User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
55 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Yanan arabadan canımı kurtardığıma mı sevineyim ? yoksa yediğim kazığa mi üzüleyim.?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Yanan arabadan canımı kurtardığıma mı sevineyim ? yoksa yediğim kazığa mi üzüleyim.?

Arkadaşlar Yurt dışında öğrenim görüyorum. 20 mayıs günü 4000 dolara bir miktarı kredi olmak kaydı ile audi a6 2000 model bir araç aldım. Aldığım arabanın motorunda problem çıktı. Ustaya sorduğumda dikkatli kullanmam kaydı ile sıkıntı olmayacağı yönünda idi. Kardeşim dediğim bu arkadaş bir kaç kere arabamı kullanmak istedi verdim. Her defasında uyarmama rağmen motoru zorladı. Bu arkadaşımın tanıdığı bir usta olduğunu iletti. Arabayı bir haftalığına üstada kaldı. Fakat usta ile anlaşamadığımdan arabayı tamir etmekten vaz geçtim. Arabayı yarın almak istediğimi ilettim. Ertesi gün arabayı teslim aldım. Arabayı aldığımda arabada anormal bir durum söz konusu idi. Kardeşim dediğim bu arkadaş birde ben bakayım dedi. İyi niyet dahilinde arabamın direksiyonuna geçti . Arabimin motorunda sıkıntı olduğunu ve fazla gaza basmamasını tembihlememe rağmen dinlemedi. Zorlayarak kullandı. Sonuç olarak arabam park halinde iken yanmaya başladı. Araba yanmaya başlayınca Çevreden yangın tüpü istedik kimseden yangın tüpü çıkmadı. Gelen yangın tüpleri ise kullanımı dolmuş tüplerdi. Sonuç olarak araba yandı. Canımızı zor kurtardık. Abi sen bana güvendin. Ben bu borcu nasıl öderim. Ne yaparım. Derken iyi niyet dahilinde 2000 doları öde gerisine karışma dedim. Fakat iyi niyetim suistimal edildi. Araba yandı. Ben perişan oldum.Cebinden bir kuruş para çıkmadı. Tamı tamına 1200 $ yakın dükkan zararı,çekici parası,otopark ücreti ödedim. Aileme rezil oldum banka hesaplarım patladı. Bu arkadaşı zar zor borcunu ödemesi için , başkalarını araya koyarak sözleşmeye yapmaya ikna ettim.Pasaport fotokopisi yada borç senedi kullanacağım. Benim korkum borcunu ödememesi ve üzerine hiç bir mal olmaması durumunda… Borcunu zamanında ödemesi, Borcunun taksitlerinin gecikmesi durumunda hiç bir hak talep edemeyecek şekildei icra ile uğraşmadan gerekirse hapis cezası almasına yönelik hangi maddeleri ekletebilirim. Bu konuda yardımcı olursanız çok makbule geçer.

Screenshot by Lightshot
    Screenshot by Lightshot
    Screenshot by Lightshot
    Screenshot by Lightshot
    Screenshot by Lightshot

by serçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imate Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Yurt dışında öğrenim görüyorum. 20 mayıs günü 4000 dolara bir miktarı kredi olmak kaydı ile audi a6 2000 model bir araç aldım. Aldığım arabanın motorunda problem çıktı. Ustaya sorduğumda dikkatli kullanmam kaydı ile sıkıntı olmayacağı yönünda idi. Kardeşim dediğim bu arkadaş bir kaç kere arabamı kullanmak istedi verdim. Her defasında uyarmama rağmen motoru zorladı. Bu arkadaşımın tanıdığı bir usta olduğunu iletti. Arabayı bir haftalığına üstada kaldı. Fakat usta ile anlaşamadığımdan arabayı tamir etmekten vaz geçtim. Arabayı yarın almak istediğimi ilettim. Ertesi gün arabayı teslim aldım. Arabayı aldığımda arabada anormal bir durum söz konusu idi. Kardeşim dediğim bu arkadaş birde ben bakayım dedi. İyi niyet dahilinde arabamın direksiyonuna geçti . Arabimin motorunda sıkıntı olduğunu ve fazla gaza basmamasını tembihlememe rağmen dinlemedi. Zorlayarak kullandı. Sonuç olarak arabam park halinde iken yanmaya başladı. Araba yanmaya başlayınca Çevreden yangın tüpü istedik kimseden yangın tüpü çıkmadı. Gelen yangın tüpleri ise kullanımı dolmuş tüplerdi. Sonuç olarak araba yandı. Canımızı zor kurtardık. Abi sen bana güvendin. Ben bu borcu nasıl öderim. Ne yaparım. Derken iyi niyet dahilinde 2000 doları öde gerisine karışma dedim. Fakat iyi niyetim suistimal edildi. Araba yandı. Ben perişan oldum.Cebinden bir kuruş para çıkmadı. Tamı tamına 1200 $ yakın dükkan zararı,çekici parası,otopark ücreti ödedim. Aileme rezil oldum banka hesaplarım patladı. Bu arkadaşı zar zor borcunu ödemesi için , başkalarını araya koyarak sözleşmeye yapmaya ikna ettim.Pasaport fotokopisi yada borç senedi kullanacağım. Benim korkum borcunu ödememesi ve üzerine hiç bir mal olmaması durumunda… Borcunu zamanında ödemesi, Borcunun taksitlerinin gecikmesi durumunda hiç bir hak talep edemeyecek şekildei icra ile uğraşmadan gerekirse hapis cezası almasına yönelik hangi maddeleri ekletebilirim. Bu konuda yardımcı olursanız çok makbule geçer.

Screenshot by Lightshot
    Screenshot by Lightshot
    Screenshot by Lightshot
    Screenshot by Lightshot
    Screenshot by Lightshot

çok geçmiş olsun, ama bile bile lades olmuşsun kardeşim bu kadar mı canına kastın var arızalı araba ile gezip birde başkasına verip zorluyorsunuz ? maddiyattan sebep yaptıramamış olabilirsin belki ama keşke çekip kendini toparlayıp yaptırdıktan sonra kullansaydın aracı bu arada aracı baktırdığın ustaya da selamlar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Burası kırgızıstan. Burada turkler pek sevılmez. Polisi ayrı.halkı ayrı becermeye calısır. O usta kırgız bir usta. Anasına babasına dua edıyorum.

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadasinin araci zorladigini bile bile neden veriyorsun? Ariza oldugunu bile bile kullanmakta isin tuzu biberi olmus

by serçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imate Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Burası kırgızıstan. Burada turkler pek sevılmez. Polisi ayrı.halkı ayrı becermeye calısır. O usta kırgız bir usta. Anasına babasına dua edıyorum.
    ben sana şöyle söyleyeyim adam kalkıp deseki benimle alakası yok işin içinden çıkıp gider ki zaten senin vermemen lazımdı aracı o da ayrı bir konu yinede geçmiş olsun inşallah zararını karşılar

aybarsdnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok geçmiş olsun, can sıkıcı bir durum ama hatanın büyük payı sende dostum. Araç sıkıntılı, arkadaşının kullanım tarzı sıkıntılı. Bile bile arabayı veriyorsun ve kardeşim dediğin kişiyi gerekirse hapse girebileceği bir madde ile tehtid etmeyi düşünüyorsun.

Ben mi yanlış düşünüyorum ama insanlar artık çok kolay dost, kardeş (hiç sevmediğim bir hitap tarzı) olup çok kolay yıkıyorlar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MCN21 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadasinin araci zorladigini bile bile neden veriyorsun? Ariza oldugunu bile bile kullanmakta isin tuzu biberi olmus
    Arkadasım haklısın. Dıkkat dagınıklıgı yasayan bır ınsanım. Saflık mı dersın. Nutkum tutuldu mu dersın. Ne dersin. Bende bılmıyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı aybarsdnr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun, can sıkıcı bir durum ama hatanın büyük payı sende dostum. Araç sıkıntılı, arkadaşının kullanım tarzı sıkıntılı. Bile bile arabayı veriyorsun ve kardeşim dediğin kişiyi gerekirse hapse girebileceği bir madde ile tehtid etmeyi düşünüyorsun.

Ben mi yanlış düşünüyorum ama insanlar artık çok kolay dost, kardeş (hiç sevmediğim bir hitap tarzı) olup çok kolay yıkıyorlar.
    Tehtid değil sadece emdiğim süt burnumdan geldi.Gelipte yakasına yapışmadım. Hep iyi niyet dahilinde yaklastım. Borcunu ödesin. Bu bana yeter. Kac gunden berı uyku tutmuyor . Evet bazılarınız aklınıza saf-m.l v.s kelımeler getırebılır. Ben yasadıgımı ben bılırım. Cok iyi niyetli biriyim. Kımse ıcın kotuluk dusunemem. Bu hata benım aklımı basıma gelmesıne vesıle oldu. Zaten isleme koymayacagım. Cevremdekıler sen bu adama nasıl guvendın dıyorlar. Bende en azından kendı mı saglama almak istiyorum. Hepsi bu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaslar tanımadıgınız bır ınsana sıte uzerınden araba parcası ıcın para gonderıpte kazık yemeyenlerınız hıc olmadı mı? Evet beım canımda farklı bır sekılde yandı. Guvendım. Bana bile bile zarar getirmez getırırsede sahıplenır dedım. Yakasına hiç bir sekilde yapışmadım. Evet saf bir insanım kötülük düşünmeyen birisiyim.

arda35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçmiş olsun. 5-6 bin dolara hayat dersi almışsın. Boşver, zorlama gurbette gerisini. Alabilecek olsan amenna. Ama onun yüzünden yandığını kanıtlaman imkansıza yakın.

semavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kirgizistan icin 5-6 bin dolar gercekten iyi para... Kac aylik gecim saglanir orada o parayla...

Gecmis olsun... Umarim bir seyler kurtarirsin ama maalaesef Orta Asyada ki hic bir ulke vatandasina tam olarak guvenemiyorum...
    Biraz saygı... Dünya herkesin...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com
    https://www.facebook.com/ZoraMotorHouston

TechTurkey Maxi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arabayı zorlayarak yada hızlı kullanarak yakamazsın
    en kötü motor gider yolda kalırsın.
    önce orayı bir anlayın.

yani senin arabanı arkadaşın yakmadı, zaten arabada daha önce elektriksel bir yanlışlık yapılmış veya net olarak yazıyorum sana komplo kurulmuş.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı arda35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. 5-6 bin dolara hayat dersi almışsın. Boşver, zorlama gurbette gerisini. Alabilecek olsan amenna. Ama onun yüzünden yandığını kanıtlaman imkansıza yakın.
    Arkadasım tesekkur edıyorum. Ben isin parasında degilim. Sadece guven duyduğum insan yüzüme güle güle iş çevirmesi canımı sıkıyor.Forumdaki Millet gelmiş safmısın niye arabanın direksiyonuna oturtun. Suç sende gibi ifadeler kullanıyor. Kendi başlarına gelmeyince hafife alması kolay geliyor. Evet suç bende. Bunun farkındayım. Benim derdim verdiği söze istinaden hakkım olanı almak. Millete rezil oldum.

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kardeşim araç arkadasında patlasın die sürekli vermissin yalandanda zorlama arızalı demissin ayak yapmıssın

simdide arkadasımı nasıl s*krim die foruma danısıyosun ayıptır

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Birde arac park halindeyken yanmaya basladi diyorsunuz? Arkadasiniz yuzunden oldugunu nasil anladiniz?

kesici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konu trolle gidiyor, keşke Nissan Maxima alsaydın, onlar da yangın önleyici de olabilirdi

Şaka bir yana olay hakkaten tutarsız, ben arkadaşıma araba versem ve basma dersem o da basarsa çeker sağa indiririm hayvanı ben sürerim arabamı, kanka araba sıkıntılı basma deyip bastırmakta işin ayrı ironik tarafı. Ondan sonra park halinde yanıyor araba. Çok garip olaylar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    işin parasında değilsen niye para almaya çalışıyorsun?

G_TT_I - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    araba neden yandı, serviste yapılması gereken nelerdi?
    ilk aklıma gelen turbo ise manifolt yada turboda çatlak olması

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir başkasına bu şekilde araba vermek aptallıktır. NET...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler