User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
39 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Yurt İçi kargo

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Angry Yurt İçi kargo

Arkadaşlar merhaba. Geçen hafta Yurt İçi kargo ile ilgili yaşadığım bir olayı sizinle paylaşayım.

Geçtiğimiz hafta çarşamba günü n11 üzerinden laptop aldım.
    Satıcı firma hemen onay verdi, yarım saat sonra ürününüz kargoya verildi diye mesaj geldi.

Perşembe günü öğleyin bir mesaj daha geldi. "Kargonuz dağıtıma çıkmıştır. Mesai saatleri içerisinde teslim edilecektir"

Gün içinde camdan dışarı kafamı dışarı çıkarmadım. Ufacık ev zili duymamam mümkün değil. Akşam 7'de "adresinizde bulunamadınız, kapıya not bırakıldı" benzeri bir not düştü sisteme.

Apartmanın kamerasından hızlandırıp baktım gün içinde kimse uğramamış.

Şubeyi, çağrı merkezini falan aradım 18'den sonra hiç bir şekilde cevap veren yok.

Cuma günü sabah çağrı merkezini aradım. Sevgili çok bilmiş çağrı merkezi çalışanı adresiniz yanlıştır dedi. Adresi teyit ettik bu sefer mutlaka not bırakılmıştır dedi. Apartman kamerasından baktım kimse gelmemiş dedim. Çağrı merkezi sorunu çözme ulaştıran değil arayanı başımızdan savsın diye oluşturulmuş bir sistem. Hem yalan beyanda bulunup hemde üste çıkmaya çalışıyorlar. Sinirlenmemek için kapattım.

Elde bilgisayar ve apartmanın kamera görüntüleri gittim şubeye. İçeride benimle aynı şeyi yaşayan insan dolu. Sürekli telefon çalıyor aynı açıklamayı yapmaya çalışıyorlar. Bende insanları organize edip, apartmanın kamera kayıtlarıyla geldiğimi söyledim. Yalan söylendiği için insanlar daha fazla sinirlendi haliyle.

Şubede ortalığı biraz karıştırıp kargomu alıp çıktım gittim.

Ne zaman yurtiçi kargo ile bir işim olsa benzer sorunları yaşıyorum.

Kargoyu teslim etmeye üşeniyorlar, kırılabilecek ürün aldığımda teslim almadan kontrol etmek istediğimde sizimi bekleyeceğiz diye mızmızlanıyorlar.

Yorum sizin. Elimde olsa kesinlikle çalışmam. Alışveriş yaptığım bazı yerler bu şirketi kullanıyor mecburen muhatap olmak zorunda kalıyorum.

Aranel Ciryatan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sorun yaşamadığım tek kargo şirketi UPS. Maalesef onla da çalışan firma yok. Ancak amazon.de'den bir ürün alırsam işte UPS ile geliyor. Sürat, Aras, Yurtiçi, MNG hepsi aynı. Hepsi ile ayrı ayrı sorunlarım oldu. Yurtiçi amazondan i-parcel ile gelen 2500 TL'lik ürünümü gümrük sonrasında kaybetti mesela. ürünü amazon yerine Türk bir firmadan almış olsaydım uğraş dur. Amazon çok şükür bu konularda süper hizmet veriyor.
    SimRacersTR.Net
    Türk Simülasyon Pilotlarının Buluşma Noktası

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu tarz firmalar lokasyona göre değişiyor mesela benim oturduğum evdeki favori kargo şirketim yurtiçidir. Asla arastan yada mng den ürün getirtmem.
    Yurtiçinde benim mahalleme dağıtıma çıkan adam eve gelmeden arıyor müsaitmisiniz kargonuzu teslim edeceğim diye bilgilendiriyor.

berko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çoğu kargo firması aynı taktiği uyguluyor. Normalde kargo teslim süresi 1 gün olan yerlerde eve gelmeseler bile sisteme biz aslında geldik ama sizi adreste bulamadık notunu düşüyorlar. Ertesi günkü dağıtımda ürünler geliyor. Büyük ihtimalle teslim süremiz söz verdiğimiz gibi 1 gün ama sizden dolayı 2. gün teslim etmek zorunda kaldık imajı yaratmak için. Sürat kargo en çok bu taktiği uyguluyor. Yurtiçi ile gelen siparişlerimde hiç olmamıştı ama onlar da başlamış bu taktiği uygulamaya demek ki.

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu tarz firmalar lokasyona göre değişiyor mesela benim oturduğum evdeki favori kargo şirketim yurtiçidir. Asla arastan yada mng den ürün getirtmem.
    Yurtiçinde benim mahalleme dağıtıma çıkan adam eve gelmeden arıyor müsaitmisiniz kargonuzu teslim edeceğim diye bilgilendiriyor.
    aynen kanka bende onu dicektim bizim evin orda yurtiçi en iyisi dediğin gibi isimden çok şubeyle alakalı bi durum

marikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benimde UPS harici sorun yaşamadığım kargo firması kalmadı. En başında da Aras ve Yurtiçi geliyor. Her kargo problemli. Aras daha şehir içinde kargoyu doğru şubeye yönlendirmeyi beceremiyor. İstanbuldan Diyarbakır'a 1 günde gelen kargo il içinde 3 gün şube şube gezdikten sonra bana ulaşıyor.
    Heleki Aras'ın bir müşteri hizmetleri var. Yeri geldiğinde çirkefleşiyorlar bile. Yüzüne kapattım en sonunda. Geri arıyor beni. Zoruna gitmiş hanım efendinin

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kargo getiren arkadaşla ahbap olana kadar ben de sorun yaşardım. Artık bakıyor araba evin önündeyse çıkarıyor değilse arayıp bırakayım mi bi yere diyor �� ya da en kötü ben şubeden alıyorum.

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bulunduğunuz bolgedeki bayiyi genel müdürlüğe şikayet etin , bizim burdakiler çok ilgili mesela hep farklı kişilere bayilik verdiğinden sıkıntı çok çıkıyor

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Cgungor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yurt içi kargo bence çalışanlarını özellikle seçiyor. Resmen hepsi taş kafa laftan anlamıyorlar. Geçen hafta ikea dan köye birkaç parça eşya alıcam kasadayım. İkea çalışanına diyorum ki siz hangi kargo şirketiyle anlaşmalısınız? Sizin göndereceğiniz bölge neresi ? diye sordu bana. Söyledim işte Ilgaz da XXX ev adresine göndericem. Tamam dedi adam Ilgaz teslimat listesinde yer alıyor falan okeyleştik bende baktım teyit etmek amacıyla herşey tamam. Ürünü aldım direk ikea tarafından kargo firmasına teslim edilecek ordan da benim verdiğim adrese teslim edilecek. Aradan 2 3 gün geçti hop bir telefon. Beyfendi vermiş olduğunuz adrese teslimat gerçekleştiremiyoruz ürününüzü Çankırı-Merkeze yönlendiriyorum. Dedim abla dur onu ordan kim alıcak bide ben ordan kargo parası mı vericem dur yönlendirme geri gönder iptal ediyorum dedim. Hanfendi diyor ki ama gönderemiyoruz ? Tamam dedim sen gönderemiyorsan ben senin bıraktığın yerden mi almak zorundayım dedim. Her neyse gerisin geri ürün tekrar ikea ya geldi bide onlarla papaz olduk ne var ne yok geri iade ettim parayı da aldım. Hevesimiz de kursağımızda kaldı

tuner faruk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kargo şirketlerinin çoğu artık şubelerini taşeron olarak çalıştırıyor kargo şirketinin kendine ait şubesi ise hizmet daha iyi oluyor ama taşerona verdiği bir şube ise kimkime dumduma...
    Taşeron olan şubelerde personel sirkülasyonu da çok fazla oluyor mesela geçen Aras'ın yeni personeli sabah 09.00 akşam 19:00 açık olan firmaya geldik yoktunuz notu bırakmış şube müdürüne 1 telefonla 1 hafta çalıştı...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynısı az önce bizim bAşımıza geldi kargoyu getirdiklerini söylediler ama ne gelen var ne giden

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yurtiçi kargo çoğu zaman eve uğramadan gidiyor, sonra da adresinizde bulunamadınız deniyor.
    Ağır bir kargonuz varsa eve getirmiyorlar, şubeden teslim alın diyorlar.
    Kargoyla alakalı bilgi almak için telefon açtığınız zaman sürekli meşgul çalıyor, bir gün şubedeyken şahit oldum, telefon çalınca direk meşgule atıyorlar.
    Web sitesinden baktığınız zaman kargonuz yolda gözüküyor, şubeye gittiğiniz zaman pat diye kargonuzu veriyorlar.
    Havalimanında bagajları uçağa yükleyenler gibi kargonuzu atıyorlar, kamyonda boş bi yere sıkıştırıyorlar. Hiçbir özen yok.
    Bir kaç sene önce kuzenime bass gitar yolladım, saolsunlar 3 parça halinde gitti gitar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada geldikleri yerde adliye

BAT9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tamamen şube ve kurye ile ilgili bir durum. Kurye belirli lokasyona tek bir kargo geldiyse oraya uğramamak için ertesi günü bekler daha fazla kargo gelsin tek bir kargo için oraya uğramayayım diye, ciddi bir zaman kaybı söz konusu ama bence tamamen yanlış bekletmemesi gerekir. Bunu şube müdürünün farketmesi de ciddi anlamda zor günde kaç kargo geliyor kaçı araca yükleniyor kaçı yüklenmiyor bununla ilgilenmesi ciddi anlamda zor tamamen kuryenin sorumluluğunda, müdür uyarsa bile kuryeler 1.gün denileni yapıyor 2.gün kendi bildiğini okuyor.

Gün içinde yetiştirilemeyen kargolar şubeye döndüğünde bir alet var gün sonu kargolar durumuna göre okutuluyor. Şubeden alacak, dağıtıma çıkacak, müşteri evde bulunamadı diye ve benzer şeyler var. Kargolar durumuna göre belli bir düzene göre farklı yerlere koyuluyor rahat şekilde okutulsun diye araya farklı kargolarda karışabiliyor ve kargonuzu çalışan yanlış şekilde okuttuysa hiç anlam veremediğiniz bir durumla karşılaşabiliyorsunuz. Kargonuz ilgili kişi tarafından yanlış okutulduysa veya aletteki bilgi durumunu değiştirmeden kargoların gün sonu tespitini yapmaya devam ettiyse çoğu kişi bu sorunla karşılaşmış olabilir.

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Aranel Ciryatan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sorun yaşamadığım tek kargo şirketi UPS. Maalesef onla da çalışan firma yok. Ancak amazon.de'den bir ürün alırsam işte UPS ile geliyor. Sürat, Aras, Yurtiçi, MNG hepsi aynı. Hepsi ile ayrı ayrı sorunlarım oldu. Yurtiçi amazondan i-parcel ile gelen 2500 TL'lik ürünümü gümrük sonrasında kaybetti mesela. ürünü amazon yerine Türk bir firmadan almış olsaydım uğraş dur. Amazon çok şükür bu konularda süper hizmet veriyor.
    Aynen ups ile çalışan firma görmedim hiç

Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım taşeron firmalara bayilik veriyorlar. Bizim sıkıntı o yüzden.

Alıntı onursumer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bulunduğunuz bolgedeki bayiyi genel müdürlüğe şikayet etin , bizim burdakiler çok ilgili mesela hep farklı kişilere bayilik verdiğinden sıkıntı çok çıkıyor
    Çağrı merkezi hiç şikayet kabul edecek gibi değil. Genel müdürlüğe mail mi atayım?

Alıntı Grimlord Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yurtiçi kargo çoğu zaman eve uğramadan gidiyor, sonra da adresinizde bulunamadınız deniyor.
    Ağır bir kargonuz varsa eve getirmiyorlar, şubeden teslim alın diyorlar.
    Kargoyla alakalı bilgi almak için telefon açtığınız zaman sürekli meşgul çalıyor, bir gün şubedeyken şahit oldum, telefon çalınca direk meşgule atıyorlar.
    Web sitesinden baktığınız zaman kargonuz yolda gözüküyor, şubeye gittiğiniz zaman pat diye kargonuzu veriyorlar.
    Havalimanında bagajları uçağa yükleyenler gibi kargonuzu atıyorlar, kamyonda boş bi yere sıkıştırıyorlar. Hiçbir özen yok.
    Bir kaç sene önce kuzenime bass gitar yolladım, saolsunlar 3 parça halinde gitti gitar.
    Kırılacak bir kargo geldiğinde teslim almadan önce kontrol etmek isteyince hır gür çıkaran kargocularda var. Adamlar işimiz var seni mi bekleyeceğiz havasında.

Alıntı BAT9 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tamamen şube ve kurye ile ilgili bir durum. Kurye belirli lokasyona tek bir kargo geldiyse oraya uğramamak için ertesi günü bekler daha fazla kargo gelsin tek bir kargo için oraya uğramayayım diye, ciddi bir zaman kaybı söz konusu ama bence tamamen yanlış bekletmemesi gerekir. Bunu şube müdürünün farketmesi de ciddi anlamda zor günde kaç kargo geliyor kaçı araca yükleniyor kaçı yüklenmiyor bununla ilgilenmesi ciddi anlamda zor tamamen kuryenin sorumluluğunda, müdür uyarsa bile kuryeler 1.gün denileni yapıyor 2.gün kendi bildiğini okuyor.

Gün içinde yetiştirilemeyen kargolar şubeye döndüğünde bir alet var gün sonu kargolar durumuna göre okutuluyor. Şubeden alacak, dağıtıma çıkacak, müşteri evde bulunamadı diye ve benzer şeyler var. Kargolar durumuna göre belli bir düzene göre farklı yerlere koyuluyor rahat şekilde okutulsun diye araya farklı kargolarda karışabiliyor ve kargonuzu çalışan yanlış şekilde okuttuysa hiç anlam veremediğiniz bir durumla karşılaşabiliyorsunuz. Kargonuz ilgili kişi tarafından yanlış okutulduysa veya aletteki bilgi durumunu değiştirmeden kargoların gün sonu tespitini yapmaya devam ettiyse çoğu kişi bu sorunla karşılaşmış olabilir.
    Yurt içi kargoyla aynı caddedeyiz. Onlar 49 numarada ben 99 numaradayım. 100-150 metre falan mesafemiz var. Bana gelip teslim alın deseler daha iyi. Yüklüyorlar dağıtıcıya şubedende teslim alamıyorum

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yurtiçi ve aras hiç kullanmam . Mng bi tık iyi
    Dediğiniz gibi en iyisi ups .

oguz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bazen merak ediyorum doğru işleyen bir sistemimiz varmı diye ... ? Kargodan dolayı canı yanmayan Küçük bir Yüzde var sanırım..

Birde farklı açıdan bakmak gerekirse çalışanların çoğu çok az ücret alıp çok fazla çalışıyor.. Çoğu bıkkın suratsız ve yorgun alternatif bulsa zaten bırakacak işi..

Ama evden değil şubeden aldım diye kimseyide işten attırmadım yada bununla övünmedim ( onun yerine gelende aynı ) . Şikayetimi bildirdim ki şubeler zaten bilerek yapıyor bunu Müdürüde farkında çalışanda farkında.. Sistem genel olarak bozuk olunca elden pek bir şey gelmiyor.
    Beyin bedava...

yilmazcatalbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    UPS kargo bu işte zirve ama fiyatları bir tık yukarıda olduğundan anlaşmalı firma sayısı yok denecek kadar az, diğerlerinin hepsinde aynı klasik problemler...
    Techturkey dediğin 12, bilemedin 16. sayfada adamı bulur, 500.000 yerine 1m alır, konuya giren herkesi ihya ederdi...

safaks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu kadar tesadüf olmaz ya. bunların hepsi aynı. Az önce arastan sms geldi size ulaşılmadığından kargonuz teslim edilmedi diye. Hanım evde kargo bekliyor. Aradım gelen giden varmı biyere çıktınmı die, hayır kargo gelcek diye biyere çıkmadım dedi. zorda olsa kargo şubesine tlfnla ulaştım saydım sövdüm. zili duymamışsınız diyen lavuk ben sövünce kargonuz burda yarın göndreicem dedi. Dedim gönderme akşama gelip ben alıcam. Gidip birazda ben karıştırayım. Ulan yetişmedi de. bi gün geç teslim et anlarım. Bu dalavere ne ayak. Adamın sinirini zıplatıyolar durduk yere.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler