User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
48 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: 2016 model 2017 Talisman fiyat farkı

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bi tanıdıgımız 143 bine tam dolu golf aldı geçenlerde. Pahalı geliyosa almayın abi milletin g*t ünde don yok highline(dogrusu hayklayn) passat ta biniyo (küçümsemiyorum pejo 301 e biniyoz şuan) satış adeti düşmesse bu rakamlar düşmez tabiki satış adeti stabil olan ticari malın fiyatı düşmez aksine yükselir
    İşin vergi ve siyaset yönüne hiç girmiyorum o konuyu çok tartıştık allah ıslah etsin..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçen sene 1.2 TSI DSG Advance paket(double ekran,cam tavan,17 jant,led paket,alcantra koltuk v.s) sıfır Leon 71.500 üzerinden satılıyordu şuan ikinci el leonlara bakıyorum 14,15 model aynı motor şanzıman Leonlar 70 den aşağıya satılmıyor ve az önce saydığım donanımların hiç biri olmayan paketler valla insan hakikaten hayret ediyor.

DEJ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Evrenoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biri yaşamak için zorunlu tüketim malzemesi, diğeri lüks..
    Alakasız örnek olmuş..

devlet her şeye el mi atacak bu durumda? Araban telefona, tatilden kıyafete, saatten bilgisayara.. Hepsinin pahalısı var piyasada neticede..
    Talep var ki zam da kaçınılmaz oluyor diyolar yoğun talep var diye zam mı yapılması gerekiyor bu doğru birşeymiş gibi savunuyorlar

Temel tüketim malzemelerinde de kafalarına göre fiyat koysunlar o zaman nasıl olsa millet almaya mecbur

Özel tüketim vergisini de çıkartan devlet + bunun kdv si var birde insanları nasıl soyarızın başka bi şekli Mantıklı bi açıklaması var mı bu vergilerin? Dünyanın neresinde böyle saçma sapan vergiler var bilmiyorum. Devlet el atsın derken şu saçma sapan vergilere bi düzenleme getirsin en azından demek istedim lüks de herşey ötv ye çıkıyor tabiki

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı DEJ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Talep var ki zam da kaçınılmaz oluyor diyolar yoğun talep var diye zam mı yapılması gerekiyor bu doğru birşeymiş gibi savunuyorlar

Temel tüketim malzemelerinde de kafalarına göre fiyat koysunlar o zaman nasıl olsa millet almaya mecbur

Özel tüketim vergisini de çıkartan devlet + bunun kdv si var birde insanları nasıl soyarızın başka bi şekli Mantıklı bi açıklaması var mı bu vergilerin? Dünyanın neresinde böyle saçma sapan vergiler var bilmiyorum. Devlet el atsın derken şu saçma sapan vergilere bi düzenleme getirsin en azından demek istedim lüks de herşey ötv ye çıkıyor tabiki
    Özel sektörde ticaret kâr amacı güder ve tacir kâr maximizasyonu yapmaya çalışır. Malı talep gördükçe, değerini arttırır. Ta ki arz-talep dengesi arz fazlası oluşturana kadar.
    Tacir için bunu yapması da son derece doğaldır.. Adı üstünde tacir. En fazla parayı kazanmak için kurmuş o işletmeyi.. Halk faydalansın diye değil.. Talep arttıkça arttırır malının fiyatını. 1 lahmacun neden ve nasıl 50 lira oluyor sanıyorsun çeşme beachlerinde? Veya yunanistanda en baba beachlerde localar ücretsizken neden burdaki beachlerde 2 şezlong 1 semsiye 45 tl zannediyorsun? arz-talep ilişkisi..

Temel tüketim malzemelerine kafalarına göre fiyat koyarlarsa halk buna erişemez. Erişemediği zaman da açlıktan ölenler ortaya çıkar ya da suça karışanlar anarşiyi yaratır. Devlet buna müsaade etmeyeceği için temel tüketim malzemelerine limit koyar. Ekmeği belli bir fiyattan satar, et balık kurumunda eti belli bir fiyattan. Aynı et nusrette 500 liraya da satılabilir ama.. neden? arz talep ilişkisi.. alıcısı var ki satıcısı da var..Önceki mesajda sana temel tüketim malzemeleri ve lüks malzemeler farkını yazdım anlamamakta diretiyorsun. Anlama niyetin yoksa, hala "ekmeği de arttırsınlar" kafasındaysan boşa laf anlatmayayım. He he deyip geçerim..

Devletin koyduğu ÖTV, KDV, KDV'nin ÖTV'si gibi kalemler saçma da olsa, mantıklı da olsa devletin kasasına giren bir girdidir. Halk bundan rahatsız değilken, talep patlaması yaşanırken, fiyat artsa da mal alınmaya devam ederken devlet enayi mi cebine az para girsin diye vergisini kıssın. Vatandaş olarak ne zaman almamaya başlarız o zaman devlet değiştirir birşeyleri. Yoksa oturduğumuz yerden foruma yazarak bir şey değişmez.. vergilerin mantıklı açıklaması devlete göre var. sana / bana göre yok. devletin de senin / benim mantığımıza uyacak açıklama yapma zorunluluğu yok..

İphone 4000 TL, 500 TL'ye de telefon var... Iphone stokları anında tükenip millet sırada beklerken gidip de apple'a "fiyatları düşür" demek kadar saçma bir şey nasıl olamazsa bu dediğin de aynı hesap.
    Konu Evrenoz tarafından (13-08-2017 Saat 00:09 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Haklısın abi herşey bizim salak millette bitiyor

Focus4171 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı i-vtec07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bi tanıdıgımız 143 bine tam dolu golf aldı geçenlerde. Pahalı geliyosa almayın abi milletin g*t ünde don yok highline(dogrusu hayklayn) passat ta biniyo (küçümsemiyorum pejo 301 e biniyoz şuan) satış adeti düşmesse bu rakamlar düşmez tabiki satış adeti stabil olan ticari malın fiyatı düşmez aksine yükselir
    İşin vergi ve siyaset yönüne hiç girmiyorum o konuyu çok tartıştık allah ıslah etsin..
    Aşağıda ilk altı aylık model bazında araç satış raporu var. Zaten Doğuş ambargo koymuş ana segmentlere. Golf ve Leon satışı geriye kalan bütün modellerin satışından daha fazla. Passat'ı zaten artık saymıyorum, yıllardır açık ara birinci. Ben bu sene satışların ciddi oranda azalacağını düşünüyordum. Fakat ÖTV artışı ile satış düşüşünü kıyaslarsak devlet fazlasıyla karlı. Euro'da bu seviyeleri geçebileceğini düşünürsek her hafta gelen zamların daha da duracağını sanmıyorum.

2017 Haziran Model Bazında Otomobil Satışları
    eleştiri gizli hayranlıktır.

Focus4171 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı i-vtec07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Aşağıda ilk altı aylık model bazında araç satış raporu var. Zaten Doğuş ambargo koymuş ana segmentlere. Golf ve Leon satışı geriye kalan bütün modellerin satışından daha fazla. Passat'ı zaten artık saymıyorum, yıllardır açık ara birinci. Ben bu sene satışların ciddi oranda azalacağını düşünüyordum. Fakat ÖTV artışı ile satış düşüşünü kıyaslarsak devlet fazlasıyla karlı. Euro'da bu seviyeleri geçebileceğini düşünürsek her hafta gelen zamların daha da duracağını sanmıyorum.

2017 Haziran Model Bazında Otomobil Satışları
    eleştiri gizli hayranlıktır.

burakk. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fiyatların düşmesi için almamamız,tepki göstermemiz lazım. Lakin lüks/gösteriş meraklısı bir millet olduğumuz için düşmez. Aksine daha da artar bu rakamlar. 36 ay taksitle telefon alıyoruz Allah aşkına neyi tartışıyoruz burada

vectra-tuner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    360.000 tl'ye satılan 2.0 Premium (Bmw-Mercedes) aracın ana parası 150.000 tl ve gerisi yani 210.000 tl'si vergi.. Hakikaten şaşırıyorum distribütürlerin ne suçu var.. Ötv'siz fiyatları baz alarak yurt dışı fiyatlarına bakarsanız Ötv'siz rakam Türkiye'ye girişleri çok çok ucuz.. Üreticiler Türkiye'ye çok daha ucuza yolluyor arabaları...
    "Denenmişi Denemek Ahmaklıktır!"

Berk007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    birilerinin dur demesi lazım artık bu fahiş artışlara
    Dur.

'06 Honda Civic Turbo '12 Mini Cooper S Roadster
    '02 Honda Civic Type-R-'05 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
    '03 BMW M5-'12 Mercedes SLK 250 AMG-'12 Honda Accord

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Berk007 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dur.

bu ne lan şimdi !? komik olduğunu mu sanıyorsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yavşaklık bildiğin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Yavşaklık bildiğin
    Arkadaş mısınız yoksa ciddi mi yazıyorsun?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kendisine demis abi)

Sert@ç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçen gün doğuşta 358bine vw arteon satıldı
    Boşverin niyetiniz varsa alın
    Alıntı hakotech Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3 tane daha konu acarsan magnumdan lamboyu kazanıcaksın hemde yalamadan..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yok abi değiliz cezamı kesebilirsin

Berk007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yavşaklık bildiğin
    hadi abim sen bi kumsal havası falan al gel, yanına kova ve kürek de al. Kale falan yaparsın, stres atarsın.
    Sonra otomobil fiyatlarını düşünürsün, belki yurtdışı ile falan kıyaslarsın.

Ayrıca yanında velin falan da bulunsun, azıcık terbiye ve edep de öğretsin sana, kendini bu konuda da geliştirmek büyüdüğün zaman hayatına katkıda mutlaka bulunacaktır.

Evren sence ben yazdığı mesaj ile kalitesinin seviyesinin nerede olduğunu gösteren böyle bir adamla arkadaş olabilir miyim
    '06 Honda Civic Turbo '12 Mini Cooper S Roadster
    '02 Honda Civic Type-R-'05 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
    '03 BMW M5-'12 Mercedes SLK 250 AMG-'12 Honda Accord

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim terbiyemi sorgulayabilecek en son kişisin

Hak edene hak ettiği şekilde davranırım ben dışarıda nasılsam burda da aynı

Tamıdağın kim olduğunu bilmediğin adamla konuşmasını sen öğren asıl babanın oğlu değilim istediğin gibi konuşamazsın benimle

Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Benim terbiyemi sorgulayabilecek en son kişisin

Hak edene hak ettiği şekilde davranırım ben dışarıda nasılsam burda da aynı

Tamıdağın kim olduğunu bilmediğin adamla konuşmasını sen öğren asıl babanın oğlu değilim istediğin gibi konuşamazsın benimle

Adam sadece 3 harf yazmış.. O da esprisine.
    Birileri bu fiyat artışına dur demeli demişsin, o da bunu alıntı yapıp Dur demiş o kadar..

Buna istinaden kafa göz dalmışsın, yavşaklığına kadar yürümüşsün.. Tepkin orantısız, ağzının ayarı orantısız, uslubun orantısız.. Bu kadar orantısızlığına, hakaretine rağmen yine de edebiyle cevap vermiş Berk sana...

Berk'i senelerdir tanırım. Bu güne kadar nasıl tanıdıysam o şekilde davranmış. Efendiliğini, terbiyesini, ahlakını bozmamış.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler