User Tag List

12 sonuçtan 1 ile 12 arası

Konu: sahibinden com'daki ilanlara yurt dışından atılan whatsapp mesajları,

G_TT_I - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

sahibinden com'daki ilanlara yurt dışından atılan whatsapp mesajları,

Çevremdekilere +47, +49 kodlu telefonlardan bazen yarım yamalak Türkçe bazende ingilizce vs, ben Türküm ama almanyada yaşıyorum- hollandalıyım ama Türkiyede evim var tekne araç almak istiyorum gibi msj atmaya başlamışlar, banada telefon geldi
    daha once ufak eşyalara para gönderdik hesaba geçecek kargolayın vs gibi durumlar vardı, araç alım satımında nasıl bir yöntem var? nereye bağlayacaklar?

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı G_TT_I Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çevremdekilere +47, +49 kodlu telefonlardan bazen yarım yamalak Türkçe bazende ingilizce vs, ben Türküm ama almanyada yaşıyorum- hollandalıyım ama Türkiyede evim var tekne araç almak istiyorum gibi msj atmaya başlamışlar, banada telefon geldi
    daha once ufak eşyalara para gönderdik hesaba geçecek kargolayın vs gibi durumlar vardı, araç alım satımında nasıl bir yöntem var? nereye bağlayacaklar?
    Google hesabıyla 2$ a sanal android tablet alıp, 10$ a sanal gsm hattı alınıp whatsapp açıyorlar.

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    parayı hesaba geç satalım demek cok mu zor

zaten para almadan ürün yolluyosanız veya araç satıyosanuz

sizinde su polisim diyerek dolandırılan insanlardan farkınız kalmıyor

ben parasını verdiği her teci millet uyruk ırk din meshep fark etmeksizin satarım yani

ama önce parayı alıp tabikide

Bad-Fast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dolandırıcı tayfasından geçen bana da aynı şekilde geldi , cevap dahi verme geç
    Bir Okumuş Cahile Birde Yaşayan Ölü'ye Ne Dersen De Anlatamazsın...

suk3b3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Moda oldu bu arama işi. Beni de aradılar kadın diyoki size p.nis büyütücü satalım. Dedim ki boyunu nerden biliyosun
    SWAT

GuneyOnur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İlginç bir anımızı anlatayım. Geçtiğimiz kış bir karavan ilanımız vardı. Yurtdışından sürekli birisi mesaj atıyordu. Gel zaman git zaman cevap vermedik tabi sonrasında artık bayağı artınca mesaj sayısı bizde cevap verdik. 1 hafta boyunca konuştuk. Adam Y.Dışında ikamet ediyormuş. Bodrum'da oteli varmış. Sen adam kalktı geldi Y.Dışından çevirmeniyle beraber nerden biliyorsun Bodrum'dan gelmediğini derseniz, Uçak biletlerine kadar gördük. Neyse oturduk araca baktı inceledi vs. ihtiyaçlarını tam karşılamadığı için vazgeçti. Bizide çok sevmiş. Akşam beni boğaza yemeğe götürün dedi. Biz şaşırdık tabii neyse gittik yedik içtik vs. bizde alkol kullanan yok, abimizi tabi ne kadar tutsakta sünger oldu. Her ne olursa olsun misafirdir hani hesap ödetilmez. Abimiz sağolsun bırakmadı hatrı sayılır boğazda yemeğin hesabı ne kadar gelirse tahmininiz o parayı kendisi ödedi. Ardından gece eğlenmeye gidelim dedi. Baktık adam sünger çevirmenlede konuştuk dedik bakın böyle olmaz biz sizi bir otele yerleştirelim. Yarın sabah artık dönecek misiniz kalacak mısınız haber verirsiniz. Sonra ki sabah ne arayan oldu ne soran ��

Sadık Özyer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Thracian Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Google hesabıyla 2$ a sanal android tablet alıp, 10$ a sanal gsm hattı alınıp whatsapp açıyorlar.
    tableti nasıl alıyoruz ?

coolvtec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sahibinden de benim de bir satılığım vardı. adam aradı pazarlık yaptık ama ağzınlan lafı ben alıyorum. nasıl yapacağız vb diyip duruyor. ben de hsp no gönderdim. parayı gönder malı gönderirim yerim yurdum bellli dedim. tamam dedi. sonra ne para geldi ne bir şey. beni engellemiş bir de sahibinden.com hesabımda. sanırım olta idi. ya tutarsa.
    Full-Time TeacheR
    Part-Time TradeR
    Part-Time DJ

HardCore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Beni de japonyadan aramışlardı, orada typer kalmamış galiba

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O kadar çok dolandırıcılık hikayesi okuyoruz ki insanın aklına her şey geliyor. Aklıma geldi yazayım bilen varsa cevaplasın.
    Bir ilan açtık, Hollanda'dan Ahmet parayı yolladı. Sonra alışveriş olmadı ve parayı elden birine teslim etmemizi istedi. Yurtdışına para göndermek Türkiye'den pahalı olduğu için diye de güzel bir bahane üretti.
    Şimdi arkasından olabilecekler
    1) Gelen para yasadışı bir yolla edinilmiştir, takip edilen hesaplar yerine sizin hesabınız kullanılmıştır. Arada yazışmalar vs. olduğu için muhtemelen kendinizi aklarsınız ama Türkiye'de bu iş uzun sürer gibi geliyor. Böyle bir senaryo mümkün mü?
    2) Geçen günlerde Facebook'da dolanan noter muhabbeti gibi parayı aldı arabayı satmadı, paramı geri versin diye mahkemeye gidilebilir mi?

nrkdrarsln - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Sadık Özyer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tableti nasıl alıyoruz ?
    BlueStacks. Bilgisayarınızdan adroid kullanmanızı sağlayan bir program. Arada bir para istediği falan oluyor ama ben bedavaya kullanıyorum.
    İns: @superarabalar16

Sadık Özyer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı nrkdrarsln Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    BlueStacks. Bilgisayarınızdan adroid kullanmanızı sağlayan bir program. Arada bir para istediği falan oluyor ama ben bedavaya kullanıyorum.
    Bende drive gibi sandim heryerde kullanicsz vs biliom onu ya

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler