User Tag List

19 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: İngilizce dil eğitimi ?

Mesut-RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

İngilizce dil eğitimi ?

Merhaba herkese.

Üniversitede hazırlık okudum, derslerim İngilizceydi ama rahatca konuşma, anlama durumu yok.Uzun zamandır düşündüğüm yurtdışı dil okulu için bir ofisle görüştüm.Kaliforniya'da üniversitelerin dil programları var aşağıda detayını yazicam, bir de dil okulları var.Dil okullarının hafta kısıtlaması yok ve maliyetleri daha uygun.Bilen muhakkak forumda vardır diye aklımdaki soru işaretlerini buraya yazıyorum.

Eğitim açısından farkları nedir üniversite dil programı ve kaplan, ec gibi dil okullarının ?

İlgilendiğim üniversite dil programları ;

UCLA (los angeles) 12 hafta, 2defa alıp 24 hafta yapabilirim

UCSD (san diego) 10 hafta , yine 2 kere alınabilir.

UCI (irvine) 10 hafta, yine 2 kere alınabilir.

Usc (southern california) 21 hafta

Dil okulları da kaplan LA veya EC LA.hafta kısıtlaması yok.

Tavsiyelere açığım başka eyaletlerde ve İngiltere'de. üniverslte programları dil okullarına oranla %40 daha pahalı.

Eğitim ve lokasyonları hakkında bilgiye ihtiyacım var giden olur, eğitim sektörünü bilen olur.
    It is better to travel well than to arrive.

SCfr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben çok araştırdım gitmedim o yüzden bildiğim bilgileri paylaşıcam UCLA dil okulu gereksiz pahalı sadece eğer imkan varsa Uclada daha sonradan sertifika programı gibi bir şey yapılıcaksa ön kabul şartlı gitmeniz o dil kursuna yararlı olur. Kaplanda pahalı 24 haftasına 7600 dolar ama iyi eğitim var tabi çevrenizde ki insanlarda ona göre iyi oluyor. EC güzel dil okulu bence oda biraz pahalı ama değer bence bu okullar. Ben mesela San Diego hiç düşünmedim çünkü herkes oraya gidiyormuş dil okulu için beni cezbetmedi açıkcası. Los Angeles bir de çok pahalı bir şehir biliyrsunuzdur zaten ama ben hani giderim yaparım diyordum ama gerçekten pahalı Bilgilerim bu kadar umarım yardımcı olabilmişimdir

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    BEn Kanada'ya gittim 1 seneliğine, Kaplan ve ECyi gereksiz pahalı olduğu için eledim. Hatta EC'de okuyan Türklerin çoğu benim gittiğim koleje geldiler.
    Kurstan çok çevren geliştiriyor senin İngilizceni. İmkanım olsa hiç kursa gitmezdim, direk pizzacıda çalışırdım. MArkette çalıştığım süre içinde (3 ay) kurstan çok daha hızlı geliştirdim. Ama işte oraya gitmenin, vize almanın yolu da kursa para ödemek

aday31 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dostum bende New York ta Zoni L.C ye gittim 6 ay. Çok fazla etkisi oluyo kursun ama ben benzincide çalıştım kasiyer olarak 2 ay kadar. Bütün pratiğim orda gelişti diyebilirim. Aklında yoksa bence New york u bi araştır derim. Ulaşım olarak dünyanın en rahat şehridir. Maliyet olarak üniversite kursuna gideceğine kesinlike ama kesinlikle dil okuluna git.Çok fazla artısı var.Kesinlikle pişman olmazsın . Gidince ilk 1 hafta belki zorlanırsın hele zenciler makineli tüfek gibi konuşuyo ama en geç 1 haftaya hepsine alışıyosun.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı aday31 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dostum bende New York ta Zoni L.C ye gittim 6 ay. Çok fazla etkisi oluyo kursun ama ben benzincide çalıştım kasiyer olarak 2 ay kadar. Bütün pratiğim orda gelişti diyebilirim. Aklında yoksa bence New york u bi araştır derim. Ulaşım olarak dünyanın en rahat şehridir. Maliyet olarak üniversite kursuna gideceğine kesinlike ama kesinlikle dil okuluna git.Çok fazla artısı var.Kesinlikle pişman olmazsın . Gidince ilk 1 hafta belki zorlanırsın hele zenciler makineli tüfek gibi konuşuyo ama en geç 1 haftaya hepsine alışıyosun.
    Maliyeti ne oldu ?

Usc'de 21 hafta 10K $, ucla daha da pahalı, kaplan 24 hafta 7500, ec 6500$. Yani LA civarında isimli okulların fiyatları böyle.NYC daha çok cezbediyor beni ama aştırdıkça alternatif üretiyorum, uzatmadan birine karar vericem.

aday31 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mesut-RR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maliyeti ne oldu ?

Usc'de 21 hafta 10K $, ucla daha da pahalı, kaplan 24 hafta 7500, ec 6500$. Yani LA civarında isimli okulların fiyatları böyle.NYC daha çok cezbediyor beni ama aştırdıkça alternatif üretiyorum, uzatmadan birine karar vericem.
    Dostum konaklama + kurs ücreti yaklaşık 7500 gibi bi rakama denk gelmişti. Eğer kursun kendi yurtunda kalırsan fiyat 9000 $ gibi bişey oluyor. Ben Queens de ev kiralamıştım kurs aracılığıyla her gün metroyla gidip geliyodum çok rahat oluyodu. Bi araştır derim NYC diğer şeyirlere göre yaşaması çok daha rahat.

said_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    New York (manhattan) da bakmanızı bende tavsiye ederim. California yaşam olarak daha pahalıdır.

Ayrıca kaplan gibi tanınmış yerlere gidip çok para ödemenize gerek yok. Benim tavsiyem ki kardeşim içinde aynı şeyi uyguladım.

en çok ders saati hangisinde ise ona bakmanız.

kaplan gibi kurslar genelde yarım gün oluyor. yani öğleden sonra okul bitince eğer yurtta kalmıyor iseniz, ingilizce konuşcak ortam bulmak zor oluyor.

hem ders saatı daha fazla hemde fiyatı çok daha uygun olan kurslar var. zaten kursdan büyük şeyler beklemeyin hepsi birbirine yakın seviyede.

İngilizce hazırlık ve eğitim gödüryseniz, ordaki derece sınavını çok rahat yapıp yüksek bir kurdan başlarsınız. benim kurslarda gözlemlediğim bu yönde olmuştu.

Sonrası tamamen size kalmış. ingilizce yi kursda veya okulda değil, yaşıyarak öğrenmek gerekiyor. A dan Z ye kullandığınız telefonun dilinden, okuduğunuz haber izlediğiniz film/dizi ye kadar ingilizce yaşamanız lazım. Yoksa türkçe düşünüp ingilizce konuşmak hep sıkıntı.

Dağhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle bu seçimin ne kadar zor olduğunu iyi bilen biri olduğumu söylemek isterim. Yaklaşık 1 sene kadar düşündüm ne yapmam gerektiğini.

Şunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki siz gerçekten İngilizce seviyenizi geliştirmek için gitmeyi kafaya koyduysanız en kötü okula bile gitseniz bariz bir şekilde çok şey alacaksınız.
    Ben Boston'da yaşadım 3 ay, okul olarak da EC'yi seçtim. Bir tanıdığım vasıtasıyla İstanbul'da yaşamama rağmen, Ankara'da bir aracı kurum ile çalıştım. Çok da yardımcı oldular, dilerseniz size yönlendirme yapabilirim.

Okul olarak EC'den epey memnun kaldım. Hocaları, anlatış biçimleri, ders saatleri hepsi istediğim gibiydi. Herhangi bir problemim olduğunda da başından salan yerine çözmeye çalışan oldular. Konuşmak zorunda olduğunuz için speaking zaten gelişiyor ama hocalar kaliteliyse ve siz de kendinizi verirseniz grammar de çok hızlı bir şekilde gelişiyor. Türkiye'de 17 senede geliştiremediğim grammarimi ABD'de 3 ayda geliştirdim.

Eyalet olarak ise anladığım kadarıyla California düşünüyorsunuz, gidenlerden olumsuz bir şey duymadım, yaz kış sıcak iklimi güzel vs. Ama biraz pahalıdır.

Ben Boston'da kaldım. Chicago, New York ise gezdiğim yerlerdi.
    New York, İstanbul'dan daha kaotik diyebileceğim bir şehir. Hayat da muazzam pahalı, ben NYC'yi öğrencilik için önermem açıkcası.
    Chicago ise bu üçlü arasında en sevdiğim şehirdi, ama sağa sola da gideyim gezeyim derseniz çevresinde görülecek çok şey yok. Minneapolis, Michigan vs...

Boston düşünürseniz her türlü sorunuzda da yardımcı olabilirim.

Bu arada State and Local Sales Tax Rates in 2017 - Tax Foundation şu linkten ABD'deki güncel taxlere ulaşabilirsiniz.

Şimdiden hayırlı olsun.
    psn: DAGHAN26

turbo&quattro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Daha onceden abd vizen varsa yada turist vizesi alabilme imkanin varsa Community college lerde ucretsiz verilen ESL ( english as second language) leri arastirabilirsin.

Eworen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Niye Amerika ?
    Neden İngiltere değil ?
    Özel bi sebebi yoksa İngilterede kesinlikle Londra harici harika yerler var
    Brighton -Bournemouth-Oxford-Cambridge..
    Benim favorim Brighton ve mutlaka aile yanında konaklama iyice araştırın çok daha yararlı olur..

volume81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    USA'dan ziyade kanadayı öneririm her fırsatta USA vizesi alıp gezmeye gidebilirsin

fiyat olarak çok daha uygun yada aynı paraya çok daha uzun süre eğitim alabilirsin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bugün tüm işlerim tamam şekilde abd konsolosluğuna öğrenci vizesi almaya gittim, görüşmemi ingilizce yaptım ve yanımda tüm gerekli evrak olmasına rağmen red verdiler.Neden olarak Türkiye'ye geri gelmeyeceğime inandıklarını söylediler.Okulum bitti, işim yok yani geri dönmem için bir sebep yokmuş diye düşünüyorlar. Tekrar başvurup babamın yöneticisi olduğu şirketten döndüğü şu tarihlerde şu pozisyonda görev alacaktır gibi bir yazıyı antetli kağıda ıslak imzalı alıp göstersem faydası olur mu ? Türkiye'ye döndüğünde çalışacağın iş belli mi diye sordular, kendim de ne yapacağımı bilmediğimden hayır dedim.Onun haricindeki sorular nerede ne kadar kalacaksın gibi şeylerdi.
    It is better to travel well than to arrive.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    konuya bi güncel çeksek hazır çok eskimemişken

Yaz ayında kız arkadaşım ile beraber amerika'ya dil eğitimi için gitmeyi düşünüyoruz, benim dilim +-b2 düzeyinde diyebilirim, ec'ye baktım fiyatları ef'den 1-2 tık daha iyi sayılır, önerebileceğiniz başka bir kurs vs. var mıdır acaba ?

Şuan için bütçe yüzünden max 8 hafta gibi kalmayı düşünüyoruz ama orda çalışma imkanımız vs. olabilir mi bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim, hatta çalışma imkanı varsa daha uzun da kalınabilir hem daha da faydalı olru
    Alıntı Berk007 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    senin gibi adamda kimbilir ne oynatıcılar vardır, bunu da indiriver

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Gko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Yaz ayında kız arkadaşım ile beraber amerika'ya dil eğitimi için gitmeyi düşünüyoruz, benim dilim +-b2 düzeyinde diyebilirim, ec'ye baktım fiyatları ef'den 1-2 tık daha iyi sayılır, önerebileceğiniz başka bir kurs vs. var mıdır acaba ?

Şuan için bütçe yüzünden max 8 hafta gibi kalmayı düşünüyoruz ama orda çalışma imkanımız vs. olabilir mi bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim, hatta çalışma imkanı varsa daha uzun da kalınabilir hem daha da faydalı olru
    editttt

ef'de aile yanı konaklama fiyata dahilmiş.... Yani ec konaklama ile birlikte daha pahalıya mal oluyo malesef..

SCfr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    editttt

ef'de aile yanı konaklama fiyata dahilmiş.... Yani ec konaklama ile birlikte daha pahalıya mal oluyo malesef..
    Bence 8 hafta için usa gitmeyin süre az uçak fiyatları çok yüksek olur onun yerine irlanda ingiltere daha iyi gibi karar sizin tabi

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Çalışma izni uzun dönem gitmeyeceğiniz için çıkmaz büyük ihtimal, zaten başvurduğun zaman en az 1 ay sürüyor onaylanması.
    Bir de mümkünse tek git, hiç birşey öğrenemezsin. "Nolacak yaaa ingilizce konuşuruz aramızda" deme, hiç öyle olmuyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    EC yle kanadaya gittim bende konaklamamda sorun oldu hemen yardimci oldular diger konularda cok ilgiliydiler , ama ogretmenlerlerin bazilarinin anadili ingilizce degildi o biraz aklima takilmisti . benim dilim iyidi zaten ama yinede etkinlikler ve ortam avantaji icin tercih etmistim . Bu arada tek gitmenizi tavsiye ederim cunku cidden planlandigi gibi olmuyo o konu malesef

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Başka eyalete gitme şansın yok mu? Californiada özellikle Los Angeles bölgesinde Türk fazla. Genelde beraber takılıyorlar. EC de önermem, ECLA'e gitmiş biri olarak. Türkçe konuşanları aynı eve yerleştiriyorlardı en azından bizi öyle yaptılar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 kişi gidicez amaç birlikte geliştirmek zaten, eğlenmeye gezmeye gitmiyoruz geleceğe yatırım gibi.. Zaten dillerimiz kötü değil amaç daha da ileriye taşımak o yüzden 2 aylık bir sürede de kendimize bişeyler katabileceğimizi düşünüyorum.

İngiltere nispeten amerika'dan daha pahalı olduğu için ona o yüzden pek bakmadık önceliğimiz amerika. Olmazsa ondan sonra oku kanada veya ingiltere'ye yönlendiricez.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler