User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
29 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Kharkiv - Kiev Arası Ulaşım

youssef - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Question Kharkiv - Kiev Arası Ulaşım

Selamlar,

Ay sonu Kharkiv'e gideceğim tatil için inşallah. Oradan Kiev'e geçmek istiyorum. 6 günün 4-5 gününü orada geçirmek istiyorum.

Tren ile ulaşım varmış sanırım. Bir de ekspres sefer varmış. Biletleri vs nereden alırım ? Tren ve seyahat hakkında önerdiğiniz bir şeyler var mıdır ?

Ayrıca Kharkiv ve Kiev için genel olarak eğlenmek için ne önerileriniz olur ? Yani karı kız götürme vs mevzusunu kastetmiyorum yanlış anlaşılmasın

Bu şehirlerde hangi otellerde konaklamamı önerirsiniz ? Havuzlu güzel bir otel gibi vs.

Genel tavsiyeleriniz rica ediyorum. İlla ki gidenler vardır forumdan.

Teşekkürler.

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tren için aşağıdaki linkten bakabilirsin.

Офіційний веб-сайт Укрзалізниці

VIp dediği 2 kişilik yataklı kompartman oluyor. Genelde gece trenleridir 2 kişilik olanlar kapı içeriden kilitlendiğinden güvenli. Gündüz gitme, tüm gün yoda geçer. Avrupa trenleri gibi hızlı bir tren konusu yok.

Otobüse sakın binme. Otobüsler döküntü, klima hak getire ve genel olarak kalabalık. Oturacağın koltuk no olmuyor. Bulduğun yere oturuyorsun.

Aşağıdaki linkten uçak bakabilirsin. Genelde 40-50$ civarı fiyatları olur.

https://www.flyuia.com/tr/main.html

Her iki şehir içinde meydana yakın otelleri tercih et derim. Gece ara ve uzak sokaklar pek tekin olmayabiliyor. Olası darpta da polis açıkçası pek bir halta yaramıyor.

*Parkovy Pedestrian köprüsünden bungee jumping yapabilirsin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    edit: Otobüs firması için aşağıdaki linki kullanabilirsin. Yerel firmalara göre daha iyidir. Esas iyi otobüslerini Ukrayna dışı seyahatlerde kulanırlar.

Bus tickets for international routes | ECOLINES

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EREN34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tren için aşağıdaki linkten bakabilirsin.

Ğфіційний веб-Ñайт Укрзалізниці

VIp dediği 2 kişilik yataklı kompartman oluyor. Genelde gece trenleridir 2 kişilik olanlar kapı içeriden kilitlendiğinden güvenli. Gündüz gitme, tüm gün yoda geçer. Avrupa trenleri gibi hızlı bir tren konusu yok.

Otobüse sakın binme. Otobüsler döküntü, klima hak getire ve genel olarak kalabalık. Oturacağın koltuk no olmuyor. Bulduğun yere oturuyorsun.

Aşağıdaki linkten uçak bakabilirsin. Genelde 40-50$ civarı fiyatları olur.

https://www.flyuia.com/tr/main.html

Her iki şehir içinde meydana yakın otelleri tercih et derim. Gece ara ve uzak sokaklar pek tekin olmayabiliyor. Olası darpta da polis açıkçası pek bir halta yaramıyor.

*Parkovy Pedestrian köprüsünden bungee jumping yapabilirsin
    Abi çok sağol valla baktım hepsine gece dikkat ederiz pek gezmeyiz artık aralarda otelde kalayım diyorum daha mı mantıklıdır eve göre ?

Tren de first class hafta sonu 480 grivna ya geliyor bir de bi kaç seferi daha kısa ekspress sanırım 4:40 saat sürüyor.

Otobüse baktım da 7:30 saat diyo baya uğradığı güzergah var. ve 550 grivna

Trende first class mı önerirsin ? kısa bir sefer olduğu için yatak yok galiba.

anıl turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı youssef Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar,

Ay sonu Kharkiv'e gideceğim tatil için inşallah. Oradan Kiev'e geçmek istiyorum. 6 günün 4-5 gününü orada geçirmek istiyorum.

Tren ile ulaşım varmış sanırım. Bir de ekspres sefer varmış. Biletleri vs nereden alırım ? Tren ve seyahat hakkında önerdiğiniz bir şeyler var mıdır ?

Ayrıca Kharkiv ve Kiev için genel olarak eğlenmek için ne önerileriniz olur ? Yani karı kız götürme vs mevzusunu kastetmiyorum yanlış anlaşılmasın

Bu şehirlerde hangi otellerde konaklamamı önerirsiniz ? Havuzlu güzel bir otel gibi vs.

Genel tavsiyeleriniz rica ediyorum. İlla ki gidenler vardır forumdan.

Teşekkürler.
    ukraynaya gidiyorsun ve yanlis anlamayin diyosun, ilginc...

bende bekarken yaz tatillerimi odessa kalesini ziyaret amaciyla odessada geciriyordum.
    kiev hakkinda bilgi veremem hiç gitmedim ama, neden yaz tatili icin odessa degilde kiev sormak isterim..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı anıl turan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ukraynaya gidiyorsun ve yanlis anlamayin diyosun, ilginc...

bende bekarken yaz tatillerimi odessa kalesini ziyaret amaciyla odessada geciriyordum.
    kiev hakkinda bilgi veremem hiç gitmedim ama, neden yaz tatili icin odessa degilde kiev sormak isterim..
    Çünkü birinin uçak bileti git gel 310 TL(kharkiv üzerinden) diğerinin 750 TL(odessa)

Yanlış anlamayın derken tavsiyeler daha çok turistik gezilecek yerler üzerine olsun diye dedim. Klüp veya paralı hatun sormak istemedim demek istedim.

streetracer_nos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bilenler karı kız klüp mlüpte yazsın da elbet yolumuz düşer.Ele muhtaç olmayalım

anıl turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çünkü birinin uçak bileti git gel 310 TL(kharkiv üzerinden) diğerinin 750 TL(odessa)

Yanlış anlamayın derken tavsiyeler daha çok turistik gezilecek yerler üzerine olsun diye dedim. Klüp veya paralı hatun sormak istemedim demek istedim.
    şaka yapıyorum, yanlis anlama... madem yaz tatili neden denize kıyısı olan bi yere gitmiyorsun-du aslinda sorumun amaci...
    iç hatlar ucak biletlerinin cok pahali oldugunu duymuştum , kieve gitmedim ama nufus cuzdani ile bile artık gidilebilindiginden suyunu cikartiriz oralarin, o yuzden cok gece kalmadan tadini cikar...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı anıl turan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şaka yapıyorum, yanlis anlama... madem yaz tatili neden denize kıyısı olan bi yere gitmiyorsun-du aslinda sorumun amaci...
    iç hatlar ucak biletlerinin cok pahali oldugunu duymuştum , kieve gitmedim ama nufus cuzdani ile bile artık gidilebilindiginden suyunu cikartiriz oralarin, o yuzden cok gece kalmadan tadini cikar...
    estf. haklısınız valla zaten çok türk varmış yine Odessa da bir dahakine inş Nufüs cüzdanı yenileme bir ay sürüyor pasaport 2 gün kimlik hala gelmedi benim. Pasaport ile gideceğiz kısmetse bakalım.

300E - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Klüp, bar vs fazla bulaşma, Türk olduğunu anlarlarsa fazla fazla geçiriyorlar, ödeyemezsen pasaportunu falan rehin alıyorlar, birde polislik bir olayada karışma, polislerde üç kağıtçı, koparacak yer arıyorlar.
    2004 Mercedes-Benz W203 C230K
    1994 Opel Astra F GSi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi çok sağol valla baktım hepsine gece dikkat ederiz pek gezmeyiz artık aralarda otelde kalayım diyorum daha mı mantıklıdır eve göre ?

Tren de first class hafta sonu 480 grivna ya geliyor bir de bi kaç seferi daha kısa ekspress sanırım 4:40 saat sürüyor.

Otobüse baktım da 7:30 saat diyo baya uğradığı güzergah var. ve 550 grivna

Trende first class mı önerirsin ? kısa bir sefer olduğu için yatak yok galiba.

Kharkiv-Kiev tren ve otobüslerini incelemeden yazmıştım açıkçası. Hangisi aklına yatıyorsa diyeyim. Tren gündüz ok ama gece sarhış vs çok oluyor.

Ev konusunda airbnb vs. uçuk durumda. Zamanında Ukrayna'nın yerel bir sitesini bulmuştum ve fiyatlar 4te 1i falandı. Bir araştır derim.

Turistik olarak Love Tunnel'ı bir araştır. Kiev'den trenle gidiliyor ama tek tren ve vardığı saat sabahın körü oluyor. Orada bir foton olsun derim. Birde sivrisinek için off gibi birşey sür. Acaip sinek olabiliyor.

Kiev'de gecelere akmayacaksan 4-5 gün fazla. 2 bilemedin hadi 3 günlük bir şehir. Oradan ya Lviv yap yada Minsk. Lviv'e yataklı trenle gece geçip konaklama parasına bedavaya ulaşmış olur ve zamandan kazanırsın. Minsk için maalesef uçak yada otobüs. Uçak pahalı, otobüs ise her gün yok ve zaman alıyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EREN34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kharkiv-Kiev tren ve otobüslerini incelemeden yazmıştım açıkçası. Hangisi aklına yatıyorsa diyeyim. Tren gündüz ok ama gece sarhış vs çok oluyor.

Ev konusunda airbnb vs. uçuk durumda. Zamanında Ukrayna'nın yerel bir sitesini bulmuştum ve fiyatlar 4te 1i falandı. Bir araştır derim.

Turistik olarak Love Tunnel'ı bir araştır. Kiev'den trenle gidiliyor ama tek tren ve vardığı saat sabahın körü oluyor. Orada bir foton olsun derim. Birde sivrisinek için off gibi birşey sür. Acaip sinek olabiliyor.

Kiev'de gecelere akmayacaksan 4-5 gün fazla. 2 bilemedin hadi 3 günlük bir şehir. Oradan ya Lviv yap yada Minsk. Lviv'e yataklı trenle gece geçip konaklama parasına bedavaya ulaşmış olur ve zamandan kazanırsın. Minsk için maalesef uçak yada otobüs. Uçak pahalı, otobüs ise her gün yok ve zaman alıyor
    Çok çok teşekkür ederim. İnceliyorum bugün hepsini.

Sadık Özyer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende gidicem çok merak ediyorum 1 hafta kalayım diyorum . Ne kadara maal oluyor?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sadık Özyer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende gidicem çok merak ediyorum 1 hafta kalayım diyorum . Ne kadara maal oluyor?
    Dönüşte yazarım maliyet kalemlerini

free-hifi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    forumda bir konusu daha açılmıştı sanırım. İş gezisine gidenlere öğütler diye youtube video vardı bulamadım

srknzfr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    defalarca kharkiv - kiev , lviv - kiev arası trenle yolculuk yaptım. hızlı tren diye tabir ettikleri trenler 5 saatte gidiyor. yavaş olanlar 8-9 saat. Hızlı trenleri tercih etmenizi öneririm fiyatları oldukça uygun ve trenler yepyeni. Kesinlikle 4-5 dolar fazla verip 1st Class alın daha rahat edersiniz. ve trende satılan Hotdog'lardan yemeyi unutmayın çok lezzetli

srknzfr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    güncel olarak sürekli gidip geldiğim rotalar olduğu için herhangi bir bilgi almak isterseniz yardımcı olurum her zaman

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı srknzfr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    güncel olarak sürekli gidip geldiğim rotalar olduğu için herhangi bir bilgi almak isterseniz yardımcı olurum her zaman
    o zaman şunu sorayım, bileti internetten mi alayım önceden yoksa gittğimde mi alayım ? bavul için ek ücret ödüyor muyuz tren de ? intercity+ hızlı tren 498 grivna 1st class. ben de onu düşündüm.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı srknzfr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu fiyat 30'u sabahu 07:22 ** için artıyor mu fiyatlar ?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler