayna kırmak aynen BEN Bİ SİKE YARAMIYORUM AMA BAK O EVLADIYIM KIRDIM KAÇIYORUM muhabbeti

Madem kırıyorsun , madem delikanlısın kırdıktan sonra dursana , madem haklısın ne diye kaçıyorsun ?

Benim bagajda her daim 6'lı soda bulunur , içersen mideyi içmezsen bünyeyi rahatlatıyor dayıcım

delta0o - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Durduktan sonra aynayıda motorcunun gotune sokup;gotun yıyorsa şimdi şekil yap demeyi isterdim
    TeKS@S

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    MOTOSİKLETLERİ FARK EDİN !! - YouTube

sunu bi izleyin de bu videoki onune kırana, bakmadan kapı acana, silme gecene bunlarda arac surucusu bunları napıcaz nasıl ceza verelim bunlarda olsun mu ?

youssef - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mivec_4G63 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Motorcunun yaptığı eşeklik, taksicinin yaptığı eşek oğlu eşeklik. Bu arada ayna kırma olayını biraz araştırdım. Hakketen kasti yapılıyormuş.

"arabanın gittiği hızın 10 km/hız üstünde Sağ veya Sol aynanın ucuna doğru tekmeyi hazırlayıp tam yanındayken vurmak.Yada kaliteli bir eldiven alırsın korumalı tam yanından geçerken aynaya bi yumruk..Daha ne olsun."

"bak şimdi usluca adamın yanına yaklaşıyorsun adam tabi sana bakıyor vizörü açıp adama bir bakış atıyorsun sonra aynasını gösterip tekmeyi yaıpıştırıp kaçıyorsun düşmessin ama adam üzerine kıra bilir eze bilir yani her türlü şeyi aklına getire bilirsim ama 600 lük 1000 lik makina ile vur vur kaç"

"Ben size bir iki teknik öğretiyim çok etkilidirler mutlak uygulayın. bu teknikler hemde videolu bu kıyağımıda unutmayın.

İlk teknik giden arabaya tekme atıp hasar verme tekniği."

"trafikte durunca inip kirmak en iyisi"

"Dikkat et ayna kırarken, geçen hafta passatın aynası kırıldı yanlış hatırlamıyorsam 1500tl den pahalıydı. Şimdi sen adama pat diye 1500tl sokarsan adam üzerine de kırar,vurup kenara da atar. Gerçi burda ne kadar yapma etme desekte trafikte gözümüzün içine baka baka üzerimize kıran araba şoforlerini o an öldürmek istiyoruz. Sakin olmak lazım,çok sakin.. Çelik gibi sinirlere sahip olmak lazım."

"Ayna kıracağına yan taraftan boydan boya çizerek geç ? Sollarken sağ elde ucu sivri birşeyle , bozuk parayla vs."

"eski bujilerinizi atmayın, saklayın"

"Adamın gidip aynasını kırarsın eğer altında 150 cc gibi bir motor varsa hiç yeltenme bu işe çünkü o arabanın sahibi boş durmaz aracı üzerine kırar ve seni düşürür düstüğünle kalırsın"
    Neden çizsin arabayı ? neden vursun ? buji saklamak felan.

Ayna kırmadan hallice şeyler bunlar. illa birine zarar mı verilecek ?

Siz yaptınız farz edelim bunu ve kaçamadınız bi şekilde yakaladılar sizi. Eee?

yaklaşım tarzı çok yanlış...

kiraccemal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kafasına kamera takan kendinden geçiyor. Motorcuları severim zamanında bende kullandım adam hata yapıp özrünü diliyorsa çekip gideceksin. Bunlar ilk hatada it dalaşına girip youtube kanalında kavga yayınlayacağız diye ortamı geriyorlar. Ardından dayak yediklerinde kamera görüntülerini delil olarak sunuyorlar ya da sosyal medyada ifşa ediyorlar. O kamerayı silah zannediyorlar ama kendilerinin kaporta olduklarını unutuyorlar. Yazık taksiciye de üzüldüm düşene de....
    Trafik sigortası, kasko, dask, sağlık sigortası ve tüm sigortacılık işlemlerinizde hizmetinizdeyiz. Dm atarak iletişime geçebilirsiniz.

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı STP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o kaskla kafayı usulsuz koydunmu o adam ölür fatıhım ...
    Abi adam senin canına kast ediyorsa vurursun yani iş o raddeye gelecekse kimse düşünmez onu ölecek mi kalacak mı diye. şimdi sen fk2 ile düz yolda giderken önüne bir şey atladı diye reflexle hafif sola çıkıyorsun bu sırada sol aynaya bakıyorsun motor olduğu için sorun teşkil etmiyorsun çünkü araba kadar yer kaplamadığı için şeride gir çık yapmanda sorun olmayacağını düşünüyorsun. Motor da üzerine kırdığını düşünüp yanına geliyor ve aynanı kırıyor. Sende oh ne güzel oldu thnx mi dicen yoksa motorun üzerinden mi geçicen Aynası kırılacak adam çok değil dövülecek adam çok diye belirtebiliriz çünkü bunun hırsızlıktan bir farkı yok senin malına kasten senden başka kimse zarar veremez.
    Alıntı MK8800 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben hala bu amk evlatlarına ayna kırma yetkisini kim , hangi kurum-kuruluş neye güvenerek veriyor anlamış değilim ?

Ayna kırmak aynen BEN Bİ SİKE YARAMIYORUM AMA BAK O EVLADIYIM KIRDIM KAÇIYORUM muhabbeti

Madem kırıyorsun , madem delikanlısın kırdıktan sonra dursana , madem haklısın ne diye kaçıyorsun ?

Benim bagajda her daim 6'lı soda bulunur , içersen mideyi içmezsen bünyeyi rahatlatıyor dayıcım
    maden suyu da candır dayıcım gazı alır

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ahmet3425 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    MOTOSİKLETLERİ FARK EDİN !! - YouTube

sunu bi izleyin de bu videoki onune kırana, bakmadan kapı acana, silme gecene bunlarda arac surucusu bunları napıcaz nasıl ceza verelim bunlarda olsun mu ?
    Turkiye de arac kullanmak bile riskliyken motor kullanmak kisinin kendi tercihi. Yol kisalicak diye yikilmak uzere olan bir kopruyu mu tercih edersiniz yoksa etrafindan dolanmayi mi? Benim tercihim dolanmak oluyor. Forumdaki herkes istanbulda motor kullanmanin ne kadsr tehlikeli bir ulasim oldugunu biliyor.

Arabayla yolda seyir ederken birisi uzerinize arabayi yatirdiginda(farketmeden), yada sapagi kacirdigi icin son dakika girmeye calisip 3 serit direksiyon kiranlarla her gun karsilasiyoruz. Kactanesin de aractan inip ayna kirdiniz yada arabadan inip kavga ettiniz? Ama motor ustunde olunca olay ister istemez ciddilesiyor kaput surucu cunku.

Sonuc olarak eldeki mal bu.

kadireren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Motorcu yeniymiş anlaşılan kırdıktan sonra hemen gazlaması gerekirken bunda bi yavaşlık var

Taksicinin yaptığı doğru değil ama biri arabanın aynasını kırsa çoğuğumuz aynısını yaparız hani durcağını bilsek direk elemanı döverizde kaçıyolar adamda mecbur motoru yatırmış

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    nedense hiç üzülmedim. böyle bi yavşaklık yaparsan sonuçlarına ağırda olsa katlanıcaksın yapcak bişey yok kendi düşen ağlamasın

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    soyle dusunun pekı. ısıkta beklıyorsunuz yaya olarak, mesela taksıcının bırı sırf en one gecmek ıcın ayagınızın ustunden gectı, ama parmagınız zarar gormedı. la havle dıyıp gecersınız oyle mı? bırakın allah askınıza.
    ben 100 ıle orta serıtte dumduz kımseye salca olmadan gıderken, aynası omzuma vurmus kamyonet oldu arkadaslar. hele artcım arkamdayken ; ustume yuruyenler, hıc orda degılmısız gıbı davrananlar, tamponla ıttırenler felan. hergun trafıkte oyle hayvanlarla muhatap oluyor kı 2 tekerlıler, gosterılen tepkılere onyargı ıle yaklasmayın bence. he ben ayna kırmam ama hayatınıza bırısı kastetseydı farklı durumlarda sızın tepkınız ne olurdu? burası Turkıye madem rısklı kullanmayın denmıs yukarıda. e oyle madem, motorcular da boyle madem oyle. aynanızı dusunmeyın o halde boyle bır dusunce nasıl olur aklım almıyor. bırkac sene sonra herkes motor kullanmak zorunda kalacak. 20 mılyonu geckın bır nufus baska cozum kaldırmaz bence.
    c2vts/yrvturbo/cliors/cliors/208gt
    s2k/3000gt/tomcat/tt225/g37s
    600fa/600rr/agustaf4/vfr1200f/800x/1199s pani
    cbr250/tricity/x10/duke390
    meganeII/clioIII/159/puntoevo/auris/meg coupe/taigo

Gorky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    "iyi olmuş" diyenlere ithafen:

not:motorum yok

Alıntı Anıl E. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    işte bu ya . Aynı motor mu acaba geçenlerde yine bir taksicinin aynasını kırıp atmıştı kardeşim benim,ya kendisi ya da başkası ona özenmiş.

ne güzel yapmış öyle arabayı üstüne vurarak,iftardan sonra keyif sigarası yaktırır.

Olm bunlar ne zannediyor bu memleketi ? Herkes kendi kafasına göre at koşturuyor. Kafasına kamerayı takan ,rıza baba zannetti kendine herhalde. Adamın rızkına,ekmeğine neden müdahale ediyorsun ? Bir zamanlar plakalarını alırlardı,şikayet ederlerdi yanlış yapan araçların ona eyvallah da ,adamın bir kusuru varsa cezasını sen kim oluyorsun da kesiyorsun ? Sen nerenin itisin ? Öyle vururlar işte arkandan.

bir a.m.k aynası bir canla aynı değerde mi yani?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kendini motorsiklet kullanıcısı değilde "motorcu" olarak tanıyan kesim kadar kadar kural tanımaz, boş özgüvene sahip, kimse yok. Bizi trafikte tanıyın der, trafik kuralının hiç bir tanesini bile uygulamaz.
    Makas atan şöförlere ana avrat küfür eder, kendisi sağlı sollu ilerler.

Emniyet Şeridine babasının malı gibi girer, sağlı sollu kör noktalardan ilerler "bizü farkitmyursunuz, aynalarünüza bakun, trafükte duyarluluk" diye böğürürler. Kardeşim farkedilmek istiyorsan adam gibi kullan şu motorunu, bu motorun nasıl kaportası yok diye ağlıyorsan bu arabalarında deli gibi kör noktaları var. Saniyede bir yer değiştiriyorsun, dallamalık peşindesin aynadan seni mi takip edeyim yoksa yoluma mı bakayım.
    Arkadan gelen baret gibi nazi kaskı takmış, üzerinde montu, yeleği olmayan, salak salak çakarlar takmış motorlu görünce yemin ediyorum sağa geçmeye korkuyorum dallamalık yapıp sağımdan geçicek bende bunu altıma alıcam iti adamdan sayacaklar diye.

Taksici, hafriyat kamyoncu, servisciler bu adamların yanında melek melek. Yemin ediyorum melek. 5 Senedir bir fiil şile yolunu kullanıyorum(istanbul anadolu yakasının hafriyat döküm alanına ulaşım sadece şile yolu üzerinden) 1 kere beni kamyon sıkıştırmadı, bir kere taksici sıkıştırmadı, itlik yapmadı, yol isteyince vermemezlik yapmadı. Çünkü bu büyük arabaların kör noktalarını biliyorum, o tonajla frene basar basmaz duramayacağını biliyorum, yokuş çıkarken onu yavaşlatacak hamleler yapmayacağaını biliyorum.

Aksine 2,3 sefer beni %100 luk kazadan kurtardı hepsi.

Her taraf harfriyat kamyonu olsun ve kamyonun kör noktasını bilen, büyük araç kullananların ne zorluklar yaşadığını bilen şöförler olsun trafik kazası olursa namerdim.

Şimdi aksiyon kameraları çıktı, kasklar çıktı herkes "motoblogger", herkes prim peşinde.

He bak 5-6 sene önceleri böyle motor crewleri oluyordu, eskort halinde gidiyorlardı, gerektiğinde sinyallerini de veriyorlar, ekipmanları da tamam. İnsanlara saygılılar, trafiğe saygılılar bak bu adamlara saygım sonsuz. Çünkü amaçları motor kullanmak, doğayla buluşmak, arkadaşlarıyla beraber o anın tadını çıkartmak.

Neyse, bu motorculara karşı çok doluyum, taksici haklıdır, haksızdır diyemem ama 7 senedir istanbulda 1 kere bile taksicilerle problem yaşamadım, bir kere beni sıkıştırmaya çalışan olmadı o yüzden bu arkadaşlara ön yargım yok. Birisi gelip benim aynamı kırsaydı, bu hareketi yapmazdım ama o aynayı kırdığına bir şekilde pişman ederdim o arkadaşı.

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 ay önce kamera aldı.bu mevzular yüzünden kullanasım gelmiyor.

trafikte bir araba motoru sıkıştırıyor.motorcu ne yapabilir.fren-gaz-şerit değiştirme...

motorsiklet arabayı sıkıştırıyor.araba ne yapabilir.......

sende 6 ay motora binerim.işe git gel.
    zamandan
    otoparktan
    trafikten
    yakıttan
    her türlü kardayım.

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Herkesin 1 sene cezaevine girmesi gerek bence

Bu cahil cesaretini bir insanın üstünden atması ancak bu şekilde gerçekleşir
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

powERS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tabiki 10 parmağın 10 uda bir değil ama kendiniz söyleyin motorcular 10 parmaktan kaçı düzgün eğri oturalım doğru konuşalım.

Trafikte ilk kez kavga görmüyoruz, bu videoda kavga varsa var eyvallah, seyir halindeyken laflı sataşma hiçmi başımıza gelmedi 2 otomobil ? hangimiz gidip çarptık aynasını kırdık çizdik bilmemne yada kalkıp bujimi atalım adama ? varmı böyle mantık ? 2 otomobil şöförü tartışır hırslarını alamazlarsa iner girerler birbirlerine ADAM gibi.

Neden ilk fiziki hareket motorlulardan geliyor kolay olduğu içinmi ? daha haklı olduğu içinmi? kendine güvendiği içinmi?

tabıkı kımsenın canına kastetmek ıstemem ama bu kadar yavsaklıkta sineye çekilir gibi değil. Ben çalışacam eşek gibi didinecem gidecem araba alacam trafikte x sebepten paşanın hoşuna gitmeyen bişey olduğunda gelip aynamı kıracak yok öyle. kaldıki o anda mantıklı düşünsen yapmazsın. Mantklı düşünse o motorluda aynayı kırmaz ama mesela,

Şu sosyal msjlarıda bırakalım artık.

Öncelikle trafikte saygı hoşgörü bekleyen motorcuların kaçtanesi saygılı araçlara ?

Şerit aralarından geç, 2 aracın arasından geç, arabaların dibinden geç, trafiğin 3 katı hızla ilerle, trafikte her kural her araç için geçerliyse o zaman haklarda aynı şekilde her araç için geçerli.

Bunu kabul edin ona göre ilerleyin zaten çoğu riski azaltırsınız.

Hayır zaten ıkı arac arasından gececek kadar yer sıze yetıyorsa, neden önünüze kırıldığında panik yapıyosunuz anlamıyorum ? !

Motorcuların yaptığı hareketleri araçlar yapmaya kalksa ne olur düşünebiliyomusunuz? sen 120 le giderken yanından 300 le bir araç geçicek 50cm yanından ? aynada gorcekmısın ? duycakmısın ?

Daha çok yazasım varda ne okunur ne evet lan denır.. herkes bıldıgı gıbı takılsın.

Bu arada bıde plakayı bezle tshırtle fılan kapatan ıbıneler var selam olsun onlarada tamda aılenıze yakısanı yapıyorsunuz..

*Çirkin araba yoktur, Pahalı Yakıt Vardır...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler