User Tag List

Sayfa 2/7 İlkİlk 1234 ... SonSon
131 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Türkiyede Motorsiklet kullanmak güvenli değil, peki Otomobil çokmu güvenli??

220T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Maxi Araç sayılarını ve oranları da ilk mesaja eklemelisiniz.Öncelikle motosiklet ve otomobilin trafikteki yüzdelerine bir bakalım.Yoksa bu konudaki çıkarımlar hatalı olacaktır.
    Modifiye parayla yapılır ama parayla yaptırılmaz.

TechTurkey Maxi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3 ağustos 2017 gebze
    gurbetçi aile çoluk-çocuk hepsi öldü
    6 ölü, 3 yaralı
    Kocaeli TEM otoyolunda katliam gibi kaza: 6 olu - Timeturk: Haber, Timeturk Haber, HABER, Gunun haberleri, yorum, spor, ekonomi, politika, sanat, sinema

bir motor kazası oldumu sayfa sayfa yorum yapıp motora binmem diyenler, tehlikeli diyenler
    otomobil çok tehlikeli diye niye konuşmuyorsunuz?
    şimdi bu kazada ölenler sayılmıyormu?

DMR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    araçlardaki ölü sayısının(özellikle otobüs-minibüs devrilmesi vs) en büyük sebepleri halkımızın kendisi. şehirlerarası yollarda kaç kişi otobüs koltuğundaki kemeri kullanıyor ? Amacım motor daha tehlikeli demek değil, motor kullananlar her ne kadar büyük olaylara karşı korumasa da alabilecekleri her önlemi alıyorlar, arabakilerde hala o lanet kemeri gereksiz görme hastalığı var.
    A dream chaser

Sti_Ozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Günün sonunda her ne olursa olsun,hangi araci kullanirsa kullansin birileri hayattan kopup gidiyo. Toplum olarak bilinclenmemiz lazim,her önüne gelene ehliyet vermeyerek baslayabiliriz bu işe.
    Hız,sonsuz bir tutkudur.

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Maxi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3 ağustos 2017 gebze
    6 ölü, 3 yaralı
    Kocaeli TEM otoyolunda katliam gibi kaza: 6 olu - Timeturk: Haber, Timeturk Haber, HABER, Gunun haberleri, yorum, spor, ekonomi, politika, sanat, sinema

bir motor kazası oldumu sayfa sayfa yorum yapıp motora binmem diyenler, tehlikeli diyenler
    Abi yazdiğin ve paylaştıgın bir cok yazını beğeniyorum. Ama şu motor konusunda bir turlu sana katilamiyorum Bu kazada bildiim kadariyla tır karsi seritten ucup araca carpiyor. Motora carpsa heralde motor suren kisi paramparca olurdu. Evet isin sonunda motor surende araba surende ölmüş oluyor. Tır yerine siradan bir araba uçsa belki 1-2 kisi kurtulurdu. Ama motorda oyle bir sansin oldugunu dusunmuyorum.

KoramiraL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla Türkiye'de yaşayıp bir sonraki güne sağ sağlım kalkıyorsak eğer şansılıyız güvendeyiz demek daha doğru olur.

Arabanın içinde güvendeyim dersin kontrolsüzce yola çıkan birisini uyarmak istersin korna çalarsın silahını çıkartır boşaltır üstüne,

Motorda güvendeyim dersin herşeye dikkat edersin kıyafetine kullanışına her yere hakim olursun dikkat edersin x bi araç gelir dokunur hayatını kaybedersin

Ailemle parka gideyim güleyim eğleneyim vakit geçireyim dersin sözde '' Asker gönderiyoruz '' diyen bir takım Arizona kertenkelesi gelir silah atar yere sıkar komşun çocuğun yaralanır kendin yaralanırsın

Kısaca aslında Türkiye çok güvenli bir yer değil bizler istediğimiz kadar güvenli olalım dikkat edelim illaki yukarıdaki yazdıklarımdan fazlası ile karşılaşırız...

sekizsilindir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Trafik kazalarındaki ölüm sonuçları, eğitim ve kuralların gerekliliğinin bilincine varmış ve uygulayan sürücü sayısı artarsa, ölümlü kaza sayısı azalır.

Bu tespitle "Otomobillerde tehlikelidir" .
    group b ___

Maxiboost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bakis acisiyla ilgili, ucaklar en guvenli araclar ama dustugunde oluyosun. İnsanlarin otomobilleri daha guvenli gormesinin sebebi bu. yirtma payin var.

mert_can 41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı Maxi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3 ağustos 2017 gebze
    6 ölü, 3 yaralı

Araç yerinde motorda olsa orda yine ölüm olucaktı abi ama şöyle olurdu motora en fazla iki kişi binildiği için en fazla iki kişi ölürdü. Ben bu zamana kadar hem motor forumlarına hem otomobil forumlarına üyeliğim oldu her sezon ölen o kadar motorcu duydumki sanki sezonluk dizi gibi bir sezon önce konuşanlar bir sonraki sezon göçüp gittiler ölüm sebepleri aşırı saçma gelebilicek sebepler. Mesela evine giderken belediyenin yanlış sulamasından kaynaklı kaza yapıp ölen oldu. Bu zamana kadar bu yüzden ölen bir araç kullanıcısı bir elin parmağını geçmez oda aşırı süratten vs dir. Yada en son olan Altın elbiseli adam kazası gibi o gün Barkın abi araç kullansaydı nolucaktı önüne çıkan adama çarpıcak ertesi gün aracının kırıla camını çöken kaputunu yaptırıcaktı. Motorda kaporta sürücüleri kaza yaptıkları zaman kolları bacakları belki canları gider araba kaza yaptımı çamurluğu tamponu farı gider çok hızlıysa canıda gidebilir ama motora göre çok daha düşüktür bu oran.
    Alıntı MBALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir otomobile binebilen kişi sayısı (4-5) bir motosiklete binebilen kişi sayısından (1-2) çok olacağından kaza sayısı eşit bile olsa kayıp ve yaralı sayısı artıyor.

Bir hafta önce 2000 km yol yaptım motosikletle ;Datça-Alanya-Karaman-Denizli-Datça arasında.Yolda araba kazası gördüm birkaç kez ama hiç motor kazası görmedim.Daha ilginci araç sahiplerinin beni sıkıştırmadığını, çok dikkat ettiklerini de gözlemledim.Belki de sebep f650gs üzerinde fosforlu yelekle polis sanmış olmalarıdır.

Sadık Özyer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Türkiyede tenhada taciz kalabalikta bomba en guzeli evde mis gibi oturmak

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı livaneli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir otomobile binebilen kişi sayısı (4-5) bir motosiklete binebilen kişi sayısından (1-2) çok olacağından kaza sayısı eşit bile olsa kayıp ve yaralı sayısı artıyor.

Bir hafta önce 2000 km yol yaptım motosikletle ;Datça-Alanya-Karaman-Denizli-Datça arasında.Yolda araba kazası gördüm birkaç kez ama hiç motor kazası görmedim.Daha ilginci araç sahiplerinin beni sıkıştırmadığını, çok dikkat ettiklerini de gözlemledim.Belki de sebep f650gs üzerinde fosforlu yelekle polis sanmış olmalarıdır.
    Ülkenin gerçeği işte, normal vatandaşsan sıkıştırırlar, çarparlar kaçarlar, ama üzerinde yelek oldu mu polis zanneder dikkat ederler.

Bu mantıktan nefret ediyorum, polis yada değil motorun üstündeki insan arkadaş.

Ae86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gelişmekte olan gelişemeyen ülkemde yaya olarak bile güvencen yok.Izmirin ana caddelerine mezar gibi tümsek yaptilar araçlar yavaslasin uatunden yayalar gecsin diye fren yerine daha cok gaza basan var.Gecen gun yayaya yol veriyorum diye arkamdaki surucu ile tartiştim saygi yok.Az önce ana yoldan gidiyorum ara yoldan vatandaşin biri araba ile çikacak selektör korna (cikma fren mesafem yeterli değil anlaminda ) basiyorum yola atliyor birde frene basiyor inadina.Ikı şertli yol motor kullanicisi trafik sıkışık diye karşı şeride dalip tam gaz araç solluyor kaa yok ekipman yok.Hem motor hem araç kullanan biri olarak yukarida yazdigim gibi yaya olarak bile güvencemiz yok.Sakiz adasinda iki seritli yolda motor kullaniyorum arkamda araca yol vermek icin saga yanaşiyorum adam yol üç şerit olana kadar beni geçmiyor ayni durum arac kullanirkende gecerli bizim daha çok firin ekmek yememiz lazim.

Eren G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben sana kolaylik saglayayim abi buyur kazalari da buna gore oranlarsan acik ve net sekilde 6 ay sonunda hangi tasitin daha guvenli ya da guvenli olmadigina ulasirsin. Bu haliyle objektif durmuyor yaptigin is hanerin olsun.

Turkiye İstatistik Kurumu, Motorlu Kara Taşıtları, Ocak 2017

İzzet Göçmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu ülkede yürümek bile riskli araba carpar kafana bisey düşer,Araba kullanırken tüm motorlara yol veriyorum motorsıkleti sıkıstıran hayvanları bende sıkıstırıyorum,ama gel gelelim motorun üstüne binince herkez bana saldırıyor sanki manisa bu yönden bi nebze iyi gibi,Sabah aksam işe gidip geliyorum 7+7 km için araba cıkartmak sacmalık resmen evden 7.15 de cıkıyorum 7.32 civarinda işe varıyorum muazzam ya insanımız alıssa motorsıklete anlıcaklar da nerde o gelismislik,ülkemiz tesfik edicegine bindirm yapıyor fiyatlara

Seven7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İnsanı otomobil öldürmüyor, motorsiklet öldürmüyor. İnsanı tedbirsizlik öldürüyor, bencillik öldürüyor, insanı 'insan' öldürüyor.

30'la gider arabada emniyet kemeri takmazsın, herhangi bir şekilde kaza olur boynunu kırar ölürsün.
    30'la giderken motorsiklette ekipmanın tam değildir, (Ekipman sadece kask değildir kesinlikle.), herhangi bir şekilde kaza olur yere düşer ölürsün.

Kimse düz yolda kurallara uyarken ölmüyor, kurallara uymayanlar öldürüyor. Yani bu kadar kalabalıkta, bu kadar bilinçsiz toplumda yaşadığımız sürece ölüm riski her zaman var. Bunu motorsiklete veya otomobile bağlamak çok mantıklı değil bana göre.

MehmetBora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araçların, motorların güven açısından bir problemi yok. Garibim makineler yalnızca insan yapımı birer alet. Onları kullananlarda problem var. Ama bir husus var ki oda şu: otomobilde sizi koruyan bir bariyer ve ancak motosikletin bariyeri yalnızca onu kullananlar. Dikkat edilmesi lazım. Trafikte saygı hepsinin önünde tabii ki.

TechTurkey Maxi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hadi isterseniz traji komik bir iddaya girelim
    çok güvendiğiniz otomobiller var ya hani içinde 8-9 tane hava yastıkları olanlarda dahil
    ben diyorumki bu hafta sonu ctesi ve pazar en az 20 ölü- 50 yaralı olacak türkiyede ne dersiniz?
    (5-6 ağustos 2017)

pazartesi görüşürüz.

düzeltiyorum pardon
    çok güvendiğiniz demeyelim, motorsiklet kaza yapınca çok kortuğunuz
    ama otomobiller-kamyon ve otobüsler kaza yapınca çok normalmiş gibi gelen diyelim.

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu kazalar sonrasi arac surucusu motor surucusunden daha fazla hasar mi alir diyorsunuz?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler