User Tag List

Sayfa 5/6 İlkİlk ... 3456 SonSon
96 sonuçtan 77 ile 95 arası

Konu: 2011'de Seat Fiyatları ve Bugün

semavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ilk geldigimde basit bir iste calistim...

15 gunluk kazancimla asagidaki arabayi aldim...

sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres

Utanmadan sikilmadan 1 ay daha calisinca da aha sunu aldim...

sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres

Velhasil...

Uzun hesaba gerek yok... Satinalma gucumuz temel seylerde maalesef yok... Nedir bunlar? araba, ev, et vs...

Ama din ile, milliyetcilikle, cahillikle, ve maalesef, ahlaksizlikla giden bir duzenimiz var... Duzenlerimiz var... Ulkemin duzenleri... Duzenlerimiz bizim...

Ileride daha iyi yazarim, burada mi daha iyi duzuyorlar, orada mi diye...

Simdilik Ulkemizde ki zevke ulasmak nasip olmadi!
    Biraz saygı... Dünya herkesin...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com
    https://www.facebook.com/ZoraMotorHouston

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benim anlamadığım şu,

2011 haziran Euro kurunu ele alalım 2.3 müş

araç 1) 1.2 tsi ele alalım araç 36400tl miş yani 15826 euro oda bugün kuru olan 4.03 ile 63780tl yapar o halde bugün neden neredeyse yüzde 20 fazlasına 74400tlye fiyatı?

araç 2 ) 1.6tdi manuel 43500müş yani 18900 euro olması gerekeni 76000tl ama yine yüzde 20 fazlasına 90000tlye fiyatı var

özetle aşırı derecede zararlı çıktığımız Euro artışına rağmen ülkede indirime gidileceğine %20 artışa gidilmiş üstelik euro kuru üzerinden bile, burada enayi durumuna düştüğümüz ortada ama bunun sizce sebebi biraz biz değilmiyiz?

1.6 3ler 5leri kimseye kafasına silah dayayıp satmadılar, nede 1.6 1.4 pasatları , aç gözlüyüz, şaşayı reklamı lüksü seviyoruz .. açıkcası yazık diyorum elin amerikalısı müdür oluyor 20 yaşında yerli suburbanına biniyor biz götü boklu stajerken sıfır leon ful paket dsg alıdırıyor sonra apachileştiriyoruz gururla.

TolgaUs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2. El araç fiyatlarının yüksekliğinin sebebi siyaset değil. Bizleriz. Sen almazsan ben almazsam o aracın fiyatı seve seve inecek. Ama İlana konulduğu gibi aranırsa sahipleri hmm ucuz oldu sanki bi 2000 daha ekleyelim. Diye diye fizana gider o fiyatlar.

O değilde avrupayı kıskanmayalım diye craigslist kapanmış ya la

semavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yarbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim anlamadığım şu,

2011 haziran Euro kurunu ele alalım 2.3 müş

araç 1) 1.2 tsi ele alalım araç 36400tl miş yani 15826 euro oda bugün kuru olan 4.03 ile 63780tl yapar o halde bugün neden neredeyse yüzde 20 fazlasına 74400tlye fiyatı?

araç 2 ) 1.6tdi manuel 43500müş yani 18900 euro olması gerekeni 76000tl ama yine yüzde 20 fazlasına 90000tlye fiyatı var

özetle aşırı derecede zararlı çıktığımız Euro artışına rağmen ülkede indirime gidileceğine %20 artışa gidilmiş üstelik euro kuru üzerinden bile, burada enayi durumuna düştüğümüz ortada ama bunun sizce sebebi biraz biz değilmiyiz?

1.6 3ler 5leri kimseye kafasına silah dayayıp satmadılar, nede 1.6 1.4 pasatları , aç gözlüyüz, şaşayı reklamı lüksü seviyoruz .. açıkcası yazık diyorum elin amerikalısı müdür oluyor 20 yaşında yerli suburbanına biniyor biz götü boklu stajerken sıfır leon ful paket dsg alıdırıyor sonra apachileştiriyoruz gururla.
    Otv artisini atlamışsınız... Oyuzden biraz hesap sasiyor.

Birde firmalar maliyetlerine Gore satis yapar... Elektrik su benzin isci maaslarj vs hepsini hesaplamak lazim... Temel maliyetler ayni yuzde de kalmamış olabilir.

2011 de sanirim %37 idi...
    Şimdi %45+

%8lik artışın kdv sinide alin yaklasik %10 luk bir devlet baba öpücüğü cikar

Ben firmaların 2010 2011 yıllarından daha karli olduğunu pek sanmiyorum
    Biraz saygı... Dünya herkesin...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com
    https://www.facebook.com/ZoraMotorHouston

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı uzk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Yiğit G. 7 senedir bu forumdayım üye olmadım gerek duymadım
    daha önce başka nicklerle üyeliğin olduğu ve şutlandığın için olabilir mi ?

Alıntı tool Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    araba satilik mi?
    araç benim isterseniz satarız

Alıntı uzk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sen benle böyle konuşacak samimiyeti nerden buluyon hayırdır? 350z çok gerdi herhalde seni ankaraya gel bi tur atalım?
    arabamı getir!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar bugün bir arkadaşımın şirketine uğradım. Maillerden Turassist'in kampanyalı araç fiyatlarına denk geldim. Liste fiyatlarından 9-28 bin arasında düşük fiyatlar yazıyor. Demek ki bu adamlar hala kar ediyor. Tamam devlet büyük suçlu ama distribitörlerde temiz kar ediyor. Etmesin mi? Etsin tabiki. Bir taraf, satış öncesi, sonrası, işçisi, vergisi, emeğiyle kazanıyor, diğer taraf hava civa parası bir araba parası da kendisine alıyor.

Yinede tüm bu duruma rağmen, satışlar azalırsa fiyatlar geri gelir. Geri gelse ne olacak onu bilmiyorum. Adamların 50 birim paraya aldığını biz 200 birim paraya alıyoruz, yada alamıyoruz mu demeliydim.

İbrahim33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    4-5 ay öncesi 35 liraya aldığım 2012 fluenceyi 49 liradan ilanda görünce , bu işe olan inancımı tamamen yitirdim.
    Alıntı B.Koçer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İtalyan aşktır Alman ticaret
    KALBİNİ MAHŞERE GÖTÜR !!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2011 seat leon 1.2 tsı 65-70 bin km arası ne ederki şuan?

VTec_king - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2017 bitmedi daha dolar yükselmeye başladı ,ve herşeyede zam gelecek,hesaplar iyice şaşacak..
    Halkını cehalet ve sefalete teslim eden yöneticiler yok olmaya,cehalet ve sefalete sürükleyen yöneticileri seçen halk ise köle olmaya mahkûmdur.ATATÜRK

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Geçtim otomobil fiaytlarını; okul çağına yaklaşan çocukları olanlar okul fiyatlarını çok iyi bilir, bilmeyenler bir de okul fiyatlarına baksın. Bir bakın harbiden çok eğlenceli fiyatlar var.

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçtim otomobil fiaytlarını; okul çağına yaklaşan çocukları olanlar okul fiyatlarını çok iyi bilir, bilmeyenler bir de okul fiyatlarına baksın. Bir bakın harbiden çok eğlenceli fiyatlar var.
    Anaokulu fiyatları yıllık 30 bin tl den başlıyor.2 yıl anaokulu + 12 yıl zorunlu 14 yıl = 420 lira 100 lirada gider 520 tl 550 bin diyelim.Üniversitede 4+1 uzatmayla 200 bin desek 750 bin.. Giderlerle 850-900 bin.. 1 milyon yani hani 17 yıl zam gelmediği ile hesaplarsak.. Ki bu rakam kat kat geçer anaokulu fiyatından hesapladım tüm yılları.. Onun yerine o parayı dolara çevirip cocugun için bankaya koysan veya mülke yatırsan 17 yıl sonra birdaha hiç çalışmayacak kadar parası olur
    Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben okula transfer oldum 4 yıl çalışırsam senelik 32.000tl değil %75 indirimle okucak evladım nihahahaha
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

cyclonee16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    57km aracım suan ilanda 48 ilana koydum 46 vericem 44-45 teklif eden çok oldu ama bekliyorum hala suan fiyatlar böyle 1-2 ay önce max. 42 satılıyordu. Şuan çok garip fiyatlar var

cyclonee16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Safran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2011 seat leon 1.2 tsı 65-70 bin km arası ne ederki şuan?
    Alıntı yapmayı unuttum.
    57km aracım suan ilanda 48 ilana koydum 46 vericem 44-45 teklif eden çok oldu ama bekliyorum hala suan fiyatlar böyle 1-2 ay önce max. 42 satılıyordu. Şuan çok garip fiyatlar var

Lee-on! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet devam ediyoruz, bugünleri görmüş gibi hep sc almisim o zamanlardan

Bu da 2016 mayisinda note 5 in fiyati (yani eski teknoloji oldu diyebiliriz)

Bu da 2017 temmuz fiyati... Kimin maasi 500 tl artti gençler 1 senede? (Bir maasa karsilik tek üründen bahsediyorum bu arada)

Üretmeyen, daima tüketen, ekonomisi gelismeyen toplumlar yalanlara kanmaya devam etsinler... Maalesef o toplumlar gerilemeye mahkumdur...
    Alıntı aLperTunga Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben bu aracın adını AT SKİ koydum.jet ski hesabı,At ski mustang

barakuda26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yeni ıbıza ağustos sonu gibi bayilerde olucak diyolar, fiyat aralığı hakkında bilgi yok piyasada. Haberdar olan varmı aramızda fiyatlarıyla ilgili veya tahmini olan?

Dağhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ozan Bingöl'den alıntı yapıyorum, kendisi vergi uzmanı, twitterda attığı detaylı maillerle insanların gözünün açılmasına uğraşıyor ama çok da faydası olduğunu sanmıyorum ne yazık ki.

2.5 motor "0" otomobil;
    Gümrük girişi: 78.000₺
    ÖTV %160: 124.800₺
    KDV %18: 36.504₺
    MTV: 2.158₺
    Tescil: 550₺
    Vergiler dahil fiyat: 242.012₺

Aracın Alman üretimi olduğunu varsayalım yaklaşık 19.000€ gibi bir satış fiyatı var yani.
    Adam fabrikayı kuruyor, ham madde alıyor, ar-ge yapıyor, binlerce kişiye istihdam sağlıyor, türlü finansal giderlerini karşılıyor, yatırımlarını karşılıyor, üstüne kar ediyor ve toplamda kendi para birimiyle 19.000'e satıyor.

Araç senin ülkene geliyor, geldiği anda selamın aleyküm kur yüzünden x 4,14 yiyor. Burada bitse iyi, sonra son moda olan adaptif ÖTV sistemi tarafından tecavüze uğruyor.
    Üretici etse etse %25 kar etse ki çok yüksek oran 4.750 kar eder kendi parasıyla, bizimkiler elini sürmeden 86.000 kar ediyor kendi parasıyla.

Şimdi akıl var mantık var, otomotivde üretenden çok, teknolojide üretenden çok kar edebilme imkanın varken neden üretesin ki?
    Bu durumun birinci sorumlusu hepimiziz. Almamayı, tüketmemeyi öğrenmemiz gerekiyor. Ama nafile.
    Adamlar ÖTV ve KDV'nin üstüne bir vergi daha çıkarsa bu millet yine alacak.

O yüzden sıfır s2000 fiyatlarının 85.000, sıfır Audi A5 2.0 TFSI fiyatlarının 75.000 olduğu günleri, 2.000 TL'ye iphone alınan günleri hep böyle güzel anarız.
    Kur geri gelse dahi, ki ihtimal vermiyorum, vergi arttırılır ve devlet yine daha fazla kazanır.
    psn: DAGHAN26

8-9-3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Halinden memnun %51 var gerisi teferruattır����

Eray Arslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güzel bir güncel olsun Yılbaşı yaklaşıyor fiyatlar belki uygunlaşır diye beklerken en ucuz FR'ın 99k ve Act'nin 118k olması hüzünlendirdi

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler