User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
45 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: BMW İyi Niyet Garantisi

ehveniser1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

BMW İyi Niyet Garantisi

arkadaslar merhaba ;

aracım BMW F20 1 serisi,2014 model.Makyajsız kasa.

2015 trafiğe çıkışlı.

Led paket var aracımda fakat 1 hafta önce durduk yere sağ arka stop kısık yanmaya basladı.

Hemen arastırdım,kronik bir problemmis.Piyasadaki bir cok 1 serisinde olan bir problem yani.Yurtdısında degisimler yapılmıs,ülkemizde de yapılan araclar olmus.

neyse,bmw turkiye'ye iletisim icin email attım.hemen dönüs yaptılar,izmirdeki servislerden birine gidip arıza tespiti yaptırmamı söyleyerek konuyu noktaladılar.
    ardından beni izmirdeki servisin müsteri iliskilerinden aradılar.Servis randevusu almam gerektigini söyleyip,aracımın kilometresini sordular,daha önceden böyle bir degisim aksiyonu olmadıgı,yazışmalardan sonra bir ihtimal onarım yapılabileceği söylediler.Dikkat edin sokaktaki çoğu f20'nin sağ arka ledi az yanıyor,0 stop bu kadar ömürlüyse onarılmış stop ne kadar mantıklı ?

aracı gösterebilirim umuduyla gittigimde serviste gördügüm muamele korkunctu.kimse cıkıp arabaya dahi bakmadı.yine de servis randevusu aldım ve beni arayan hanımefendinin odasına girdim.yaklasık bir 10 dakika kadar yanımda telefonla konustu ve ciddiye alınmadıgımı hissettim,ardından aracımın yaşı ve kilometresi gereği ( 2015 ocak çıkışlı,55.000km ) iyi niyet garantisinden sonuc alamayabileceğimizi,VE sonuç alamazsak arıza tespit bedeli olarak yaklasık 300 lira civarı bir ödeme yapmam gerekecegini söyleyerek ayrıldı.

bu arada belirteyim,aracımın garantisi 2017 ocak ayında son bulmus.arada 1 bakımı dısarıda yapılmıs,ben aracı yetkili servise getirmeye devam ettim.

neyse,önceki tecrübelerimden biliyorum ki aslında ''bakımınız dısarıda yapılmıs'' muhabbeti tamamen servisin bahanesi.canları istediginde herseyi yapabiliyorlar.ben de bmw türkiye ile iletisime gecip,bu yapılacak islemlerin hic birine para ödemeyeceğimi,bunun mantıklı olmadıgını cünkü kronik bir sorunla karsı karsıya oldugumuzu ve stobun yenisiyle değişmesi gerektiğini söyledim.talebimin servise iletileceğini söyleyerek telefonu kapattılar.

şu anda ciddi bir memnuniyetsizlik söz konusu,alt tarafı 1 stop değişimi ve bu olay kronik ,
    sürüş güvenliğini tehlikeye atan bir durum,neticede seyir esnasında sönebilir vs...
    BMW türkiyenin hic bir olumlu adımı olmaması,tek işlevi ''biz not alıyoruz,servise iletelim.'' demekten ibaret olması...
    hadi alayım desem,1215 tl stop ücreti.kronik birsey olmasa,hakikaten benim bozabilecegim yıpratabilecegim bir sorun olsa canıma minnet,bu kadar lafını yapmam.ancak ayıplı mal icin para vermek hic ama hic istemiyorum.daha önce baska marka araclarımla da servisle diyaloğum oldu,müsteri memnuniyeti kapsamında olmayacak seylerin yapıldıgına sahit oldum.

yetkili servis bana ücretsiz tespit yapılıp stop değisimi saglanacak diye haber vermez ise,bmw almanya'ya konu ile ilgili mail atmayı düsünüyorum.

daha önce bu tarz bir olayla karsılasmıs olanlarınız varsa vereceginiz fikirlere açığım.

talebimde haklı veya haksız olabilirim,bilmiyorum.bir çoğunuzun başına gelse eminim çok canınızı sıkacak bir olay olurdu,sonucta 2 yasında bir arabadan bahsediyoruz.

stop şöyle yanıyor,cidden can sıkıcı ;

2002 Renault Clio 2 HB 1.4 RXT-09FT336
    2009 BMW 116i - 35KEF63
    2012 Megane 3 Coupe 1.6 dci GT-Line - 35KES64
    2014 BMW 116d -35KNG94
    2007 Honda Fit Sport - AP90287

220T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Madem kronik,tüketici haklarına başvurun.
    Modifiye parayla yapılır ama parayla yaptırılmaz.

arda35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir şey çıkacağını sanmıyorum. Tek sefer dahi olsa dışarıda bakım görmüş araç. Onu bahane edeceklerdir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İyi niyet garantisinin işlemesi için aracın tüm bakımlarının yetkili serviste yapılmış olması şarttır. İyi niyet garantisi işçilik ücretlerini kapsamaz sadece parça bedeli %25 ile %100 arasında ödenir. Yani iyi niyet garantisinden faydalanılsa bile 2 yıl geçerli olan üretici garantisindeki gibi hiç ödeme yapmadan onarım yaptırmak söz konusu değildir.
    Almanya'ya mail atacam diyorsunuz ama zaten iyi niyet garantisinden yapılacak işlemi Almanya kabul yada red ediyor. Yani aracınıza tespit yapılır ve red alırsanız bilin ki Almanya tarafından talep kabul edilmemiştir.

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    garanti biteli yil bile olmamis iyi niyet garantisi lafi bile gecmeden halledilmeli bana gore daha once bmw sahibi olmadigimdan servisleri bilmiyorum fakat isteseler zor olmasa gerek

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

turkerrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benimde birçoğunda olduğu gibi M paket direksiyonda beyazlaşmalar var. Garanti süresi içerisinde başvurdum kabul etmediler.
    ORDU SİGORTA ARACILIK HİZMETLERİ
    ZEY OTOMOTİV
    https://zeyotomotiv.sahibinden.com/

B.Koçer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Har gür yapcan oldu olmadı cek restı cık zaten bı boka yaramıyor cogu servıs

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Servisin inisiyatifinde bir durum.
    Seat IBIZA FR

mustafa_a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim f30 un koltuk altı paslanmasını iyi niyetten yaptırmıştım. Ancak termostattan su kaçırmasını yaptıramadım bi türlü, birde utanmadan 2012 lerin hepsinde oluyor bu demişlerdi

Eworen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bmw markasında iyi niyet göstergesi mevcut değil yardımcı olma oranları çok çok düşük benimde başıma geldi zamanında 1 TL lik yardımda bile bulunmadılar genel olarak zaten iplememek şirket politikları olmuş durumda
    Vw ile bu konuda kimse yarışamaz muazzam bi destekleri var

HondatugraL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    45 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aynı özellikleri barındıran diğer araçlardan 100 bin fazla ver sırf bmw olsun adı diye git al problem çıkartsın ( olabilir doğaldır ) ama bmw bununla ilgili adım bile atmasın kovar gibi muamele etsin harbıden çok komik, ironik tum şirketlerde var bir şerefsizlik ya araba satana kadar alayının işi, ayağına köpek olan günlük arayan firma servise yanaştığında seni köpek ediyor arkasında duramayacağın malı neden satıyorsun ki bana.
    DR. OWL

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bmw almanyaya direk MAİL at hiç uğraşma

Octane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Oversteer scares passengers, understeer scares the driver... (meali: kasko yok muska var )

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    BMW'nin iyi niyeti sadece otomobil satılana kadar var sonra kimse sizi tanımıyor.

turci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eğer arıza kronik ise dışarda servis görmesi önemli değil, güvenlik ile alakalı bir durum olduğu için servis ücretsiz değiştirmek zorunda.
    foto ile birlikte bmw Almanya'ya mail atın,büyük ihtimalle kronik ise sonuç alırsınız.

örnek olarak benim eski smartta başıma gelmişti, arka lambalar yanmıyordu meğer ışık şalteri bozukmuş.
    yaşa km'ye bakmadan ücretsiz değiştirmişlerdi.

ehveniser1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bmw almanya ve bmw.com'a mail attım,

umarım sonuc alırım.yoksa da mecbur parayla degistirecegim,yalnız bmw cidden gözümden düstü
    2002 Renault Clio 2 HB 1.4 RXT-09FT336
    2009 BMW 116i - 35KEF63
    2012 Megane 3 Coupe 1.6 dci GT-Line - 35KES64
    2014 BMW 116d -35KNG94
    2007 Honda Fit Sport - AP90287

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Eworen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bmw markasında iyi niyet göstergesi mevcut değil yardımcı olma oranları çok çok düşük benimde başıma geldi zamanında 1 TL lik yardımda bile bulunmadılar genel olarak zaten iplememek şirket politikları olmuş durumda
    vw servis desteği konusunda çok iyi. garantisi bitmiş aracımda vites çok ısınınca ekstrem durumlarda titreme yapıyordu. servise götürdüm arıza tespiti yapamadılar. 3 gün üst üste teste çıktık araçla titremeyi tespit edebilmek için. sonunda tespit edildi ve kavramayı ücretsiz değiştirdiler.

2011 de sıfır renault megane aldım. 3 ay sonra boyası pul pul dökülmeye başladı. 15 20 noktada boya çatlayarak saç kısmına kadar soyuldu. servise götürdüm kaç defa mağaza müdürüne bile derdimi anlatmaya çalıştım. kuş pisliği bu senin hatan deyip gönderdiler. dava mava 1.5 senede anca çözdük sorunu mahkeme kararıyla.

Ali_ZG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Eworen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aman bunu anti vwciler duymasin yakarlar buralari

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    34 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ali_ZG Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aman bunu anti vwciler duymasin yakarlar buralari
    Anti VW'ci de olsan, istisnai durumlar hariç aracın arkasında fazlasıyla duruyorlar. VW sevmiyorum ancak mecburiyetten kullanıyorum. Aracımı Acarlar servise götürüyorum ve o kadar memnunum ki, babamın genel müdür olduğu yetkili serviste bu kadar ilgili değillerdi aracıma.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler