User Tag List

Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234
71 sonuçtan 58 ile 71 arası

Konu: isinla beni Scotty! (kullanan var mi ?)

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı G_TT_I Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    surucu olacak arkadaslar, kesin bilgi polis bazi noktalarda süphelendiği motorları çevirip arkadaki yolcuya para ödedinizmi diye sormaya başlamış, şuan bir kaç kişiye motor sahibine 2.250tl ceza kullanan yolcuya 2.250tl cez, motoru bağlayıp, korsan uygulaması yapıp, iş çözülene kadar otopark masrafları kitlemiş.

dün arkadasım ben sürücü olucam ama bu işin vergi boyutu nasıl olacak diye sordu, müşteri hizmetlerindeki kadın orası sizi ilgilendirmez dedi önce sonra yolcu parayı ödemezse ne olacak filan diye sordu kadın bağırarak sizin amacınız ne, vs langur lungur konuşmaya başlayınca bizimki vaz geçti.
    Yolculara muhtemelen olası çevirmede "arkadaşım" desin diye telkinde bulunacaklar.

Çağrı merkezinin yaklaşımı efsaneymiş yanlız, haber linkindeki kurumsallık ile gerçekteki durum ne kadar farklı güzel ülkemde.

Bu iş için haksız kazanç oluşturuyor ve vergisi alınmıyor diye mıutlaka bir müdahale bekliyordum o da gelmiş.

Ceza yiyenler ne yaptı acaba ? Şirket destek oldu mu ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu is patlar, devlet patlamaz ise, taksiciler odasi, orasi da yapmaz ise UKOME kararini alir. Arkanizda oturan artciyla asayis uygulamasina girdiniz adam fetoden/pkkdan veya baska bir teror sucundan araniyor cikti ve/veya uzerinde illegal madde/silah vs. bulundu.
    Ticari bir anlasmaniz yok, ticaret yaptiginiza dair kanit yok. 2500 TL ceza yazip motoru baglasinlar diye dua edersiniz o zaman.
    Bu is yayginlassin ne olur yayginlasin, cok isterim yani.

Devlet bu ise daha siki sarilir, motorlar artik daha siki denetlenir, her kose basinda emniyete giren, kaldirima giren motorcular go proyu takip prim kasan dallamalar bu kadar olmaz artik.
    Hayirli olsun, motorcular kendi sonlarini getiriyorlar. Insallah buradan birilerinin basi yanmaz.
    Bu isin daha civcilsini yapan yerler vardi; Ambulans kiraliyorsunuz, emniyetten gidiyordunuz, bilen bilir bu olay o kadar normal hale geldi ki, sonrasinda devlet cevirmelerde ambulanslara dikkat etti, ambulans sertifikasi almak zorlasti, usulsuz kullanimda cezanin yaninda ile ilgili firmanin yetki feshine sebep olacak sekilde duzenlendi, olay cozuldu.

Kullanin ne olur, herkes kullansin ne guzel bi uygulama, trafigin cozumu.

SekoLive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı G_TT_I Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

dün arkadasım ben sürücü olucam ama bu işin vergi boyutu nasıl olacak diye sordu, müşteri hizmetlerindeki kadın orası sizi ilgilendirmez dedi önce sonra yolcu parayı ödemezse ne olacak filan diye sordu kadın bağırarak sizin amacınız ne, vs langur lungur konuşmaya başlayınca bizimki vaz geçti.
    oysaki tvde cok entelektüel cok kibar gözüküyorlardı...

bu işe bence müsaade etmeyecekler bu şekilde. aldıkları yatırım cezalara gider böyle olursa.

ama yakın zamanda taksi motor seçeneği İstanbul'a gelecektir diye düşünüyorum çünkü gerçekten ihtiyaç bi çok iş kolunda sağa sola yetişmek gerekiyor trafik geçit vermiyor. toplu taşıma kimi yerlerde yetersiz yada ulaşılması zaman alıyor. acil durumlarda motor taksı ıstanbulda kesinlikle iş yapcaktır. bunuda ibb kontrolünde plakalarla ilerletirler diye düşünüyorum.

kullanım olarakda şahsi görüşüm ben çok çok zorda kalmadıkça kullanmam. ülkede devlet kontrolündeki yerlerde çalışanların psikolojisi bile değişikken tanımadığım adamın motorunun arkasına keyif için binmem. tabi herkesin bakış acısı bu değil yukarıda yazdığım gıbı kimisi için ciddi ihtiyaç.
    Biz Kaybettik, Cennet Kazandı. Seni Çok Özlüyoruz Kubilay YILDIZ

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    taş koymasalar insanların cok işine yarayacak uygulama ama görünen o ki taş koyacaklar...

G_TT_I - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadasım, yeni model xmax kullanıyor, cok sakin mulayim yurt dışında yasamıs biri, gerçekten bilmediği ve yapılan işin kuralına uygun doğru yapılmasını seven biri, kadına sadece bilgisizce ve düzeni öğrenmek için vergi, ödeme sistemini ve güven durumunu sordu kadın öyle atarlandı.

merak eden varsa aynı şekilde arayıp şansını deneyebilir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kullanan arkadaşlarım var,genelde kendi işlerinden çıkıp eve giderken açıyolar uygulamayı. Haftada en az3-4 gün müşteri ile dönüyolar anadoludan avrupa yakasına. Sırf motora binmek için kullanana denk gelende,çok keyif aldığını söyleyip üstü kalsın diyende olmuş.
    Scotty'nin arkasında yurtdışı bağlantılı sponsorlar var. Yoksa +primlerle dayanamaz firma. İleride yaygınlaşma tamamlanınca şoförlerden aylık aidat şeklinde bir ödeme alınacağını tahmin ediyorum.
    Firma seçici davranıyor şoförleri seçerken,motoruna -kılık kıyafetine-tipine özen gösteriyor seçim yaparken. İstanbul gibi trafiğin %80-90lara ulaştığı bir şehir için bence oldukça mantıklı ve yararlı bir uygulama.
    Polislerin kestiği cezalara söylenecek pek bir şey bulamıyorum.. Madem sakınca var,vergi vs. deniyor, uygulama sahiplerine yaptırım yapacağına 2 taraflı kullanana direk ceza kesmesi gücünün yettiğine dedirtti bana.

evliya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçen hafta binme fırsatım oldu, Ulus'tan Kalamış'a 22 TL yazdı + köprü ücretiyle 30 TL'e geldim. Taksiyle gelseydim de toplam da 45 TL öderdim. Scooter'ı kullanan kişi köprü tek şeride inmesine rağmen herkesin sağından ışık hızında geçti, birisi üstümüze kırınca bi posta da ona kaydı. Uygulamayı ilk ve son kullanışımdı, bir daha hayatım boyunca scootera binmem, binenlere de tavsiyem, tanımadığınız birinin arkasında kendi canınızı riske atmayın, test mest hikaye, trafikte makaslarla ilerliyorlar.

STP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı evliya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçen hafta binme fırsatım oldu, Ulus'tan Kalamış'a 22 TL yazdı + köprü ücretiyle 30 TL'e geldim. Taksiyle gelseydim de toplam da 45 TL öderdim. Scooter'ı kullanan kişi köprü tek şeride inmesine rağmen herkesin sağından ışık hızında geçti, birisi üstümüze kırınca bi posta da ona kaydı. Uygulamayı ilk ve son kullanışımdı, bir daha hayatım boyunca scootera binmem, binenlere de tavsiyem, tanımadığınız birinin arkasında kendi canınızı riske atmayın, test mest hikaye, trafikte makaslarla ilerliyorlar.
    Genellemeden vazgecmiyceksiniz dimi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı STP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Genellemeden vazgecmiyceksiniz dimi
    Uygulama fiyat/performans yönünden çok mantıklı değil. Motor olayı zaten kendi başlı başına bir riskken, hiç tanımadığınız birinin arkasında daha riskli. Ben kişisel görüşümü ve kendi başımdan geçen bir olayı paylaştım, uygulamayı zaten sildim kullanmıcam ama herkes kullanıp kullanmamakta özgür. İsteyen biner, istemeyen binmez, ben sadece uyarımı yaptım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı evliya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sizin hesap biraz fazla olmus gibi, rotanız 19 km totalde 22 lira dogru hesap 4 lirada kopru 26 lira tutması gerek, taksi ise trafigin yogunluguna bekleme duruma göre değişiklik gösterebilir, min 50 max 60 lira gibi bir ucret odemeniz gerek o rota icin kopru ucreti dahil.

bu hesaba göre scotty %60 civarı daha ekonomik olması gerek bunun yanında kazandırdıgı zaman gerektiğinde para ile olculemez.

sizi tasıyan kasap surucuye gelecek olursak yolculuk sonunda madem memnun kalmadınız ve bir daha kullanmayı dusunmuyorsunuz en azından sizi tasıyan surucuden hiç memnun kalmadıgınızı da geri bildirim olarak bıraksaydınız.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ahmet3425 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sizin hesap biraz fazla olmus gibi, rotanız 19 km totalde 22 lira dogru hesap 4 lirada kopru 26 lira tutması gerek, taksi ise trafigin yogunluguna bekleme duruma göre değişiklik gösterebilir, min 50 max 60 lira gibi bir ucret odemeniz gerek o rota icin kopru ucreti dahil.

bu hesaba göre scotty %60 civarı daha ekonomik olması gerek bunun yanında kazandırdıgı zaman gerektiğinde para ile olculemez.

sizi tasıyan kasap surucuye gelecek olursak yolculuk sonunda madem memnun kalmadınız ve bir daha kullanmayı dusunmuyorsunuz en azından sizi tasıyan surucuden hiç memnun kalmadıgınızı da geri bildirim olarak bıraksaydınız.
    Yolculuk bittikten sonra uygulama puanlamamı istedi, ben de geri bildirim olarak yazdım zaten, umarım sürücüler denetlenir, kimsenin başı yanmaz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bahsedilen denetleme yapılıyor. 1.2. uyarı şeklinde. Bir kadın müşteriye sarkıntılık yapan öküz için direk olarak atılması durumu yaşandığınıda biliyorum.
    İstanbul gibi bir şehirde maalesefki "olağan" bir kasap denk gelmiş size, arkadaşım artçı için kullandığı kaskı yeniledi,dizlik aldı mesela. Niyet önemli,bizim ülkede suistimal edilmeyen birşey bulmakta zor..

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşım 150cc pcx ile yapıyor.çok memnun açılış 3 tl,km si 1tl.

çalışan racing,naked tarzı bir sürü motor var diyor.tabi onlarda fiyatlandırma farklıdır herhalde.

müşteri için motordaki ekipman kask ve arka sırt dayamak için çanta

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    haaa bu arada polisler yakalarsa sıkıntı büyük

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler