User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
38 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Bulgaristan vatandaşlığı hk. Ahali toplan yardım lazım.

SNCKTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Eyüp Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim dedemde (babamın babası) Bosna Hersek doğumlu , 20'li yaşlarda gelmiş ama daha önce ailemizden hiç araştıran olmadı.. Benimde aklımda bulunsun konu
    Bosnadaki akrebalarınız ile iletişim kurum yakın akrebanız varsa orda ( dedenizin babanızın kardeşi gibi ) izvot belgesi çıkarma şansınız olabilir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turbo&quattro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vize kolayligi haricinde cifte vatandasligin Tr de ne gibi bir artisi var?
    en basiti kendinize araç alabilirsiniz tabi bazı şartlar karşılığında bizim mahalle hep srb plakalı araçlarla dolu

!KO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SNCKTR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim babam almadan diğer kardeşlerim aldı vatandaşlığı bu nasıl oluyor
    baban turkıye dogumlumu bulgar dogumlumu ?
    vize merkezi diye bir siteden alıntı

Öncelikle babanızın Bulgaristan vatandaşı olup olmadığını anlamak gerekir. Bu bilgi Bulgaristan Adalet Bakanlığı'na yapılacak başvuru ile tespit edilebilir. Eğer Bulgaristan vatandaşı olarak bu hakkını kaybetmediyse, siz ve çocuklarınız Bulgaristan vatadaşlığı başvurusunda bulunabilirsiniz. Bu durumda bize vereceğiniz vekaletname ve babanızın Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ile vatandaşlık işlemleri için süreci başlatabiliriz. Ayrıntılar için Müşteri Temsilcilerimize ulaşarak randevu alabilirsiniz. Her hafta, Cumaartesi günleri Bulgaristan Vatandaşlığı ile ilgili Edirne'deki Vize Merkezi ofisimizde bu konu ile ilgili görüşmeler yapıyoruz.

İlker G.

BarışSever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dostlar benim dedeler ülkeye 78de gelmiş(bulgaristan)
    babam bulgaristan doğumlu. 78göçmenleri kendi istekleriyle geldiği için vatandaşlık almak zor diyorlar.
    imzaladıkları belgelerde kendim ülkeyi terkediyorum diye bir madde varmış.
    ama paran varsa bu maddeyi görmezden geliyorlar

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Böyle bir durumda var koşusturacak arkadaşlar için, zamanında aile fertleri göç ederken vatandaşlıktan çıkmak için imza vs atmışlarmı ilişkileri kesilmiş olanlar boşuna uğraşmasın

Aynen öyle. Rahmetli dedemin anlatmasına göre o imzayı almadan çıkışlara müsade etmemişler

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı !KO Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    baban turkıye dogumlumu bulgar dogumlumu ?
    vize merkezi diye bir siteden alıntı
    Bizim Sırp sonradan gördüm bulgar için yazdığınızı,
    bulgar vatandaşlığı için uzun süredir uğraşan arkadaşlarım vardı ama bi türlü çıkmayınca ümitlerini kaybettiler her ülkenin belli bir zorlukları var

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EREN34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynen öyle. Rahmetli dedemin anlatmasına göre o imzayı almadan çıkışlara müsade etmemişler
    Bizimkilere de attırmışlar ama peder bey atmamış nasıl yapıysa artık amca çocukları alamıyorken benim kardeşlerimin var bende müsait bir zaman bulursam konsolosluğa verecem belgelerimi

!KO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bizim Sırp sonradan gördüm bulgar için yazdığınızı,
    bulgar vatandaşlığı için uzun süredir uğraşan arkadaşlarım vardı ama bi türlü çıkmayınca ümitlerini kaybettiler her ülkenin belli bir zorlukları var
    bizimde aslında dobruca bizdede baban olsun sonra sen ol diyo babamdanda dedemın dogum kagıdı fılan ıstıyo ne ugrascaz onla dıye bıraktık bizde bulmak ölüm onu
    bulgarda hem zorla çıkmıcaksın hemde baban burda doğucak diyo sanırım yada baban önce alsında diyebilir ama babadan direk toruna atlatmıyo bulgardada

sırpta daha kolay demekki güzelmiş

İlker G.

turbo&quattro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    en basiti kendinize araç alabilirsiniz tabi bazı şartlar karşılığında bizim mahalle hep srb plakalı araçlarla dolu
    Sonradan baska ulke vatandasi olanlar vergiisiz arac alamiyorlar ama ulkeye arac sokup iki sene kullanabiliyorlar diye biliyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı !KO Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bizimde aslında dobruca bizdede baban olsun sonra sen ol diyo babamdanda dedemın dogum kagıdı fılan ıstıyo ne ugrascaz onla dıye bıraktık bizde bulmak ölüm onu
    bulgarda hem zorla çıkmıcaksın hemde baban burda doğucak diyo sanırım yada baban önce alsında diyebilir ama babadan direk toruna atlatmıyo bulgardada

sırpta daha kolay demekki güzelmiş
    Sizin ailede romanyadan gelen vs olabilme şansı vardır belki sonuçta yan yana yer bildiğim kadarı ile olmadı romanın daha kolaydır belki

Bizde en büyük kardeş çıkarırken çok uğraştı bizzat kendi gidip halletti çünkü savaş zamanında bir çok resmi yerler harap olduğu için hiç bir belge yoktu orda ki akrabalar ile gidip nufus dairelerin de işte bu şunun torunu şunun çocuğu vs deyip çook eski bilgilere ulaşmışlar öylede devamı geldi misal ben çok uğraşmadım orada nasılsa kayıtlıydı benden önce alan kardeşim sayesinde

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turbo&quattro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sonradan baska ulke vatandasi olanlar vergiisiz arac alamiyorlar ama ulkeye arac sokup iki sene kullanabiliyorlar diye biliyorum.
    iki sene kullanmaları için de belli bir süre o ülkede yaşaması lazım zaten o süre boyuncada oranın kimliği de alınabiliyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Unutulan bir nokta var aslında unutulmaması lazım bunları iyi güzel yazıyoruz da sonuçta vatandaşlık alacağınız ülkede yetkililerle Türkçe konuşmayacaksınız
    her dilin belli bir zorlukları var ama Slav dili en zor dillerden ilk 3 olarak gelir Türkçe den sonra çok zor gelir öğrenmek

Mr.K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Unutulan bir nokta var aslında unutulmaması lazım bunları iyi güzel yazıyoruz da sonuçta vatandaşlık alacağınız ülkede yetkililerle Türkçe konuşmayacaksınız
    her dilin belli bir zorlukları var ama Slav dili en zor dillerden ilk 3 olarak gelir Türkçe den sonra çok zor gelir öğrenmek
    Valla bncede yanlissin bu konuda, slav dillerinde almancadan ingilizceden arapcadan turkceden birsuru kelime var. Turkceden daha iyi sirpca bosnakca hirvatca viliyorum, konusmam 3 ay surdu,net ogrenmem ortalama 1 yil diyebilirim 13yil bosna hersekte kaldim. Hicbir zorlukta yasamadim gayet kolay hatta rusca slovence bulgarca hepsi ayni neredeyse diyebilirim.
    - K -

________
    Dr.Ecu

Dou - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mr.K Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla bncede yanlissin bu konuda, slav dillerinde almancadan ingilizceden arapcadan turkceden birsuru kelime var. Turkceden daha iyi sirpca bosnakca hirvatca viliyorum, konusmam 3 ay surdu,net ogrenmem ortalama 1 yil diyebilirim 13yil bosna hersekte kaldim. Hicbir zorlukta yasamadim gayet kolay hatta rusca slovence bulgarca hepsi ayni neredeyse diyebilirim.
    Rusca biraz farkli degil mi kanka,

Fakat Guney Slav dilleri baya yakin birbirine. Sirpca bilen Bulgar birisiyle de rahat iletisim kurar diye biliyorum.

Mr.K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Dou Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Rusca biraz farkli degil mi kanka,

Fakat Guney Slav dilleri baya yakin birbirine. Sirpca bilen Bulgar birisiyle de rahat iletisim kurar diye biliyorum.
    Aynen oyle zaten dou , ben bulgardan gecwrken gayet rahat ileisim kuruyodum ne zaman ki turkce keljme duyuodu arabada o zaman basliolardi oo komşi komşi demeye. Genel.manada hepsi ayni rusca pek tabiki farkliliklar var ama gene ogrenmek xok zor diil. En azindan bir flemenkce degil ya da oyle diyim
    - K -

________
    Dr.Ecu

tremx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ScarpRex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim babannem ihtilal zamanı gelip Bursa'ya yerleşmiş. Ben babannemin bulgaristan doğumlu olduğunu nasıl kanıtlayıp vatandaşlık hakkı elde edebilirim ?
    Senin vatandaşlık hakkı elde edebilmen için önce gereklı evrakları toplayıp babanın bu süreci başlatması gerek, bir terslik olmazsa baban 5 yılda falan hak kazanır.Ondan sonrada sen gerekli evrakları toplayıp başvurursun bu süreçte yaklaşık 3 yıl sürer ve hak kazanırsın.

Alıntı melihyilmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.5 sene once annem için basvurduk kısaca şöyle anlatayım.

Önce ankarada nufur mudrulugune dilekce yazılıyor ordan gelen cevaba göre işlemler devam ediyor.
    Eğer ora dogumlu oldugu kayıtlarda varsa size evrak gönderiyorlar.
    Sonra biz takipçiye verdik ordan ve burdan evraklar yoplanıyor.
    Vizeye basvuruluyor pasaport cıkıyor oraya gidiyosun ve evrakların geri kalanını alıyosun noterde vekalet veriyosun takipçiye vs.
    Orda kaldıgına dahil yer beyan etmen gerekiyor kira kontratı vs.
    Eğer bunlardan basarılı olursan orda basvuru yapıyorsun sena gecici vatandaslık veriliyor.
    3 sene boyunca girdi çıktı yapıyorsun nekadar fazla orda kalırsan okadar şansın oluyor vatandaslık için.
    3. sene sonuda orda mulakata katılıp vatandaslıgını alıyorsun.
    Daha sonrada ben basvurup annem üzerinden alıcam. 1 senede bu suruyor.
    Bu bulgaristan için diğer ülkelerde prosedür nasıl bilmem.
    Yazdıklarınız kısmen doğru fakat yanlışlarda var.Geçici vatandaşlık diye birşey yok 3 veya 5 yıllık oturum kartı veriliyor.Girdi çıktı olayıda eskidendi şimdi bg de kalma zorunluluğu aranmıyor, ne kadar kalırsan o kadar şansın var diye bir durum yok.Annen veya baban aldıktan sonra senin sürecin başlar ama en az 2 yıl sürer.

Alıntı BarışSever Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dostlar benim dedeler ülkeye 78de gelmiş(bulgaristan)
    babam bulgaristan doğumlu. 78göçmenleri kendi istekleriyle geldiği için vatandaşlık almak zor diyorlar.
    imzaladıkları belgelerde kendim ülkeyi terkediyorum diye bir madde varmış.
    ama paran varsa bu maddeyi görmezden geliyorlar
    Eskiden gayet zordu ama kanun değişti şimdiki kanunda vatandaşlık alma sınıfında değerlendirilmiyor eski göçmenler.Vatandaşlık haklarını geri kazanma diye birşey çıkardılar, bg de veya tr de bu işle uğraşan avukatlar aracılar vs var onlardan gerekli evrak listesi isteyip detaylı bilgi alabilirsiniz.Yaklaşık 4-5 yıllık bir süreç.Eskisi gibi paraylada yürümüyor artık

yakın zamanda bizde ailecek geçtik bu süreçten, şuan vatandaşlık için süreci devam eden yakınlarım akrabalarımda var bu sebeple konuya hakimim kafasına takılan birşey olup detaylı sormak isteyen pm atabilir arkadaşlar.
    K 1989 BB - TYPER / K 1997 BM - S2K / K 1595 BM - ML350

ScarpRex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben Çift vatandaş bir hatun bulayım bence böylesi zor gözüküyor
    Alıntı 63owen63 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Memleketin zamına koydunuz..

BaDCaT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Konuyu görünce aklıma geldi hakkaten de böyle bir olay var.

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benm esim bulgar gocmeni suan kayinpeder islemleri yapiyor. Once dede gitti yilbasi aldi vatandasligi simdi kayinpeder basladi. Nasil tum prosedur bilmiyorum evrak icin yardimci olan birisinden destek aliyorlar. Toplan 3bn tl gibi masrafi var. Gecen hafta basvuruyu yaptilar onmzdeki ay izn kagidi cikacak. 1sene belli aralikla gir cik yaptiktan sonra vatandasligi vereckler. O alinca esim icin basvurucaz bizde sonrasinda es durumundan bende alicam. 3sene evli kalinca veriyorlar kocaya da.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler