User Tag List

Sayfa 1/4 123 ... SonSon
71 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Büyüklerimin yardımı lazım

kesici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Büyüklerimin yardımı lazım

Öncelikle herkese iyi günler diliyorum. Sizlere bir problemimi anlatacağım.

Bu sene memleketten bir köylümüzün oğlu İst'a üniversite okumaya geldi. İAÜ'yü %75 burslu kazandı ve zehir gibi bir çocuk. Gayet efendi, serseriliği olmayan, yanımda nere götürsem ortama ayak uyduran saygılı bir genç. Görseniz eli yüzü tertemiz, abuk subuk işlerin peşinde olmayan bir delikanlı. Gayette saf ve temiz bir çocuk. Okulu okumasında maddi manevi ben yardımcı oluyorum, bazen hafta sonu çalışması için arkadaşımın cafesine gönderiyorum ve yevmiyesini ben cebimden arkadaşıma verip çalıştırıyorum. Maksat hayatın zor yönlerini öğrenip, okulunu başarıyla bitirmesi.

Neyse son 1 aydır bir gariplikler seziyordum ben, bir kız arkadaş edinmişti kendisine ve bana da söylüyordu 'Abi çok seviyorum, çok aşığım' vs.vs. diyerek. Çocuk hakikaten aptal aşık moduna düştü. Geceleri eve gitmemeye başlamış, bana ev arkadaşları söyledi. Ctesi günü dışarıda denk geldik. Ctesi gece Gayrettepe'de bir clube gittim, baktım barda bizim yavrucak sevgilisi olduğu kızın yanında dans ediyor ama öyle böyle değil ikisi de baya baya kopuyorlar. İlk önce çok alkol almışlar sandım ama uzaktan durup biraz izlediğimde ne *** yediğinin farkına vardım. O kadar eğlenmesine rağmen yüzü asık, dudaklarını ağzını ısırıp duruyordu. Gittim yanına beni görünce eli ayağına dolandı baya bi korktu, halbuki ben kötü bir şekilde yaklaşmadım. Neyse aldım bu ikisini evlerine götürmek için çıktım arabada ben yokmuşum gibi arka koltukta yakınlaştılar birbirleri ile. Kızı evine bıraktım, oğlan yanımda onuda evine götürücem abuk subuk hareketler yapmaya başladı, polis çevirmesine girdik bağırıp ağlamaya başladı. İşin kötü yanı bende korktum ne oluyor felan diye olay bugün netlik kazandı. Ev arkadaşı bugün beni aradı 'Abi böyle böyle durum' diyip anlattı herşeyi.

Evde üzerinde kılıç olan hap çıkmış. Diğer çocukları da tanıyorum alkol alırlar ama öyle uyuşturucu, uyarıcı haplar ile işleri olmaz. Büyük ihtimal bizim oğlan dicem çünkü kızın yani sevgilisinin günahına girmek istemiyorum, hap kullanıyor. Şimdilik hiç sesimi çıkarmadım, bilmiyorum ne yapmam lazım, nasıl davranmam lazım. O yuttuğu boku bende bir kere denedim ama yaşım 26 idi ve kendimi sorgulayabilecek yaşta olduğumdan ikinci bir kez yutmadım. Fakat bu çocuk henüz 20 yaşında ve ulaştığı mutlu kafanın farkındayım, düzenli olarak kullanmasından korkuyorum, sonuçta bana emanet edildi ve ne yapacağımı bilemiyorum.

Karşıma alıp nasihat versem diğer kulağından çıkacak gidecek,
    İki tokat atıp kendine gel desem benimle arası açılacak,
    Ailesine haber versem ki ben telefonda anlatamam böyle birşeyi, bilemiyorum nasıl yaklaşmam gerekli ne yapmam gerekli, iki arada bir derede kaldım. Kızın instagram profilini inceledim biraz, her fotosun da yanında gay bir erkek var ve vücudunu teşhir etmediği fotoğrafı yok.

Biraz uzattım ama yardımınız lazım, bu çocuğu bu boktan uzaklaştırmam lazım. Biz bu maddeleri pahalı şeyler sanardık ama bildiğin 10 tl'ye bulunabiliyormuş tanesi. Bilemiyorum ne yapacağımı...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    selamlar..bu illetten tek kurtuluşu yine kendisi ne biz ne sen nede ailesi bi başkası ona yardım edebilir şu raddede. Kuzenim 25 yaşında kullanmadıgı madde denemediği tedavi kalmadı ne yazık ki yine devam kullanmaya. oldukça zor bi dönem önce kendi kafasında bitirmesi lazım bu durumu. biz ne kadar konuşsakta anlatsakta örnek göstersekte bi fayda etmez.. Allah yardımcınız olsun İnşallah doğru yolu bulur

Emrecan-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kesici abi zor durumlar allah kolaylık versin.Köyden gelince ortamı görünce sapıttı sanırım

Emrecan-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ayrıca imrendim böyle bir abim olsaydı keşke

Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla abisi hazırlık senesi idi bu sene, güzel güzel okulunu okuyordu, ben de orada okudum, yanına gidip geliyordum böyle bir şeyi yoktu şimdiye dek. Ben elimden geldiğince yardımcı oluyorum gençlere, tutup cebine hiç para koymadım şimdiye dek ama faturalarını vs öderim elimden geldiğince. Sağa sola götürür yedirir içiririm arada o kadar.

63owen63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    32 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Selam, özelden bana ikisininde isimlerini verir misin, tanıyor olabilirim.
    Polo TDI WRC İsot Edition / Powered by İsot

Instagram : mehmetguliaytar

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    böyle bi çocuk böyle bişeye düştüyse yüzde 90 kız yüzünden düşmüştür çok zor olsada öncelikle o kızdan uzak tutmak lazım
    daha yni başlamış anladığım kadarıyla gerekli yönlendirmelerle bıraktırmak mümkün çok alışmadan diye düşünüyorum
    allah kolaylık versin

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kesinlikle üni ortamı kaynaklıdır her okulda illaki oluyor İAÜ eski okulum ,iyi takip etmek lazım @63owen63 belki sana yardımcı olabilir

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 63owen63 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam, özelden bana ikisininde isimlerini verir misin, tanıyor olabilirim.
    Kardeşim iyi niyetinin farkındayım ama isimlerini veremem kusuruma bakma, ki kızın yüzünden bu illete başladığına da emin değilim. Günahına girmek istemiyorum ama olay uzarsa senden yardım rica edebilirim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onursumer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kesinlikle üni ortamı kaynaklıdır her okulda illaki oluyor İAÜ eski okulum ,iyi takip etmek lazım @63owen63 belki sana yardımcı olabilir
    Abi bende orada okudum ama bu sene en son gidişimde ne kadar leş bir ortama dönmüş yeni fark ettim. Okulun içi bildiğin mankenlik ajansına dönmüş. 19 yaşında 55 kilo çocuklar ellerinde tesbih volta atıyorlar. Dışarısı desen cafeler vs. iyice coşmuşlar, lüksten geçilmiyor. Bizim zamanımızda bir tek adını unuttum sokağın içindeki cafe var idi. Tamam okul büyümüş genişlemiş ama içi sıfır resmen.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    32 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kesici Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeşim iyi niyetinin farkındayım ama isimlerini veremem kusuruma bakma, ki kızın yüzünden bu illete başladığına da emin değilim. Günahına girmek istemiyorum ama olay uzarsa senden yardım rica edebilirim.
    İAÜ ' de öğretim görevlisiyim + disiplin konularıyla ilgiliyim, hersene bir sürü vakayla ugraşıyoruz. Öğrencileri tanıyor,biliyor,sana detaylı bilgi sunabilirim.

Sen bilirsin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 63owen63 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İAÜ ' de öğretim görevlisiyim + disiplin konularıyla ilgiliyim, hersene bir sürü vakayla ugraşıyoruz. Öğrencileri tanıyor,biliyor,sana detaylı bilgi sunabilirim.

Sen bilirsin.
    Pm attım hocam

Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pm attım hocam
    Atamadım hocam kutunuz dolu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    32 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    temizledim.

emir91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Günahını almıyım yargılamak bize düşmez ama instagramda varoş club+ gay arkadaşla fotoğraf kombinleri olan tayfa genelde eskort yada olma yolunda ilerleyenler oluyor daha istisnasını görmedim bunun o yüzden kardeşi ne kadar erken kendine getirirsen okadar iyi yoksa gidişat kötü

Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı emir91 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Günahını almıyım yargılamak bize düşmez ama instagramda varoş club+ gay arkadaşla fotoğraf kombinleri olan tayfa genelde eskort yada olma yolunda ilerleyenler oluyor daha istisnasını görmedim bunun o yüzden kardeşi ne kadar erken kendine getirirsen okadar iyi yoksa gidişat kötü
    Çok iyi biliyorum da işte yazmak istemedim kardeşim bu şekil. Sen benim dolaylı yoldan demek istediğimi anlamışsın zaten.

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çocuğa kızın motor ve yolunda olduğunu gittiği yolun yol olmadığını bir şekilde kanıtlarsan kızdan soğur belki. Uçkurunun dikine mi gidiyor yoksa gerçekten aşık mı olmuş ilk onu çözmemiz lazım.
    Hap dediğinde şu meşhur dilaltı hapı dimi ? amacı dışında kullanılınca kafa yapıyor zaar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çocuğa kızın motor ve yolunda olduğunu gittiği yolun yol olmadığını bir şekilde kanıtlarsan kızdan soğur belki. Uçkurunun dikine mi gidiyor yoksa gerçekten aşık mı olmuş ilk onu çözmemiz lazım.
    Hap dediğinde şu meşhur dilaltı hapı dimi ? amacı dışında kullanılınca kafa yapıyor zaar.
    Ex kanka ya dilaltı hapı nedir

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ex kanka ya dilaltı hapı nedir
    ex de kılıç logosu olmaz ex değildir o ex olsa duramazlar. Ex diye satılan dil altı hapları oluyor onları yutan patlıyor senin yeğende ona tutulmuş.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler