User Tag List

Sayfa 3/15 İlkİlk 1234513 ... SonSon
283 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Cam Filmi Tavsiyesi

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EnesAksu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla hocam bende böyle aradım, bu konuyu başlattım. baktım çok uçuk fiyatlar, en sonunda arkadaşın abisi ataşehirde aksessuarcı ona yaptırdım. Kalite kalite cam filmleri olup ona göre fiyat biçiyor.
    Arka cam 2 numara, arka yan camlar 1,5 ön yan camlar 1, ön cam da 0,5 450TL Çekti. istersen adres verebilirim.
    Ataşehirde neresi enes

EnesAksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ataşehirde neresi enes
    Kayışdağı darülaceze karşısında medine cami yanında han garaj var,orada çektirdim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkes llumar diyor ama solargard abd gibi ülkelerde daha popüler solargard kullanan var mı?

serkanOC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EnesAksu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla hocam bende böyle aradım, bu konuyu başlattım. baktım çok uçuk fiyatlar, en sonunda arkadaşın abisi ataşehirde aksessuarcı ona yaptırdım. Kalite kalite cam filmleri olup ona göre fiyat biçiyor.
    Arka cam 2 numara, arka yan camlar 1,5 ön yan camlar 1, ön cam da 0,5 450TL Çekti. istersen adres verebilirim.
    ön-yandan bakınca sırıtıyor mu koyuluk tonu ?

TechTurkey Tholl-ga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    92 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı psychologist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkes llumar diyor ama solargard abd gibi ülkelerde daha popüler solargard kullanan var mı?
    ben kullanıyorum bir aracımda llummar diğer aracımda solargard film var gayet memnunum
    "Wagen"thusiast

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bostancı HakCam'da 10 yıldır solarmaster yaptırıyordum, hepsi aynı mal, aynı fabrika falan diyordu dükkan sahibi arkadaşım. baktığında işçilik de iyi olunca zaten filmlerin renkleri veya dayanıklılığı anlamında bir fark görmedim.

Bir süredir Detailworks'te Llumar yaptırıyorum, tavsiye de ederim. marka kaliteli olduktan sonra asıl iş işçilikte bitiyor zaten

8.000rpm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şirket aracına yaptırmam gerekli
    En ucuz kim yapar?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 8.000rpm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şirket aracına yaptırmam gerekli
    En ucuz kim yapar?
    Aksaray

Sokakta yapıyorlar hala 50-100 liralara

Bostancı hakcamda 2. kalite film vardı ben şirket focusuma yaptırmıştım, işçilik aynı işçilik (camlara sıfır boşluk, baloncuksuz vs) ama 1 sene sürmeden renk açılması başlıyor tabii O zaman ön cam hariç 150 lira vermiştim normal film 350-400 iken. yıl 2014

fussy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    beykentte 100 liraya var

8.000rpm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teşekkürler arkadaşlar
    1 senede solsun problem değil
    Yeter ki balonlamayalım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 8.000rpm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler arkadaşlar
    1 senede solsun problem değil
    Yeter ki balonlamayalım
    Yok yok Allah var kesinlikle öyle bi problemle karşılaşmadım. Renk açılması da camları indirince belli oluyordu yoksa şeffaf hale gelecek kadar olmadı 1 yılda. Bu yazı rahat geçirir o kesin. Fırsatınız olur Bostancı'ya uğrarsanız veya telefonla ararsanız benim ismimi verebilirsiniz, Tarık derseniz tanırlar. Hala bu filmlerden yapıyorlar mı bilmiyorum ama doların yükselişiyle eminim ki ucuz alternatif olarak mutlaka ellerinde bulunduruyorlardır. Güncel fiyat konusunda bilgim olmadığını tekrar belirtmek isterim. 4 yıl önceki fiyatı aynı kalmamıştır illa ki

Şamil Bey 532 111 38 38 veya dükkan telefonu 0.216. 575 76 80. VW Tech'in hemen sırtındalar

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Diğer markaları bilemiyorum ama Ahmet'te 2011'de Llumar yaptırmıştım, 2017 Aralık'ta arabayı sattım, ne bi çizik ne bişey, pırıl pırıldı orj. cam gibi. Yalnızca sağ camda kum-taş tanesi girdiği için alakasız yönde çok ince bi çizik vardı. Şaşırdım baya bu kadar gitmesine.

Bunun haricinde son dönemde Llumar'ın da çeşitleri ve kalitesi düştü-değişti diyorlar ne diyorsunuz?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Solargard yaptırıyorum. Kime sorduysam aşırı memnun.

TaGo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cam filmi işi çok spesifik bir iş. Mesela LLumar, 3M, Solar Guard, Solar Master, Global gibi markalar vardır.

Bunların kullandığı cam filmi kimyasalını ise 2 firma üretir tüm dünyada. Bunlardan Dünya lideri Cam ve Cam yapı kimyasalları üreticisi Eastmen Corp. Amerikanın yaklaşık 100 milyar dolarlık en büyük firmalarından biridir. Diğer firma ise yine bildiğiniz Saint Gobain olarak tanıdığımız Avrupalı dev firmadır.

LLumar ve Suntek firmaları Eastmen Corp. nın kendine ait olan cam filmi üreticisi firmalarıdır. Solar Guard ise Sainth Gobainın kendine ait cam filmi markasıdır.

Demem oki bunların dışındaki firmalar zaten üretici değil. Ham maddeyide bu ana firmalardean alan ve buna ek olarak başka üreticide filmlerini ürettiren firmalar.

Ben buna mukabil LLumar tercih eden hem uygulayan bir firmayım. Çünkü diğerlerinden farkı olarak mesela LLumarın model olarak bile yaklaşık 12 modeli vardır. ürün gamı olarak diğerlerini bi 4 e yada 6 ya katlar seçenek olarak.
    www.plasti-dip.com adresimizden tüm yeni ürünleri görebilir ve taksitli alışveriş yapabilirsiniz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TaGo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cam filmi işi çok spesifik bir iş. Mesela LLumar, 3M, Solar Guard, Solar Master, Global gibi markalar vardır.

Bunların kullandığı cam filmi kimyasalını ise 2 firma üretir tüm dünyada. Bunlardan Dünya lideri Cam ve Cam yapı kimyasalları üreticisi Eastmen Corp. Amerikanın yaklaşık 100 milyar dolarlık en büyük firmalarından biridir. Diğer firma ise yine bildiğiniz Saint Gobain olarak tanıdığımız Avrupalı dev firmadır.

LLumar ve Suntek firmaları Eastmen Corp. nın kendine ait olan cam filmi üreticisi firmalarıdır. Solar Guard ise Sainth Gobainın kendine ait cam filmi markasıdır.

Demem oki bunların dışındaki firmalar zaten üretici değil. Ham maddeyide bu ana firmalardean alan ve buna ek olarak başka üreticide filmlerini ürettiren firmalar.

Ben buna mukabil LLumar tercih eden hem uygulayan bir firmayım. Çünkü diğerlerinden farkı olarak mesela LLumarın model olarak bile yaklaşık 12 modeli vardır. ürün gamı olarak diğerlerini bi 4 e yada 6 ya katlar seçenek olarak.
    Sadece memnun bir tüketici gözlemi olarak Solarmaster markası altında da Llumar kadar çok seçenek var sanki. Bazen şeffaf film yaptırdım, bazen aynalı, bazen kül rengi gibi var yok arası tonlarda. En son mavimsi bir ton da gelmişti hatta. Ve bu farklı renkli/renksiz seçeneklerin koyuluk (veya seviye, ne derseniz) oranına göre farklı numaraları da vardı.

Sizin yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla sıvı asıl mesele galiba, ondan sonrasını herkes çeşitlendirebiliyor kendince.

Bilgiler için teşekkürler

TaGo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sadece memnun bir tüketici gözlemi olarak Solarmaster markası altında da Llumar kadar çok seçenek var sanki. Bazen şeffaf film yaptırdım, bazen aynalı, bazen kül rengi gibi var yok arası tonlarda. En son mavimsi bir ton da gelmişti hatta. Ve bu farklı renkli/renksiz seçeneklerin koyuluk (veya seviye, ne derseniz) oranına göre farklı numaraları da vardı.

Sizin yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla sıvı asıl mesele galiba, ondan sonrasını herkes çeşitlendirebiliyor kendince.

Bilgiler için teşekkürler
    Hayır model derken renkleri ve tonları kastetmiyorum.

Direkt olarak model. AT, ATC, ATR LATI, PP, RF gibi seçenekler. Yoksa bunların her birindede yeşil, mavimsi ve 6-7 çeşitte koyulukları yine var.
    www.plasti-dip.com adresimizden tüm yeni ürünleri görebilir ve taksitli alışveriş yapabilirsiniz

ÜSTÜNERC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dandik film sıkıntı ya hemen çiziliyor 2-3 ayda renk açıyor sökmeye kalksan ayrı eziyet camı maf ediyor.100 lira dandik filmle vermektense 200-250 liraya en azından boya olmayan film yaptırmak daha mantıklı.Az para vereyim diyip sonradan daha fazlası çıkıyor cepten.LLumar kullanıyorum ön cam dahil,gece olsun gündüz olsun harika şekilde iş yapıyor.Işık yansıtma özelliğide cok iyi.

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ÜSTÜNERC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dandik film sıkıntı ya hemen çiziliyor 2-3 ayda renk açıyor sökmeye kalksan ayrı eziyet camı maf ediyor.100 lira dandik filmle vermektense 200-250 liraya en azından boya olmayan film yaptırmak daha mantıklı.Az para vereyim diyip sonradan daha fazlası çıkıyor cepten.LLumar kullanıyorum ön cam dahil,gece olsun gündüz olsun harika şekilde iş yapıyor.Işık yansıtma özelliğide cok iyi.
    Katılıyorum, dandik filme 100 TL veririm her sene yenilerim kısmı bana da çok mantıklı gelmiyor. Bir defa evinizin garajında yapmıyorsunuz, film çeken vatandaşın müsaitliğini yakalayacaksınız, kendi müsaitliğiniz olacak, verimlilik adına süper külfetli. 100 TL maliyet olacak bize 1.000 TL uzun vadede.

Babam zamanında yine her zamanki gibi beni dinlemedi gitti bi yere yaptırdı dandik gundik. En son filmleri parçalaya parçalaya sökmeden önce adam sağdan gelen trafiği çiziklerden dolayı görmüyordu resmen, özellikle akşamları.

FreeCaptiv3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ankara'da bu işi iyi yapan bir yer tavsiye edebilir misiniz?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler