User Tag List

12 sonuçtan 1 ile 12 arası

Konu: TNT nakliyat problemi acil

aRSLaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

TNT nakliyat problemi acil

Hatırlarsanız yaklaşık 15 gün öncesinde dünya genelinde bir siber saldırı olmuştu. TNT de bu durumdan etkilenmiş ve sistemleri kilitlenmiş durumda. 30 Haziran'da İsveç'ten yola çıkan mallar belirtilen tarihe göre bugün varış yapması gerekiyordu. Herhangi bir ihbarname gelmedi. Hem üretici firma ile hem TNT ile iletişime geçmeme rağmen kimse sevkiyatın nerede, ne durumda olduğu hakkında bilgi veremiyor. 10 günden uzun süredir düzeltme için uğraşıyorlar ve bir süre daha çözebileceklerini sanmıyorum. Gümrükçü ve sigortacı ile de konuştum. Yapılabilecek birşey olmadığını sadece dava açıp tazminat talebinde bulunulabileceğinden bahsediyorlar. Normalde ürünlerin 7-8'inde elime ulaşmış olması gerekliydi. TNT yönlendirmesi sebebiyle bekledim ama Cuma günü ön sipariş taahütlerinin süresi doluyor. Sevkiyatlar bu durum sonrasında kendi antrepolarında mı bekletiyorlar? Bekletiyorlarsa hangi ülkede hiçbir bilgi yok. Tecrübe eden, bir çözüm sunabilecek olan bir arkadaş varsa lütfen yardım etsin.

Sezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tnt şu ara saldırıdan başını kaldıramıyor. Bizde gün içinde ardiye fiyatı vs alamıyoruz online sistemleri üzerinden.

Sizin sorgulamanızı yurt dışı tnt'den konşimento numarasıyla ile üretici firmaya yaptırmayı denediniz mi ? Şuan tnt sadece fatura kesim,ardiye ücret talepleri vs. ' de hizmet veremiyor. Malın yurt dışından yola çıkıp çıkmadığını bilmeleri gerekiyor olmaları lazım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    58 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    TNT pertingen şıtrayze

Telefonlarını da açmıyorlar. Benim de ingiltere'den sevkiyatım vardı adam açık açık ya Burak bey bu seferlik bizi mazur görün, biz bu yüklemeyi almayalım dedi.

Gümrükçünüz ile görüşün antrepolara bir baksın.

phoenixs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Koskoca firmaların acil durum planı vs yok mu ellerinde yazılı evrak tutmuyorlar mı ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Üreticiye de TNT İsveç'e de sordurduk. Aldığımız cevap olumsuz, birşey yapamıyoruz maalesef IT ekibimiz çalışıyor. Bir de yanlış anlamadıysam çalıştıkları firmalara mektup yollamışlar durum vahim diye. Herkesi Fed-ex'e yönlendiriyorlar. Fed-ex'le de irtibata geçtim bir sonuç çıkmadı. Halkalı'dan bilgi de vermiyorlar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    58 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı aRSLaN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Üreticiye de TNT İsveç'e de sordurduk. Aldığımız cevap olumsuz, birşey yapamıyoruz maalesef IT ekibimiz çalışıyor. Bir de yanlış anlamadıysam çalıştıkları firmalara mektup yollamışlar durum vahim diye. Herkesi Fed-ex'e yönlendiriyorlar. Fed-ex'le de irtibata geçtim bir sonuç çıkmadı. Halkalı'dan bilgi de vermiyorlar.
    TNT'yi zaten Fed-Ex satın aldı.
    Kimi kime yönlendiriyorlar.

Önümüzde ki ay sonuna kadar toparlamaları zor gözüküyor.

Sistemlerinin çökmesi çok büyük mağduriyetler doğurucak ve müşteri kayıpları başlıcak.

orhansah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Takip numarasını pm atar mısın bana?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı orhansah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Takip numarasını pm atar mısın bana?
    Pm attım

Alıntı B16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    TNT'yi zaten Fed-Ex satın aldı.
    Kimi kime yönlendiriyorlar.

Önümüzde ki ay sonuna kadar toparlamaları zor gözüküyor.

Sistemlerinin çökmesi çok büyük mağduriyetler doğurucak ve müşteri kayıpları başlıcak.

TNT gönderileri kimi zaman fed-ex'te birleştiriyormuş müşteri hizmetleri öyle belirtti. Virüsün yapısını bildiğim kadarıyla şifreli duvarı kendileri aşmaya çalışıyorlar da dışarıdan müdahale edildikten sonra kullanılamaz halde çöplük bırakıyor diye biliyorum. İnternette biraz araştırdım kendi imkanlarımla ama sorun yaşayan oldukça az kişi var ya da herkes bekleme durumunda.

Sezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fedex turkiye is ortagi mng. Sanmiyorum tnt turkiye icinde gonderilerini fedex e yonlendirsin. Sizin maliniz sahis gonderisimiydi ticari gonderi mi ? Ustteki arkadas takip no istemis bi sonuc alamazsa bende denerim sansimi.

mrtysn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aliexpress'ten aldigim mali bu sabah eleman zor kargoya verdi, TNT'de problem oldugu icin almıyolar burdan dedi 9 gun bekletti. Bugun kargoya verilmis, bakalim surekli kontrol ediyorum. Ilk basta inanmayinca burdaki TNT'yi de aradım, call center'daki cocuk gitsin baska firmayla yollasin dedi telefonda
    Don't believe everything you hear,
    Real eyes, realize. real lies.
    2Pac Shakur

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mrtysn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aliexpress'ten aldigim mali bu sabah eleman zor kargoya verdi, TNT'de problem oldugu icin almıyolar burdan dedi 9 gun bekletti. Bugun kargoya verilmis, bakalim surekli kontrol ediyorum. Ilk basta inanmayinca burdaki TNT'yi de aradım, call center'daki cocuk gitsin baska firmayla yollasin dedi telefonda
    Müşteri hizmetleri öyle bir cevap verdiyse şaka gibi koca firmanın düştüğü hale bak. Yurtdışından mektup yollarlar, başka firmayla çalışın demeler. Tam karadeniz fıkrası misali

Alıntı Sezgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fedex turkiye is ortagi mng. Sanmiyorum tnt turkiye icinde gonderilerini fedex e yonlendirsin. Sizin maliniz sahis gonderisimiydi ticari gonderi mi ? Ustteki arkadas takip no istemis bi sonuc alamazsa bende denerim sansimi.
    Ticari gönderi yolda olan. Orhan Bey ile iletişime geçtim ama sonuç çıkması zor gibi. Yurtdışında böyle bir uygulama yapılabildiğinden bahsetti. Stoklu çalışmadıkları için sevkiyatın takibini bırakıp yeni siparişle uçakla getirme durumunu da gerçekleştiremedik. 3 ay sonrasına tarih verdiler. Öğrendiğim kadarıyla mal teslim alma, ulaştırmadan yana sıkıntı olmayıp sadece gecikmeler yaşanıyormuş. Gecikmelerin sebebi konusunda bilgi sahibi olan yok, tahmini olarak kaç gün gecikme yaşanır konusunda bilgi verebilen yok.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yardımcı olmaya çalışan konuya ilgi gösteren arkadaşlara ayrı ayrı teşekkür ederim. Sevkiyat, sistemin çökmesi sebebiyle aksaklığa uğramış ve TNT'nin İsveç merkezinde unutulmuş kayıtsız halde bulundu. Belgeler düzenlenmiş ama sistemde bir şekilde kaybolmuş, varlığı hiçbir şekilde gözükmüyor. TNT Türkiye'nin tahmini doğru çıktı. TNT İsveç ise yaptıkları işlemden bihaber, çıkış biriminde koca bir palet unutulmuş ve işlenmemiş cevabını alıyoruz. Üretici firma ve TNT Almanya'nın baskısı olmasa belki de hiç ulaşılamayacaktı. Böyle saçma sapan birşey ile ilk defa karşılaşıyorum.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler