User Tag List

Sayfa 10/30 İlkİlk ... 8910111220 ... SonSon
555 sonuçtan 172 ile 190 arası

Konu: Trafikte ölümüne Kavga Kamerada(Taksici vs Motorcu)

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kadioglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kurallara göre motor normal bir araç değil mi? Muayeneye giriyor, sigortası yapılıyor, plakası ruhsatı var ve ehliyet gerektiriyor. Dolayısıyla otomobilden farkı varmıdır? Kanun önünde yoktur. Yani otomobilin girmesinin yasak olduğu yere motorun da girmesi yasaktır.
    Sorunun cevabına gelince : Otomobil nereden gidiyorsa, motor da oradan gidecek. Emniyete girmeyecek, dar alana girmeyecek, kaldırımda sürülmeyecek vs.vs. Ha motora yaklaşan diğer araçlar da önünde otomobil varmış gibi hareket edecek. Sollamak için adamı sağa itmek yerine diğer şeritlerin müsait olmasını bekleyecek. Ben motor sürerken şerit çizgisinin yaklaşık yarım metre filan sağında gidiyorum.
    Ha küçük araç diye, bir çok yere sığıyor diye, hiç bir kanun motosiklete extrem hareketler yapma hakkı vermiyor.
    hocam senin bu yazdıgın türkiyede geçerli.. Amerika ve birçok avrupa ülkesinde motorlara şerit arası serbesttir.Kanun vardır.Buna lane sptillting denir.Ayrıca motorsikletler için bir aracın arkasında veya önünde gitmekten daha güvenlidir.Şurdan bilgi alabilirsin

Lane splitting - Wikipedia
    Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kurallar ülkesi Türkiye

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Motorcu sizin aynanızı kırsın

Sizde motorcuya çarpın

Motorcuda bi ölsün bakalım

Ondan sonra izleyin bakalım beton demir volta koğuş nedir öğretirler bir ömür boyu
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

AdemAr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı atituti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kendi kendinizle çelişiyorsunuz kendiniz yazmissini, ,motorsiklet 'taşıt'sa aralardan neden geciyor ? emniyetten neden gidiyor ? cevap varmi ? soyliyeyim , yok.
    Aradan geçmekten kastım duran trafikte geçilebilecek boşluk varsa oradan geçmek. Emniyet şeridinden gitmeye trafik polisi bile izin veriyorken senin buna laf söylemen gereksiz bence.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O zaman gel bir de istanbulda kullan motoru beni ancak öyle anlarsın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı HondatugraL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Motor üstünde büyüdüm motor dediğimde yanlış anlaşılmasın dandık mobiletler daha sonradanda Honda kinetik vardı. Taksıcıyı savunuyorum ama trafıkde ne motoru skıştırmışlığım vardır ne zora sokmuşluğum şeridin hakkını veren motora yolda veririm gerekirse sollarkende uzaklarından geçerim kendi kendine düşerse arabanın altında kalıp başımı belaya sokmasın diye. Eee hani sıkıştıran tiplerdendim, demekki atıp tutmadan önce karşıdaki insanlarıda tanımak gerekiyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Motorcu arabalar gibi seridinde gidecek he ? Siz cok biliyosunuz niye mi ?

Kisin aralik ocak subat aylarinda sen arabanin icinde kaloriferi acmis sicacik yolculuk yaparken bizim gotumuz elimiz ayagimiz donuyor. Arada tost olmayi gectim guvenligi kenara at mal miyim o sogukta 30-40 la bile gidemeyen arabalarin arkasindan gideyim pardon ?

Yada yazin sicaginda sen arabanda pufur pufur klimani acmisken ben 30-40 la akan yada akmayan trafikte senin arkandan gidersem motor hataret yapmadada ben o kaskin icinde hararet yapip tansiyonum dusup bayilabilirim (basina gelen arkadaslarim var kirik kol bacak sonucu.

Ya pardonda siz baya kolay saniyorsunuz heralde istanbul trafiginde motor surmeyi tovbe tovbe

Bu motorculara ayar olanlar sizlerde dahil olmak uzere insanlari nasil motosiklete tesvik ederiz diye dusunurken su gelen yorumlara bakar misiniz.

Memlekette trafik bitmis heryer kilit acil bi pakediniz olsa moto kurye ile gondermeyi bilirsiniz sonra motorcu surdan gecmesin burdan gitmesin. Nasil olacak o is?

Burda tanidigim motor suren adamlarin hepsinin en az 1 bazilarinda 2 araba var ustune 2 motoru olanda var benimde arabam var ama ben motor kullanmayi tercih ediyorum herzaman. Hatta istanbulda araba kullanmaktan nefeet ettigim gibi kisin en soguk zamanlari bile olsa motosiklet surmekten buyuk keyif aliyorum.

Yukarida bi arkadas demis ki bende gecen kor noktamda kaldi sikistirdim sonra ozur diledim eyw dedi gotti o motoru suren adam eger sikistirildiysa eminim ki taksici ziklememistir ustune bide munakasa olduysa kesin sayip sovmustur cogunlukla kimlerin taksicilik yaptigini hepiniz biliyorsunuzdur heralde.

Ben yine soyluyorum trafikte aynasi kirilacak cidden cok adam var 2-2 daha 4

Draniela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Olayın evveliyatını bilmiyorum. Belki taksici gerçekten büyük birşey yaptı bilemem. Motor kullanan biri olarak öyle hayvanlar görüyorum ki anlatamam ama gidip kimsenin malına da zarar vermem.
    Hadi bu motor sürücüsü itlik (kibar söyledim normalde oç derdim) yapıp kırmış aynayı ama taksici de adamın canına kastetmiş. Bana göre ikisi de şerefsizlik yapmış. Böyle insanların ben var ya...

Bir şey söyleyemiyorum. Yazıklar olsun.
    Semih Kurtulmuş
    Adventurer Engineer

HondatugraL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    45 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AdemAr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Motor kullanmıyorum sevmiyorum ama motorun üstünde büyüdüm dediğim gibi babamla birlikte Antalyanın altını üstüne getirirdik en ufak bir kazamız olmadı. İnsan gibi kullanırdı babam motoru o yüzdende hiç bizi farkedin deme ihtiyacı duymadık. Önce kendimizi korur sonra yolumuza bakardık.
    DR. OWL

Post Thanks / Like
    Mentioned
    45 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ahmet3425 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Motorcu arabalar gibi seridinde gidecek he ? Siz cok biliyosunuz niye mi ?

Kisin aralik ocak subat aylarinda sen arabanin icinde kaloriferi acmis sicacik yolculuk yaparken bizim gotumuz elimiz ayagimiz donuyor. Arada tost olmayi gectim guvenligi kenara at mal miyim o sogukta 30-40 la bile gidemeyen arabalarin arkasindan gideyim pardon ?

Yada yazin sicaginda sen arabanda pufur pufur klimani acmisken ben 30-40 la akan yada akmayan trafikte senin arkandan gidersem motor hataret yapmadada ben o kaskin icinde hararet yapip tansiyonum dusup bayilabilirim (basina gelen arkadaslarim var kirik kol bacak sonucu.

Ya pardonda siz baya kolay saniyorsunuz heralde istanbul trafiginde motor surmeyi tovbe tovbe

Bu motorculara ayar olanlar sizlerde dahil olmak uzere insanlari nasil motosiklete tesvik ederiz diye dusunurken su gelen yorumlara bakar misiniz.

Memlekette trafik bitmis heryer kilit acil bi pakediniz olsa moto kurye ile gondermeyi bilirsiniz sonra motorcu surdan gecmesin burdan gitmesin. Nasil olacak o is?

Burda tanidigim motor suren adamlarin hepsinin en az 1 bazilarinda 2 araba var ustune 2 motoru olanda var benimde arabam var ama ben motor kullanmayi tercih ediyorum herzaman. Hatta istanbulda araba kullanmaktan nefeet ettigim gibi kisin en soguk zamanlari bile olsa motosiklet surmekten buyuk keyif aliyorum.

Yukarida bi arkadas demis ki bende gecen kor noktamda kaldi sikistirdim sonra ozur diledim eyw dedi gotti o motoru suren adam eger sikistirildiysa eminim ki taksici ziklememistir ustune bide munakasa olduysa kesin sayip sovmustur cogunlukla kimlerin taksicilik yaptigini hepiniz biliyorsunuzdur heralde.

Ben yine soyluyorum trafikte aynasi kirilacak cidden cok adam var 2-2 daha 4
    Motora binerken bunları göze alıyor olman lazım. Kimse zorla motora binin donun yada yanın sıcaktan demiyor binmeyin ozman. Yoldaki orta halli motorların çoğu 15-20 binden başlıyor zaten araba parası bu zahmetlere katlanamıyorsanız araba alın kaldıki motorun zevkide budur yoksa arabadan farkıda kalmıyor zaten. Ha yok ben sağdan soldan şerit olmayan yerden geçerim sokarım motoru dıyorsan geçemeyipte düşersen aynama bakarım sonra yoluma.
    DR. OWL

Eren G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir akgezenlerin kandirildik ajitasyonu bir de su motorcu ajitasyonu. Yok biz nerede surelim e biz bu aynayi kirmayalim da besleyelim mi ? Yok biz neler cekiyoruz yok efendim transilvanyada makas atmak legal. Maganda gibi surmuyorsaniz bu motosikleti neye aliniyorsunuz bu kadar burada denilenleri ben anlamiyorum ? Madem farklisiniz kuryeci paketci tayfadan ee ne bu surekli madur tutumu ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı HondatugraL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Motora binerken bunları göze alıyor olman lazım. Kimse zorla motora binin donun yada yanın sıcaktan demiyor binmeyin ozman. Yoldaki orta halli motorların çoğu 15-20 binden başlıyor zaten araba parası bu zahmetlere katlanamıyorsanız araba alın kaldıki motorun zevkide budur yoksa arabadan farkıda kalmıyor zaten. Ha yok ben sağdan soldan şerit olmayan yerden geçerim sokarım motoru dıyorsan geçemeyipte düşersen aynama bakarım sonra yoluma.
    Madem alinti yapacaksin once mesaji duzgun oku arabam var kardesim ama istanbul trafiginde kullanmaktan nefret ediyorum demisim ustteki mesajimda.

Motorum olmasa yine araba kullanmam toplu tasima kullanirim ayrica evet benim tercihim sana burada saygi duymak dusuyor.

Drive Fast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İki tane şerefsiz için döktüğümüz dile yazık aslinda hepimiz aynı şeyi söylüyoruz motor kullananlari savunanlar kimsenin canına kast edemezsin diyor motorculara karşı olanlarda kimsenin malına zarar verip trafikte abidik gubidik gidemezsin diyor, anladığım kadarıyla adam gibi motor kullananlara ölsün gebersin dendiğini düşünmüyorum motorcu arkadaşlar biz taksicileri veya trafikte terör estiren barzolari savunmadıgimiz gibi bence sizde her motorcuyu savunmayın önceki sayfada yazmıştım bela arıyorsan hayır bulmazsın burası türkiye trafiğin durumu belli insanlarin durumu belli bunu bilerek ve göze alarak trafiğe cikalirsa daha sağlıklı olur diye düşünüyorum
    Drive Fast Live Young
    One Love E39
    Alıntı MK8800 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hacı baba yaşın 30 falan dinlemem izmirin ortasında soda şişesine oturturum seni

Post Thanks / Like
    Mentioned
    45 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ahmet3425 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Madem alinti yapacaksin once mesaji duzgun oku arabam var kardesim ama istanbul trafiginde kullanmaktan nefret ediyorum demisim ustteki mesajimda.

Motorum olmasa yine araba kullanmam toplu tasima kullanirim ayrica evet benim tercihim sana burada saygi duymak dusuyor.
    Ben saygı duyuyorum zaten boşa donuyorum diye hayıflanmaya gerek yok bunu söylüyorum sadece
    DR. OWL

McKrop - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Motosikleti gectim arabalarinda guvenlik seridini kullanmasi gerektigini dusunuyorum. Ulan koca istanbulda her yer hastane her yerde olay her yerde polis. Neyin acelesini nereye tasiyorsun? Guvenlik seridi dahi olsa ne kadar ise yariyor? Maltepedeki hastayi bakirkoye mi tasiyosunuz? Ensesi kalinlar zaten 10 araba konvoy yapiyor neyin havasiysa? Guvenlik seridi ne kadar guvenli? Ben size soyliyim sacmaligin daniskasi. Neyi tartisiyoruz arkadaslar istanbul trafigi bitmis. Tum yollar icin arti bir serit buyuk rahatlik olacaktir. Kaldirin guvenlik seritlerini. Ego tatmin seridi olmaya basladi. Bana birisi guvenlik seridinin gerekliligini ciddi ciddi anlatsin ikna etsin ben dinlerim. Ama lise 2 Türkçesiyle annen, baban hastaneye acil... seklinde cumleleri kabul etmiyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben ciddi tırsıyorum motorlardan, özellikle paket servis motorları ve getir in motorlarından, nerden ne zaman çıkacakları hiç belli değil,
    Önümde ölümcül motor kazasıda görünce zaten direk onum arkam sağım solum olduğum bildiginiz,
    Videoda o haklı bu haksız vs demek yanlıs ama bazıları gerçekten hak ediyor, hepsi gopro nun .ok yemesi, millet video uğruna sapıttı.

youssef - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı McKrop Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Motosikleti gectim arabalarinda guvenlik seridini kullanmasi gerektigini dusunuyorum. Ulan koca istanbulda her yer hastane her yerde olay her yerde polis. Neyin acelesini nereye tasiyorsun? Guvenlik seridi dahi olsa ne kadar ise yariyor? Maltepedeki hastayi bakirkoye mi tasiyosunuz? Ensesi kalinlar zaten 10 araba konvoy yapiyor neyin havasiysa? Guvenlik seridi ne kadar guvenli? Ben size soyliyim sacmaligin daniskasi. Neyi tartisiyoruz arkadaslar istanbul trafigi bitmis. Tum yollar icin arti bir serit buyuk rahatlik olacaktir. Kaldirin guvenlik seritlerini. Ego tatmin seridi olmaya basladi. Bana birisi guvenlik seridinin gerekliligini ciddi ciddi anlatsin ikna etsin ben dinlerim. Ama lise 2 Türkçesiyle annen, baban hastaneye acil... seklinde cumleleri kabul etmiyorum
    Şimdi şöyle bir durum var. Her yolda veya yolun her kısmında güvenlik şeridi yok. Güvenlik şeridinin devamlı kullanılan bir şerit olacağını ön görürsek eğer, bu senaryoda da 4 şeritten 3 şerite düşüş mevkiilerinde yoğunluk olacak. Ekstra trafik oluşmuş olacak böylece zaten trafiğin asıl sebebi şerit daralmaları ve tali yoldan ana yola katılma durumları değil mi ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    orada ben olsam sonunu düşünmeden kesinlikle aynısını yapardım... Gebersin şerefsiz

onn_dear - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bakın beyler,
    Motorda ya da araçta olun, önünüze kiran da oluyor yanlis yerden donende ama eger kaza yapmadan manevra ile kurtardıysanız bırakın gitsin zaten kurtardınız peşinden gitmeyin kavga etmeyin serserinin psikopattın birine denk gelirsiniz kötü sonuçlar doğurur . Yok kaza olduysa zaten olan olmuştur can sağlığınız yerindeyse tutun tutanaginizi gidin yaptırın vasıtanızı. Ben eğer kurtardıysam yüzde yüz karşı taraf hatalı olsa kornaya dahi basmam kurtardım vurmadım çeker giderim yoluma. Motorlara da, arabaya da, yayaya da her zaman yol verir selam alirim.
    History;
    1.6 GLI corolla / 1.6 IES civic / 1.4 IS civic/ 1.6 TDCI focus2 / 1.6 TDCI focus3 / 1.2 TSI Golf7 / 1.4 TSI Leon FR / Arona 1.0 EcoTSI DSG FR / 1.6TDI DSG B8 Passat

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler