User Tag List

Sayfa 7/7 İlkİlk ... 567
131 sonuçtan 115 ile 131 arası

Konu: Türkiyede Motorsiklet kullanmak güvenli değil, peki Otomobil çokmu güvenli??

EOZDAG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mkerim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    100bin liralık motosikletleri kullananlar neden plakayı kapatırlar acaba. gelecek olan 10tl köprü parasını ödememek için mi diye sorasım geliyor.
    Abi alayı anarşinin oğlu, çete mensubu ya ondan heralde. Bi kuralsızlık olmak zorunda yoksa cool olmuyor eksik kalıyorlar
    123d

TechTurkey Maxi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eveet baya zaman geçmiş üzerinden
    önce konu başlığını hatırlatmak isterim:
    Türkiyede Motorsiklet kullanmak güvenli değil, peki Otomobil çokmu güvenli??

şimdi hep diyorlar ya motorsiklet kullanmak çok tehlikeli aman aman şeytan icadı,
    hani 5000 kişi otomobil kazasında ölünce birşey olmuyor ama akşam haberlerde 1 tane motor kazası görünce vay ben demiştim bak gördünmü diyorsunuz ya?
    işte mevzu buradan çıkıyor.
    Bu başlık insanların gözünü açmak için var ama bir türlü açılmıyor o da ayrı mesele.

Neyse daha fazla uzatmayalım
    önümüzde 9 günlük kurban bayramıda dahil bir tatil var.
    Ben diyorumki (malesef) rahat 500 kişiyi trafik kazalarında (otomobil,otobüs,kamyon) kaybederiz gibi geliyor.

Hani motorlar güvensiz otomobiller çok güvenli ya o yüzden şeyettim, siz ne dersiniz o kadar olurmu? olmazmı?

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şunu farkettim..
    istanbul trafiğinde motorla daha az küfür ediyorum.

KingoAtmo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Son zamanlarda 150 kişi civarında oluyor.
    208 gti by Peugeot Sport; İstanbul Park: 2:36.177 - 07.05.2023
    Saxo évo-2 0-402 : 13.821 sn.
    Powered By : Piston Garage
    Nazmi TOÇAK

GELDİKLERİ GİBİ GİDERLER !!

Mutu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim 4300km scooter, 2300 km vitesli motor tesrübem var. Trafikte scooterları özellikle bir hiç olarak görüyorlar. Tanımayı geçin. Ama vitesli az kafa bir vitesin varsa hem tehlikeden kaçman hem görünmen kolaylaştığından gayet fark ediliyorsun. 2300 kmdir 1 ya da 2 dir atlatttığım tehlike. Bir de artık zamanla hangi arabanın nereden çıkabileceğini ön görebiliyorsun. Öncesinde de araba kullandığımız ve motor üstünde de bir vakit zaman geçirdiğimizden.
    Instagram: mutusgarage

Mutu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mutu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim 4300km scooter, 2300 km vitesli motor tesrübem var. Trafikte scooterları özellikle bir hiç olarak görüyorlar. Tanımayı geçin. Ama vitesli az kafa bir vitesin varsa hem tehlikeden kaçman hem görünmen kolaylaştığından gayet fark ediliyorsun. 2300 kmdir 1 ya da 2 dir atlatttığım tehlike. Bir de artık zamanla hangi arabanın nereden çıkabileceğini ön görebiliyorsun. Öncesinde de araba kullandığımız ve motor üstünde de bir vakit zaman geçirdiğimizden.
    daha giderli bir motorun
    Instagram: mutusgarage

canozgur106 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Motorsiklet sürüşünde öngörü esas olmalı tecrübe ile sabittir.Motorsiklet sürücülerinin yaptığı kazaların %70 ve üzeri aşırı hız ve dikkatsizlikten olmaktadır,yoksa motorsiklet bir ölüm makinesi değildir..!!!
    ALLAH VAR GAM YOK..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı canozgur106 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Motorsiklet sürüşünde öngörü esas olmalı tecrübe ile sabittir.Motorsiklet sürücülerinin yaptığı kazaların %70 ve üzeri aşırı hız ve dikkatsizlikten olmaktadır,yoksa motorsiklet bir ölüm makinesi değildir..!!!
    Onun için SIPDE'ni yapacaksın, rahatına bakacaksın.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı canozgur106 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öngörü Bir çok konuda olduğu gibi eğitim almadan,neyin ne oldugunu bilmeden bu işi yapan motosiklet kullanıcısı da çok ülkemizde. Riskin nereden gelebileceğini fark ederek kazanılacak 1 saniye = 1 hayat. Eğitim ve 70k+ yı geçen tecrübe öncesindeki ben ile şu an aramda dünyalar fark var bunu kendimden biliyorum.Kim elinde telefonla araç kullanıyor,kim sinyal vermeden şerit değiştirecek potansiyelde; bunları görmek akşam haberlerinde 20 saniyelik bir haber olmayı hiç eder.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı canbayer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İkiside sakat. Adım attığında sokağa ne olacağını bilemiyorsun. Genede limitleri aşmadıkça ikisininde aynı olduğunu düşünüyorum ben.
    Ben aksine limitleri aşınca aynı olduğunu düşünüyorum;
    Misal 30 - 60kmh bandında otomobilden burnun kanamadan inme ihtimalin > motordan düşüp yaralanmama ihtimalin ,
    90 - 100 - 110 - 120kmh gibi hızları baz aldığımızda otomobilden burnun kanamadan inme ihtimalin > motordan kopup yaşama ihtimalin ,
    ama 200+ kmh hızlarda otomobilde en iyi ihtimalle sakat kalırsın = motordada sakat kalırsın

Yani limitleri aşana kadar seni koruyan bir kabin olması otomobili güvenli kılabilir, lakin kabinin dayanımının üstüne çıktıktan sonra ikisininde öldürme riski aynıdır.
    123d

Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EOZDAG Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben aksine limitleri aşınca aynı olduğunu düşünüyorum;
    Misal 30 - 60kmh bandında otomobilden burnun kanamadan inme ihtimalin > motordan düşüp yaralanmama ihtimalin ,
    90 - 100 - 110 - 120kmh gibi hızları baz aldığımızda otomobilden burnun kanamadan inme ihtimalin > motordan kopup yaşama ihtimalin ,
    ama 200+ kmh hızlarda otomobilde en iyi ihtimalle sakat kalırsın = motordada sakat kalırsın

Yani limitleri aşana kadar seni koruyan bir kabin olması otomobili güvenli kılabilir, lakin kabinin dayanımının üstüne çıktıktan sonra ikisininde öldürme riski aynıdır.

edit:kaza yapıldığı takdirde
    123d

dragstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    motorsikletler tek başına kaza yapmıyor zaten, hep arabalar eziyor,

Ülkenin çoğunda hakim olan motorsikletleri yok sayma kültürüne rağmen evvelsi hafta ilk scooterımı aldım.

TechTurkey Maxi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    evet çok güvenli araçlarınız ile malesef geçenki kurban bayramında gene 142 kişi ölmüş ve 859 kişide yaralanmış.
    ben 500 ü bulurmu diye sormuştum ama 142 ile sevinelimmi bilemedim şimdi?
    Kurban Bayramı'nın kaza bilancosu ağır oldu: 119 olu, 951 yaralı - Son Haberler

bu kazaların sanırım bir tanesi motor kazası tam emin değilim.
    tabiki motor tehlikeli ama bir türlü anlamak istemeyen insanlar var türkiyede her araç tehlikeli
    bu millete beyin transferi yapmadıktan sonra düzelmez bu, hala kırmızı ışıkta geçen angutlar var.

Birde bu YARALI olayını incelemek lazım
    yaralı diyince insanlar şey anlıyor: heee burnu kanadı yazık...
    hee tabi tabi öyle olmuştur,
    2 kolu, 2 bacağı kopsa + 1 gözüde kör olsa ama yaşıyorsa o adam yaralı listesine yazılır dikkat.

bakın bakalım şu kazaların hangisine gerek vardıki şimdi?

SULTANOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi hersey bir yana ben bu bayramda sunu ciddi fark ettim. 34 plaka olmayan araclar istanbulda cidden cok degisik araba kullaniyorlar. Ozellikle unutamadigim ve iyiki motor kullanmiyordum dedigim bir olay e5 te kadikoy yonune gidiyorum, tam optimum alisveris merkezinin orda 37 plaka bir kadin surucu e 5 in en solundayken anidendurdu ve abartmiyorum 10 km ile direksiyonu saga cevirip resmen yolu diklemesine keserek e5 i allak bullak etti. Motorla olsan anidan frenleyip durma noktasina gelip aniden saga hamle yapacak birini elbet tahmin edemezsin. Neyse kadin goztepe sapagina girdi ve trafik duzeldi. Iyiki kazamaza olmadi
    74 model sehpa...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kaza videolarında da görüldüğü gibi birçok kavşak kazası oluyor. Şunu artık öğrenmemiz lazım. Kavşaklar yol kavşağa girenin değil kavşaktan çıkanındır. Yani yol sağ yönden gelenin değil de sol tarafta kalanındır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Milletimizin hep bir acelesi var. Pazar günü pikniğe giderken bile acelesi var.
    Alıntı .CeM. Nickli Üyeden Alıntı
    99 yaşında bi amcada vardı 99 model 99 binde noldu kimbilir bulupta müzeye koymak lazım aslında çok değerli

johnie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi, motosiklet mobeseyi geçin bisiklete binerek hayatta kaldığım için bile dua ediyorum.

Geçtiğimiz Salı günü antrenmandan dönüyorduk (Hafta içi sabahları yollar çoğunlukla boş oluyor 05:00-07:30 arası) Biz de bindik ettik, Sarıyer'den döndük geliyoruz.

Balmumcu da ki askeriyenin orada ki kavşağa geldik, arkadaş sol elini göstererek (bisiklette gösterdiğin kol sinyal anlamına gelir) geçmek istedi, kocaman da çakarlı ışığı var.

Bir tane "BAYAN" sürücü göz göre göre arkadaşa vurdu ve yere yapıştı. Allah'tan bir şey olmadı da ufak çizik ile atlattı.

Bayan sürücünün tepkisi "KUSURA BAKMAYIN GÖRMEDİM VE ACİL BİR TOPLANTIYA YETİŞMEM GEREK" diye söylendi

Kararı size bırakıyorum, toplantısı mı daha önemli yoksa hastanelik olsa bu arkadaş o mu?

Türk sürücüleri gerçekten aşırı sabırsız, bunu bisiklette çok ve çok yaşıyorum. 1 saniye bekleyerek gireceği sokağa beni geçip giriyor.

Siz ne kadar dikkatli olsanız da maalesef insanlar sizin kadar dikkatli değil, önüne gelen trafiğe çıkıp ehliyet alıyor ve her gün sayısı da artıyor.

Herkesin dikkatli sürmesi dileği ile..
    Alıntı Birkan61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cümleten hayırlı cumalarınız olsun

Vergi kaçırıp cumayı kaçırmayan cemaati müslimlerede selam olsun

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler