User Tag List

Sayfa 8/11 İlkİlk ... 678910 ... SonSon
205 sonuçtan 134 ile 152 arası

Konu: Eskilerden çekirdek çitleyecek kaşarlar

h.guroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eskiden millet torpil arardı üye olmak için
    Alıntı Low-Rider Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    japonlar 2 tur atıp soğutmak için kenara çekilirken bmw ler tapagaz dönüyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    counter oynamayı özledim cok eski olmasak da

GökhanÖzkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hemen hemen her gün foruma giriyorum sitede bakım vs olduğu zamanlara denk geldiğimde açılana kadar 50 defa kontrol ederim. nete girdiğimde ilk açtığım yer
    hatta iş yerinde de pc de altta hep açık

eleştiri olarak algılanacak olan bir şey varsa bence üye kabulü ve kabulden sonra terbiyesizlik yapanın hala burada olması eskiden daha katıydı kurallar bence daha iyiydi...

yüz yüze tanışmadığım forumun renkli karakterlerini seviyorum bende kaşara çalıyorum sanki biraz
    2014 - VW GOLF MK7 R 3K
    2002 - BMW X5 4.6is
    2005 - CITROEN C2 VTR

hobi instagram @thegarageoffical_

powERS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence paylaşımların eskilerle alakası şu yönde.

Eskiden arabaya birşey takılacağı zaman sanayiye gider kendide emek verirdi cogu insan yada kendisi takmaya kalkardı falan dolayısıyla her noktaya hakim olup anlatabiliyordu.
    Ama eskinin arabaları GSI lar Sedicivalvole ler VTS GTİ ların makina, luks spor dediğin de E36 M3 olduğu zamanlar. orta kesimle üst kesim arasındaki fark buydu ama herkes aynı yere gidiyordu aşağı yukarı.

Şimdi emek yerini full para aldı. Usta şunu takarmısın a döndü olay ve konuya ingiliz sadece broşür bilgisi parçanın ne işe yaradığı ne kattığı biliniyor ama nasıl uygulandığı az.

Şimdinin arabaları orta sınıf spor dediğin ne ? binekle anı motor belki arada ufak bi yazılımsal beygir artışı. Lux ise sonu yok parça takmaya adam yok gibi bişey.. iş tamamen.

eski jenerasyon dendiği gibi 90 ve 2000 in ilk yıllarında tadını cıkarttı.

ve bir gün E46 geldi sonra bidaha hiç bişey eskisi gibi olmadı

*Çirkin araba yoktur, Pahalı Yakıt Vardır...

asmisinsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yoklamamı var

ahmetbaha-drs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı MiaMi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    AQ ben o kadar arşivi boşunamı yaptım zamanla herkes değişti ama hiç gitmedik burdaydık. Eskisi kadar hareketli değil ama bi bakmışsın çınarın önünde kaldırımda otururken GTR ile arkadaşın geçiyor selamlaşıyorsun,. dünyanın gerçeği bu.

Şu link dursun şurda

Instagram
    28 Aralık 2005'ten beri buradayım
    Tayfun abi Çınar'da ne güzel kimseye zarar vermeden vakit geçiriyorduk yahu, Sizin neslin son yetiştirdikleri bizim yaşlar heralde
    +F430'lu Maksut ve Turbo haram beygir muhabbetini hatırlayanlar var mı hala?
    V40 Cross Country T4
    Megane GT-Line
    Range Sport SDV6
    A8 4.2 TDI Quattro
    VW Passat Variant TSI

B!Rtan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eskiler her zaman, heryerde

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben o Facebook gruplarına hiç bakmıyorum ama şunu unutuyor insanlar. Eskiler yaşlanır, evlenir, çoluk çocuğa karışır. Arkadan gelen yeni nesilde pek iş yok bence.
    Genç bir arkadaşımız alınmış sanırım o yüzden Dislike atmış. Tekrar ediyorum arkadan gelen nesilde iş yok. Hemde bütün arabaları ESP'li fabrikasyon 17-18 jant ile gelmesine rağman gazlayabilen de yok.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben drahte'nin yazılarını çok seviyordum. Yazsa da uzun uzadıya okusam diye

MR.TurboALİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sabahlara kadar makara yapardık... Şimdi ziyaretçi olarak dolaşıyorum. Konuyu gördüm bi giriş yapayım dedim

SOMEONESPECIAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı piscocuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bordo crv duruyormu
    rekor kiriyor 5 senedİr bende durmakla. Ona eŞİm el koydu. Ben Şİmdİ t3 yapacaĞim kendİme oynamalik

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SOMEONESPECIAL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    rekor kiriyor 5 senedİr bende durmakla. Ona eŞİm el koydu. Ben Şİmdİ t3 yapacaĞim kendİme oynamalik
    THT zamanından biliyorum ve tebrik ediyorum
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

SOMEONESPECIAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Göki yüzüğü geçirdi parmağına geçen gün... Mustafa Muştu, Xoorrrr, Eray Yümsel, Göki, SONE-R, Tünay K, Low-Rider, bi de bana kafayı takan bi moderatör vardı Mustafa galiba ?
    Ne güzel günlerdi. Ama eski kaşarların aportta olduğunu görmek sevindirici.. Bi de Amerikalı vardı Bercan mı neydi ?

DB18a2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Hüseyin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O değilde eskiden conter strike oynardık ve sürekli dolu olurdu daha sonra bir buluşma yapıldı hatırladığım kadarıyla 25-30 kişi vardı ne günlerdi beaa.
    o zamanlar cs go yoktu tabi, saat kaçta girersem giriyim maç atıcak birileri olurdu

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eskiler diyince aklıma geliyor.

It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

turbo&quattro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ufuksaracci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben drahte'nin yazılarını çok seviyordum. Yazsa da uzun uzadıya okusam diye
    Drathe postlarini aratarak okudugum tek kisi(di) forumda. Cogu kisi sevmezdi pek ama cok guzel yaziyordu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turbo&quattro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Drathe postlarini aratarak okudugum tek kisi(di) forumda. Cogu kisi sevmezdi pek ama cok guzel yaziyordu.
    Yüz yüze tanışmak istediğim nadir insanlardandı. Çok sert yazıyordu, çoğu insanı bozuyordu ama baya donanımlı bir arkadaştı

kesici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Orta sona giden ufacık velettik ta o zamanlar. Yıl 2001-2002 civarları. Evde bilgisayar oynarken mahallemizin ağır abisi Muharrem Abi'nin arabasının sesini duyar balkona koşardım. Muharrem Abi mahallemizin ağır abisi idi ama sarı renk 106GTI'a binerdi. Biz 106GTI sanardık ama Muharrem Abi mahalleden çıkıp işe giderken, köşe başında çekirdek çıklayan ve mahallenin konfeksiyonun da çalışan diğer abilerimiz kıskançlıklarından 'GTI değil bu Quicksilver' derlerdi hep. Daha sonra anladım ki hakikaten Quicksilver imiş çocukluğumuzun hayali.

Biraz büyüyüpte hafta sonu harçlıklarımızı aldığımızda Yeşilköy'e, Yeşilyurt Mahallesi'ne giderdik. Ergen zamanları işte, insan oturduğu muhitten çıkmayı hava atmak sanıyor. Ne zaman gitsek Peugeot tayfası dondurmacıların oradan geçip muhakkak gazlarlardı, bizde iç çekerdik acaba bizimde olur mu diyerekten. Bazen Evo ve Subaru denk gelirdi, en koyu fimli camına kafayı yaslar içine bakardık. Gösterge de kaç basar onu merak ederdik. Keşke babam yıllarda 24 çalışıp ta kendini yaşlandırmasa imiş. Evo alıp garaja koysa şimdi trilyoner olurduk. Fiyatları sıfırının 2 katını geçti çünkü. Neyse konumuza dönelim.

Önceleri mahalledeki arabacı abilerin arasında uçurum yoktu. Asgari maaş alan Murat Abi'de modifiyeli, egzozlu, hava filtreli 1.4 motor 206 vardı, okumuş mühendis olmuş Ercan Abi'de 206GTI, babadan zengin, internet cafesi olan Halil Abi'de de 206RC var idi. Cuma akşamları koşede arabanın bagajlarını açar depozitolu efes içerlerdi hep hiç unutmam. Kafaları güzel olunca da ya Yeşilköy'e, ya Mc Merter'e, aşka aç oldukları zamanda Bakırköy Ticaret Meslek'in çıkışına giderlerdi. Halil Abi'de bazen beni alır arabasına götürürdü gezmeye. Ne zaman beni alsa bi kızla buluşurdu, kız da beni mıncıklar felandı hep. Yıllar sonra anladım ki küçükken tatlı bir dombili olduğum için kızlara yeğenim diye tanıtıp kendine pay çıkartıyormuş.

Aradan biraz zaman geçtikten sonra BMW'ler çıkmaya başladı. E ne de olsa BMW'yi zenginler alıyordu ve arabacı tayfanın eline düşmesi için biraz yaşlanması ve fiyatının düşmesi gerekiyordu. Hiç unutmam mahalleye ilk BMW'yi getiren Ercan Abi'nin babası idi. Sonraları Ercan Abi mahallede sıfır çizeyim derken aracı kaldırıma çıkarttı ve babası Abdullah Amca hem arabayı hem de internet cafeyi sattı. Bu satışlardan Ercan Abi'nin forsu da böylelikle satılmış oldu ve daha saygı görmedi mahalledeki gençlerden. Sonra evlendi ve gitti, geçenler de denk geldim, babası rahmetli olmuş, Ercan Abimiz şimdi Doblo'ya biniyor, hem de tuğralı.

Şimdi bu anlattıklarım da kendi çocukluğunu gören mutlaka vardır, eskiden arabalar gaz,fren, şanzımandan ibaretti. E-5'te radar yoktu, elimizi sallasak polise denk gelmiyor idi, whatsapp polis ihbar hattı yoktu, araçlar haram beygirli değiller idi. El frenini çekip köşeyi yan dönüyorduk, şimdi ben aracımın ESP'sinin köşleyi yan dönmek için kapatıyorum, tam yan verecekken araba bana 'hop bilader napıyorsun, kaza yapıcaz' diyip tekrar aktif hale getiriyor ESP'yi. Bir tane buton yapmışlar klavye düğmesi gibi el freni olmuş.

Bir de şu var; eskiden otomobile ulaşmak böylesine basit değildi. Ne Rent A Car'cı lar var idi, ne de kredi dağıtan bankalar. Şimdi 2.000 Tl maaş alsan bile 100.000 taşıt kredin hazır. Nasıl olsa bankanın arabasına 6 ay binip, kredileri ödeyemeyip, zarar edip vereceksin gerisin geri bankaya. Ama eskiden öyle mi ? Paran kadar araba alır süslerdin, modifiye ederdin. Şimdi bi tane BMW veya Mercedes aldın diyelim, neresini modifiye edebilirsin ki ?

Demem o ki, o araba ruhu öldü, vasıta oldu artık onlar. İşten eve gitmeye yarayan vasıtalar. Bir de milletin alım gücü azaldı, önceden Mark 0,60 Tl idi, şimdi ise Euro, Tl'nin 4 katını geçti. Nasıl araba alsın gencecik delikanlılar ? 5000 Tl alsa neye yarar ? İphone 7 aldığından dolayı aylık 500 Tl telefon faturasını mı ödesin yoksa cafelerde 10 Tl bir bardak çaya para mı versin ? Hayat pahalılaştı, maaşı almadan banka çöküyor zaten hesaba düşürmüyor bile. Eskiden roll de kim kimi geçti diye muhabbet ederken şimdi ise benim aracım 3.7 Lt yaktı diye övünüyoruz. Devir değişti, arabalar değişti ama sanmayın bizler değişmedik, bunlarla beraber biz de değiştik.

Eyyorumlamam bu kadar.

VTec_king - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    biri eski mi dedi 98 dan beri gazlarım,caddebostanda binaya patlamışlığımda vardır , modifiyem.com,hondam.com,cjp,cardanadam,s2000turki ye,en son techturkey,e hala drag yarışlarına giriyorum yaşlanmıcam inadına ,pazar günü körfez pistine bekleriz
    Halkını cehalet ve sefalete teslim eden yöneticiler yok olmaya,cehalet ve sefalete sürükleyen yöneticileri seçen halk ise köle olmaya mahkûmdur.ATATÜRK

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler