User Tag List

Sayfa 2/11 İlkİlk 1234 ... SonSon
205 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Eskilerden çekirdek çitleyecek kaşarlar

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben o Facebook gruplarına hiç bakmıyorum ama şunu unutuyor insanlar. Eskiler yaşlanır, evlenir, çoluk çocuğa karışır. Arkadan gelen yeni nesilde pek iş yok bence.
    aynı fikirdeyim, şu an 20li yaş grubunda olup da kitleleri peşinden koşturacak bir forum yaratacak kabiliyette bir nesil göremiyorum...

eskilerin soğuması paylaşımları bırakması üzücü, ben şahsen vida taksam yazıyorum, sebebi anormal kimsenin yapamadığı bir işi başarmış olmak değil, sonuçta tarihe not düşüyorsunuz bir şekilde, dünyanın her yerinden google da belki yaptığınız şeyi arayan binlerce kişi vardır... eskiden soru sorsam 1 saatte 3-5 nitelikli cevap gelirdi şimdi bazı açtığım konulara bakıyorum sorduğum soruya 1 tane bile cevap gelmemiş...

hayat paylaştıkça güzel, her şey geçme-geçilme her şey mal alıp-satma, her şey ben biliyorum bana yeter demek değil
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Bluttbeton - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Her zaman dediğim gibi bu facebook tarzı sosyal medya grupları çıktı forum siteleri bitti ne yazık ki

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Modifiyem.com, Cardanadam.com ve burası, eskilerden biri olarak buradayım, bir mesajda benden olsun.

Ferhat_V - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2005 6 lardan bende varim..modifiyemden gelmistik buraya hatta act den olmasi lazim..ozgun kirmizi vtec..cem 1.6ies civic ..erkin siyah c3 filan vardi..c2 vtslerin meshur oldugu yillar..2009 da pug lemans vergi indirimi ile 30 bin liralara kapisildigi yillar...facede gruplara bakmiyorum ama instagram sayfasi aktif olsa guzel olur onada Cem bakmiyor artik herhalde

Ferhat_V - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    He sahilde 50 kisi toplayip mangal cekirdek karting filan yapilcaksa gelirim

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynı fikirdeyim, şu an 20li yaş grubunda olup da kitleleri peşinden koşturacak bir forum yaratacak kabiliyette bir nesil göremiyorum...

eskilerin soğuması paylaşımları bırakması üzücü, ben şahsen vida taksam yazıyorum, sebebi anormal kimsenin yapamadığı bir işi başarmış olmak değil, sonuçta tarihe not düşüyorsunuz bir şekilde, dünyanın her yerinden google da belki yaptığınız şeyi arayan binlerce kişi vardır... eskiden soru sorsam 1 saatte 3-5 nitelikli cevap gelirdi şimdi bazı açtığım konulara bakıyorum sorduğum soruya 1 tane bile cevap gelmemiş...

hayat paylaştıkça güzel, her şey geçme-geçilme her şey mal alıp-satma, her şey ben biliyorum bana yeter demek değil
    Abi eskiden imkan vardı. Orta halli yaşantısı olan insan bile aracını modifiye edebiliyordu. Benzin ucuzdu denetimler bu kadar sıkı değildi.
    2000'lerin başında 20 li yaşlarda olan her genç modifiye tutkusunu doya doya yaşayabildi.
    Şimdi mevcut ülke yönetimi olsun doların değeri olsun alınan vergilerin miktarı olsun bunlar hep modifiyeye engel. Arabaya coilover sistemi yapmak istesen 1500 liradan başlıyor dolar kurundan dolayı.
    İnsan yarını düşünmeden para harcayabilmesi için çok çok zengin olması gerekiyor. Benzin olmuş 5 tl arabayı modifiye etsen nolur doya doya cıkıp gazlayamıyor coğu insan. Her yer radar Her yerde denetim kontrol var.
    Eskiden hiç bir şey yapmasak bile S virajına gidip sandalye tabure açıp yanlayanları gazlayanları izlerdik. abim 2 kere o virajda patladı pejo ile ama sattı sonra tekrar baska bir araba aldı cünkü araba da ucuzdu
    Şimdi aynı şeyi normal yaşantısı olan biri yapsa zor araba alır.
    Ben 2004 de ilk modifiyemde üyelik aldığımda deliler gibi eski konuları okur kim hangi parçayı takıp napmış ezberlemeye çalışırdım.
    Yani demem o ki şimdi ki nesile imkan verseler yine aynı coşku ile bu işe gönül verilir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Artık WhatsApp grupları var herkes oradan muhabbet edip soracağını soruyor anlık olarak buda forumları bitirdi bence

Havayı Koklayan Adam Redfish16V - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bilgiye kolay ulaşılması,paranın dostluğun adamlığın önüne geçmesi,herkesin her işi biliyor olması ( lafta) vb her şeyi çok değiştirdi bitirdi.2008de üye olmuşum,ucundan kıyısından abim sayesinde altın çağda büyüdüğümü düşünüyorum O zamanlar insanlar o markaya gönül verirdi buluşma olurdu millet eşiyle gelirdi aile ortamı olurdu,bilgi olsun maddi manevi destek vardı.Kimse kimsenin arabasının üstesine çıkma geçme derdinde değildi.Gerek büyük gerek küçükler efendili ve en önemlisi saygılı idi.Kimse ben biliyorum demezdi bileni tebrik etme erdemi vardı.kopyala yapıştır değil tecrübe edilen bilgiler dönerdi.vb.. Ama asla olmayacak artık,çünkü artık herkeste bir ego kendini kanıtlama var.bazen kendimin bile o eski mantalitede olmadığımı düşünüyorum.Çünkü yeni kitle herkesi birer birer tetikliyor hele 20-25 yaş arası... O oğulları bu oğulları şu grup bu grup derken çete demedikleri de kaldı Yıka cilala satcılarıda unutmamak lazım
    Progressive Trance & Progressive House Music Producer.
    Spotify : https://open.spotify.com/artist/24ek...jQ&dl_branch=1

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SOMEONESPECIAL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    +1 someonespecial
    Bordo CRV duruyormu
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı SOMEONESPECIAL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    +1 someonespecial
    Bergen kaşarı istersen, üyelik tarihi 2005

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    araba keyfi mi kaldıki iyiki bu yaşlardayım araba zevkini en güzel yıllarda yaşamışım.. şu anda 20 lerimde olsam herhalde gram zevk almazdım yok tüvü yok kameraları hgs si ogs si hız sınırlamaları seyyar radarları ,sarı şeritleri,yeşil hatları v.b say say bitmez.. aracına iki şey yapsan tüvden kalıyor.. 500 beygirlik araba yapsan basıcak gezicek yer yok..

araba fiyatları almış başını gitmiş saçma sapan rakamlarda.. insanlar artık araba almıyor kiralıyor ..

arabalar iyicene oyuncağa döndü artık nerdeyse insana ihtiyaç duymuyor kendi kendilerine gidip kendi kendilerine durup kendi kendilerine sollmaya bile çıkıyorlar.. bazılarında vites bile yok.. gaza basıyorsun izin vermiyor viraja şöyle bir attıra attıra giriyim diyorsun izin vermiyor aslında aracı sürsen bile arka planda kontrol sende değil arabada..

şimdi böyle bir devirde kim arabadan nasıl neden zevk alsınki ..

cidden düşünüyorum şu anda 20 lerimde olsam babam bana sıfır bir araç alsa orta sınıf araca ne yaparsam yapıyım tüvden geçmiycek ,üstüne garanti dışı kalıcak , gazlıyım desem yapamıycam her yerde radarlar kameralar hız tünelleri v.b .. araç kendi kendine gidicek kendi kendine durucak hatta dur kalkda kendi kendine stop edip gaza basdım mı kendi kendine çalışıcak ..

bir çılgınlık yapmaya kalksam güvenlik limitlerinde izin vericek onun üstünde araba hemen müdahele edicek sana..

Ben o yüzden yeni nesili çok iyi anlıyorum.. şu anda bence araba olayının en ufak bir zevki tadı tuzu keyfi kalmadı..

her yerde filo yada rent bmw 3 ler 5 ler , mercedes c ler e ler , passatlar ... eskiden bana göre bu markaların bir ağırlığı vardı az görürdük ama öz görürdük.. şimdi yol geçen hanı gibi en ufak bir özelliği çekiciliği ayrıcalığı kalmadı..
    sıradanlaşdı bir renault tofaşdan farkı kalmadı..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

coolvtec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eskiden 2 saat girme 4 sayfa yeni konu olurdu...
    Full-Time TeacheR
    Part-Time TradeR
    Part-Time DJ

coolvtec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    araba keyfi mi kaldıki iyiki bu yaşlardayım araba zevkini en güzel yıllarda yaşamışım.. şu anda 20 lerimde olsam herhalde gram zevk almazdım yok tüvü yok kameraları hgs si ogs si hız sınırlamaları seyyar radarları ,sarı şeritleri,yeşil hatları v.b say say bitmez.. aracına iki şey yapsan tüvden kalıyor.. 500 beygirlik araba yapsan basıcak gezicek yer yok..

araba fiyatları almış başını gitmiş saçma sapan rakamlarda.. insanlar artık araba almıyor kiralıyor ..

arabalar iyicene oyuncağa döndü artık nerdeyse insana ihtiyaç duymuyor kendi kendilerine gidip kendi kendilerine durup kendi kendilerine sollmaya bile çıkıyorlar.. bazılarında vites bile yok.. gaza basıyorsun izin vermiyor viraja şöyle bir attıra attıra giriyim diyorsun izin vermiyor aslında aracı sürsen bile arka planda kontrol sende değil arabada..

şimdi böyle bir devirde kim arabadan nasıl neden zevk alsınki ..

cidden düşünüyorum şu anda 20 lerimde olsam babam bana sıfır bir araç alsa orta sınıf araca ne yaparsam yapıyım tüvden geçmiycek ,üstüne garanti dışı kalıcak , gazlıyım desem yapamıycam her yerde radarlar kameralar hız tünelleri v.b .. araç kendi kendine gidicek kendi kendine durucak hatta dur kalkda kendi kendine stop edip gaza basdım mı kendi kendine çalışıcak ..

bir çılgınlık yapmaya kalksam güvenlik limitlerinde izin vericek onun üstünde araba hemen müdahele edicek sana..

Ben o yüzden yeni nesili çok iyi anlıyorum.. şu anda bence araba olayının en ufak bir zevki tadı tuzu keyfi kalmadı..

her yerde filo yada rent bmw 3 ler 5 ler , mercedes c ler e ler , passatlar ... eskiden bana göre bu markaların bir ağırlığı vardı az görürdük ama öz görürdük.. şimdi yol geçen hanı gibi en ufak bir özelliği çekiciliği ayrıcalığı kalmadı..
    sıradanlaşdı bir renault tofaşdan farkı kalmadı..
    TUV hariç hepsine katılıyorum. Ben 400hp civicle 3 kere tüve girdim ve hepsinden 1 kerede geçtim. En sonuncusu da geçen seneydi.
    Modifiye ilk yıllarına döndü.
    Çant
    Lastik
    Yay
    Hava filtresi
    Egsoz
    Cam filmi
    Full-Time TeacheR
    Part-Time TradeR
    Part-Time DJ

HondatugraL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    45 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hiçbir grup forum sıtesının yerını tutmayacağı gibi TT nın yerını hiç tutamaz bence. Eskilerden laf açılmışken geleyim dedim
    DR. OWL

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Project cars bölümü ve DIY bölümünde gezerken zevk alırdım... Şimdi konu açılmıyor bile
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

hddsheriff - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    okunacak bir şey bulursak okuyoruz işte , ötesi yok.

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eski kaşar sevdiğim doğrudur ama şimdilerde çıtırlar bile kaşar olmuş
    PROSTOCK GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pek eski sayılmasam da bu duruma gelmemizin nedeni parasızlık, paramızın değer kaybetmesi ve az kazançtır. Malesef
    Coğrafya kaderdir

mr.korhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Biri eskimi dedi ? Since 2006
    Hondam, act , hondaciyiz.biz , tht
    TK 777 - Agu Engine 2.0 Stroker GTX3076 Gen2
    FRK 02 - 2.0TFSI Stage 3 Golf MKV GTI DSG
    TK 757 - Mazda 323GTX AWD TURBO
    VTE 60 - Gen5 Prelude 2.2 Vti

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler