User Tag List

Sayfa 17/30 İlkİlk ... 7151617181927 ... SonSon
555 sonuçtan 305 ile 323 arası

Konu: Trafikte ölümüne Kavga Kamerada(Taksici vs Motorcu)

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TolgaUs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    woooo motorcu tu kaka caravelle haklı.
    Ben cahil bir kesimin böyle üstüne sürerim deşerim ölürse ölsün iyi olur vs kafasında olduğunu sanardım.
    Ancak bu forum bile böyle düşünüyorsa dışardaki insanlar 2 katı düşünüyor yani bunu anlamış oldum.
    Motoru taşıt olarak görmüyor burada bir kesim.
    Ehliyeti alıyorum önümüzdeki ay 150NK ile başlıcaz bakalım bizi ne tür tehlikeler bekliyor görücez.
    Güzel kardeşim sen neden böyle bir algıya kapıldın ki ?
    Ben motorcu kaka falan demedim.
    Allah esirgesin trafikte birinin hatası yüzünden kimse ölmesin, hepimiz sağ salim gidelim evimize.
    İki tarafa da kötü demedim oysaki ben. 1.43 de transporter sol ön teker sol şerit ile orta şeridi ayıran çizginin sol şeride bakan tarafında.
    O sırada da açısal olarak transporter'ın kör noktasında kalabilir gibi geldi bana.

1.46 nın sonunda doğru ( videoyu 0.50 yavaş izliyorum) motorcu transporter'ın %90 arkasında kalmış.
    1.47 de de basıp sürgülü kapı arka çizgisine kadar giriyor 1.53 den sonra da olay değişiyor.

Ben de araba kullanırken körümde bazen araç motor kalabiliyor, böyle bir şey olması ayna kırmaya hak doğurur mu ?
    Kendi yargılarımıza göre adalet dağıtırsak yarın biri kaşın kalktı diye gelip vurursa ne yapacağız ?

Ehliyetin hayırlı olsun kazasız belasız bin özellikle de bu arkadaş gibi araç falan sollarken çiftetelli oynama.

Ben motorcuyu gereksiz agresif buldum, motor elbetteki bir araçtır şeritte otomobil kadar hakkı vardır.

Ama motorcu olarak önce sen kendini koruyacaksın karşındaki herkesi de tehtid olarak görüp önlemini alacaksın.

Ama ben asarım keserim dersen allah muhafaza bir gün olmadık iş gelir başına.

TolgaUs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güzel kardeşim sen neden böyle bir algıya kapıldın ki ?
    Ben motorcu kaka falan demedim.
    Allah esirgesin trafikte birinin hatası yüzünden kimse ölmesin, hepimiz sağ salim gidelim evimize.
    İki tarafa da kötü demedim oysaki ben. 1.43 de transporter sol ön teker sol şerit ile orta şeridi ayıran çizginin sol şeride bakan tarafında.
    O sırada da açısal olarak transporter'ın kör noktasında kalabilir gibi geldi bana.

1.46 nın sonunda doğru ( videoyu 0.50 yavaş izliyorum) motorcu transporter'ın %90 arkasında kalmış.
    1.47 de de basıp sürgülü kapı arka çizgisine kadar giriyor 1.53 den sonra da olay değişiyor.

Ben de araba kullanırken körümde bazen araç motor kalabiliyor, böyle bir şey olması ayna kırmaya hak doğurur mu ?
    Kendi yargılarımıza göre adalet dağıtırsak yarın biri kaşın kalktı diye gelip vurursa ne yapacağız ?

Ehliyetin hayırlı olsun kazasız belasız bin özellikle de bu arkadaş gibi araç falan sollarken çiftetelli oynama.

Ben motorcuyu gereksiz agresif buldum, motor elbetteki bir araçtır şeritte otomobil kadar hakkı vardır.

Ama motorcu olarak önce sen kendini koruyacaksın karşındaki herkesi de tehtid olarak görüp önlemini alacaksın.

Ama ben asarım keserim dersen allah muhafaza bir gün olmadık iş gelir başına.
    Yoo ben size kasıtlı birşey söylemedim yanlış anlaşıldım sanırım.
    Motorcuları ölmeye mahkum gören yapılan haksızlıklara ses çıkarmamasını isteyen diğer forumdaşlara yazdım onları.
    Burada ki olayıda şöyle açıklayayim hepimiz araba kullanıyoruz sonuçta bu forumda.

1:40 da Caravelle ile MHV yan yana geliyor. MHV hafif gürültülü bir egzoz kullanıyor farketmemesi imkansız.
    1:44 de sol aynaya bakıyor ise yanımda biraz önce motorcu vardı geçerken aynadada görmedim der sürücü. Ve burada omuz kontrolu devreye girer.

Ama Caravelle direk şeride giriyor. Ayna kontrolu falan yok. MHV de haklı olarak madem kullanmıyorsun bari aerodinamiği bozmasın daha hızlı git demiş aynayı kırıp vermiş adama.
    MHV tamamiyle haklı burada. Bende olsam aynısını yapardım yalan yok.

Ama bazı motorcular varki olayın içinde olmadığı halde gaz açarak kendini bir olayın içine sokup sonra ayna kırıp izlenme kasma peşinde. bu ****liğe lafım yok.

!KO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ya haklı olabılır buna bısey dıyen yok ayna kırmak nedir ya

iki arac yolda haklı haksız olunca digerinin aynasını kırıyormu ? bu ayna kırma muhabbeti neden sadece motorcularda var kaçabiliriz diye mi?
    yada popüler oldu youtubeda hit alırız diye mi?

İlker G.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.40 dan sonra izleyip biri bana transporter'ın ne yağtığını anlatabilir mi ?

motorcu nun ne yaptığını anlamadım asıl ben? ellerini salıp müziğe eşlik ediyor önce o ara caravelle i geçebilir ama geçmiyor sonra caravelle şerit değiştirirken çok basit bir şekilde gazı biraz kesip kendini o sıkıştırmadan kurtarabilecekken aksiyon olsun diye kendini o araya sokuyor daha çok... bilinçli bir sıkıştırma değil yani.. caravelle hatalımı? evet.. ama motorcunun yaptığı direk şu ;

Aha görmedi şerit değiştiriyor gaz kesmiim bi ince hızlanıp araya giriyor gibi olayım aynasınada tokatı yapıştırdımmı youtube luk video oldu...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı jeffy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    motorcu nun ne yaptığını anlamadım asıl ben? ellerini salıp müziğe eşlik ediyor önce o ara caravelle i geçebilir ama geçmiyor sonra caravelle şerit değiştirirken çok basit bir şekilde gazı biraz kesip kendini o sıkıştırmadan kurtarabilecekken aksiyon olsun diye kendini o araya sokuyor daha çok... bilinçli bir sıkıştırma değil yani.. caravelle hatalımı? evet.. ama motorcunun yaptığı direk şu ;

Aha görmedi şerit değiştiriyor gaz kesmiim bi ince hızlanıp araya giriyor gibi olayım aynasınada tokatı yapıştırdımmı youtube luk video oldu...
    ben de tam olarak böyle yorumlamıştım ilk mesajımı attığımda, demek ki bu şekilde düşünen sadece ben değilmişim.

Bir noktada zaten geride kalıyor orada az fren yapsa carevelle gidecek yoluna.

Dün bundan 5 beter birisi göz göre göre önüme kırdı arabayla, (ben de arabadaydım) bu durum ayna kırmak normal görülüyor ise ben dün o adamı kesmeliydim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben de tam olarak böyle yorumlamıştım ilk mesajımı attığımda, demek ki bu şekilde düşünen sadece ben değilmişim.

Bir noktada zaten geride kalıyor orada az fren yapsa carevelle gidecek yoluna.

Dün bundan 5 beter birisi göz göre göre önüme kırdı arabayla, (ben de arabadaydım) bu durum ayna kırmak normal görülüyor ise ben dün o adamı kesmeliydim.
    aynen aynen ben daha 1 saat önce çeşmeden izmire gelirken çok daha sıkıntılısını yaşadım ama frene bastım adamın girdiği yere burnumu sokmaya çalışmadım yaşlı amcam geçti sollamasını yaptı tin tin geçti tekrar orta şeride.. napalım şimdi aynasınımı kıralım amcanın?

bu iş resmen bu videoların ilgi çekmesinden kaynaklı bir durum olmaya başladı artık..

motorda adamın solundan geçmiş devam edebilecekken yani önün boşken ellerini sal dans et , adam seni görmeyip sabit hızla şerit değiştirirken ki o arada caravelle in arkasınadayken bi tık gaza dokunup kendini araya sok... sonra vay beni sıkıştırdın de aynasını kır.. bide haklı ol.. ne güzel dünya gerçekten..

Eren G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Burada israrla anlama istemiyor bazi arkadaslar surekli bir magdur edebiyati pesindeler herhalde. Burada motorculara kizanlarin ben dahil %99u su topicde paylasilan tipte dangalak tip motorculara ayar olmus vaziyette normal insan gibi surenlere degil . Ben trafikte ister inansin motorcu arkadaslar ister inanmasinlar umrumda dahi degil istisnasiz arkam sagim solumdaki motorsikletlere gerek sikisik trafikte gerek sokak aralari dar yerlerde vs surekli yol veriyorum ki bunlara ankaranin barzo muzikli kebapci motosikletleri dahi dahildir. Kİ izmire donunce bir ay sonra pcx alicagim kesin yakin arkadaslarimin hemen hepsinde motosiklet var surekli artci olarak biniyorum. Ama bu benim pcxi alinca dangalak gibi motosiklet abuk subuk hareketler yapip trafikte her hata yapanin aynasini kacabilecegime guvenip kiracahim anlamina gelmiyor. He kiran adam da sonucuna katlanmak zounda burasi turkiye arabada bile gunde 50 tane mahkukatla ugrasip ucuz siyiriyoruz. Motosikletlilere ozel bir garezim yoktu kend adima ama artik su youtube parasi pesinde kosan hiyarlar yuzunden artik gicik oluyorum kafasinda goproyla gezip resmen olay arayan tiplere oister istemez. Mobil imla hatalari varsa ozur dilerim simdiden.

Dynatech - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Youtube da hit alicam diye salça olacak çelik bariyerlere haberi yok. Dokun biraz frene *** mu var zorluyosun.
    Kafaya kamera takan bu tayfa yuzunden motora binesi gelmiyor insanin. Istanbul trafiginde gunde 70 km civari yol yapiyorum günlük, bu tarz kac tane olay geliyor başımıza. Sen hakli olsan ne olucak birak gecsin zaten sen her turlu gecip gidiceksin. 20 milyonluk şehir, kac kisiyi adam ediceksin acaba boyle? Senin adam ettim sandigin herif motorculara daha fazla bileniyor nefret ediyor haberin var mi? Hersey egitim aile terbiyesi ve yetisme ile basliyor ve bitiyor. Boyle kameraya çekmekle ayna kirmakla kimse duzelmez, bosuna.....

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hataya hatayla cevap vermek, olay tamamen bu. Adam sıkıştırmış seni, buna eyvallahta ne diye hala inat edip adamın peşinde gidiyorsun? Niye aynasını kırıyorsun? Artık kafada kamera olan bi motorcu falan gördüğümde mümkün olduğunca uzak duruyorum, böyle youtubeda hit olmaya çalışan tiplerin sayısı acaip arttı. Durduk yere adamın başını belaya sokar bunlar

dasemert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

2017 TURKİYE MOTOR AYNA KIRMA VE KAVGALARI - YouTube

2.14 den sonrasında adamlar direk saldırıya geçiyor inip.Allah yolunda giden insanları uzak tutsun beladan böyle insanlardan.
    dasestar

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Motorcu %100 haklı... Ayna kırmakta da haklı.. Eğer bu videoyu trafik yetkililerine gönderse trafik yetkilileri kesse bu transportere 5.000 tl ceza bide - 90 puan + 3 ay trafikten men bakın bakalım bir dahaki sefere nasıl dikkat eder araç kullanırken.. Ama bunu yapan bir devlet yok.O yüzden kırılıyor o ayna işte anlayabildiniz umarım ?? Doğru birşey oldugunu savunmuyorum ama şu durumda ne yazik ki herkes harkes kendi hakkını savunuyor çünkü ortada senin hakkını savunacak bir devlet yok.
    Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

300E - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Youtubedeki motovloggerlerin çoğu ilgi or*spusu olmuş, Ankaralı bir arkadaş vardı, kanal adı kafadardı sanırım, o çok güzel vloglar çekiyor, bi onu izliyorum arada.
    2004 Mercedes-Benz W203 C230K
    1994 Opel Astra F GSi

300E - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 300E Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Youtubedeki motovloggerlerin çoğu ilgi or*spusu olmuş, Ankaralı bir arkadaş vardı, kanal adı kafadardı sanırım, o çok güzel vloglar çekiyor, bi onu izliyorum arada.
    Düzeltme: kolaçan imiş, buda kanalı.

Kolacan
    - YouTube
    2004 Mercedes-Benz W203 C230K
    1994 Opel Astra F GSi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yiğit G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Motorcu %100 haklı... Ayna kırmakta da haklı.. Eğer bu videoyu trafik yetkililerine gönderse trafik yetkilileri kesse bu transportere 5.000 tl ceza bide - 90 puan + 3 ay trafikten men bakın bakalım bir dahaki sefere nasıl dikkat eder araç kullanırken.. Ama bunu yapan bir devlet yok.O yüzden kırılıyor o ayna işte anlayabildiniz umarım ?? Doğru birşey oldugunu savunmuyorum ama şu durumda ne yazik ki herkes harkes kendi hakkını savunuyor çünkü ortada senin hakkını savunacak bir devlet yok.
    aynı videoyumu izliyoruz hocam sizinle?

1-Motor caravelle yi ilk geçtiğinde önü boşken ellerini salıp dans etmeye başlayıp hız kaybetmiyormu? Akan trafikte en sol şeritte motorla giderken ne kadar doğal bir hareket değilmi? Mesela buna ne ceza kesilse motorcu tekrar yapmaz bu hareketi?
    2- Caravelle motoru farketmeyip yada geri düştüğünü düşünüp HATA yapıp şerit değiştirirken motor caravelle in kendisine temas edemeyeceği kadar geri düştüğü anda gaza dokunup kendini araya sokuyormu sokmuyormu?

Arabanın sana temas etmeyeceği yere kadar gerisine düş.. sonra adam aynasını kontrol etmeden şerit değiştirmesini tamamlarken bi tık gaza dokun kendini araya sok vay motorcu %100 haklı yok öyle bir hak..

Lütfen bu ikisinede eğer cevap verecekseniz videoyu tekrar izleyip cevap verin..

Her sağına bakmadan şerit değiştirenin aynasını kıracaksak ayvayı yedik bırakın motoru arabayla yol gidemeyiz ve her sağına bakmadan şerit değiştirene dediğiniz cezaları vereceksek 1 yıla kalmaz trafikte kimse kalmaz..

burda motorcunun yaptığı resmen kendine video için malzeme çıkarmak.. başka hiç birşey değil..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @jeffy ben videoyu acaba diyerek yeniden izledim, ilk izlediğimde ki fikrim değişmedi.
    Trafik bu kadar; bakış açısına göre değişken yorumlanacak bir durum mu onu düşünüyorum.
    Adam motor üstünde en sol şeritte dans ediyor, yazdığın gibi zorla araya girmeye çalışıyor ama haklı değişik bir bakış açısı.
    Bir gerçek var ki cezalar caydırıcı değil bu ülkede her alanda.

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    O değilde sidik yarışları enfes mikemmel
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dasemert Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

2017 TURKİYE MOTOR AYNA KIRMA VE KAVGALARI - YouTube

2.14 den sonrasında adamlar direk saldırıya geçiyor inip.Allah yolunda giden insanları uzak tutsun beladan böyle insanlardan.
    2.09 da direk aklıma gelen

İbrahim33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu motorcular öyle ayna kırıp karı gibi kaçtıkları videoları koyuyorlar ya , keşke dayak yedikleri videolarıda koysalar. şimdi açacağım hayırdır oglım videosunu izleyip rahatlayacağım.
    Alıntı B.Koçer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İtalyan aşktır Alman ticaret
    KALBİNİ MAHŞERE GÖTÜR !!

Silence45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Motorcuların araba kadar hakları var trafikte diyoruz ya, bende motor kullandım ama ne duran trafikte ne de akan trafikte sürekli bi aralara girme, araçların dibinden sağından solundan gitme gibi hareketler yapmadım. Motorun manevra hakkı varsa arabanında var ve araba geniş olduğu için ani bir manevrada hemen sağını solunu kontrol edemez çünkü araç büyük. Motor kullananların alayı ya sürekli aralardan geçip kaçıp kurtulma derdinde. Madem öyle gidin şeridin ortasından araba gibi kendinizi de güvene alın. Motor kullanırken şahsen hep araç gibi şeridin ortasından giderdim geçecek olan diğer şeritten sollayabilir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler