User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
28 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Köpek sahiplenmek hakkında

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Köpek sahiplenmek hakkında

Herkese merhabalar ,inşallah yeri burasıdır çünkü başka fikir alacağım bir foruma kayıtlı değilim. Bu forumun fikirleri de çoğu yere kafa tutar zaten .

Allah kısmet ederse eylül ayında evleniyorum,çocukluğumdan beri hayalim olan köpek sahiplenip beslemeyi gerçekleştirmek istiyorum. Ailem müsade etmemişti . Şimdi taşınacağım daire tek bloklu bir site . Yönetimden izin almaya gerek var mı ? İlk olarak önemli olan bu.

Daha sonra ev içerisinde besleyebileceğim uygun bir köpek cinsi önerebilir misiniz ? Alışana kadar zorluk çekeceğimden şüphem yok,sahiplenen arkadaşlarımdan az çok biliyorum ve göze de alıyorum. İki gün sonra tıpam yemeyince sokağa bırakma durumu söz konusu dahi olamaz .

Müstakbel eşim ve ben de çalışan bireyler olacağız bir aksilik olmazsa. Sabah dışarı çıkartıp gezdirebilirim bunu akşam da yapabilirim . Ne gibi zorluklarla karşılaşırım ? Eğitebilir miyim ? Hangi cinsi önerirsiniz ev için vs. ? Tüm fikirlerinizi bekliyorum.
    imzasız..

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Anlamam bu işlerden ama alacaksan barınaktan al

AhmetKadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Siteyi kontrol edin kopek var mı , ordan fikir alınır, kopek yoksa yonetımle konussanız sizin avantajınıza olur bence.
    Eşiniz ve siz de çalısıyorsanız bence kopek almayın şahsi fikrim. mesela kedi umursamaz canı ıstedıgınde sevdırır kendını ama kopek gercekten de kopek gıbı bekler butun gun sızı. butun gun tek kalmak o hayvana da zor gercekten. sabah gezdiririm dıyorsunuz ama o iş zamanla gevsıyor azalıyor. kopege de ev dar gelıyor. küçük bir ırk olursa bıraz daha ev hayatına alıskın ama golden husky falan bıraz buyuk bırsey olsun dersenız evde zor.
    eğitim konusunda tecrubenız yoksa bır profesyonelden yardım alın bence. ulaşabılırsenız cevık kuvvet köpek eğitimcilerinden bulabılırsenız gercekten iyi oluyorlar.
    ırk tavsıyesı olarak da terrier tarzı ırkları pek kopek gıbı gelmıyor. cazgır mahalle karısı gıbı gelıyor tabırı caızse
    pug lar bana sevımlı gelıyor, cok sesi cıkmaz uyumlu guzel bır ırk. boyutu da ıdeal.
    cooker olabilir. cok sevecen bır ırk. kucuk golden gıbı gorulebılır.
    beagle da cok akıllı bir ırktır.
    aklıma ılk gelen ırklar bunlar oldu.

ottoman32 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abi beni yanlış anlama ama bence sahiplenme, yazık hayvana. Yengeyle birlikte bütün gün ev de olmayacaksınız bir süre sonra hayvanın psikolojisi çok ciddi zarar görecek kanepelere kapılara saracak yeri gelecek tuvaletini olduğu yere bırakacak hem size eziyet olur hem hayvana..
    Alıntı oxygen Nickli Üyeden Alıntı;
    "yanındaki avukat demiyor mu göte mukayyet ol 200 erkek okuyor konuyu, ortalama 14 cm den 28 mt yapar diye?"

Berk007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Köpek çocuk gibidir.
    Eğitmek için ilgilenmek gerek.
    Birlikte zaman geçirmeyecekseniz almayın, yazık.
    Öyle bir sabah gezdirdim bir akşam gezdirdim ile olay bitmiyor.
    '06 Honda Civic Turbo '12 Mini Cooper S Roadster
    '02 Honda Civic Type-R-'05 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
    '03 BMW M5-'12 Mercedes SLK 250 AMG-'12 Honda Accord

Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AhmetKadir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Siteyi kontrol edin kopek var mı , ordan fikir alınır, kopek yoksa yonetımle konussanız sizin avantajınıza olur bence.
    Eşiniz ve siz de çalısıyorsanız bence kopek almayın şahsi fikrim. mesela kedi umursamaz canı ıstedıgınde sevdırır kendını ama kopek gercekten de kopek gıbı bekler butun gun sızı. butun gun tek kalmak o hayvana da zor gercekten. sabah gezdiririm dıyorsunuz ama o iş zamanla gevsıyor azalıyor. kopege de ev dar gelıyor. küçük bir ırk olursa bıraz daha ev hayatına alıskın ama golden husky falan bıraz buyuk bırsey olsun dersenız evde zor.
    eğitim konusunda tecrubenız yoksa bır profesyonelden yardım alın bence. ulaşabılırsenız cevık kuvvet köpek eğitimcilerinden bulabılırsenız gercekten iyi oluyorlar.
    ırk tavsıyesı olarak da terrier tarzı ırkları pek kopek gıbı gelmıyor. cazgır mahalle karısı gıbı gelıyor tabırı caızse
    pug lar bana sevımlı gelıyor, cok sesi cıkmaz uyumlu guzel bır ırk. boyutu da ıdeal.
    cooker olabilir. cok sevecen bır ırk. kucuk golden gıbı gorulebılır.
    beagle da cok akıllı bir ırktır.
    aklıma ılk gelen ırklar bunlar oldu.
    benim aklımdaki ev için zaten sadece pug çok seviyorum o cinsi . Eee napalım yine hayalleri erteleyelim mi ,bilmiyorum napıcaz. Kedi bana ılımlı gelmiyor,kanım bir türlü kaynamadı kedilere. Sevimli değişik bir tip olursa belki ama pug'un yerini tutamaz.
    imzasız..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sorumlulugunu alabilecekseniz alin, kopek kediden de zor, birakirsaniz hayvana yazik olur, eve tuvaletini yapar aglar, havlar, tuy yapar, tatile gidersin birakamazsin, hepsini goz onunde bulundur derim. Sevimliligini de bosver sokaktan , barinaktan al. Ben sokaktan bi kedi buldum cinsi filan umrumda olmadi suan 5 yasinda, cinsi tatliligi icin almadim.

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Site konusunda kimseye sormaya gerek yok.Yönetim planını iste kurallara bak orada yoksa başbakan bile karışamaz.İlk planı isticeksin sonradan eklenen kurallar geçerli olmaz.Bazı akıllılar sonradan ekliyor.İlk ne yazıldıysa odur.Yoksa evcil hayvan beslenemez diye bir ibare rahat olun.Köpek bakmak hiç büyümeyen cocuga bakmak gibidir.15 yıl seninle kalacak.Bence zor değil yani zorda bence artı yanları daha fazla bana göre.Evde uzun süre kalacaksa yavru alman daha mantıklı nasıl alışırsa öyle gider.Evde insan için büyümüş bir köpeği sabahtan aksama bir anda yalnız bırakırsan üzülür.Ama mesela ben 2 aylıken aldım daha aldıgım gün sabah 8 de cıktım aksam 8 de geldim.1-2 ay üzüldü ağladı sonra alıştı.Ondan sonra haftasonu dahil yıllarca sabah 8 aksam 8 calıstım. 5.5 yaşına kadar böyle gitti 1.5 senedir evdeyim şimdi 7/24 beraberiz ama bazen günü birlik gidiyorum 20 saat evde tek kalıyor hiç tık çıkarmıyor.(rottweiler) Hatta yanıma yeni taşınan evli komşularımız köpeğim oldugunu aylar sonra farketmişler o kadar sessiz.

Evde her tür köpegi besleyebilirsin sana baglı.Ama sahipleneceksen pek tür seçme şansın yok.Büyük barınaklara bak mesela 7 kule hayvan barınağı agzına kadar cins dolu... Google a yedi kule hayvan barınağı yaz görsellere bak anlarsın.
    Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşım 3 senedir evde pug besliyor, havladığını daha duyan yok Çok sevecen ve tatlı bir köpek. Sanırım eğitimi biraz zor, başına buyruk biraz.
    Aşırı komik, acaip horluyor. Bir kere benim kaldığım odada uyumuş, gece horultusuna uyandım. Geldi bir de suratıma pırtladı o da yetmiyor gibi
    Gülmekten öldürmüştü beni.

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben zorluklarını anlatayım, ***** güzellikleri say say bitmez...

yeni evli olacaksın, evin bir sürü eksiği gediği, düğün dernek gerginliği, evliliğe alışma derken gerçekten 3. bir bireyin sorumluluğunu alabilecek misiniz? bak birey diyorum

yavru alacaksan, 2-3 saatte bir maması, her mamayla beraber kakası çişi ve de temizliği, bunları kim yapacak?

yavru çok yaramaz olur, daha önce tecrübe yoksa onun ısırmaları dişlemeleri muzurlukları, bunlar sevimli olsa da bir süre sonra can sıkacak mı?

aşı-veteriner-bakım ilk seferinde 800 tl den başlayacak, kaliteli bir mamanın 15 kg ı 350-450 tl civarında ki ilk aylarda kaliteli yedirmek zorundasın, ucuzların hepsi çöp, yeni evli olarak sana külfet getirecek mi?

evin içinde bakılacağı için, tüyü, eşyaları kemirmesi, belli bir süre eve işemesi gibi faktörleri düşündünüz mü?

koku!!! köpek kokusu... evde inceden inceye kokuya hazırlıklı mıyız?

yukarıdaki maddelerde çekince varsa hiiç bulaşmayın, yazık etraf sahiplenip geri verilen mutsuz travmatik köpeklerle dolu...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    haa bu saatte neden mi ayaktayım? çişi geldi sıpanın uyandırdı beni bahçeye çıkarttım
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Kutluhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Chihuahua cinsi ev ortamı için mantıklı. iri ırklı hayvanlar başına bela olur. Gezdirmesi,yemesi,aşı masrafları vs. koştur koştur yorulmaz gece uyumaz hep sıkıntı.

turbo&quattro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Evrenoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Anlamam bu işlerden ama alacaksan barınaktan al
    Aynisini yazmak icin girmistim...

Barinaktan sahiplennek nasil oluyor Tr de ? Yani barinaga gidip ben bu kopegi istiyorum diyip aliyormusun nasio oluyor ?

Biz washhington daki apartmanimiza almak istedik yedi seceremizi arastirdilar en sonunda eve geldiler evi ve mahalleyi gormek icin. Kiraci olsaydik eger kira sozlesmesine bakacaklardi vs....

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sivastasın ve kangaldan başka köpek mi besleyeceksin

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kopek sahiplenmek 3-5 yillik bir sorumluluk degil. Yeni evli olmanizin dez avantajlarini yazmislar zaten. Bunun yaninda 2-3 sene sonra cocugunuz olursa hayat dahada zorlasicak
    Yeri gelicek ozenerek sectiginiz esyalarida kemiricek Kopek gercekten buyuk ve uzun sureli bir sorumluluk istiyor.
    Benimde tavsiyem barinaktan sahiplenilmesi yonunde.

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turbo&quattro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynisini yazmak icin girmistim...

Barinaktan sahiplennek nasil oluyor Tr de ? Yani barinaga gidip ben bu kopegi istiyorum diyip aliyormusun nasio oluyor ?

Biz washhington daki apartmanimiza almak istedik yedi seceremizi arastirdilar en sonunda eve geldiler evi ve mahalleyi gormek icin. Kiraci olsaydik eger kira sozlesmesine bakacaklardi vs....
    Aynı sizin gibi.Belki orası kadar detaylı değil ama yinede evlimisin - ev senin mi - aylık gelirin giderin - cinse göre daha önce beslendin mi gibi seylere bakarlar sonrada 3-5 ayda bir sürekli kontol edilir sahiplendirilen köpek.Gidilmeyecek kadar uzakta ise fotograf istenir belirli zamanlarda.
    Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sivastasın ve kangaldan başka köpek mi besleyeceksin
    Ulan fatih evin içinde koca hayvanı mı besleyelim

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Anıl E. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ulan fatih evin içinde koca hayvanı mı besleyelim
    Ben anlamam

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu şartlarda kedi daha mantıklı duruyor. bahçe olmadıkça köpek ev içinde büyük külfet kokusu, kemirmesi, tuvalet alışkanlığını kazanana kadar arkasını temizlemesi.. maddiyata girmiyorum bile.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler