User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
42 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: İstanbul'dan Almanya'ya araçla gitmek.

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @turci nin verdiği rota en hızlı ve temiz rota. Balkan ülkelerine min. derecede girip çıkılacak rota en iyi rotadır.Balkan kapılarında anlamsızca sırf TR pasaportu olduğundan saatlerce bekletilebilirsiniz.

İyi yolculuklar.

Suleyman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    biz gurbetçilerin sıklıkla kullandığı rotayı yazayım,
    Almanya -Avusturya-Macaristan-Sırbistan -Bulgaristan
    Almanya hariç tüm ülke yolları ücretli, Bulgar Macar Avusturya için vignet alıp cama yapıştırıyorsun,Sırbistan için para ödüyorsun. Avusturya'da aşırı radar var azami miktarda sınırı aşma,diğer ülkelerde şansına artık.
    ben yerel araçlara uyuyorum hız konusunda,basan olursa basıyorum.
    özellikle Bulgar sırp kalabalık benzinliklerde mola ver ( owm,shell gibi ) gece ise bulgarı direk durmadan geç çünkü hala güvenlik ve hırsızlık anlamında tehlikeliler.
    benzinliklerde ödemelerini kazıklanmamak için kart ile yap.
    bol bol mola ver dinç kalmak için ama sakın uykulu kullanma.
    Rota konusunda, yazdığınız şekilde gideceğim, dün netleştirmiştim. Vignetleri, tam olarak nerden temin etmeliyim? Sırbistan içinse, ücreti gişelerin olduğunu varsayıp yazıyorum, gişelere mi ödüyoruz? Gece pek devam etmeyebilirim bu nedenle de sırbistan ve avusturya da birer gece kalırım diye hesapladım. İstesem de pek basamam zaten, valide rahatsız oluyor. Bulgar konusunda pek iyi şeyler duymamıştım zaten, mümkün mertebe hızlıca geçmeye çalışacağım orayı. Çok teşekkür ederim, dikkat ederim fazlasıyla.
    Alıntı EREN34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @turci nin verdiği rota en hızlı ve temiz rota. Balkan ülkelerine min. derecede girip çıkılacak rota en iyi rotadır.Balkan kapılarında anlamsızca sırf TR pasaportu olduğundan saatlerce bekletilebilirsiniz.

İyi yolculuklar.
    Kapılarda çok bekletilmemeyi umuyorum yoksa çekilmez hal alabilir. Çok teşekkürler.

turci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    vignetleri sınırlardan temin edebilirsiniz, biz bazı ülkeleri ADAC bürolarından temin ediyoruz.
    sınır geçişlerinde kulübeler yada sınırda ki benzinliklerde bulabilirsiniz.
    Sırbistan gişelere ödeniyor. Mümkün olduğunca molalarda cüzdan çanta gibi şeyleri araç içinde özellikle dışarıdan görünecek şekilde bırakmayın.
    para cüzdan pasaport gibi eşyalarını çaldıranlar hala mevcut.
    bu arada şuan izin zamanı olduğu için gümrükler yoğun oluyor, yoğunluktan 5-10 saat bekleyenler mevcut.
    yola çıkacağınız tarihi ona göre ayarlarsanız rahat gidersiniz.
    aracınızda karton sigara bulundurmayın yasak, bittikçe benzinliklerden alın.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada yollar güzel ve temiz, eskisi gibi değil.
    sadece Sofya yakınlarında çok kısa bir mesafe bozuk çevre yolu inşaatı vardı,gece içinden gündüz trafik nedeni ile Sofya çevreyolunu tercih edin.
    Bulgardan çıktıktan sonra Niş'e kadar yol virajlı ve geliş gidiş,onun dışında bütün yollar bölünmüş ve iyi durumda.
    Avusturya sınırından itibaren Almanya'da otoyol inşaatları mevcut,gündüzleri trafik sıkışıklığına yol açıyor.
    önemli bilgileri verdim sanırım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    vignetleri sınırlardan temin edebilirsiniz, biz bazı ülkeleri ADAC bürolarından temin ediyoruz.
    sınır geçişlerinde kulübeler yada sınırda ki benzinliklerde bulabilirsiniz.
    Sırbistan gişelere ödeniyor. Mümkün olduğunca molalarda cüzdan çanta gibi şeyleri araç içinde özellikle dışarıdan görünecek şekilde bırakmayın.
    para cüzdan pasaport gibi eşyalarını çaldıranlar hala mevcut.
    bu arada şuan izin zamanı olduğu için gümrükler yoğun oluyor, yoğunluktan 5-10 saat bekleyenler mevcut.
    yola çıkacağınız tarihi ona göre ayarlarsanız rahat gidersiniz.
    aracınızda karton sigara bulundurmayın yasak, bittikçe benzinliklerden alın.
    Sigara içmediğimiz için sorun yok ancak burdan oraya peynir götürme durumu olabilir bu sıkıntı yaratmaz herhalde geçişlerde . Gidiş muhtemelen eylül ayında olacak ama tarih net değil. Yazdıklarınıza dikkat edeceğiz, teşekkür ederim.

Bu arada yollar güzel ve temiz, eskisi gibi değil.
    sadece Sofya yakınlarında çok kısa bir mesafe bozuk çevre yolu inşaatı vardı,gece içinden gündüz trafik nedeni ile Sofya çevreyolunu tercih edin.
    Bulgardan çıktıktan sonra Niş'e kadar yol virajlı ve geliş gidiş,onun dışında bütün yollar bölünmüş ve iyi durumda.
    Avusturya sınırından itibaren Almanya'da otoyol inşaatları mevcut,gündüzleri trafik sıkışıklığına yol açıyor.
    önemli bilgileri verdim sanırım
    Aracımda coilover var ve haliyle basık, sorun olur derseniz yükselteyim ama sanmıyorum olacağını çünkü çok basık değil. Başka sorun olursa, özelden rahatsız edebilirim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    peynir pek sıkıntı olmaz sıcak havadan koruyabildiğiniz sürece.
    coil ile trde bir sıkıntı yaşamıyorsanız emin olun hiçbiryerde yaşamazsınız

birde navi kullanırsanız rotayı tek seferde vermek yerine parça parça verin daha garanti olur.
    (Sofya,Belgrad,Budapeşte gibi) birde radar gösteren program varsa rahat edersiniz.
    + facede sılayolu gurbet adında bir grup var oradan bütün genel konulara ve anlık yol durumlarına ulaşabilirsiniz.

ve bir örnek,
    sila-yolu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    peynir pek sıkıntı olmaz sıcak havadan koruyabildiğiniz sürece.
    coil ile trde bir sıkıntı yaşamıyorsanız emin olun hiçbiryerde yaşamazsınız

birde navi kullanırsanız rotayı tek seferde vermek yerine parça parça verin daha garanti olur.
    (Sofya,Belgrad,Budapeşte gibi) birde radar gösteren program varsa rahat edersiniz.
    + facede sılayolu gurbet adında bir grup var oradan bütün genel konulara ve anlık yol durumlarına ulaşabilirsiniz.

ve bir örnek,
    sila-yolu
    Tamamdır, gayet tatminkar ve değerli bilgiler benim için, teşekkür ederim tekrar

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sırbistan iyidir kaziklama peşine düşmezler pek, ancak Bulgar benzinliklerinden kork. Normalde benzin 1eu ama euro olarak ödersen 1.25den kitlerler. O yüzden ya leva kullan yada kredi kartı. Bulgarda omv shell den iyidir bilgin olsun. Omv nerde görürsen kaçırma, tuvaletleri shellden temizdir ve marketi shell kadar kazık değildir.

Sırbistan içinde yine Omv, niš petrol, eko, Gazprom ve euro petrol iyidir. Türk restoranların maalesef Sırp restoranlarından 2kat kazık olduğunu belirtmek isterim. Sırbistanda ćevapi pljeskavica görürsen çekinmeden ye, domuz falan katmiyorlar. Keşke katsalar
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sırbistan iyidir kaziklama peşine düşmezler pek, ancak Bulgar benzinliklerinden kork. Normalde benzin 1eu ama euro olarak ödersen 1.25den kitlerler. O yüzden ya leva kullan yada kredi kartı. Bulgarda omv shell den iyidir bilgin olsun. Omv nerde görürsen kaçırma, tuvaletleri shellden temizdir ve marketi shell kadar kazık değildir.

Sırbistan içinde yine Omv, niš petrol, eko, Gazprom ve euro petrol iyidir. Türk restoranların maalesef Sırp restoranlarından 2kat kazık olduğunu belirtmek isterim. Sırbistanda ćevapi pljeskavica görürsen çekinmeden ye, domuz falan katmiyorlar. Keşke katsalar
    Kredi kartı ile yaparım büyük ihtimalle de, cc ödemelerinde banka ekstra para kesiyor diye biliyorum, doğru mu? Sanırım belirtilen istasyonlarda 98 oktan vardır? Bu değerli bilgileri de not alıyorum. Çok teşekkür ederim.

by.gkn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende yakın zamanda araçla Sofya'ya gitmeyi planlıyorum. Sınırdan gece 3 4 civarı geçip gün kaybetmeyeyim diyordum ama siz ne dersiniz. Bir sıkıntı yaşar mıyım?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sırbistan iyidir kaziklama peşine düşmezler pek, )
    Allah korusun aracın bozulup ortada kalınca sen gör o zaman nasıl kazıklıyorlar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı by.gkn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende yakın zamanda araçla Sofya'ya gitmeyi planlıyorum. Sınırdan gece 3 4 civarı geçip gün kaybetmeyeyim diyordum ama siz ne dersiniz. Bir sıkıntı yaşar mıyım?
    sıkıntı derken?
    ben en son gelirken gece Sofya'nın içinden geçmiştim, hiç sıkıntı yaşamadım ve bomboştu.
    ayrıca gece Sofya başka güzel,etrafa bakmaktan önüme bakamıyorum.

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allah korusun aracın bozulup ortada kalınca sen gör o zaman nasıl kazıklıyorlar.
    O durumda Sırp bulgar affetmez, kasko önemli aslında.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

by.gkn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sıkıntı derken?
    ben en son gelirken gece Sofya'nın içinden geçmiştim, hiç sıkıntı yaşamadım ve bomboştu.
    ayrıca gece Sofya başka güzel,etrafa bakmaktan önüme bakamıyorum.
    Herkes Bulgar sınırı geçtikten sonra güvenlikten yana sıkıntı var vs. diye gözümü korkutuyor da ondan merak ediyorum aslında.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçen hafta 94 model e36 ile ailecek yunanistan üzerinden makedonyaya gidip geri döndüm.
    Ne yunan sınırında ne de makedonyada araçtan dahi inmedim. Sadece makedonya girişinde araç sigortası sordular.
    Yollar gayet güvenli ve rahattı. Genelde hız kurallarına uydum. Otoban paralarını euro olarak ödeyebiliyorsun ancak
    makedonyada euro ile ödersen 1 euro, dinar olarak ödersen 40 dinar (70 cent). Yani her ülkenin kendi parası ile ödersen karlısın.

Yolda bir kaç gurbetçi ile konuştum.
    Bulgarı tercih etmediklerini, sürekli rüşvet vermekten bıktıklarından dolayı yunanistan üzerinden gittiklerini söylediler.

Benzini trden fulleyip çıktım çünkü yunanda benzin 1.5 euro.

Mr.K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bulgardan cikinca daha virajlara gelmedrn tepeyi ciktoginda saginda Restoran Istanbul var bolbol Tır gorursun,selam vererek gir calisanlarda turkce biliyo enfestir yemekleri + olarak istanbula gelmeden once gene saginda ama daha tepeye cikmadan ' Anfora ' var sahibi Turktur orda da yemek yiyebilirsin gonul rahatligiyla.

+ bulgar - sirp sorun yasamazsin icin rahat olsun. Kimseden hizli seyr etme yolda,yavasta kalma onune bolgenin aracini alirsan nerde radar-polis noktasi var biliyolar zaten onlarin temposuna uyarak gidebilirsin.

Bulgarda kircali gectikten sonra kuleler var orda polis olur
    Sonrasinda sehir cikisindan seni tali yola baglarken gobekte gene kule var orda olur. Sirp otobaninda gezici olur ama genelde olmuyo en azindan hic gormedim surekli bir fiil 180 200 bandinda sorunsuz gittim geldim yillardir.

Basiklik icin icin rahat olsun sorunsuzca kullanirsin TRnin yollari cok cok daha kötü.

Turk pasaportuna kimse takmaz bu arada,kisilik-konusma davranistir gumruk kapilari + polislerin ilk baktigi. Sirp otobanda herhalukara karsi genedikkatli git. NS plakali bir mercedes al onune yapistir arkasindan git sorun yasamazsin.

Sehir merkezlerine otobandan yaklasirken mutlak suretle hiz kurallarina uy.

Hayirli yolculuklar, bulgar sirp hirvat istedigin sorulari sorabilirsin usenmeden cevaplarim.
    - K -

________
    Dr.Ecu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı suayipozmen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçen hafta 94 model e36 ile ailecek yunanistan üzerinden makedonyaya gidip geri döndüm.
    Ne yunan sınırında ne de makedonyada araçtan dahi inmedim. Sadece makedonya girişinde araç sigortası sordular.
    Yollar gayet güvenli ve rahattı. Genelde hız kurallarına uydum. Otoban paralarını euro olarak ödeyebiliyorsun ancak
    makedonyada euro ile ödersen 1 euro, dinar olarak ödersen 40 dinar (70 cent). Yani her ülkenin kendi parası ile ödersen karlısın.

Yolda bir kaç gurbetçi ile konuştum.
    Bulgarı tercih etmediklerini, sürekli rüşvet vermekten bıktıklarından dolayı yunanistan üzerinden gittiklerini söylediler.

Benzini trden fulleyip çıktım çünkü yunanda benzin 1.5 euro.
    Valla yunan üzeri gitmeyi pek düşünmüyorum ama kafam karışmadı da değil.

Alıntı Mr.K Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bulgardan cikinca daha virajlara gelmedrn tepeyi ciktoginda saginda Restoran Istanbul var bolbol Tır gorursun,selam vererek gir calisanlarda turkce biliyo enfestir yemekleri + olarak istanbula gelmeden once gene saginda ama daha tepeye cikmadan ' Anfora ' var sahibi Turktur orda da yemek yiyebilirsin gonul rahatligiyla.

+ bulgar - sirp sorun yasamazsin icin rahat olsun. Kimseden hizli seyr etme yolda,yavasta kalma onune bolgenin aracini alirsan nerde radar-polis noktasi var biliyolar zaten onlarin temposuna uyarak gidebilirsin.

Bulgarda kircali gectikten sonra kuleler var orda polis olur
    Sonrasinda sehir cikisindan seni tali yola baglarken gobekte gene kule var orda olur. Sirp otobaninda gezici olur ama genelde olmuyo en azindan hic gormedim surekli bir fiil 180 200 bandinda sorunsuz gittim geldim yillardir.

Basiklik icin icin rahat olsun sorunsuzca kullanirsin TRnin yollari cok cok daha kötü.

Turk pasaportuna kimse takmaz bu arada,kisilik-konusma davranistir gumruk kapilari + polislerin ilk baktigi. Sirp otobanda herhalukara karsi genedikkatli git. NS plakali bir mercedes al onune yapistir arkasindan git sorun yasamazsin.

Sehir merkezlerine otobandan yaklasirken mutlak suretle hiz kurallarina uy.

Hayirli yolculuklar, bulgar sirp hirvat istedigin sorulari sorabilirsin usenmeden cevaplarim.
    Valla tek olsam üst hızlara sabitler giderim de tek olmayacağım için mümkün mertebe otoban hız sınırları dahilinde yol almayı planlıyorum. Olur da takılırsam sorarım, çok teşekkürler.

Mr.K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Suleyman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla yunan üzeri gitmeyi pek düşünmüyorum ama kafam karışmadı da değil.

Valla tek olsam üst hızlara sabitler giderim de tek olmayacağım için mümkün mertebe otoban hız sınırları dahilinde yol almayı planlıyorum. Olur da takılırsam sorarım, çok teşekkürler.
    rica ederim üst hızlarda allah kolaylık versin diyeyim o zaman daha önce uzun yola çıktınızmı ne kadar uzundu bilmiyorum ama dümdüz yol 120 130 110 imkanı yok bitmiyo. Bazen jokeyler veya almancıları görüyodum sabit dediğiniz gibi gidiyolardı allah kolaylık versin yolunuzu açık etsin ne diyeyim.Hatta jokeylerde durum daha da vahim 90 sabit gidiyolar
    - K -

________
    Dr.Ecu

AhmetKadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yurtdısına cıkıs yapmadım ama genel olarak bı yere gıderken telefonumdan yandex navıgasyonu hep acık tutuyorum. hem hız lımıtlerı hem hangı yol daha seri ilerliyorsa orayı tercıh edıyor. ucretlı gecıslerı belırtıyor falan. burda aldıgınız tavsıyelerle bırlestırdıgınızde yolunuz daha rahat gecer dıye dusunuyorum.
    hayırlı yolculuklar

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler