User Tag List

Sayfa 6/23 İlkİlk ... 4567816 ... SonSon
432 sonuçtan 96 ile 114 arası

Konu: Otoyollarda Hız Koridoru Uygulaması

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Otobanda hiz limitine karsiyim. Basan zaten basip gidiyor. Basmayan yine basmiyor arac az yaksin vs gibi. Yukarda denildigi gibi belli yerler mesela kocaeli tunellerinde hiz kontrolu olur sonrasi genis yol zaten. Kaza yapanlar malligina dikkatsizligine yaptigi icin herkesi etkiliyor dogal olarak. Bizim millette insan gibi kullanmiyorki arkadas. Ozellikle bayram zamani istanbulun butun acemi soforleri yola dokuluyor. Normal zamandan istanbuldan bir cikiyor oh yollar mis hic acemi kalmiyor

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ist-sakarya arası 175km yol yaptım.
    izmite kadar son hızım 120 civarıydı.ortalamam 80lerdeydi.
    izmit girişinde trafik tıkandı.yarı dur kalklı en fazla 2. viteste 25dk.trafik oldu.yol 3 şerit olunca trafik açıldı.130-140-150.arada 190 görmeli hendek gişelerinde gördügüm ortalama hız 85 di.

bana göre çokta korkulucak bir durum yok )

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    istemsizce şunu söyledim içimden
    girişimiz olay çıkışımız olay nasıl koydu ama 90 da Tuncay

bakalım geri dönüşleri nasıl olacak merakla bekliyorum
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

Drive Fast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ist-sakarya arası 175km yol yaptım.
    izmite kadar son hızım 120 civarıydı.ortalamam 80lerdeydi.
    izmit girişinde trafik tıkandı.yarı dur kalklı en fazla 2. viteste 25dk.trafik oldu.yol 3 şerit olunca trafik açıldı.130-140-150.arada 190 görmeli hendek gişelerinde gördügüm ortalama hız 85 di.

bana göre çokta korkulucak bir durum yok )
    Bencede korkulacak bir durum yok yolun bomboş olduğu durumlar haricinde 132 km ortalama hız yakalamak için baya sıkıştırmak lazım işim gereği cok fazla bursa izmit ve sapancaya gidiyorum otobanda 100 110 arasi hic düşmeden gelsem bile ortalama hızım 90 i gecmiyor çünkü sol seritte 80le giden oluyor onune kamyon atlıyor trafik bi anda yavaşlıyor falan her turlu hızını kaybediyorsun
    Drive Fast Live Young
    One Love E39
    Alıntı MK8800 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hacı baba yaşın 30 falan dinlemem izmirin ortasında soda şişesine oturturum seni

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 dk geçmişe dönek sonra böyle iddialar ile ceza gelmesin de.

şeytan detayda gizli.

It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2 dk geçmişe dönek sonra böyle iddialar ile ceza gelmesin de.

şeytan detayda gizli.

aracın specler nedir? Sanırım stage 18. Tam da şaka makinesi olmuş. Hiç göstermiyor performansını dışardan.

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Devlet sigara molalarını yasallaştırıyor hepsi bu

CemBerk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İzmir'den Kuşadası'na gitmek için Aydın otobanını kullandım. Işıkkent gişeden Belevi gişeye 120-140 arası gittim bakalım ceza gelirse buraya yazarım

Gişeden gişeye 56.4 km

20.05 Işıkkent gişe
    20.27 Belevi gişe geçtiğim saatler bu şekilde.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CemBerk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İzmir'den Kuşadası'na gitmek için Aydın otobanını kullandım. Işıkkent gişeden Belevi gişeye 120-140 arası gittim bakalım ceza gelirse buraya yazarım

Gişeden gişeye 56.4 km

20.05 Işıkkent gişe
    O yol için sözkonusu olan güzergah uzunluğu 112 km olarak belirtiliyor ve 1 saat 11dk dan az bir yolculuk yapılmaması gerektiği belirtiliyor.
    Siz 56.4 km lik bir mesafeden bahsetmişsiniz.
    Bu 112km lik yola aradaki bir noktadan girmiş olabilir misiniz? yada o otobana aradan girişler var mı?

Bu arada 112 km lik yol için 1 saat 11dk süre veriliyorsa o yola ait yolculuğun ortalama hızı 94km/h olmalı. 120-140 aralığında gitmişseniz ölçüm yapılan yola aradan bile girmiş olsanız muhtemelen ceza gelir.

mertrs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Quantum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O yol için sözkonusu olan güzergah uzunluğu 112 km olarak belirtiliyor ve 1 saat 11dk dan az bir yolculuk yapılmaması gerektiği belirtiliyor.
    Bu 112km lik yola aradaki bir noktadan girmiş olabilir misiniz? yada o otobana aradan girişler var mı?

Bu arada 112 km lik yol için 1 saat 11dk süre veriliyorsa o yola ait yolculuğun ortalama hızı 94km/h olmalı. 120-140 aralığında gitmişseniz ölçüm yapılan yola aradan bile girmiş olsanız muhtemelen ceza gelir.
    Kusadasi icin izmirden girince otobana aydina varmadan yarisindan selcuk cikisindan cikiyorsun abi bende haftada 2 kere kullaniyorum izmir-kusadasi bu yolu 120 ile bile gitsem bu konusulan dakikalar tutmuyor abi o soylenen dakikalarda bir hata var sanirim otoban girmek icin yolda uzuyor pek bir anlami kalmadi otobanin artik bu guzergah icin

mertrs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Gişeden gişeye 56.4 km

20.05 Işıkkent gişe
    Bende 2 gun once 120 130 civari gittim buca giris selcuk cikis 24 25 dakika civari ciktim verilen dakikalara bakinca cabuk bitti ciktim gibi geldi ama hayirlisi artik bekleyip gorucez

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    eskiden millet ankara otobanına çıkar orda gazlardı .. gazlarıını atar gelirlerdi .. şimdi oda kalmadı .. alıcaksın 300-500 bine araba ne şehir içinde gazlıyabiliceksin ne otoyolda gazlıyabiliceksin.. ne anladım o işden..
    altında 200 beygirlik 500 beygirlik araç olucak 50-60 beygirlik renault 9 ile aynı hızda gidiceksin..

Devletimiz zenginide fakiride yollarda eşitledi. artık bende bmw var sol şeritte atarım 240 la sellek 180 ile sellek devri bitti ..
    herkes bundan sonra 120 ile gidicek..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mertrs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kusadasi icin izmirden girince otobana aydina varmadan yarisindan selcuk cikisindan cikiyorsun abi bende haftada 2 kere kullaniyorum izmir-kusadasi bu yolu 120 ile bile gitsem bu konusulan dakikalar tutmuyor abi o soylenen dakikalarda bir hata var sanirim otoban girmek icin yolda uzuyor pek bir anlami kalmadi otobanin artik bu guzergah icin
    @mertrs sistemi tam olarak anlamaya çalışıyorum o yüzden böyle sorular soruyorum sana.
    Ancak yazdıklarında da anlamadığım bir şey var, gişelerden giriş ve çıkış saatleri vermişsin, toplam mesafeyi de yazmışsın. 22 dakikada 56.4km yapabilmen için yaklaşık ortalama hızın 154km/h olmalı. Bir başka deyişle yol boyunca 170-180km/h hızdan aşağı düşmemiş olman gerek. Ancak sen 120-140km/h aralığında hız yaptım demişsin. Sürelerde ya da menzil rakamında bir sorun mu var?

Öte yandan,
    Madem uzunluk ve süre veriliyor, o hız koridoru içinde giriş çıkış olmaması gerek. ya da o hız koridoruna aradan girilebiliyorsa gişeden gişeye olan süreyi de vermeleri gerek.
    Örnek veriyorum,
    İzmir Aydın Otobanı.
    İzmir giriş xxx gişeleri - Aydın çıkış xxx gişeleri : 112km - 1 saat 11dk
    İzmir giriş xyz gişeleri - Aydın çıkış xxx gişeleri : 80 km - 42dk
    vsvsvs gibi

Bir sistem oluşturuyorsan kurallar net olmalı. Yoruma, soruya, kafa karıştırıcı hiç bir şeye açık olmamalı.
    Resmi gazetede baktım bulamadım.
    Şu olayı anlatan resmi evrak vs var mıdır?
    Havada o kadar boş boş rakamlar uçuşuyor ki..

Yol İsmi----------------------------Uzunluk---------Yolculuk Süresi
    İstanbul-Ankara TEM Otoyolu-------450 km-------------- 4 saat 15dk
    İzmir Aydın otoyolu------------------112 km-------------- 1 saat 11dk
    Niğde Şanlıurfa-----------------------536 km-------------- 5 saat 21dk
    Adana Mersin--------------------------83 km--------------- 1 saat 06dk
    Adana Şanlıurfa----------------------365 km--------------- 3 saat 43dk

Bulduğum bilgiler bu kadar.. Farklı bir tablo var mıdır? Daha ayrıntılı, gişe isimleri, süreler, menziller vs olan

TechTurkey Ranthor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    99 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    kesinlikle destekliyorum, trafik yogunluk kaza riski cok azalir.
    Amerikada arac kullandiginiz mi, 55 e aliyorsun, hic dusunmeden kullaniyorsun. Otobanda ortadan gitsen 100 le gitmen lazim, soldan gitsen 180 le gitmen lazim. konforsuz berbat bir yolculuk. Ortalama 120 KM ye dayayip gidecek herkes, sollama yok gazlama yok...

Dinlenme tesislerinin giris cikislarina da kamera koyarlarsa, kimse kurali delemez
    Built to fall....

CemBerk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Abi İzmir-Aydın otobanının bir çok giriş ve çıkışı var.

Işıkkent gişe dediğim yer İzmir çıkışı, Belevi gişe ise Selçuk çıkışı yani Kuşadasına gitmek için kullanman gereken çıkış daha ilerisinde Bodrum Didim gibi yerlere gitmek istiyorsan Germencik çıkışı da mevcut.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    zaten bu sistemde gazlamanın süratin en ufak bir mantığı kalmıyor.. vatandaş 180 ile gidicek misal ben şahsen sol şeritte 120 ile gidiyorsam sellekde atsa yol vermem kurallar belli ..

çiftçi yada esnaf mahmut abim ailesini almış renault 19 ile 120 km hızla sabit hızda gidicek yanına haşin rangeroverlı berke gelip 200 ile geçicek .. berke gidicek ilerde mecburi durucak 30 dakika yada 45 dakika .. ne olucak o orda dururken esnaf mahmut amca onu gene geçip gidicek .. berke sinirinden bir sigara yakıcak teypde batsın bu dünya şarkısını açıp kontağı çevirip yoluna devam edicek ..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)

Işıkkent gişe dediğim yer İzmir çıkışı, Belevi gişe ise Selçuk çıkışı yani Kuşadasına gitmek için kullanman gereken çıkış daha ilerisinde Bodrum Didim gibi yerlere gitmek istiyorsan Germencik çıkışı da mevcut.
    Bütün giriş çıkışların bir süresi vardır .. km belli menzil belli sürat belli gerisi içler dışlar çarpımı matematik..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @mertrs sistemi tam olarak anlamaya çalışıyorum o yüzden böyle sorular soruyorum sana.
    Ancak yazdıklarında da anlamadığım bir şey var, gişelerden giriş ve çıkış saatleri vermişsin, toplam mesafeyi de yazmışsın. 22 dakikada 56.4km yapabilmen için yaklaşık ortalama hızın 154km/h olmalı. Bir başka deyişle yol boyunca 170-180km/h hızdan aşağı düşmemiş olman gerek. Ancak sen 120-140km/h aralığında hız yaptım demişsin. Sürelerde ya da menzil rakamında bir sorun mu var?

Öte yandan,
    Madem uzunluk ve süre veriliyor, o hız koridoru içinde giriş çıkış olmaması gerek. ya da o hız koridoruna aradan girilebiliyorsa gişeden gişeye olan süreyi de vermeleri gerek.
    Örnek veriyorum,
    İzmir Aydın Otobanı.
    İzmir giriş xxx gişeleri - Aydın çıkış xxx gişeleri : 112km - 1 saat 11dk
    İzmir giriş xyz gişeleri - Aydın çıkış xxx gişeleri : 80 km - 42dk
    vsvsvs gibi

Bir sistem oluşturuyorsan kurallar net olmalı. Yoruma, soruya, kafa karıştırıcı hiç bir şeye açık olmamalı.
    Resmi gazetede baktım bulamadım.
    Şu olayı anlatan resmi evrak vs var mıdır?
    Havada o kadar boş boş rakamlar uçuşuyor ki..

Yol İsmi----------------------------Uzunluk---------Yolculuk Süresi
    İstanbul-Ankara TEM Otoyolu-------450 km-------------- 4 saat 15dk
    İzmir Aydın otoyolu------------------112 km-------------- 1 saat 11dk
    Niğde Şanlıurfa-----------------------536 km-------------- 5 saat 21dk
    Adana Mersin--------------------------83 km--------------- 1 saat 06dk
    Adana Şanlıurfa----------------------365 km--------------- 3 saat 43dk

Bulduğum bilgiler bu kadar.. Farklı bir tablo var mıdır? Daha ayrıntılı, gişe isimleri, süreler, menziller vs olan
    İstanbul-Ankara TEM otoyolu, 450 km ise süre de 4 saat 15 dk ise, otobanlardaki 120 km/h hız sınırına uymuyor ama. 120 ile 4 saat 15 dk da 510 km yol yaparsın.
    %10 fazla hıza kadar ceza kesilmeme kuralı da iptal herhalde.
    Durumlar harbi karışık.
    Okumadan imzalamam.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Tamamdır.. Çok iyi anladım anlamam gerekeni.. Teşekkür ederim.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler