User Tag List

Sayfa 8/23 İlkİlk ... 67891018 ... SonSon
432 sonuçtan 134 ile 152 arası

Konu: Otoyollarda Hız Koridoru Uygulaması

free-hifi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ENGean Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2 günde 5bin aracın hız sınırını aştığı tespit edilmiş cezalar hazırlanıyormus
    Watsapp a yazma buraya yaz o 5 bin içinde bende varım la

Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pardon Engin leri karıştırdım )

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Gazetelerin verdigi süre haberlerine inanmıyorum.. Muhtemelen biri hesap hatası yaptı, diğerleri de copy paste..
    Geçen sayfalarda da vardı aynı hesap hatası, Ondalık sistem ile saatin sistemi olan 60lık sistemi karıştırdılar..

Devletin açıkladığı şu otoban bu kadar sürede tamamlanmalı diye bir bildiri yok. Devlet ortalama hıza bakarım, ona göre ceza keserim diyor.

Yani yasa

A noktasından girdin, B noktasından çıktın. Yol 120 km ise ve 60 dakikada B'den cıktı isen sorun yok diyor açıkça... 59 dakikada geçti isen ( %10 hata payını yok varsayıyorum ) ceza gelir..

TechTurkey Maxi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    niye herkes panik yapıyor
    şimdi sabit 120 ile gidersek ceza geliyormu? hayır gelmiyor

yani ben insanların anlamsız yere durup beklediklerini düşünmeye başladım
    adam zaten 100 le falan gitmiş ama gene korkudan durmuş ve bekleyip zaman geçiriyor?
    Konu Maxi tarafından (05-07-2017 Saat 08:00 ) değiştirilmiştir.

Mehmetmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aciklamada hiz sinirini %10 ve %30 arasi asana X tl , %30 ve ustu asanlara Y tl ceza diyor buna tamam.

Simdi biz ortalamayi 120kmh degilde 130 yapsak bile ceza yemiyoruz dogrumu? Sonucta %10 ve ustu diyor.Ben giseden gecer gecmez sifirliyorum ortalama hizi , gecen gun 124 idi tirstim kenera cektim bekledim dussun diye. Genede soruyum sanirim ceza yemiyoruz 130 olsada

Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Maxi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    niye herkes panik yapıyor
    şimdi sabit 120 ile gidersek ceza geliyormu? hayır gelmiyor

yani ben insanların anlamsız yere durup beklediklerini düşünmeye başladım
    adam zaten 100 le falan gitmiş ama gene korkudan durmuş ve bekleyip zaman geçiriyor?
    abi önceki sayfalarda paylaşmıştım adamların hesabına göre 120 altında geçmen lazım

1 Temmuz'da yürürlüğe girecek olan yeni uygulamayla Aydın-İzmir arasındaki 112 kilometrelik otoban yolunu 1 saat 11 dakikadan kısa sürede tamamlayan araç sürücüleri, hız sınırını aşmış sayılacak ve haklarında cezai işlem uygulanacak. Uygulamanın sıkıntılı gözüktüğünü dile getiren İzmir Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Celil Anık, 'O halde otobana ne gerek var? Bir de otobanda hem azami 120 kilometre tabelası olacak hem de sürücüden 100 kilometre hız ile gitmesi istenilecek' dedi

TechTurkey Maxi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı free-hifi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi önceki sayfalarda paylaşmıştım adamların hesabına göre 120 altında geçmen lazım

1 Temmuz'da yürürlüğe girecek olan yeni uygulamayla Aydın-İzmir arasındaki 112 kilometrelik otoban yolunu 1 saat 11 dakikadan kısa sürede tamamlayan araç sürücüleri, hız sınırını aşmış sayılacak ve haklarında cezai işlem uygulanacak. Uygulamanın sıkıntılı gözüktüğünü dile getiren İzmir Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Celil Anık, 'O halde otobana ne gerek var? Bir de otobanda hem azami 120 kilometre tabelası olacak hem de sürücüden 100 kilometre hız ile gitmesi istenilecek' dedi
    ama burda bence anlaşılmayan bir durum var, o zaman bende yanlış düşünmüşüm!
    gene örnek izmir-aydın otobanını konuşalım, 112km ve 1 saat 11dk dan daha çabuk geçmememiz lazım değilmi?
    o zaman hesaplara göre bizim ortalama hızımızın 94.65km olması lazım
    yani ben şöyle düşünmüştüm, sabit hep 115km ile gidersem ceza yemem, yanlışmış..

sizde kontrol edin hesabı (average speed)
    Speed Distance Time Calculators

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ankara İstanbul arası için konuşuyorum, diğer otobanları hayatımda hiç kullanmadım. TEM otoyolunu ezbere gidebilecek kadar gidip geldim o otoyolda. Buradaki tek mantık hatasını yine biz yapıyoruz. Evet, otoyolun hız limiti 120 km/h (binek otomobiller için), ve devlet yasaya göre bütün sürücülere %10'a kadar hız sınırını aşma hakkı veriyo, bunun sebebi de olası bir sollama vs durumunda tehlikeli bir durum oluşmaması için.

Ancak atladığımız nokta şu, bu yolda bolca tünel mevcut, ve bu tünellerde güvenlik gereği hız limiti 70 km/h. 450 km'lik yolun kaç km'sini tüneller oluşturuyo bilmiyorum ama kurallara uyulduğu takdirde, yani yolun tünel harici kesimlerinde max 132 km/h ile ve tünellerde max 77 km/h ile gidildiğinde 4 saat 15 dakika bana pek de afaki gelmiyo.
    öyle işte.

denizhandinc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gecenlerde devlet bizi keriz yerine koyuyor dedim diye bi ton yaygara yapan arkadaslar oldu. Bu verilerin ve buna benzer seylerin netlestirilmeden sürekli muallakta bırakılması tamamen kerizden ne koparsak düsüncesidir. Bak adam ortalama 124 le gittim diyor ama gene garanti olsun diye tesise cektim vakit öldürdüm diyor. 130 un altında ama emin degil belki cezayı kitlerler diyor. Ben bunu düsünmek zorundamıyım kardesim bir yol keyfimiz vardı o da ince hesapla gececek.

Oo senin aracın pahalı güclü bi model sen bayıl bakalım vergiyi demeyi biliyosun sonra 100 le gidiceksin diyosun sakamısınız ak

Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)

Bu haberin resmi bir kaynağı var mı?

Yasa açık açık ortalama 120 ile gideceksin.. 120 km yol 60 dakikada geçeceksin diyor
    Haber siteleri nereden uyduruyorlar bu haberleri anlamıyorum..

Hayır yasa dediğin şey otobana göre değişiklik göstermez..
    Haber sitelerine göre bir otobanda ortalama hız limiti 94 diğerinde 80, öbüründe 105
    Öyle saçmalık mı olur..

Yapın hesabınızı görün, her otobanda farklı çıkıyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Evrenoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu haberin resmi bir kaynağı var mı?

Yasa açık açık ortalama 120 ile gideceksin.. 120 km yol 60 dakikada geçeceksin diyor
    Haber siteleri nereden uyduruyorlar bu haberleri anlamıyorum..

Hayır yasa dediğin şey otobana göre değişiklik göstermez..
    Haber sitelerine göre bir otobanda ortalama hız limiti 94 diğerinde 80, öbüründe 105
    Öyle saçmalık mı olur..

Yapın hesabınızı görün, her otobanda farklı çıkıyor
    kaynak bu: İzmir Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Celil Anık

bu adam konuşmuş bir kaç sitede beyanatı var

B-Devi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Azami hız hakkını (%10'luk aşım hakkından söz ediyorum) bize acil durumlar için veriyorlar. Sollama vs gibi. Yani "Bütün yolu 132km/h hızla gidemezsiniz. Hız ortalamanız 120km/h olmak zorunda. Kısa süre için bile olsa sollama yapmak için 132km/h hıza çıksanız bile akabinde biraz daha yavaşlayarak ortalamanızı 120'ye indirmek zorundasınız." diyor olabilirler. Mahkemeye çıksan bile adam sana istanbul'dan Ankara'ya kadar sürekli sollama halindemiydin diyecek
    M50b30 - Bumblebee...

arda35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu 1sa 11 dakika olayı şehir efsanesi bence.

Denk gelirse gidip deneyeceğim Aydın otobanını. Viraj, tünel, gişe gibi noktalarda hız limiti daha düşük. (90, 80, 30 gibi). Onları da göze aldığımızda kaç dakika çıkacak bakalım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aracların kadran hızları gps hızına oranla %5-7 oranında eksik gosteriyor. zaten sabit 120 ile gitseniz bile gps de o hız 112-113 civarı gozukuyor. buda demek oluyorki 1 saatte net 120 km yol alabikmeniz mumkun değil. o yuzden hız sınırları abartı derecede asılmadıgı surece sorun olacagını sanmıyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    kaynak bu: İzmir Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Celil Anık

bu adam konuşmuş bir kaç sitede beyanatı var
    Boşver yahu onu
    Sarı çizmeli Celil ağa

HaKo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kimsenin şöyle olabilir böyle olabilir böyle demiştir demesine gerek yok. Bence yukarıdaki süreler reel değil Matematik hesabı nettir.

Otoban hız sınırı 120 + %10 tolerans , sürelerde maksimum hıza göre yani 131 KM ye göre hesaplanmıştır. aradaki hız düşümlerini vs. o kadar ince detaya girip hesapladıklarını düşünmüyorum.

130 u geçmeyen biri hiç bir şekilde ceza yemez.

Bu arada dün 2 kez silivriye gittim geldim otobandan. Gerçekten ızdırap gibi , 120 125 le o yol bitmiyor. Ve insanı çok ciddi yoruyor sürekli gözün ibrede. Bir an önce bu hız limitlerine revize çekmeleri lazım. E-5 in 80KMH sınırı da tam bir ızdırap.
    [I]
    CORVETTE C7 Z51 STINGRAY
    BMW X3 SDRIVE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Evrenoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu bilgiler nereden?
    Otobanda hız limiti 120 km değil mi?

Verilen dakikalar ile 120 km hız çarpıldığında söylenen kilometrenin üzerinde menzil çıkıyor
    Verilen sürelerin kaynağı resmi bir yer mi?
    İnternette hız koridoru diye arattığında bir çok yerde aynı bilgiler veriliyor. Genelde yazılı basında çıkan haberlerde yer aldı bu rakamsal bilgiler.

120km ile gidememe konusunda haklısın. Bir kaç post altta da söz konusu otoyollar için ortalama km leri hesaplamıştım.

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    yoldanisma@kgm.gov.tr buraya mesaj çekip kafanızdaki tüm soru işaretlerini çözebilirsiniz sanırım..

bunun dışında %10 luk opsiyon limit yol boyu değil .. yol boyu 132 km hızla giderseniz ceza yemeniz kaçınılmaz..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

aslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Peki diyelimki yanlış ceza kesildi biz bunu nasıl ispat edecegiz?
    IMPOSSIBLE IS NOTHING

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler