User Tag List

19 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Hasarlı aracın parçasının bulunamadığı durumlar...

ygtrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Hasarlı aracın parçasının bulunamadığı durumlar...

Arkadaşlar trafik sigortasıyla alakalı bazen kafama takılan bir soru var. Şuan ful carbonfiiber body kitli 2004 r1200gs sahibiyim. Vakti zamanında eski sahibi yurtdışından bütün granajları çamurlukları aklınıza gelebilecek bütün parçalarını carbonfiber olarak yurtdışından getirtmiş, jantlarda zira aynı şekilde orjinal acsnitzer, karbon parçaların soforlarını buldum lakin jantların yenilerine baktım hiçbir yerde yok...
    şimdi sorum şu....
    Allah gmstermesin bi kaza oldu motor yan yattı karbonfiber granajlar kırıldı. Türkiyede hiçbir yerde yok mecbur yurtdışından getirtilecek böyle bir durumda prosedür nasıl işliyor? Yurtdışından malı getirtip faturasını sigorta şirketinemi veriyoruz? Gelelim diğer soruma, yine allah korusun biş jazada ön jant kırıldı benim motorumda ön ve arka jantlar takım ve yenisi yok, ön değişti ama arka jantla önün birbirleriyle alakası yok görüntü itibariyle. Motorun önü bülent ersoy arkası adriana lima gibi. Böyke bir durumda jantları takım halinde sigorta şirketinden talep etmw gibi bi durum sözkonusu olabiliyormu?

Octane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kasko yapılacak. Kasko sözleşmesine özellikle işlenecek madde madde karbonfiber şura ac schnitzer bura diye. Başka yolu yok.
    Oversteer scares passengers, understeer scares the driver... (meali: kasko yok muska var )

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kaskoya ekletmek dışında hiç bir yolu yok yukarıda yazıldığı gibi.Yoksa fabrika çıkışı nasılsa trafik sigortası o parçaları karşılar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vay bee. Yandık desenize 😒

Eren G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sigorta acentenizi/sigorta sirketinizi arayip zeyilname doldurmak istediginizi soyleyin. Ben ekstra 10klik parcaya kaskoma ek 300tl odedim. Parcalar oemse parca no aliyorlar degilse asagi yukari bir fiyat arti parca adini istiyorlar.

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Kaskoya zeyilname ile tüm parçalar eklenmeli. Bedelleri yazılmalı.. Yazılırken kasko fatura isteyebilir.
    Standart kaskoda kaza halinde bu parçalar değil, orijinal parçalar verilir.
    Zeyilname yapıldıktan sonra ise, kasko bu parçaları bulamaz ise parasını verir. Senin bulman gerekir.
    Ön jant kırılırsa çirkin oluyor diye arka jantın parasını vermez.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kasko yaptırma gibi bi durum pek sözkonusu görünmüyor, heleki motorsikletlere istenilen fiyatlar çok fahiş. Peki trafik sigortası durumunda parçayı bulup parasını ödeyip getirtip faturasını sigorta şirketine ibraz etme gibi bi durum söz konusumudur acaba?

Enes-x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Peki hiç kaskosuna bu tarz ekstra parçalar ekletip alabilen var mı ? Bana inandırıcı gelmiyor.

Adamlar artık orjinal parçayı bile vermeyip yan sanayi itekleme peşinde.Kalkıp orjinalden daha nitelikli parça mı verecek.
    Dr.Ecu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı ygtrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kasko yaptırma gibi bi durum pek sözkonusu görünmüyor, heleki motorsikletlere istenilen fiyatlar çok fahiş. Peki trafik sigortası durumunda parçayı bulup parasını ödeyip getirtip faturasını sigorta şirketine ibraz etme gibi bi durum söz konusumudur acaba?
    Trafik sigortası sen hatasız, karşı taraf hatalı hallerinde senin hasarını giderir. Bu durumda da motorun fabrikasyon parçasının fiyatı ödenir

Alıntı Enes-x Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki hiç kaskosuna bu tarz ekstra parçalar ekletip alabilen var mı ? Bana inandırıcı gelmiyor.

Adamlar artık orjinal parçayı bile vermeyip yan sanayi itekleme peşinde.Kalkıp orjinalden daha nitelikli parça mı verecek.
    Zeyilname o yüzden yapılıyor.
    Jantı marka ve modeli ile ekliyorsun, 5000 TL diyorsun... Ona göre prim ödüyorsun.
    Kaza anında da sana jant başına 5000 / 4 para ödeniyor eğer hasar var ise..

Vakti zamanında Megane'ımın fiber tamponları işli idi..
    Tampon hasarlı kazamda fiber tampon ücretini almıştım..
    Konu Evrenoz tarafından (04-08-2017 Saat 17:52 ) değiştirilmiştir.

turkerrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kasko yaptırıp aksesuarları işletmek dışında bir çözüm yok malesef.
    ORDU SİGORTA ARACILIK HİZMETLERİ
    ZEY OTOMOTİV
    https://zeyotomotiv.sahibinden.com/

raja52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kaskosuz ve karşı tarafın suçlu olduğu durum için söyleyeyim. Mapfre sigorta aracımı yaptırmaya karar verdi, aracımın bazı parçalarını bulamadı servis, son satış fiyatı kadar parayı düştüler. Parça motor alt korumaydı hayati olmadığı için o parayla tatile gittim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Trafik sigortasının hangi durumlarda neyi karşıladığını biliyorum arkadaşlar sağolun. Konumuz bu olmadığı için laf kalabalığı olmaması adına yazmadım

220T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kaza sonrasında kasko tarafından,ödenmesi öngörülen bedelde düşüşler olabiliyor.Aracın durumu vs. gibi sebeplerle.Peki, bu zeyilname ile belirtilen ekstralar için ödenecek bedeller sabit mi olur,yoksa bunlarda da düşüş olabiliyor mu?Mesela jantın bedelini bu belgeye ekledik diyelim.Kaza durumunda bu evraktaki bedel sabit mi olur? @Evrenoz
    Modifiye parayla yapılır ama parayla yaptırılmaz.

0M42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ygtrn müsadenle benimde sormak istediğim benzer bir soru var.

20+ yaşında yedek parçası tr de bulunmayan bir araç ile kazaya karıştığımızda haklı taraf biz isek sigorta üzerinden yedek parça tedariği nasıl işliyor?
    Ya örs olacak sağlam duracaksın, yada çekiç olacak zamanında vuracaksın..

safaks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Birde şöyle salakça bişiyle karşılaştım ben. Aracım seat leon. Cupra tamponum vardı kaza yaptığımda. Tampon değişimi verdi exper. Tamponda işli değildi. Bana sen orjinal tamponu vurmamışsın ki bu başka tampon deyip tamponu karşılamayacağını söyledi. Orjinal tamponu söküp evimde saklamadığım ne malummuş. Kavga dövüş orjinal tampon parasını alıp üstünü ekleyerek tekrar cupra tampon almıştım. Yersen sistemini devreye sokuyolar. Sen sen ol tek tek eklet.

Octane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 0M42 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ygtrn müsadenle benimde sormak istediğim benzer bir soru var.

20+ yaşında yedek parçası tr de bulunmayan bir araç ile kazaya karıştığımızda haklı taraf biz isek sigorta üzerinden yedek parça tedariği nasıl işliyor?
    Uzun sürüyor. Yetkili servisler bazen getiriyor, getirmezse size ulaşılıyor. Parça bul deniyor. Buluyoruz trye getiriyoruz gümrük mümrük hepsi ödeniyor. Benim ae86mın arka tamponu tam öyle olacaktı ki, atamanda buldu arkadaş 80 tlye. Şaka gibi.
    Oversteer scares passengers, understeer scares the driver... (meali: kasko yok muska var )

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Enes-x Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

ben jant lastik için fark odeyip ekletip sonrasında kullanmıştım sadece lastik eskime payı kesmişlerdi

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı 220T Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kaza sonrasında kasko tarafından,ödenmesi öngörülen bedelde düşüşler olabiliyor.Aracın durumu vs. gibi sebeplerle.Peki, bu zeyilname ile belirtilen ekstralar için ödenecek bedeller sabit mi olur,yoksa bunlarda da düşüş olabiliyor mu?Mesela jantın bedelini bu belgeye ekledik diyelim.Kaza durumunda bu evraktaki bedel sabit mi olur? @Evrenoz
    Benim olayımda bir kesinti yapmamışlardı. Kaza durumunda aracın durumuna göre ödenen bedelde de düşüş olmamalı.. Misal senin kaputun vuruk / çizik / güneş yanıklı diye değişmesi gereken bir kaza halinde daha düşük bedel vermezki sigorta. Değişecekse, yeni kaput ne kadarsa onu öder. Pert, çalınma durumunda araç bedelinin belli bir oranı ödeniyor benim bildiğim.. Belki bir de lastik gibi eskiyen parçalarda kesinti olur.
    Konu Evrenoz tarafından (04-08-2017 Saat 22:20 ) değiştirilmiştir.

turkerrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Evrenoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim olayımda bir kesinti yapmamışlardı. Kaza durumunda aracın durumuna göre ödenen bedelde de düşüş olmamalı.. Misal senin kaputun vuruk / çizik / güneş yanıklı diye değişmesi gereken bir kaza halinde daha düşük bedel vermezki sigorta. Değişecekse, yeni kaput ne kadarsa onu öder. Pert, çalınma durumunda araç bedelinin belli bir oranı ödeniyor benim bildiğim.. Belki bir de lastik gibi eskiyen parçalarda kesinti olur.

Pert ve çalınma durumunda aracın kaza öncesi durumu da göz önüne alınarak ikinci el piyasa rayiç bedeli ödenir.
    ORDU SİGORTA ARACILIK HİZMETLERİ
    ZEY OTOMOTİV
    https://zeyotomotiv.sahibinden.com/

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler