User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
41 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Bahşiş Geleneği Kaza Yapan ASTRA ?

AşkınS. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    15 gün önce benim de başıma geldi. Çingen çocuklar kesti önümü, zarf vermeme rağmen çekilmediler. Para istediler. Bende vermiyorum çekil dediğim halde çekilmeyiz vereceksin dedi. Sonrasında gaza asılmamla birlikte ayağını ezip geçtim. Arabaya vurdular falan ama pişman değilim gene olsa gene yaparım.
    Ondan 1 dk sonra da nikah salonunun önüne gelip düğün sahibi ben değilim dememe rağmen en az 150 tl vermem gerektiğini söyledi çingenlerin abileri imiş emanetle üstüne yürüyünce o da fazla durmadı
    Sonrasında da polisi çağırdım onlar önde ben arkada devam ettik

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı semavi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim dugunde de gecmislerdi, arabayi ezdi o. cocuklari vurup...

Bahsis olayinda yok artik ali sami olayini yasadigim sey ise, Arabaya yeni LPG taktirdim ve denemelik 10 liralik gaz almaya gittim maslak opete... Abi hayirli olsun diye bahsis istedi israrla adam! Bildigin soka girmistim. Normalde kizmam calisanlara ama bu yuzsuzu terselmistim biraz!
    orada geleneksel sanırım, şirketin sıfır 2 aracını teslim aldım ford dan, anadolu yakasına götürüyorum. Girdik yakıt alıcaz abi pompa çıkmıyor.

Tesadüf üstümde de yelek vardı şirketin, dedim biz emir kuluyuz kusura bakma Şirket aracından da bahşiş istemek yok artık dedirtti.

Yukarıdaki olayda kendimi hayal ettim bi an gelini falan bırakıp koşardım peşinden damatlıkla o zaman tam haber olurdu işte, umarım airbag açmamıştır araba.

B.Koçer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ankaradan ıkıncı el arac aldık

benzınlıge yanasıp fulledık aramızdakı muhabbetten anlamıs olacakkı pompacı abımız abım pompa cıkmıyor dedı

benımde bosluguma geldı dayıcım nasıl cıkmaz pompa diyip poff diye benzını 6-7 lıralık yakıt yere atmak suretı ıle cıkartıp yerıne koydum pompayı

dayı ve arkadaslarım sok vazıyetı ıcerısınde sembolık bır rakam verıp dayımıza uzaklasmıstık

Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir eylemin doğru ya da mantıklı olup olmadığını sorgulamadan, soru sorulmadan yapılmasının istenmesi olayına gelenek deniyor.

-Bunu bu şekilde yap..
    -Niye yapacağım? Saçma bişey bu?
    -Olsun gelenek......

Sebep? Geçmişte bir tane denyo bir şey yapmış, ona benzer bir denyo da onu devam ettirmiş, adı gelenek olmuş.. Gelenek denilen şey de bizim "değerimiz" olmuş.. Ollldu..

Şu gelin arabasının önünün kesilmesi gibi bir çok saçma sapan "gelenek" var bizim kültürümüzde..

Bu "zorla" bahşiş alma olayı en basit tanımla, "soft soygun"dur. Bu işi yapanlar çocuk olduğu için kimse konduramıyor ama onlar da haydutçuluk oynuyorlar.

Bir erkek evleniyor diye niye tanıdığı ya da tanımadığı kişilere karşılıksız para dağıtsın? Şu sorunun mantıklı bir cevabını veren adam böyle saçma sapan şeyleri yaşatmaya devam edebilir.
    Bu sadece tek bir örnek.. Bizim farkında olduğumuz ya da olmadığımız o kadar sebepsiz, anlamsız, saçmasapan "geleneklerimiz" var ki..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pompa çıkmıyor dediklerinde 1sn patronunuz veya müdürünüz hemen çıkarır deyip şikayet etmeye gidin. Böylesini de ilk defa duydum valla

Emrecan-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    nisanda arkadaşım 2016 c kasa mercedisine ilk defa yakıt alcaktık dolum sırasında hadi ilk yakıtın hayırlı olsun filan dedim.Çalışan pompa çıkmıyor dedi konuyu okuyunca uyandım ahahahah aklımın ucundan geçmedi orda
    Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkesin parmağı tetikte

wekoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    adam bide kaçmış ya laaa dayak yimedigine dua etsin
    gariban 106 gti....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bahşiş işine genel olarak karşıyım bizde çalışanız ve kimse işimizi yapıyoruz diye bahşiş vermiyor
    Romeo <3 Giulietta

MeRtCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bahşiş nedir ben hic bir zaman anlamadıgım bır konudur

yemek yersın garsona bahşiş verırsın
    araba yıkatırsın elemana bahşiş verırsın

zaten sen bu işleri yaptırmak ıcın para oduyorsun
    elman senın odedıgın paradan maaş alıyor
    ben neden bahsıs vermek durumundayım hıc bır zaman anlamıs degılım

300E - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pompa çıkmıyor yapana, iyi hayırlı işler diyip bi sonraki pompaya veya benzinliğe yanaşacaksın, hayırdır arkadaş altı üstü şurada yakıt koyacaksın arabaya, sanki atomu parçalayacak pezevenk.
    2004 Mercedes-Benz W203 C230K
    1994 Opel Astra F GSi

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MeRtCaN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bahşiş nedir ben hic bir zaman anlamadıgım bır konudur

yemek yersın garsona bahşiş verırsın
    araba yıkatırsın elemana bahşiş verırsın

zaten sen bu işleri yaptırmak ıcın para oduyorsun
    elman senın odedıgın paradan maaş alıyor
    ben neden bahsıs vermek durumundayım hıc bır zaman anlamıs degılım
    Şöyle durumda bahşiş verilir , yaptığı işi hakettiği maaştan fazlası ile yapıyorsa tabi ki verilir.En basit örneği geçen aylarda xx restorana gittim.Herzaman yaptırdıgım özel bi yemek var özel değilde içinde yemediğim şeyler var onları çıkarttırıyorum mantarı daha fazla koyduruyorum daha fazla fırında pişsin diyorum vs vs , öyle bir yemek geldi ki aman allahım resmen orgazm oldum indim mutfağa şef ahçıya baya baya iyi bir mebla bahşiş verdim ve teşekkür ettim.İnanılmazdı çünkü.

Mesela bazı garsonlar cidden çok güleryüzlü çok fazla ilgileniyorlar hata yapmıyorlar üzmüyorlar onlarada baya bırakırım.Keza berberdeki yer silen çocuk inanılmaz masaj yapıyor berbere verdiğim kadar bahşiş verdiğim olmuştur.. Aga beni mutlu ediyorsa bahşiş atarım kısaca.
    Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Runo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu ülke delilerle , gerizekalılarla , ruh hastalarıyla doludur. -Nihal ATSIZ-
    +yobazlar, çomarlar, cahiller ve Atatürk düşmanları ile doludur.

suk3b3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bana olacaktı ki o bebeyi tutup şamar manyağı yapmiyom mu bak. Gerçi bzm orda düğünlerde bu gibi durumlarin önüne geçmek için önde gidenler oluyor
    SWAT

osmanaydo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    BAhşişe kafayı takanlar için yazıyorum.
    Eskiden çıraklar, düzenli maaş almazlardı.
    Bir ticarethaneye gelen müşteri de eğer isterse nezaketen çırağa bahşiş verirdi.
    Sonra, her şey gibi "bahşiş"in de içini boşaldı.
    Sonucunu da videoda izliyoruz.

Sürücü arkadaşa bişey diyemem. Düğün gününün stresiyle, insan neler yapıyor neler.
    Geçmiş olsun.
    Düz adam___

c20let - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Oto kiralama firmasında çalışıyorum üniversite 1 yazı. Bodrum'dan arabayı aldım Kuşadası'na geliyorum. Benzinlikte durdum o sıra patron aradı bende " Aldım arabayı geliyorum" dedim. Kart ile yakıtın ödemesini yaptım pompacı "Abi pompa sıkıştı galiba hayırlı olsun araban" diyo. İzah edip gittim ama aşırı yüzsüz bi millet olduk.

MeRtCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yiğit G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şöyle durumda bahşiş verilir , yaptığı işi hakettiği maaştan fazlası ile yapıyorsa tabi ki verilir.En basit örneği geçen aylarda xx restorana gittim.Herzaman yaptırdıgım özel bi yemek var özel değilde içinde yemediğim şeyler var onları çıkarttırıyorum mantarı daha fazla koyduruyorum daha fazla fırında pişsin diyorum vs vs , öyle bir yemek geldi ki aman allahım resmen orgazm oldum indim mutfağa şef ahçıya baya baya iyi bir mebla bahşiş verdim ve teşekkür ettim.İnanılmazdı çünkü.

Mesela bazı garsonlar cidden çok güleryüzlü çok fazla ilgileniyorlar hata yapmıyorlar üzmüyorlar onlarada baya bırakırım.Keza berberdeki yer silen çocuk inanılmaz masaj yapıyor berbere verdiğim kadar bahşiş verdiğim olmuştur.. Aga beni mutlu ediyorsa bahşiş atarım kısaca.
    O nu bende yapıyorum o normal hesap gelır 10-15 bırakırız bahsıs
    veya extra bı durum olur verılır

ama benım demek ıstedıgım su
    arabayı yıkattım parasını odedım
    anahtarı uzerınden alınıp zorla bahsıs vermeye zorlanmak bence yanlıs bır davranıs

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arabayı süslemek de ayrıca saçma bi gelenek

onn_dear - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Düğünümde 1.6 ies imi süsledik, düğün salonu öncesi sahilde bir bara gidip biseyler içtik. Tabi bardan çıkarken kapı açılmıyor muhabbetleri oldu. Zarf hazırlamıştım, neyse 2-3 zarf ile bardan çıktık araca bineceğiz, aracın etrafı çocuk dolu. Araca bindik camları açtık, zarfları vermeye başladık. O.cocuklari zarfı alan cebine koyuyor bir daha istiyor. Baktık olacak gibi değil sürücüye bas abi çıkalım dedim. O kalabalıkta çıkarken önümüzdeki park halindeki corsaya benim aracin sag tarafıni sürterek çıkabildik. Acayip moralim bozulmuştu o kadar para verdik yine çekilmedi kimse. Zor bir durum.
    History;
    1.6 GLI corolla / 1.6 IES civic / 1.4 IS civic/ 1.6 TDCI focus2 / 1.6 TDCI focus3 / 1.2 TSI Golf7 / 1.4 TSI Leon FR / Arona 1.0 EcoTSI DSG FR / 1.6TDI DSG B8 Passat

Mr.K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Valla sus pus hikaye artik vip arac kiralayip mis gibi soforle gitcen sessiz sakin. Iki kisi gerdege girecek diye,korna calmanin manasi yok 2kisinin bildigi zaten sır değil. Anlam veremiyoeum acikcasi konvoy olayina ben.
    - K -

________
    Dr.Ecu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler