User Tag List

Sayfa 23/28 İlkİlk ... 132122232425 ... SonSon
523 sonuçtan 419 ile 437 arası

Konu: Sensin Külüstür

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    o arabayı al yap birazda sen modernize et park sensörü,far sensörü gibi güncel donanımları ekle on numara araç olur güncel araçları aratmaz..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

marikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Uğraşmak için fırsatım olsa düşünürdüm. Tek eksiği otomatik şanzıman. Böyle bir araç kesinlikle otomatik olmalı.

hddsheriff - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bilgiç otonun sattığı arabaların %90 ı icradan alınmadır. Uzun süre yattığı için sürpriz masraflar çıkartabilir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    doğru projeyle girişilen hiç bir araç sıfırdan yapsan bile belirlediğin hesap kitabı çok geçmez.. piyasada her şeyin rakamı fiyatı belli motor segman attırsan reftifiye etsen fiyat belli komple sıfır sandık motor atsan rakam belli alt takımı komple yaptırsan işçilik dahil rakamlar belli .. kaporta boya fiyatları belli , şaseye soksan fiyatı belli, döşeme yaptırsan fiyatı belli ..

hani hiç bir şey bilmeyen adam elinde çekirdek bir sanayiyi yürüyerek gezse sağa sola fiyatları sorsa az çok o bile piyasa rakamlarını fiyatlarını öğrenir..

araba aldınmıda zaten kör gözle almıyorsun bir ustaya yada ekpertize sokuyorsun servise yada özel bir yere orda nesi var nesi yok söylüyorlar.. aracın neyi varsa yada titiz bir adamsan sağlam olan yerlerini bile elden geçirmek istersen piyasa fiyatlarınıda biliyorsan az çok gidicek parayıda tahmin edersin.. hesapladığın rakamdanda çok fazla yüksek bir rakam çıkmaz hatta altı bile çıkabilir.
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    doğru projeyle girişilen hiç bir araç sıfırdan yapsan bile belirlediğin hesap kitabı çok geçmez.. piyasada her şeyin rakamı fiyatı belli motor segman attırsan reftifiye etsen fiyat belli komple sıfır sandık motor atsan rakam belli alt takımı komple yaptırsan işçilik dahil rakamlar belli .. kaporta boya fiyatları belli , şaseye soksan fiyatı belli, döşeme yaptırsan fiyatı belli ..

hani hiç bir şey bilmeyen adam elinde çekirdek bir sanayiyi yürüyerek gezse sağa sola fiyatları sorsa az çok o bile piyasa rakamlarını fiyatlarını öğrenir..

araba aldınmıda zaten kör gözle almıyorsun bir ustaya yada ekpertize sokuyorsun servise yada özel bir yere orda nesi var nesi yok söylüyorlar.. aracın neyi varsa yada titiz bir adamsan sağlam olan yerlerini bile elden geçirmek istersen piyasa fiyatlarınıda biliyorsan az çok gidicek parayıda tahmin edersin.. hesapladığın rakamdanda çok fazla yüksek bir rakam çıkmaz hatta altı bile çıkabilir.
    bu biraz polyanna nazarı ile ifade olmuş bağışla ltf ama darkmoon..
    hiçkimse öngöremez belli yaşa gelmiş.. heleki müstesna sayılabilecek bir aracı sağlıklı hale getirebilmenin maliyetini..
    sarf malzemelerini alırsınız işçilikleri konuşursunuz herşey yolundadır.. bir kozmetik parça lazım oluverir bulunmaz.. bulunan da dünya para ister..
    3 kuruşluk şeyi değiştirmek istersniz 33 kuruşluk mevzuya girizgah oluverir..
    bir hortum ararsınız hepi topu hortumdur yahu.. bir bakmışsınız 300 lira isteyiverirler.. e yaptırayım dersiniz o bile ucuza çıkmaz..
    civata somun dersiniz o bile yekün tutar..
    deryada 2 damla kabilinde yazdım çabucak. yoksa inanın olasılıkların nihayetine ömür yetmez saymak için
    eski araçları 0 kondisyona getirip binmekten zevk alan birisi olarak yazdım bunları

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı MARJINAL_SUFI Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu biraz polyanna nazarı ile ifade olmuş bağışla ltf ama darkmoon..
    hiçkimse öngöremez belli yaşa gelmiş.. heleki müstesna sayılabilecek bir aracı sağlıklı hale getirebilmenin maliyetini..
    sarf malzemelerini alırsınız işçilikleri konuşursunuz herşey yolundadır.. bir kozmetik parça lazım oluverir bulunmaz.. bulunan da dünya para ister..
    3 kuruşluk şeyi değiştirmek istersniz 33 kuruşluk mevzuya girizgah oluverir..
    bir hortum ararsınız hepi topu hortumdur yahu.. bir bakmışsınız 300 lira isteyiverirler.. e yaptırayım dersiniz o bile ucuza çıkmaz..
    civata somun dersiniz o bile yekün tutar..
    deryada 2 damla kabilinde yazdım çabucak. yoksa inanın olasılıkların nihayetine ömür yetmez saymak için
    eski araçları 0 kondisyona getirip binmekten zevk alan birisi olarak yazdım bunları
    biraz farklı açıdan bakarsak haklılık payın olan yerler var ama bu bakış açısı tamamen 90 lı yılların bakış açısı bence..

ben yıllardır bu işi yapıyorum biraz kişisel biraz hobisel hasarlı modelli araçlarda ara sıra alıp topluyorum keyfi .. 5.20d ler panemeralar falan..

hali hazırda stype ım var sadece şahsi keyfime aldığım onuda topladım daha bitmedi işleri kondisyonu açısından çok iyi oldu.. her şey hesap kitap işidir .. süprizler olurmu olmaz değil olur ama hesap kitabını çok şaşırtmaz çünkü her zaman hesap kitap yaparken bir çıkabilicek süpriz payıda koyarım ben..

hadi derim osu busu 6 bin lira tutsun hesaba katmadığımız süprizlerle tutsun 7-8 bin derim misal..

trim ler süpriz çıkarabilir onları markasına bağlı bulması zor olabilir özellikle iç trimler ama alırkende alıcağın arabayı iyi araştırıp bakıp almak lazım fiyatıda ona göre ucuz uygun oluyor zaten..

iç trimleri dış trimleri kırık dökük arabaya şahsen bende girmem ne motor gözümü korkutur isterse segman kırsın isterse motor kitlesin ne yürüyeni gözümü korkutur ne döşemeleri nede kaportası ama trimler o ufacık parçalar bilirimki bulması zordur akla karayı seçersin.. gerçi bmw mercedes gibi markalarda pek olmaz gene..

şuraya ilan koyarken bile özellikle iç trimleri ve dış trimleri sağlam arabaları elimden geldiğince koyuyorum.. kaportası vuruk çarıkmış döşemeleri yırtık pırtıkmış bunları önemsemem bile kolay işler onlar.. ama kırık trimler ,kapı içleri çatlak patlak ön göğüs görürsem hemen ilanı kapıyorum. isterse sandık sıfır motor takılmış olsun..

şu var dediklerin 90 lı yıllarda doğrudur iki üç çıkmacının parçacının eline bakardın çok zordu.. ama şimdi internet gibi lebi derya bir yer var biraz kullanmayı biliyorsan parça hiç bir araç için sorun olmaz.. hortumdur motorsal parçalarda çoğu araçların %90 nında sıkıntı olmaz çünkü zaten o yıllarda bile ortak motor çok kullanılıyordu..

misal bir chrsylerın 3.5 motorunun kullanıldığı araçları saysam sonu gelmez ama türkiyeye 2-3 modelle yollandı o motor.. yada misal saab daki renault motoru .. işini bilen iyi usta muadil markaların parçalarıyla bile uydurur.. zaten konuşduğumuz araçlar bmw mercedes audi gibi global parçası çok yaygın ve motorları stabil on yıllarca üreten firmalarsa onlarda trim dışında türkiyede yürüyen motorda parça sıkıntısı olmaz.. gerçi otur ortam markası olmuş araçlarda trimde türkiyede sorun olmaz..

sıkıntı nede olur saab gibi özellikle eski isveç tankı denilen herşeyiyle saab üretimi olan saablarda olabilir çünkü o yıllarda saab motorunuda kendi üretiyordu bazı modelerinde.. firma kapandı o yıllardaki motorlarda parçada bir nebze sorun olabilir gm üretimlerinde gene sorun olmaz opel fiat ile ortak motorlar kullanıyorlar çünkü.. ama zaten o isveç saablarıda o yüzden bir okadar ucuz.. arabada yok yok.. bugünün donanım standartlarında bile çok dolu araçlar ama fiyatları 10 bin tl skalasında sürünüyor..

her şeyin piyasada bir dengesi var.. onu alıcak adamda onu göze alarak alıyor ikinci el scooter xmas parasına pcx fiyatına dop dolu gırtlak dolu tank gibi ve malzeme kalitesi olarakda çok kaliteli bir araç alıyor.. sen normalde piyasadaki akranlarıyla donanım kalite açısından 70-80 bin lira değerinde bir aracı 10 bin civarlarına alıyorsan onunda bir riski bedeli olmalı

zaten bu konu o riski alanların konusu

bmw mercedes audi gibi global markalarda parçada kolay kolay sorun olmaz.. en kötüsü açarsın interneti biraz uluslar arası siteleri kovalasan her tür parçayı hemde çok komik fiyatlara bulabilirsin.. bugün ebayda 70 model 2002 lerin bile parçaları var satışda..

birde şu var tabii kurtarılabilicek parçalarda varsa misal tırnağı kırılmış bir trim falan yada yüzeysel çatlakları olan trimler iyi ustaların elinde onlarda kurtarılabilinir minik lehim kaplama boya işlemleriyle falan orjinal hale getirilebilinir..

benim hayatım hep ikinci üçüncü araç olarak nadir piyasada olmıyan araçları almakla sürmekle toplamakla geçdi ve geçiyor ( Lotus,vette,sonata v.b ) ben seviyorum o ayrı keyif alıyorum ) tek takıntım orjinalciyim her şey op orjinal olmalı antin kuntin yamalı yamuk yumuk işleri sevmem

süprizler çıkarmı çıkabilir araçdr neticede kul yapısı sıfır araçlarda sorun çıkıyor adamı yolda bırakıyor..
    ama iyi bir restarasyondan geçmiş bir araçda çıkabilicek potansiyel sorun emin olki 4-5 yaşındaki bir araçda çıkabilicek sorunla aynı orantıda ve yüzdededir.. çıkmaz demiyorum ama özellikle eski almanlardaki hatta japonları bile buna katarım malzeme motor kalitesi ömürlükdür çok dayanıklıdır şimdikilerle kıyaslamamak lazım eskiden demirin çeliğin yerini şu anda artık firmaların kullanım ömrü çerçevesinde plastik kaukçuk ham maddeler aldı.. çünkü artık araçla ortalama bir kullanım ömrü biçiyor firmalar..

zaten yeni araçlardaki kaput altında özellikle insanların parçalamadıkça görmiyceği yerleri gördükçe eski arabalara insanın şapka çıkarası geliyor..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    zaten dikkat edilirse fast and furious, 60 saniye gibi kültleşmiş araba merkezli filmlerde başroldeki kafa oyuncular elemanlar yani filmin lider oyuncularının araçları hep eski skyline, charger,road runner, 67 mustang shelby gt500,supra,chevelle s.s v.b gibi efsane olmuş araçları sürüyorlar.. yeni modelli araçları hep yan oyuncular sürüyor..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    söyledikleriniz işin hakikati anlamında doğru..
    lakin hakikat nedir ?
    hakikat: araç kimin için ne ise ne anlam ifade ediyorsa o dur ..
    sizin için benim için eski ruhu olan bir aracın bir aksamını daha yenilemek zevktir hatta saadettir..
    fakat kimi insan için tipi güzeldir sadece o yüzden caziptir.. kimi için performansı.. kimi için salt a noktasındna b noktasına götüren bir mekanizmadır..
    işte sizin söyledikleriniz.. benim zat ı alinizin ve türevlerimizin gerçeğidir
    öyle bir işe kalkıştığımızda önümüzdeki dağ olsa sinek gibi görünür ( maliyet.. zahmet... zaman..vsvs )
    ama bizim dışımızdaki hemen herkes için aslaa ama aslaa evdeki hesap çarşıya uymaz ve üzer..
    sağlıcakla

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Havayı Koklayan Adam Redfish16V - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    araba ben toplamayım diye bağırıyor.. 50bin vereceğim calibranın headersın reklam olmamalı kapı çıtalarından göğüsteki dizayna kadar fail. .bundan daha nice oem calibralar ne komik rakama satıldı..Ben en iyisi kadette 50-60 isteyim
    Progressive Trance & Progressive House Music Producer.
    Spotify : https://open.spotify.com/artist/24ek...jQ&dl_branch=1

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    doğrudur hocam calibraları pek bilmiyorum,bagaj hariç kasa çizgileri düzgün geldi bana,kapı çıtalara orjinal mi bilemem amao kadar anlamıyorum.fiyatın saçma olduğu açık zatensizin kadetin resmini gördüm,maşallahı var,allah kazasız belasız sürmeyi nasip etsin.konusu var mı?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

gkhn55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı hddsheriff Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3600 tl ye gümrükten çıkardılar
    10 bin karla satış güzelmiş Parça durumları nasıl sierraların

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı gkhn55 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zor bulunuyor , bu yüzden pahalı ama pahalı oluşu göreceli bir durum 3-5 binlik arabanın çamurluğu 200-300 olunca pahalı geliyor insana. ( rakamlar atmasyon) 2.3 motorun parçaları nereden ve nasıl bulunur o kısmı daha vahim bence

Leonardo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı gkhn55 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benzililerin parcalari zor bulunmuyor sadece kaporta parcalari biraz zorlar ornegin motor parcasiydi neydi hatirlamiyorum ama ford ranger'inkini kullanmistik

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler