User Tag List

Sayfa 1/4 123 ... SonSon
64 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Km`ye Bakan Yanılır Arkadaş

Fatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Km`ye Bakan Yanılır Arkadaş

Merhaba arkadaşlar
    Hepimiz biliyoruz ki kmden ziyade araca nasıl bakıldığıdır önemli olan.
    Peki neden araç alacağımı zaman düşük km aranıyor diye ibare kullanıyoruz.

Geçen gün sanayiye babamın aracı götürdüm bakım için.
    Araç 2000 Honda Civic şuan 315.000 kmde. Ve maşallah saat gibi.

Ustayla sohbet ederken kmye geldi konu valla sen iyi aldın 200k kmde aracı (2000 focus) dedi. E dedim sana getirdim baktın gayet iyi dedin. Kaportacı onay verdi bende aldım ve 5 aydır sıfır sorun ile kullanıyorum dedim.
    Valla ben 150k nın üstüne bakmam demezmi. Bak dedi bu araç 50k da çok temiz kmsi düşük, araç da nissan micra. Yav ben napacam kıç kadar aracı dedim. 400k da w124 alırım daha iyi dedim. Neyse muhabbeti uzatmayalım. Yani tamirci adamda bile bu işi bilen adamda bile takıntı var yav.

Tamam bizde arabalara çok iyi bakılmıyor yüksek km temiz araç zor bulunuyor ama bu demek değilki yüksek km gördün hemen kapat ilanı.

Hemen o araca çöp muamelesi yap.
    Bizim usta muhabbetin sonunda senin baba arabayı satsa alırım ama haaa demezmi. Hah dedim bak temiz yüksek kmde varmış.

Yani bu önyargıdan kurtulmazsak daha çok kmler geri çekilir.
    Km düşürmenin bahenesi olamaz ama bu insanlarda zorluyor insanı düşür kmyi diye.
    Araba ne durumda bakan yok.
    İyiki öğrenmişler bi km.
    Marv (Mickey Rourke) on the Mercedes:

"The padre drove a Mercedes, or at least that's what they're passing off as a Mercedes these days. Modern cars, they all look like electric shavers."

Melih-Ö - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    66 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gerçekten doğru km takıntısı. Ne yazıkki bende de var Ama 99 model bir A3 ümüz vardı 326.000 kmde iç dış bebek gibiydi ondan sonra biraz daha ön yargıyı yıkmaya karar verdim
    App plaka ve pleksik plakalık için ulaşabilirsiniz. Ailenizin Plakacısı

www.instagram.com/kokumerkezi

İbrahim33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Km dediğiniz nedir ki ? Önemli olan o arabayı kimin nasıl ne şekilde kullanıldığı. arabanın kondisyonu kozmetiği. nice filo arabası getirdim istanbuldan yüksek km lerde (200 ve üzerleri) düşük km şahıs arabalarının yanında sıfır gibi kalıyordu.
    Alıntı B.Koçer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İtalyan aşktır Alman ticaret
    KALBİNİ MAHŞERE GÖTÜR !!

camsemih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    300 bindeki 10 araçtan Tr'de 1 i temizdir hadi 2 si temizdir ama 50 bindeki 10 araçtan 7 si temizdir. e doğal olarakta çoğu insan gibi bendede km önemli kriter oluyor doğal olarak. Ben açıkcası çok katılmıyorum, km ye bakmayan yanılır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    megane 2 ler focus 1 ler vtec ler falan %90 ı 400 - 500 bin km lerden gelme. iddaa ediyorum. km ye bakan yanılır.
    KALBİNİ MAHŞERE GÖTÜR !!

EOZDAG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    otomatik şanzumanlı, tüplenmiş veya dizel arabada beni de korkutur lakin benzinli ve manuel arabada beni de korkutmaz yüksek km. Benzin + manuel ise daha dayanıklı olduğu için sıkıntı çıkarmaz büyük masraf açmaz kafasındayım.
    123d

CemBerk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Özellikle dizellerdeki kilometre olayına takılanları anlamıyorum. Dizel alıyoruz ki kilometre yapalım. Adama 2006 model araç 200 binde diyorum oouuv çokmuş diyor. Sonra sence dizel araba senede kaç kilometre yapar diyorum, 20 bin yapar diyor ulan salak hesapla bakalım kaça denk geliyor diyorum doğru ama çok diyor.

Birde kasası temiz olsuncular var tanıdığım gitti boyasız diye clio'ya 2-3 bin fazla verdi şimdi yağ yakıyor aracı.

Aracı alırken motora bakarsın dizelse üfleme duman atmaya, benzinliyse kompresyona kasaya takılmadan alırsın geçersin.

hddsheriff - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    98 transporter 303 bin km de
    05 clio 1.5 dci 201 bin km de
    05 Cordoba tdi 225 bin km de

Araba düzgün olduktan sonra km önemli değil. Ne boya ne km takıntım Yok

Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı İbrahim33 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Km dediğiniz nedir ki ? Önemli olan o arabayı kimin nasıl ne şekilde kullanıldığı. arabanın kondisyonu kozmetiği. nice filo arabası getirdim istanbuldan yüksek km lerde (200 ve üzerleri) düşük km şahıs arabalarının yanında sıfır gibi kalıyordu.
    Bence kozmetikte çok şey ifade etmez sonuçta kozmetiği toparlamak için bir sürü seçenek ve yöntem var ayrıca kimi arabasına çok dikkat ediyordur fakat elleri terlediğinden direksiyon soyulma yapmaya başlamıştır yada adam bakımlarına dikkat etmez fakat aldığından beri kılıfla vs. ile kullanır orjinal paspasları kullanmaz, saklar. arabayı satacağı zaman kullanılmamış paspasları koyup kılıfları söker oldu mu sana kozmetiği tertemiz araba.

Alıntı camsemih Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    300 bindeki 10 araçtan Tr'de 1 i temizdir hadi 2 si temizdir ama 50 bindeki 10 araçtan 7 si temizdir. e doğal olarakta çoğu insan gibi bendede km önemli kriter oluyor doğal olarak. Ben açıkcası çok katılmıyorum, km ye bakmayan yanılır.
    bu noktada da bence arabanın yaşı devreye girer 2000 model araba 100 bindeyse yine problem bence düşürülmemiş olsa bile yatmaktan dolayı yağ kaçağıydı, bakımsızlıktı buda sıkıntı ki düşük km kalmış olmasına zaten inanmıyorum he olur 2014 model orda zaten 50-60k km de olsun dersin.
    123d

Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tamam işte bende onu diyorum , kozmetiği düzgün olduktan sonra motoru yürüyeni düzgün olduktan sonra ağır kazası yoksa ne olacak ki km den ?
    KALBİNİ MAHŞERE GÖTÜR !!

300E - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu güne kadar en yüksek km li aracım 253 binde W124 dü, 272 binde sattım, 335 binde W210 E320 alacaktım, mercedeste KM ye bakmam ben ama 400/450 bindede Mercedes almam şahsen, 335 bindeki W210 un motoru deli gibi yağ yakıyordu, çünkü LPG aliminyum bloğa yüksek ısıdan ötürü zarar vermiş, bu saatten sonra da o km lerde V6 E320 bakmam, ama düz 6 olanını gözüm kapalı alırım.
    2004 Mercedes-Benz W203 C230K
    1994 Opel Astra F GSi

Eyüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bugün Sakarya'da soğucak yaylasına çıkarken yukardan inen CLA , Leon ve E serisini gördükten sonra(ki hepsi makyajlı yani yeni kasaydı) Km'nin gerçekten önemi olmadığını düşünüyorum..Şirket aracımız 2014 Corolla 260 bini geçti tek kişi kullanıyor , sadece uzun yol yapıyor..Ama bakarken az km iyidir mantığındayız hala..

phoenixs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam benim kullandığım araçlar
    96 astra
    98 astra g (cd)
    2014 golf 7
    2016 x trail

Şunu farkettim gidip 50 bin tl ye birçok kişinin aşık olduğu BMW yada Mercedes almaktansa 301 yada c elyse sıfır alır geçerim dizel

Yen'i yenidir eski eski bu benim şahsi fikrim

E21hamza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bundan 3 yıl önce 1.8 GL VW Golf 2 bakmıştık. Araç ilk sahibi öğretmen bayan tarafından galeriye verilmişti mavi renk ve tek sol çamurluğu boyalıydı, kilometresi de belki inanmazsınız ama 777 bin idi. İlk sahibinin dediğine göre arabanın Türkiye'de görmediği şehir kalmamış. Neyse eski VW lerden iyi anlayan bir ustaya götürdük arabayı bakması için, usta baktı arabaya kilometreyi söylemedik tabi araba güzel sadece karbüratörün açılıp içindeki diyafram vs değişip temizlenip takılacak dedi. Kilometreyi söyledik ustaya çok yüksekmiş kilometresi satarken sorun olur falan dedi babama Arabayı çok istememe rağmen alamadık sebebi de babamdı 770 bin km'deki araba alınır mı diye zorla vazgeçirdi beni hala pişmanım almadığıma, ama arabaya 200 bin km'de yaz en iyi usta gelse kilometrenin orjinal olmadığını anlayamazdı, o yüzden artık araba bakarken km kadar aracın genel durumuna da bakıyorum.

Havayı Koklayan Adam Redfish16V - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sene 2010 da 120binde ae101 miz vardı 160binde satmıştık yanılmıyorsam.Seneler sonra babaya aldık yine bir ae101 281binde aldırdım şimdi 288binde maşallah daha tık yok 350binde gsilar 280binde vectra gtler gördüm bindim halen taş gibi.Yeter ki bakımı düzgün binicisi arabaya bindiğini anlayıp eksiksiz bakım yapsın.Her zaman ilk önceliği şasesi km bende her zaman son statüde..
    Progressive Trance & Progressive House Music Producer.
    Spotify : https://open.spotify.com/artist/24ek...jQ&dl_branch=1

Octane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir araç satın alırken altıgen bir grafiğim vardır benim. Fiyat, lpg görüp görmemiş olması( lpg hiç görmediyse çok artı puan, lpgliyse eksi)(dizelse turbo durumu), mekanik durum, şasi ve kaporta durumu, yürüyen aksam, iç mekan. Bunların her birine 100 üzerinden puan verip, totalde 600e en yaklaşan aracı alırım.

Bu kalemlere bakarken çoğu zaman aracın model yılı veya kilometresine bakmam bile.

Bütün araçlar birer makinedir. Mesela hastaneniz var jeneratör alacaksınız, satın almacı da bazı kriterlere göre karar verir. Otomobil alırken de aynı.

Mesela bazen görüyorum, adam 1.6 vtec 2ye kamyon yüküyle para istiyor. Niye? Çok temiz diye. Olabilir çok temiz babacım, sıfır olsa ne olacak, 1.6 sedan civic sonuçta. Boralar da öyle mesela. Yani şimdi ben bir sıfır kilometre agea alsam 2040 senesine kadar çok düzgün kullansam saçma sapan para mı istemeliyim? Agea ageadır sıfır olsa ne olacak.

Bazen de benim grafiğimde bazı değerler sıfır oluyor. Mesela motor hasarlı araç alıyorum. Mekanik durum çöp ama fiyat tavan yapıyor bu sefer, üstelik motoru kendim toplayıp normal fiyata bile gelse içim rahat ederek biliyorum, düzgün şekilde topladığım için.

Ama millet delirmiş durumda. Herkes çok yeni model, hasarsız, kmsi çok düşük, çok az yakan, ayı gibi giden araç istiyor, çok ucuz paralara. Öyle bir taşıt varsa ben de alırım siz de alırsınız zaten, hepimiz ona bineriz. Herkes kendini prens/prenses olarak görüyor, en iyisini hak ettiğini düşünüyor. Aslında hepimiz karıncayız, bunun farkına varmak lazım.

Mesela bir aracınız var, toyota yaris olsun, yakında satacağım için kendi aracımı o geldi aklıma. Adam bakıyor fiyatlara, işte 2011 yaris dizel manuel 80 bin kmde 5 parça boyalı, yazmış 36 lira. Benim aracım da aynısının 116bin kmde ama hasarsız boyasız olanı. Benimki 40 lira. Adam beni arıyor 36 vereyim diyor. 36ya var diyor. Git onu al diyorum, olmaz seninkini alıcam 36ya diyor. Vermiyorum tabi ki. Sen satmak istemiyorsun diyor. Sıfırını al madem 70 bin tlye.

Bunlar bir kenara, konuya dönersek,

Hiç kimse hiç bir şeyden anlamayıp herkes 'ben her şeyi biliyorum düşük km olacak' derse adamlar şirket araçlarının kmsini indiriverip 50bine çakar geçer, millette mutlu mesut alır. Halbuki km düşmese 120binde olsa araç düzgünse belki ben alırım zaten. Benim gibiler alır.

Her şey olduğu gibi, bu halka bu da müstehak.
    Oversteer scares passengers, understeer scares the driver... (meali: kasko yok muska var )

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tam yeri gelmişken sormak istiyorum ;

Bu kasa Volvodan hep almak istemişimdir ama ne hikmetse hiç kısmet olmadı derken bu ilana denk geldim, km hariç her şey tamam gibi ...

Tabi görmeden konuşuyorum detaylı bakmak lazım velhasıl 420.000 km de 2.0 T S60 alınır mı ?

Buyrun ilan, sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres

Bu arada hep km düşürene alışığım ama yükseltene ilk defa denk geliyorum ...
    ...

Talih.b16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2000 model civic, 90 model mercedes meraklısı için eyvallah alınır 200k da 400k da.
    Araba temizsede yaşından dolayı metal yorgunluğu oluyor,
    Biri efsane kasa corolla ile hani taş gibi denen araçla yeni modeli encap de kafa kafaya carpistirmis videoyu bulamadım bi izleyin.efsane çöp, yiğidim aslanım burda yatıyor )
    Ayrıca kimse 400k da yeni golf fluance yeni civic 308 gibi araçları almaz din kardeşiyiz birbirimizi kandırmayalım..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CemBerk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Özellikle dizellerdeki kilometre olayına takılanları anlamıyorum. Dizel alıyoruz ki kilometre yapalım. Adama 2006 model araç 200 binde diyorum oouuv çokmuş diyor. Sonra sence dizel araba senede kaç kilometre yapar diyorum, 20 bin yapar diyor ulan salak hesapla bakalım kaça denk geliyor diyorum doğru ama çok diyor.

Birde kasası temiz olsuncular var tanıdığım gitti boyasız diye clio'ya 2-3 bin fazla verdi şimdi yağ yakıyor aracı.

Aracı alırken motora bakarsın dizelse üfleme duman atmaya, benzinliyse kompresyona kasaya takılmadan alırsın geçersin.
    Ben takılıyorum, bende dizel kullanıyorum 165k ya yaklaştım. Kimse demiyor ki niye gezdin bu kadar. Sadece benzine göre daha fazla özen istediği için, daha fazla yıprandığı için; yüksek kmlere kadar özen gösterildi mi gösterilmedi mi bilemiyosun bu yüzden riskli buluyorum. Yüksek km'li dizel alacaksam açabileceği masrafları kurtarabileceği bir rakamı olması gerektiğini düşünüyorum.
    123d

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler