User Tag List

Sayfa 28/30 İlkİlk ... 182627282930 SonSon
555 sonuçtan 514 ile 532 arası

Konu: Trafikte ölümüne Kavga Kamerada(Taksici vs Motorcu)

TechTurkey Maxi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    -siz önce sinyal vermesini öğrenin
    -sonra tarrak gibi sağa sola atlamayın
    -birde zik gibi yolun ortasında aniden durmayın
    motor kazalarının %90 sebebi bunlar

ondan sonra kimse go pro takmaz zaten
    kamera takılmasının sebebi o gibi öküzler yüzünden, bunu da anlayın

sagi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Motosiklet kullanmayan gerçekten anlayamıyor yaa heralde,
    freni falan öyle araba gibi değil zank diye durmuyor, o sebeple genel olarak iyisi kötüsü, haklı olmak can almaktan iyi değildir boş verin yol verin gitsin kimse birşey kaybetmez.
    Demiyorum ki motorcular her zaman haklı, evet haksızlar araç sürücülerinin olacağı gibi motor sürücülerinde de ahlaksızlar ve dengesizler var.

Araba kullanırken abidik gubidik gidenler oluyor olm öleceksin Allahın'dan bul diyorum kasıtlı hayatta birşey yapmam
    35 KU 606- Outlander MT Turbo
    34 ENP 29 - TypeR
    34 VTE 64 - S2000
    34 VG 3670 - Type-R
    10 E 6622 - Civic vti

said_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Motorculara ekstra dikkat etmeye çalışıyorum. ekstra takip mesafesi koyuyorum. onu gördüğümü anlasın diye gözüne bakıyorum. ama gel görki. haraket halinde iken e-5 te solumdan benim üzerime doğru gelip tampona sıfır sağıma geçiyor bazıları. Türkiyede trafikte, şöföründen tut yayasına kadar kimse bilinçli haraket etmiyor malesef.

kiraccemal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allah rahmet eylesin vefat eden arkadaş için üzüldüm. Aziz yıldırıma gelince, haklı ama korumalarının davranışı tasvip edilir nitelikte değil.
    Trafik sigortası, kasko, dask, sağlık sigortası ve tüm sigortacılık işlemlerinizde hizmetinizdeyiz. Dm atarak iletişime geçebilirsiniz.

fore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mertkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya su motorculardan ilalalah ettim bide kasklarına go proyu takan kahraman tiriplerine giriyolarya

söle arabayı üzerlerine süresim geliyor
    Sonra yok efendim motorcu aynamı kırdı.. Yumurta mı tavuktan tavuk mu yumurtadan çıktı acaba..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bugun saat 10:00 civarında tem otoyolu istoc mevkiinde 1 motorcu kardesimiz taksicinin son anda sapak ayrımına girmesi sonucu hayatını kaybetti arttıcsı ise agır yaralı.

simdi konunun en basına donelim motorcu aynayı kırdı taksici motorcunun uzerine surdu ve adamı dusurdu sonrada bastı gitti.

bugun ki olayda aynasına bakmadan yola fırlayan taksici yuzunden motorcu arkadas hakkın rahmetine kavustu, benim hep soylediğim dikkate alınmadı olayın oncesini bilmiyoruz motorcu neden aynayı kırmaya tesebbus etti taksici ile arasında ne gecti ?

bugun ki olumlu kazada yasananın benzeri olmus olabilir mi ? taksiyi bırakıp kacıp giden adam suan demiyor mudur o aynayı bi tarafıma soksalardıda motorcu olmeseydi.

ulan bos keseden sallamak ne kolay be,

-yok ben olsam daha beter ederdim
    -ustunden gecerdim
    -gebersin serefsiz
    -oldurseymis keske

insan olun insan bos bos klavyeden yazıyorsunuz ya basınıza gelse motorcuyu ezseniz kacacak delik ararsınız bu serefsiz taksici gibi.

not: ayna kırmak tasvip etmediğim bir konudur ancak insan hayatı o kadar ucuz değil aynamı kırdı diye kimseyi oldurecek halim yok.

STP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dun aksam sıtemızın ıcınde hanım ben oglan gıdıyoruz, 20 ıle. oglan cok sevıyor bınmeyı. arkamızdan tek farı yanan bı araba hızla geldı zor durdu. elımle yavas ısaretı yaptım saga cekıldım gectı ılerde durdu. zabıta!!! hayırdır ne var dedı, dedım neye ne var adam gıbı kullan sızı yolu burası. napmısım soyle soyle dıo, dedım anlamadınmı? yavas sur sıte burası. ınatla nolcak felan. aksam aksam ısmısın lan sen dedım.3 kısıler arabada.bu erkeklendı dua etkadın cocuk var dıye. olmasa nolacak LAN dedım ozellıkle. ıfadenı alırım senın bılmemne. dedım ben sana napacagımı bılırım.ayrıldım ordan. arkamdan bagırdı cagırdı. gevsek... saglam bır kanaldan dıewk baskan yardımcısı ıle ırtıbatını sagladık arkadasın aldıgım yaka nosu sayesınde.... serefsız cok hemdee coookk.
    dun sırkete gelırken tam kaynarca fılızler koftenın karsısında emnıyetteyım trafık akmıyor dıye. arkamdakı dat daat datt dıye gelıyo. saga cektım hafıften noldu dedım. cıksana lan yoldan dıyen bır davar. cıkmıyorum dedım. bılerek vurdu bana sol arkamdan ıttırdı. resmen ıyı zamanıma geldı ınanın hıc bısı yapmadım. sımdı ınıp onun yuzune kaskı gommem gerekmez mıydı ?

mert_can 41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Motorlar konusunda kesinlikle çok hasasımdır. Çok dikkat ederim ama motorcularında çok bilinçlenmesi lazım şehir içi 70 km yapıyorum günlük araba ile 1 ayda başıma gelen vakaları sayim size. Adamı ışıkta gördüm sağımda olduğunu biliyorum geniş 2 şeritli yol ben soldayım çıktık arkadaş adam geçmiyor beni yavaşlamış sağ tarafımda da gözükmüyor. Kaldırıma sıfır gidiyor tamda arka çaprazımda kalıyor tüm aynalarımın kör noktası sağa geçicem geçemedim korkuya ne kadar ayna ayarlasamda göremedim motorcu belki bilmiyor ama benim yerimde başka biri olsa görmeden geçebilirdi ve kaza olabilirdi.

İkinci gün sıkışık trafikteyiz sağım dar en sağdayım birden kaldırımla çamurluğumun dar arasından ne kornasız ne de ara gazı vermeden iki motor geçti bir aracın sağında olucaksanız eğer korna basmalısınız dün arkamda ve sağımda hiç motor yoktu çukurdan geçtim amortisör sesi geldi allah allah dedim araba niye böyle ses yaptı derken sağımdan motor geçti. Eğer bir aracı sağından geçicekseniz korna basmalısınız bu kazalar yoksa daha çok olur.
    Alıntı MBALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

McKrop - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aslında konu şu; motorsiklet üzerinde hayat hızlı akıyor, anlar hızlı ilerliyor. Arabada ise tam tersi. Yani yavaş, ağır bir stoperin, hızlı ve driplingli bir forvet karşısında çaresiz kalıp penaltı yaptırması gibi. Sırf ağır kalıp olayı çözemediğinden. Aynı şekilde motorsiklet ve arabalarda geçerli. Arabanın direksiyonunu sağ kırıp tekrar sola kırması 5 saniye sürerken motosiklet bu ana 1 saniye ile şahitlik ediyor ve hayatını kurtarması için yalnızca 1 saniyesi belki daha azı var. Araba direksiyonu sağ kırmak istediği anda aynada motosiklet 5 saniye uzaklıktaymış gibi görünüyor. Fakat yalnızca 1 saniye uzaklıkta olduğunun farkında olamıyor. Aynada küçük cisim olarak göründüğü için insan beyni o cismin uzakta olduğunu zannediyor. Yani sağ yaptıktan sonra hatasını fark edip sola dönünceye kadar motorsiklet olayı çoktan görüp, süzüp, tepki vermesi gerekiyor. Motorsiklet eğitimi almamış araç sürücüsü ne yaptığının farkında olmayıp motorsikletlinin hızlı gittiğini zannedip hatayı motorsiklet sürücüsünde olduğunu söylüyor. Durum bu. Dilim döndüğünce anlatmaya çalıştım.

Sonuç olarak, her şey motorsiklet sürücüsünde bitiyor ne yazıkki. Motorsiklet üzerindeyken sürüşten başka bir şey düşünmemesi gerek. O gün kafası dağınık, sinirli ve ya öfkeli halde ise motorsiklet kullanmamasını tavsiye ederim. Araba sürenlerden 2 kat daha akıllı olmalı ve daha zeki hamleler yapıyor olması gerekli.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı McKrop Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslında konu şu; motorsiklet üzerinde hayat hızlı akıyor, anlar hızlı ilerliyor. Arabada ise tam tersi. Yani yavaş, ağır bir stoperin, hızlı ve driplingli bir forvet karşısında çaresiz kalıp penaltı yaptırması gibi. Sırf ağır kalıp olayı çözemediğinden. Aynı şekilde motorsiklet ve arabalarda geçerli. Arabanın direksiyonunu sağ kırıp tekrar sola kırması 5 saniye sürerken motosiklet bu ana 1 saniye ile şahitlik ediyor ve hayatını kurtarması için yalnızca 1 saniyesi belki daha azı var. Araba direksiyonu sağ kırmak istediği anda aynada motosiklet 5 saniye uzaklıktaymış gibi görünüyor. Fakat yalnızca 1 saniye uzaklıkta olduğunun farkında olamıyor. Aynada küçük cisim olarak göründüğü için insan beyni o cismin uzakta olduğunu zannediyor. Yani sağ yaptıktan sonra hatasını fark edip sola dönünceye kadar motorsiklet olayı çoktan görüp, süzüp, tepki vermesi gerekiyor. Motorsiklet eğitimi almamış araç sürücüsü ne yaptığının farkında olmayıp motorsikletlinin hızlı gittiğini zannedip hatayı motorsiklet sürücüsünde olduğunu söylüyor. Durum bu. Dilim döndüğünce anlatmaya çalıştım.

Sonuç olarak, her şey motorsiklet sürücüsünde bitiyor ne yazıkki. Motorsiklet üzerindeyken sürüşten başka bir şey düşünmemesi gerek. O gün kafası dağınık, sinirli ve ya öfkeli halde ise motorsiklet kullanmamasını tavsiye ederim. Araba sürenlerden 2 kat daha akıllı olmalı ve daha zeki hamleler yapıyor olması gerekli.

cok haklızın lakin 1 hafta önce AEA talihsiz ve elim bir kazada aramızdan ayrıldı ki bu adam bir motosiklet duayeni ve öğreticisiydi asla full ekipmansız motor kullanmazdı özel hayatında trafikte cekim yapmadıkları zamanlarda da cok denk geldim surekli full ekipman ayakkabısına kadar dı hep.

bizler motosiklet kullanıcısı olarak surekli olasılık hesaplayarak surus yapmak zorundayız motoru kullanırken fizikselin yanında zihinsel olarak da yoruluyoruz. sonuc itibariyle bizde insanız ve illa eksikliğimiz olacak nitekim aea olasılık hesaplaması yaparken kopru cıkısında gecenin korunde yola bir insan cıkacagını heralde hesaplamamıstır ki bende 1 saat once ve olay anından 10 dakika sonra kaza yerinden motorumla gectim hergun de geciyorum simdiye kadar hesaplamalarım arasına oradan insan cıkabilecegini hiç eklememistim.

bilincli motosiklet kullanıcıları gercekten fazlasıyla dikkatliler ama yinede kaza gelip bi sekilde bizi buluyor her gün istanbul trafiğinde ordan oraya motorumla kosturuyorum ve cok dikkatli olmaya calısıyorum yarın benim basıma gelmeyeceginin hiç bir garantisi yok her an hazırım bekliyorum allah gecinden versin olumun bile hayırlısı :S

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla hep diyoruz haklı motorcuya haklı deriz.Herzaman da savunurum.Ama haksıza da söverim arkadaş.Bunun gibi.Buyrun

Tamam yasak olsa da kenardan gitmek zorundasınız eyw herzaman motora araba ile yer açarım yanımdan geçsin diye ama motorcuda dikkat edicek arkadaş.Bu nedir ? Tam dayaklık.

Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

ByMuSt! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bazı motorcular kuryeler özelliklede kaskına gopro vs takıp dolaşanlar sütten çıkmış ak kaşık değiller ancak trafikte motorculara kasıtlı çarpmaya çalışanlar var üstteki postlardan biri gibi. seyir halinde bir araba ani şerit değişip önünüze geçse kemeriniz takılı halde kaza olsa maddi hasarla kurtulursunuz peki ya motor kullanırken aynı şeyle karşılaşırsanız ? kızmakta haklılar. birinde hasar alıcak olan kaportanız diğerinde ise bedeniniz. umarım ki motorlulara davranıldığı gibi ağır vasıta kullanıcısıda aynı şekilde otomobil kullanıcısına davranırda hatalar anlaşılır. yoksa kimse hiç bir şey anlamıyacak ya da durumu anlamak istemiyor.
    🚗 Daily Car 01" Corsa 1.4 - CarBusters 📷

turbo&quattro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yiğit G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla hep diyoruz haklı motorcuya haklı deriz.Herzaman da savunurum.Ama haksıza da söverim arkadaş.Bunun gibi.Buyrun

Tamam yasak olsa da kenardan gitmek zorundasınız eyw herzaman motora araba ile yer açarım yanımdan geçsin diye ama motorcuda dikkat edicek arkadaş.Bu nedir ? Tam dayaklık.

Yok abi yok milletce akil tutulmasi yasiyoruz. Hem adama carp hemde gerizekalisin de.

HaKo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yahu boşa tartışıyorsunuz arkadaşlar , insan aynı insan , motorcusu arabacısı yayası mı var. Arabadan iniyor motora biniyor aynı adam oluyor motorcu , motordan iniyor oluyor yaya , neyi tartışıyoruzki. Herkes kendine göre yontuyor işine gelmediği için.
    CORVETTE C7 Z51 STINGRAY
    GLB 200 4MATIC
    VESPA GTS 300 SUPERSPORTS

Alpii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

"Sen niye aynaya bakmıyorsun" diyişine kadar ciddi izliyodum da sonrasında bi gülme tuttu
    https://www.instagram.com/gnn.308/

34 GNN 111 #308 21'
    34FDC785#308 16’ - RIP - 34BAG097 #308 18'

turkerrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cahil her yerde cahil, dün motosiklet ehliyeti için sınava girdim ehliyeti aldım ama scooter'ımı büyütmeye çekiniyorum.
    ORDU SİGORTA ARACILIK HİZMETLERİ
    ZEY OTOMOTİV
    https://zeyotomotiv.sahibinden.com/

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı HaKo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yahu boşa tartışıyorsunuz arkadaşlar , insan aynı insan , motorcusu arabacısı yayası mı var. Arabadan iniyor motora biniyor aynı adam oluyor motorcu , motordan iniyor oluyor yaya , neyi tartışıyoruzki. Herkes kendine göre yontuyor işine gelmediği için.
    katılıyorum.

trafıkteyken nefret kusuyorum ben de her motorcu gibi, ama caddebostan beltura gıttıgımde ıse ulan burada ne ısım var dıyorum.

insan insan degıl maalesef. asırı cahıl, saygısız ne bıleyım aklınıza gelebılecek butun negatıf sıfatlara sahıp bır halk var dısarıda.
    c2vts/yrvturbo/cliors/cliors/208gt
    s2k/3000gt/tomcat/tt225/g37s
    600fa/600rr/agustaf4/vfr1200f/800x/1199s pani
    cbr250/tricity/x10/duke390
    meganeII/clioIII/159/puntoevo/auris/meg coupe/taigo

hddsheriff - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

ben bunun gibi şerefsizler yüzünden kazma sapı taşımaya başladım arabada. Öküz her yerde öküz , ister motor kullansın ister araba fark etmiyor.

Melih-Ö - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    66 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Her motorcu bilinçsiz ve sorumsuz değildir. Sadece bunu söylemek istiyorum
    App plaka ve pleksik plakalık için ulaşabilirsiniz. Ailenizin Plakacısı

www.instagram.com/kokumerkezi

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler