User Tag List

Sayfa 21/23 İlkİlk ... 111920212223 SonSon
432 sonuçtan 381 ile 399 arası

Konu: Otoyollarda Hız Koridoru Uygulaması

Emre911 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Radarı daya tamam heryere kamera koy giren bize girsin kabulüm ama sistemi amorti eder etmez mtv ni düşür ötv ni düşür ne bileyim yakıtı düşür hep bana hep bana olmaz ki dimi? Techten çıkma bakan istiyoz

Mehmet Gazihan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 78nakres Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bursa yalova arası yediğiniz ceza gemlik sonrasımı yoksa ücretsiz olan yerdemi ?
    Gece vakti Bursa dan İstanbula otobanda giderken yapıştırmışlar.

Alıntı Ome_RS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi bu yeni otobanda sabit radarlar mi var yoksa gezici radar mi?
    Ben bu hafta sonu ordan 170 190arasi balikesire gittim de icime bi korku dustu simdi. Fena girer valla hic ihtimal vermedim ben okadar kazik bir yola radar kuracaklarina
    Her iki yönde 3 adet lazer sensör ve kamera var, görseniz yok ne alaka dersiniz, incecik direkler üzerinde bi çift göz.. Sadece sol şeride odaklanmış gibiler..

Uzun tünelin giriş ve çıkışlarında ve çıktıktan 1_2km sonra gözler
    Ne kadar iyi olursan ol, Kabiliyetin Müşterinin Memnuniyeti ile Sınırlıdır..! M.Gazihan

Naman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sezgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sisteme bak çay demle, imkan olsa da gişeden de 180 le geçsek ceza yazacak kadar hızlı bir çekim yapan sistem yok yani öyle mi
    HGS/OGS okuyan sistem bu sağdaki foto. Kameralar çok dik olarak yere bakıyorlar. Üzerlerinde hız ölçebilir ekipman da yok. Dolayısıyla belli bir hızın üstünde plakalı görüntü yakalayamamaları normal. Buna bir de görüntülerin arşivleniş biçimi de eklenince ihtimal iyice düşüyor.
    Alıntı Evrenoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tünel vb yoksa, hız limiti 120 ise, ibren ve gerçek hız arasında hata yoksa
    132 üzerinden hesap yapabilirsin
    Hız limitinden ziyade yaptığım 4 işlem doğru mu ondan emin olamadım, o yüzden sordum Bu rotada hız hep aynı= 120km/s. Yoksa virajları uzun ve sertçe olan bir otoyol bu. Sürekli 132+ üzerinde gidip hiç durmadan sisteme takılmadan da geçeriz Herifler "kurduk koridoru bakıyoruz" desinler yeter.
    Alıntı free-hifi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    183 km ortalama ile mi gittin ne demek istiyor cezada
    Evet, öyle diyor. Yani ben öyle anladım.
    Alıntı barisy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Deniz için normal Hatta kendi arabası olsa 210+ rahat görürdük.
    Burada kime anormalki?
    Alıntı B-Devi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Var kanka. Bi keresinde mecidiyeköy arasokakların biri ters yönmüş. Ben de öndekileri takip ederken girmiş bulundum. 1 ay sonra gelmişti ceza kağıdı. Tam iptal ettirmek için başvuracaktım, kendi kendine silindi. Gidip sordum, iptal olmuş dediler.
    Bu gerçekten doğru mu? Nasıl teyit ederiz? Bugün itirazına başvurdum cezanın, ucuna bunu da ekleyeyim. Avukat tutmak istemiyorum.

Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İzmir'e gittim geldim. Otoyolda 130, bölünmüş yolda 120 geçmedim.
    Fakat yerleşim yeri giriş çıkışlarına da kamera koyup 60 km sınırı tabelası koymuşlar.
    Örneğin Susurluk giriş-çıkışı, Akhisar giriş-çıkışı gibi.
    Tabii kimse 66 ile gitmiyor.
    Ceza gelirse buraya yazarım.
    O kameralar tam Trafik Bölge amirliklerinin önü. Yolu izlemeyi seviyorlar. Hız okumuyorlar.
    Alıntı Emre911 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Radarı daya tamam heryere kamera koy giren bize girsin kabulüm ama sistemi amorti eder etmez mtv ni düşür ötv ni düşür ne bileyim yakıtı düşür hep bana hep bana olmaz ki dimi? Techten çıkma bakan istiyoz
    Bir şey diyeyim mi? Alaçatı gişelerden çıkarken, gişelerin orada KGM yöneticisi olduğu belli 3-5 tip vardı, sanırım gişeleri yıkacaklar ona bakıyorlardı, yanlarından tozutarak ben geçtim. Muhtemelen plakayı alıp böyle düzmece ceza düzenlediler. Daha evvel de başıma geldi..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bana Otoyol A.Ş. yollarında hiç ceza gelmedi.
    Açıkçası seneler evvel hızdan ötürü ehliyeti 1 sene kaptırdıktan sonra 2. cezam bu. İlkine de itirazla iptal ettirdiydim.

barisy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben bu ceza makbuzundan şunu anlıyorum. Sistem foto ile yakalamamış, hgs ogs sistemi ile giriş ve çıkış okunmuş gibi duruyor. Yani İzmir den Alaçatı ya giderken ogs yi söküp Seferihisar ogs direklerinin altından 200-220 geçersen sistem girişi okuyamadığı için çıkışta sadece 3 Tl tahsil edip cezasız bir şekilde geçmek mümkün olacak. Genelde ben çıkış yaparken ekranda "3 tl - giriş Yok" şeklinde ibare çıkıyor. Araçta hgs etiketi yok, plaka app olduğundan kamera da okuyamıyor olabilir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mehmet Gazihan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gece vakti Bursa dan İstanbula otobanda giderken yapıştırmışlar.

Her iki yönde 3 adet lazer sensör ve kamera var, görseniz yok ne alaka dersiniz, incecik direkler üzerinde bi çift göz.. Sadece sol şeride odaklanmış gibiler..

Uzun tünelin giriş ve çıkışlarında ve çıktıktan 1_2km sonra gözler
    Uzun tünel dediğiniz Yeni açılan Bursa Yalova otoyolunun içerisindeki tüneller sanırım. Bahsi geçen otoyol, koridor sistemli radar uygulamasından muaf. Tebliğde hariç tutulan tek yol burası hatta. İsmen geçiyor.

Bu durumda koridoru muaf tutup sabit direk dikmişler gibi görünüyor. Eğer cezanın yazıldığı yerden eminseniz ben şahsen bir daha kullanmam o otoyolu.

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İzmir'e gittim geldim. Otoyolda 130, bölünmüş yolda 120 geçmedim.
    Fakat yerleşim yeri giriş çıkışlarına da kamera koyup 60 km sınırı tabelası koymuşlar.
    Örneğin Susurluk giriş-çıkışı, Akhisar giriş-çıkışı gibi.
    Tabii kimse 66 ile gitmiyor.
    Ceza gelirse buraya yazarım.
    Susurluk'tan Eylül sonu geçtim, gelen giden yok. Bilgi olsun, 100 civarı hızla geçtim bu arada.

Bozuyük'te 103, Bolu tünel çıkışı 209 la radara girdikten sonra daha da ezbere bilmediğim yolda basmam zaten mazot oldu 5.08
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

B-Devi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Naman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Bu gerçekten doğru mu? Nasıl teyit ederiz? Bugün itirazına başvurdum cezanın, ucuna bunu da ekleyeyim. Avukat tutmak istemiyorum.
    Kesinlikle doğru. Ama ben henüz itiraz etmemiştim. Daha doğrusu edemedim. Çünkü kendileri iptal etmişler veya bir şekilde sistemden silinmiş. Geçmiş olsun deyip gönderdiler. Sene 2012 veya 2013'dü. Bugüne kadar herhangi bir sıkıntı çıkmadı.
    M50b30 - Bumblebee...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı barisy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben bu ceza makbuzundan şunu anlıyorum. Sistem foto ile yakalamamış, hgs ogs sistemi ile giriş ve çıkış okunmuş gibi duruyor. Yani İzmir den Alaçatı ya giderken ogs yi söküp Seferihisar ogs direklerinin altından 200-220 geçersen sistem girişi okuyamadığı için çıkışta sadece 3 Tl tahsil edip cezasız bir şekilde geçmek mümkün olacak. Genelde ben çıkış yaparken ekranda "3 tl - giriş Yok" şeklinde ibare çıkıyor. Araçta hgs etiketi yok, plaka app olduğundan kamera da okuyamıyor olabilir.
    plaka okuyan kameralar app değil daha birçok çeşidi rahatça okuyorlar. ogs hgs etiketi takılı olmayıp hız koridorundan ceza yemiş olan var mı acaba? İzmir aydın veya çeşme otobanında ogs'yi sadece çıkışta okutuyorum daha ceza gelmedi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ahk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    plaka okuyan kameralar app değil daha birçok çeşidi rahatça okuyorlar. ogs hgs etiketi takılı olmayıp hız koridorundan ceza yemiş olan var mı acaba? İzmir aydın veya çeşme otobanında ogs'yi sadece çıkışta okutuyorum daha ceza gelmedi.
    Selam,
    Kendi aracımda HGS var ama takılı değil. Torpidoda duruyor, ne girişte ne çıkışta okutmuyorum. Nadiren bazı gişelerde torpidodan okuduğu oluyor. 120/132 uymam hiç hız koridorundan ceza yemedim. Yukarıda ceza yediğim başkasının kiralık aracı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu durumda ogs hgs söküp öyle gazlıyouruz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    10 gün olayı doğru değilmiş.

free-hifi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Naman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    10 gün olayı doğru değilmiş.
    KONUYU açar mısın?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı free-hifi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    KONUYU açar mısın?
    Birkaç gazetede bu olay konu olunca birçok kişi tebliğ tarihini işaret ederek mahkemeye başvurmuş. Yargıtay müdahale edip davaların tümünü reddetmiş. Söz konusu 10 günlük sınır, kurumlar arası idari yazışmaları kapsıyormuş.
    Bana gelen bilgi bu şekilde.
    Uzmanı değilim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tebliğ için azami süre mevcut fakat başıma gelen bir olayda biz adreste ulaşamadık trafik şubedeki askıya çıkardık dediler ve mahkemede askıyı kabul etti. İlk zamanlar bu tebliğ süresi nedeniyle birçok ceza silindi ama polislerde yöntemini buldu.
    Aynı şekilde alkollü yakalananlarda cihazların kalibrasyonu yok diye itiraz edip ehliyetini geri alıyordu bunu da polisler öğrendi
    Yani halk açık buluyor devlet o açığı kapatıyor, o sırada açıktan yaralanan yırtmış oluyor.

snan1910 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şuan aydın izmir otobaninda Adnan Menderes havalimanına transfer aracindayim 140km sabit gidiyor , aracı kullanan arkadaş biz hep böyle gidip geliyoruz sıkıntı yok diyor

Seven7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı snan1910 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şuan aydın izmir otobaninda Adnan Menderes havalimanına transfer aracindayim 140km sabit gidiyor , aracı kullanan arkadaş biz hep böyle gidip geliyoruz sıkıntı yok diyor
    Ben onlara karşı farklı bir sistem uygulandığını düşünüyorum.

İstanbul'da mesela iş çıkışında emniyet şeridini kullanmayan taksici, servis aracı, Havaş vs. yok diyebilirim. Kocaman EDS yazmasına rağmen hiçbiri uymuyor. Ya bunlara ceza gelmiyor ya da çok kazanıyorlar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Seven7 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben onlara karşı farklı bir sistem uygulandığını düşünüyorum.

İstanbul'da mesela iş çıkışında emniyet şeridini kullanmayan taksici, servis aracı, Havaş vs. yok diyebilirim. Kocaman EDS yazmasına rağmen hiçbiri uymuyor. Ya bunlara ceza gelmiyor ya da çok kazanıyorlar.
    Onlar sadece şöför muhtemelen. Ceza ruhsat adresine gidiyordur eğer kesiliyorsa.
    Okumadan imzalamam.....

karsiyakaliozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İzmir çeşme yolunda eski gişeler yerine konan okuyucular hgs okuyamıyor sanırım nereden çıkarsam çıkayım giriş yok yazıyor çıkış da en uzun mesafeyi kesiyor hep .
    ''Türkiye; Atatürk'ü Allah'a borçlusun, geriye kalan her şeyi de Atatürk'e..." DANIEL DUMOULIN

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler