User Tag List

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
62 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Bir İnsan Bunu Neden Yapar ?

Sercan K. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla bu olay akıllandırdı beni. Bundan sonra en yakınım hariç para alışverişi yapmam. Bu arada aynı semtte oturuyoruz. Bir gün karşılaşırsak yüzüme karşı ne söyleyecek çok merak ediyorum.

Sierra Rs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    insanlar ne yapacağını şaşırdı artık eşini dostunu ailesini dolandırmaya başladı.. geçmiş olsun.

tayreep_john - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    adamın selam verip konuya girişinde hayır yok
    SM PERFORMANCE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2016 yılından kalma maaşım duruyor 2017'nin ilk ayları zaten duruyor bunun yanında cebimden harcadıklarım taşeron firma kadar alacağım var Ne muhasebe müdürü kaldı ne insan kaynakları müdürü yalanın bini bin para bu vermeyen sayın iş adamı da hani şu son 10 yıldır zengin olan iş adamları var ya işte ondan. Jeepler , villalar , delikanlı ve mert bir şekilde yapılan basın açıklamaları , ağızdan Allah kitap düşmez de ... İş hukuki sürece gidiyor bir umut beklettiler cidden durumu olmasa bir şekilde anlayışla karşılarsın

Saygı değer bir abimizi kırmadık onun şirketi üzerinden bir iş yaptık bire bir işin başında biz vardık firma kuralım işleri ile uğraşmayalım diye oturduk konuştuk anlaştık ardından 2. iş geldi işin bitiş süresi 2 yıl olmuştur ne gelen var ne giden sağ olsun arar görüşürüz elinde benlik iş var mı diye sorar ben de derim abi bizim iş ne oldu yok şu kadarlık çek verdiler yok bu kadarlık erteleme istediler.

Alacak karşılığı elime bir cihaz düştü o sektör ile ilgilenen arkadaşlarım var cihazın 0 fiyatı aşağı yukarı 3000 euro elimdeki cihaz da 0 sadece kutusunda 1yıl beklemiş , bir arkadaş işim görülsün diye 2000tl teklif etti. Ne işim görülmesi lan dedim? Görüşmüyoruz

Bu arada ben maaşlı çalışan bir kişiyim Allah esnaf arkadaşlarımıza , ticaretle uğraşanlara cidden sabır versin.

Çalıp çırpanın uyanık olarak nitelendirildiği bir ülke haline geldik , getirildik; balık baştan kokuyor. Ülkede adam akıllı kişi sayısı gün geçtikçe tükeniyor Kimse kul hakkı yemenin ne anlama geldiğini bir de bu Dünya'nın öbür tarafı olduğunu düşünmüyor. Eski zamanlarda helallik istenirdi hatırlayanalarınız vardır şimdi Giden 200tl olsun , 200tl'lik deneyim kazanmışsınız. Öbür tarafa da varmadan bir tarafından çıkar zaten.

HaKo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    200 liraya boktan bi adamı daha teşhis etmişsin boşver ucuza kapatmışsın. Belki ilerde sana daha büyük sıkıntı açacaktı öyle düşün.
    CORVETTE C7 Z51 STINGRAY
    GLB 200 4MATIC
    VESPA GTS 300 SUPERSPORTS

Eworen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçmiş olsun
    Bu tarz insanlar o kadar çok varki 200 TL için can sıkmayın sadaka sayın Allaha havale edin tabikide 200 TL niye gitsin anlıyorum ama meblağ küçük Allah başka bi yerden verir
    Bide daha büyük çok çok daha büyük rakamlarda alacaklı olanlarımız vardır benim birden çok var saymakla bitmez yalanın dolanın haddi hesabı yok insan sinir krizi geçirir ama işte ya sabır ya sabır..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Lise zamanı dershaneden bi arkadaş facebookta ekliydi, öyle pekte muhabbetimiz yoktu ekliyken.. Bigün selam naber dedi, k.kartı ödemesi geldi yeni iş yerinde maaş gününe denk gelmedi vs. diyip 250 lira istemişti.. Ben pek borç para vermeyi sevmezdim ama oldu bi dalgınlık verdim. 1 sordum cevap yok ,2 sordum cevap yok, 3.ye sorayım dediğimde heryerden engellediğini gördüm
    3-4 ay sonra düğün yapmış bu arkadaş.. Paramız boşa gitmedi, konuklar için güzel olmuştur. Verin verin sevaptır (:

FreeCaptiv3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    200 liraya, çok güzel bir tecrübe edindiniz, adınıza çok sevindim bu konuda. İleride olası daha büyük sorunların simülasyonunu yaşama şansını buldunuz. Daha neleri var neleri... Geçmiş olsun..

kıvancr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gecmıs olsun, cok zor donemlerden gectım Allah'a hep dua ettım ne benı kımseye muhtac et ne kımseyı bana dedım. Cok sukur kımseden borc ıstemedım. Hayatımda cok yakınıma 5 sene once 20bın tl para verdım. Ne borcunu verdı nede ınkar ettı. Dıyecegım oki sizinki 200tl ufak bır mebla, karsınızdakı ınsanı tanımıs oldunuz ve sıze tecrube yaptırdı. Boşyere can sıkmayın ve uzulmeyın.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Eworen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun
    Bu tarz insanlar o kadar çok varki 200 TL için can sıkmayın sadaka sayın Allaha havale edin tabikide 200 TL niye gitsin anlıyorum ama meblağ küçük Allah başka bi yerden verir
    Bide daha büyük çok çok daha büyük rakamlarda alacaklı olanlarımız vardır benim birden çok var saymakla bitmez yalanın dolanın haddi hesabı yok insan sinir krizi geçirir ama işte ya sabır ya sabır..
    Alacaklı olduğun kişinin durumu cidden kötü olur sabredersin , bir şekilde anlayışla karşılarsın. Zevki sefasındaysa varken yok diyorsa fırıldaklık yapıyorsa ona sabretmek cidden sıkıntılı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı korki Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alacaklı olduğun kişinin durumu cidden kötü olur sabredersin , bir şekilde anlayışla karşılarsın. Zevki sefasındaysa varken yok diyorsa fırıldaklık yapıyorsa ona sabretmek cidden sıkıntılı.
    Aynen öyle abi. Ama telefonu aç anlat durumu ki anlayalım. Şuan veremem dese zorla gidip alacak halimiz yok. Karaktersizlikten başka bir şey değil.

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bide kokereç yerken anlatırım derken orda da buyuk ihtimal kokoreçi de sana kitlerdi

İbrahim33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İnsan olan insan Şeref'ini namusunu 200 liraya satar mı yaw ?
    Alıntı B.Koçer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İtalyan aşktır Alman ticaret
    KALBİNİ MAHŞERE GÖTÜR !!

c.sar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evlenecek olan insana yardım edilir bu karaktersizin yaptığı resmen insanın gücüne gidiyor. Allah sabır versin.
    1881 - 193

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sonunda ödedi borcunu

KaanBRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sercan K. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sonunda ödedi borcunu
    Kokoreç de yediniz mi

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Almasaydın keşke
    başımın gözümün sadakası olsun deseydin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2013 yılında 1.000 TL civarına S4 mini almıştık birine, arada kefili de var sözde,
    Gel zaman git zaman sohbetler muhabbetler azaldı, telefon numaraları değiştirildi vs...
    Paramı istedim, evleneyim altınlarla vericem dedi, ok dedim, evlenildi, düğün yapıldı, altınlar alındı, üstüne çocuk oldu bir partide ordan gelmiştir, çocuk 1 yaşına girdi, gelen giden yok,
    Ablası girdi araya ben vericem dedi, onun borcu benim borcum dedi, paramı istedim, işitmediğim laf kalmadı, 4 sene boyunca 1 kuruş para alamayan, hiç bir türlü kabalığa, en ufak tehdite bulaşmayan biri olarak anlayışsız oldum, kaba oldum, ayıptır la...
    Ablasına arada mesaj atıyorum, ne oldu diye, yok iş değiştirdim, yok maaş vermediler, yok ık yok mık, ama maşallah sosyal medyada pek aktif, yüzsüzlüğün ve utanmanın sınırı yok
    Gene 2013 yılında müdürüm 15 gün sonra söz vericem deyip hala gelmeyen, geçen sene arayıp müdürüm unutmadım seni sözüm söz deyip hala gelmeyen bir de 300 TL var...
    Önemli olan meblağ değil, insanlık, arsızlık, yüzsüzlük diz boyu...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çekirdek ailem dışında kimseden borçta istemem borçta vermem ve tavsiyem en yakın arkadaşınızda istese vermeyin vereceksenizde ödememesi halinde onu affedebileceğinizi düşündüğünüz tutarı verin.

para kolay kazanılmıyor bugün bankaların ormanda tavşana bile gel sana kredi verelim dediği dönemde bankaya değil size geliyorsa siz vermediğiniz için siz değil, o istediği için utansın/çekinsin.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler