User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
45 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: BMW İyi Niyet Garantisi

Ali_ZG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Nightfish Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Anti VW'ci de olsan, istisnai durumlar hariç aracın arkasında fazlasıyla duruyorlar. VW sevmiyorum ancak mecburiyetten kullanıyorum. Aracımı Acarlar servise götürüyorum ve o kadar memnunum ki, babamın genel müdür olduğu yetkili serviste bu kadar ilgili değillerdi aracıma.
    anti vwci degilim ben

AşkınS. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İlginçtir,fiat bu konuda bayağı iyi
    500 bin kmde doblo blok patlattığı için garantiye giriyordu(doblo 1.6 ların 2010larında kroniktir)
    Aynı şekilde egeada stop su aldı ve garantiden değişti
    Amortisör takozum ses yaptı o da değişti
    Cam motoru kırıldı 2 defa onlar da değişti
    Yani fiatın gözünü seveyim

Octane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Müşteri memnuniyetini ben mazdada yaşadım. 94 model mazda 323 gtr götürdük, dünyada 300tane üretilmiş araç. Veyrondan falan nadir yani. Adamlar ilgilendi ilgilendi parça görünmeyince kendileri mail attılar pazarlık ettiler mazda japonyayla vs. 97 model bizim diğer 323e iş yapıyorlar sıkıntı yaşanırsa eski araba normal demiyor arkasında duruyorlar. Yeni mazda 3lerden götürdük garantideyken, biz daha bişey demeden biz bunu hemen değiştiriyoruz kusura bakmayın dediler.

Sonradan öğrendik ki garanti boyunca kimse gitmiyormuş meğerse. Sorun çıkmıyormuş yani. Biz nasıl hayvansak egzantrik dişlisinin puntalarından birini koparmışız o ses yapıyormuş. Ama 100ke giderken 2ye çekip viraja giriyorduk tabi bişey de diyemedim araca.
    Oversteer scares passengers, understeer scares the driver... (meali: kasko yok muska var )

Shadow_Dancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AşkınS. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlginçtir,fiat bu konuda bayağı iyi
    500 bin kmde doblo blok patlattığı için garantiye giriyordu(doblo 1.6 ların 2010larında kroniktir)
    Aynı şekilde egeada stop su aldı ve garantiden değişti
    Amortisör takozum ses yaptı o da değişti
    Cam motoru kırıldı 2 defa onlar da değişti
    Yani fiatın gözünü seveyim
    Al benden de o kadar, esi aracım fiattı.. Servisin ilgisi alakası 10 numaraydı. her bakımda motor yıkamayı ücretsiz yaparlardı.
    Tango-1 never dies.

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    34 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ali_ZG Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    anti vwci degilim ben
    Ben cümlenin yarısını yazamayınca öyle anlaşılmış tabi de, sen de biraz alttan alaydın yav Böyle yazınca hiç bir erkekle ironi yapmadım ben der gibi olmuş

Anti VWci bile olsan kabul etmek lazım yazdığımı sanıyordum, becerememişim.

seran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçen hafta aynı durum benim 2012 1.16d meydana geldi.

ehveniser1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bugün bana ulaşan herhangi bir bmw yetkilisi olmadı.
    bakalım yarın birisi ulasacak mı
    2002 Renault Clio 2 HB 1.4 RXT-09FT336
    2009 BMW 116i - 35KEF63
    2012 Megane 3 Coupe 1.6 dci GT-Line - 35KES64
    2014 BMW 116d -35KNG94
    2007 Honda Fit Sport - AP90287

Bolkar1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tüketici hakem heyeti sizin sorununuzu çözücektir güzel bir yazılı belge hazırlayın 6 ay içinde sonuç alırsınız.

CaNeR44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bmw bu işi çözemiyorsa belli kronik sorun bmw kullanıcısı olarak yazıklar olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bugün de tarafıma ulasan bi yetkili yok.bekledim ama ne yazık ki gelişme olmadı...

bir taraftan da arkadaslara tanıdıklara rica ettim,trafikte bir stobu sönük yakalanan f20'leri toplayıp arsiv yapıyorum ve sayıları hic az buz degil her gün sokakta gördügümüz 1 serilerinin 10 tanesinden 4-5'inin sağ arka stop lambası sönük ( eğer led ise) ...

gercekten facia bir durum bu kadar olmaz.
    2009 BMW 116i - 35KEF63
    2014 BMW 116d -35KNG94

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ehveniser1903 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bugün de tarafıma ulasan bi yetkili yok.bekledim ama ne yazık ki gelişme olmadı...

bir taraftan da arkadaslara tanıdıklara rica ettim,trafikte bir stobu sönük yakalanan f20'leri toplayıp arsiv yapıyorum ve sayıları hic az buz degil her gün sokakta gördügümüz 1 serilerinin 10 tanesinden 4-5'inin sağ arka stop lambası sönük ( eğer led ise) ...

gercekten facia bir durum bu kadar olmaz.
    Merhabalar aynı sıkıntı bende de mevcut bugün servisten randevu aldım fakat iyi niyete sokmamak ve ücretli işlem yapmak için çok zorlayacaklar beni biliyorum çünkü bu adamlarda memnuniyet diye bişey yok malesef.sizin olayınız sonuçlandımı nasıl oldu bana bi yol gösterirseniz bu konuyla ilgili sevinirim.Çünkü gerçekten sağ stop lambasının diğerinden çok daha sönük yanması can sıkıcı bir durum

IbizaFR150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İyi niyet garantisinin ön koşulu yetkili servis olduğuna göre ve bu koşulu bozan “dışarıda” bir bakım varsa adamların ücretsiz yapmasını beklemek sadece sinirinizi bozar. Kaldı ki basit bir far sorunu için yetkili serviste gerginlik çıkartmanın da faydası olduğunu sanmıyorum. Bir led ampül değiştirmekle çözülecekse hiç servis ile uğraşmadan dışarıda yaptırmak daha az yıpratıcı olur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hocam benim aracımın km'si ve garanti bitmesi gibi durumlarından Borusan %80 karşılamayı kabul etti,kalan kısımdaki ödemeyi ben yaptım.Israrla ödeme yapmak istemediginizi söylemeniz gerekiyor.
    2009 BMW 116i - 35KEF63
    2014 BMW 116d -35KNG94

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı IbizaFR150 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İyi niyet garantisinin ön koşulu yetkili servis olduğuna göre ve bu koşulu bozan “dışarıda” bir bakım varsa adamların ücretsiz yapmasını beklemek sadece sinirinizi bozar. Kaldı ki basit bir far sorunu için yetkili serviste gerginlik çıkartmanın da faydası olduğunu sanmıyorum. Bir led ampül değiştirmekle çözülecekse hiç servis ile uğraşmadan dışarıda yaptırmak daha az yıpratıcı olur.

hocam bastan sona talihsiz bir mesaj atmıssın,dısarıda yapılmıs bakımı vardı benim aracımın.Basit bir far sorunu dediğin şey 1700 lira,led ampul falan değişmiyor ne yazık ki bazı seyler BMW'de farklı markalardaki gibi kolay cözülmüyor.Zaten emin olun 1 ampul değismesiyle cözülecek olsa ne ben pesine düserim ne baskası.Komple stop degismesi gerekiyor.
    2009 BMW 116i - 35KEF63
    2014 BMW 116d -35KNG94

srdralc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    vallahi bir ampül de değişecek olsa o ampül yeri geliyor hayati önem taşıyor, bu şekilde üretmeyecek üretirse değiştirecek kronik sorunları varmış.

soyağacı mı bu, gen havuzunuzdan gelen bir hastalık var annenizde şeker var sizde de var diyerek geçiştirecek miyiz

Rockford - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu sorun galiba kronik sevdigim ve düşündüğüm model oldugu için trafikte bazen algıda seçicilik denk geliyorum bu araçlara stobu az yanana denk geldiğim oluyo genelde de sağ stopta oluyo sanırım bu sorun.
    servisin kabullenmeyişi enteresan maliyeti ne ki müşteriyi kaçırdığına adını lekeledigine degmeyecek kadar ucuz bi kalem bmw için.

overblack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mbulur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İyi niyet garantisinin işlemesi için aracın tüm bakımlarının yetkili serviste yapılmış olması şarttır. İyi niyet garantisi işçilik ücretlerini kapsamaz sadece parça bedeli %25 ile %100 arasında ödenir. Yani iyi niyet garantisinden faydalanılsa bile 2 yıl geçerli olan üretici garantisindeki gibi hiç ödeme yapmadan onarım yaptırmak söz konusu değildir.
    Almanya'ya mail atacam diyorsunuz ama zaten iyi niyet garantisinden yapılacak işlemi Almanya kabul yada red ediyor. Yani aracınıza tespit yapılır ve red alırsanız bilin ki Almanya tarafından talep kabul edilmemiştir.
    senden alıntı yaptım ama üzerine alınma. sadece iyi niyet garantisini güzel şekilde açıkladığın için..

iyi niyet garantisi diye birşey yoktur. bu tamamen tüketici aldatmaya yönelik bir harekettir. zaten parçanın fiyatının belli bir miktarını aldıklarında emin olun o parçadan kar bile ediyorlar. çünkü ürün maliyet fiyatı ile yedek parça şeklinde satış fiyatlarını az çok hepimiz biliyoruz. mesela örnek vermek gerekirse bosch bursa fabrikasında 8 liraya mal edilen bir lambda sensörünün serviste yada dışarda kaç paraya satıldığını biliyoruz.ayrıca bozuk olan parçayı üreten firmaya da oldukça yüklü bir ceza faturası kesiyor otomobil firması ve ürünü sağlam olanı ile değiştiriyor.
    komançero garage

Kutluhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 tane f30 değiştirdim 2 sininde far ve stoplarında kılcal çatlaklıklar mevcuttu. garantiden değiştirmediler. kronik bir sorunmuş.

2016 model 5.20i egzoz uçları paslanır dikkat ederseniz. garantiden değiştirmeleri için 3.gün çabaladım. söve söve

2012 model 5.20d arka klima paneli üzeri soyulmuş, araba 28.000km de evli değilim ve çocuğum yok. bana ilk yaptıkları yorum arkada çocuğunuz soymuştur. çocuğum yok. ikinci yaptıkları yorum o zaman araç güneşe maruz kaldığı için soyulmuştur. kapalı garajım var. üçüncü yaptıkları yorum geçen bakımda iç detaylı temizlik yapmıştık ya eeee o zaman kullandıkları ilaçlar soymuş olabilir. Burda ben o zaman garantiden değiştir, verdiğin zararı aracıma karşıla ne yazıkkiiiiii ..... diye devam ediyorum. bende hepinizin a... diye devam ediyorum. 800TL. parça fiyatı.

bunun gibi başıma gelen borusan ile aramdaki garanti mevzuları var bana inat yaptıklarını düşünüyorum..

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Basligi gorunce bmw nin iyiniyetli oldugunu sandim biran, konuyu okuyunca rahatladim... Yanlis firmadan yanlis beklenti, gecmis olsun...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler