User Tag List

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
58 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: İstanbulda kulunç kıran usta eller?

-ER- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Silivri de bir yer var bi emmi bunu el almış yapıyor kırık çıkıkcı falan çocuklarıda fizik tedavi mezunu, Fizik Tedavi merkezi açmışlardı bi araştır ananemlerden kulaktan dolma bilgi sadece

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kulunç dediğimiz şeyin tıpta miyofasiyal ağrı, gergin bant, fibrozit şeklinde isimleri mevcuttur. Branş olarak ise fizik tedavi ve rehabilitasyon uzman hekimlerine gitmeniz gerekir. Kas iskelet rahatsızlıklarınızda ameliyatlık bir durum yoksa ortopedi veya beyin cerrahiden sonuç alma ihtimaliniz de yoktur. Kuluncun en önemli sebebi masa başı sabit pozisyonda kalmak, yanlış postürde bilgisayar telefonla vakit geçirmek, soğuğa maruz kalıp tutulmak.
    Tedavisi;
    1- Yukarıda saydığım faktörleri ortadan kaldırın.
    2-Sırt-omurga germe ve güçlendirme egzersizleri yapın. (en önemlisi) Yüzme, pilates de yine etkilidir.
    3-Sıcak uygulama. Günde 2 kez tutulan bölgeye 15 dk kadar. Marketlerde dahi satılan sıcak su torbaları-termoforları ince bir havluya sarıp koyun. Kaplıca vb gibi imkanınız varsa daha da güzel olur.
    4-Masaj
    5-Fizik tedavi görebilirisiniz.
    6-Kuru iğne tedavisi. Genelde fizik tedavi hekimleri yapar.( Biliyorsa, vakti varsa ve işine gelirse). En etkin çözümlerden biridir. Anında yanıt alınır. Masadan ağrısız kalkabilirsiniz.
    7-Manuel terapi.

AhmetKadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dunya tip literaturu yan etkisi kendi faydasindan daha cok olan ve etkene yonelik degil semptomatik tedaviden baska ise yaramayan ilaclari insanlara basmaktan baska bisey yapmiyor. Sadece antibiyotik var etkene yonelik onunda bokinu cikardik zaten.
    Hacamati elestiren arkadaslarin biraz daha detayli incelemesi gerekiyor. Zannettikleri kadar basit degil o is. Hastaliklarin bulasmasina neden oluyorsa steril ortamda calisilmadigi icindir ama bu isi merdiven alti yapan da var hakkiyla yapan da var. Ona bakarsaniz hastane enfeksiyonu diye bisey var. Sadece hastanede yattigi icin durumu kotulesen hatta olen insanlar var.
    Hacamat direk olarak kuluncun tedavisi midir bilemem ancak yaptirmanin genel olarak faydasi var. Kan vucudumuzda hem damarlarda hem de doku aralarinda dolasir. Damarlarda dolasan kan akciger ile temizlenir ancak doku aralarindaki kanin hepsi geri dolasimla toplanamaz. Ayrica dolasim bozuklugu olan insanlarda en uc bolgelerdeki toplardamarlarin duzgun calismamasi nedeniyle kirli kan temizlenemeyebilir.
    Hacamat vucutta belli bolgelere yapilir ve bu kirli kan ust deri tabakasina atilan ince ciziklerle vakumla cikarilir. Vucuttan cikarilan kan vakumlu tupun icine toplandigi icin o tupte hava yoktur ve kan orda hava ile temas ettigi icin pihtilasmaz. Ayrica temiz kanin pihtilasma suresi 5dk civaridir.hacamatta bi kupa en fazla 2 3 dakika durur. Zaten hacamat ile cikarilan kanin rengi normal dolasimdakinden cok daha koyudur hatta siyah bile denebilir.
    Bu arada esim beşeri kendim veteriner hekimim. Kulaktan dolma bilgiler degil bu dediklerim

brs852 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sporun içinden gelmeyim iyi bir sporcu masörü derdinize kesinlikle derman olur.

stlegal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    manual terapi yapılıcak egsersiz yapılıcak doktor bakıcak ! burası yeri değil yanlış yönlenirsin! olimpiyatlardaki cup tedavisi yapar hacemat değil!!

optimus_prime - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı I-HANN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hacamatın kulunc la alakası ne ? kulunç bendede vardı adapazarında fizik tedevici bi doktora gittim kırmızı bi ısıkla ısıttılar bı iğne vurdular şükür kurtuldum doktor 80 yaslarında giderim dersen telefonunu yazarım ����*♂ï¸
    yaz kardeş sen yolumuz düşerse uğrarız

dün 1 saat masaj yaptırdım biraz iyi geldi ama hala tam olarak kırılmış değil

johnie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hacemat' ın zamanları var yalnız.
    Bilen ve bilgili bir kişiden destek alarak yaptırınız.
    Son bahar ve ilkbahar da yapılması öneriliyor. Sonbahar' da yaptırmayı düşünüyorum bende.
    Umarım etkisi olur..
    Alıntı Birkan61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cümleten hayırlı cumalarınız olsun

Vergi kaçırıp cumayı kaçırmayan cemaati müslimlerede selam olsun

Utku85 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Olimpiyat yuzucukeri bile hacamat yaptiriyorlar... Faydasi nedir bilmem ama bildigim bu.
    Olimpiyatlarda yapılan hacamat değil, bildiğimiz kupa çekme. Kan dolaşımını hızlandırmak için yapılıyor.
    Hacamat için bölgeye küçük kesikler atılıp daha sonra kupa ile kan çekiliyor yani dışarıdan bakınca benzer ama aslında bam başka iki şey.
    Drehmoment ist wichtig

asmisinsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben hacemat yaptırdım kışın şapka takmadan evden çıkamıyordum ve baş agrılarım durmuyordu günde 3 veya 4 tane novalgin içtigim oluyordu hacemattan sonra baş agrılarım bitti ve kışın kar bile yagsa şapkasız gezebiliyorum

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AhmetKadir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dunya tip literaturu yan etkisi kendi faydasindan daha cok olan ve etkene yonelik degil semptomatik tedaviden baska ise yaramayan ilaclari insanlara basmaktan baska bisey yapmiyor. Sadece antibiyotik var etkene yonelik onunda bokinu cikardik zaten.
    Hacamati elestiren arkadaslarin biraz daha detayli incelemesi gerekiyor. Zannettikleri kadar basit degil o is. Hastaliklarin bulasmasina neden oluyorsa steril ortamda calisilmadigi icindir ama bu isi merdiven alti yapan da var hakkiyla yapan da var. Ona bakarsaniz hastane enfeksiyonu diye bisey var. Sadece hastanede yattigi icin durumu kotulesen hatta olen insanlar var.
    Hacamat direk olarak kuluncun tedavisi midir bilemem ancak yaptirmanin genel olarak faydasi var. Kan vucudumuzda hem damarlarda hem de doku aralarinda dolasir. Damarlarda dolasan kan akciger ile temizlenir ancak doku aralarindaki kanin hepsi geri dolasimla toplanamaz. Ayrica dolasim bozuklugu olan insanlarda en uc bolgelerdeki toplardamarlarin duzgun calismamasi nedeniyle kirli kan temizlenemeyebilir.
    Hacamat vucutta belli bolgelere yapilir ve bu kirli kan ust deri tabakasina atilan ince ciziklerle vakumla cikarilir. Vucuttan cikarilan kan vakumlu tupun icine toplandigi icin o tupte hava yoktur ve kan orda hava ile temas ettigi icin pihtilasmaz. Ayrica temiz kanin pihtilasma suresi 5dk civaridir.hacamatta bi kupa en fazla 2 3 dakika durur. Zaten hacamat ile cikarilan kanin rengi normal dolasimdakinden cok daha koyudur hatta siyah bile denebilir.
    Bu arada esim beşeri kendim veteriner hekimim. Kulaktan dolma bilgiler degil bu dediklerim

Birkere dediklerin mantıgın ve gerçekliğin yanına yaklaşamıyor... Kirli kanı bu şekilde temizlemen mümkün değil 200 gram çekerek 6-7 litre kan olan bir vucuttan.. Ayrıca şu kirli kan olayına da açıklık getirelim aslında "kirli" birşey yok bilmeyenler için.. Kirli denilen kan en basit anlatımı ile oksijen bakımından fakir kandır.Akciğer kanı oksijen bakımından zenginleştiriyor geri sirkülasyona katıyor.Dakikada 1 - 1.5 litre kan temizleniyor ordan pompalanıyor... Sen istediğin kadar 200 gram kan al aksama eğer vucutta bir sorun varsa tekrar kirlenir kan.. Eğer fazla kirli kan kalırsa bunu böbrekler boşaltım sistemi ile zaten vucuttan atıyor.Atamıyorsa vucut bunu zaten hacemata gerek yok tıpta var bu çok basit.. Kan vererek rahatlıcağını düşünüyorsan kan transvizyonu olursun verirsin kanını.

Çok basit birşey yararlı ise bana dediğim dünyanın hatırı sayılır saglık örgütlerinden hacematın yararlı olduguna dair bana kaynak göster.Yok böyle birşey.Ha avrupa bizi kıskanıyor hacematımızı kötülüyorsa bilemicem.

Ha ilaçları insanlara basan ülkelerin yaşam ortalamasına bakalım , birde hacemat macemat yaptıran ülkelerin yaşam ortalamasına bakalım mı ?

Pakistan 67
    Irak 68.5
    Suudi Arabistan 74.3
    Suriye 75
    Türkiye 74.4
    Mısır 73.2
    Türkmenistan 66.5
    Kazakistan 68
    İran 72

Şimdide semptomatik tedaviden baska ise yaramayan ilaclari insanlara basmaktan baska biseye yaramayan dünya tıp litaratürü öncüsü ülkelere bakalım

İsveç 83
    Norveç 81.9
    İsrail 82.1
    Almanya 79.85
    Fransa 81
    Amerika 79.8
    Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Utku85 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Olimpiyatlarda yapılan hacamat değil, bildiğimiz kupa çekme. Kan dolaşımını hızlandırmak için yapılıyor.
    Hacamat için bölgeye küçük kesikler atılıp daha sonra kupa ile kan çekiliyor yani dışarıdan bakınca benzer ama aslında bam başka iki şey.
    Hacamat ike kupa cektirmenin farkini anliyacak bilgim yok. Ancak gecen sene yuzme sampiyonasinda yuzucukerin bazilarinda olan bu izlere havamat dendi. Kupa cektirmenin faydasi nedir buarada? Ikisinide yaptirmadigim gibi ise yarar yaramaz bilmiyorum.
    Birde aramizda bu isten anliyanlar sunu cevapliyabilir mi? Hacamat yapilan insanlar hep memnunlar,sebebi nedir? Herkesin sikayeti farkli ama sonuclari olumlu. Mesela uykusuzluk sikayeti-halsizlik-bas agrisi vs vs neden iyi geliyor? Koca kari ilaci mi yoksa alternatif tedavi mi? Orneklerle anlatilirsa sevinirim...

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hacamat ike kupa cektirmenin farkini anliyacak bilgim yok. Ancak gecen sene yuzme sampiyonasinda yuzucukerin bazilarinda olan bu izlere havamat dendi. Kupa cektirmenin faydasi nedir buarada? Ikisinide yaptirmadigim gibi ise yarar yaramaz bilmiyorum.
    Birde aramizda bu isten anliyanlar sunu cevapliyabilir mi? Hacamat yapilan insanlar hep memnunlar,sebebi nedir? Herkesin sikayeti farkli ama sonuclari olumlu. Mesela uykusuzluk sikayeti-halsizlik-bas agrisi vs vs neden iyi geliyor? Koca kari ilaci mi yoksa alternatif tedavi mi? Orneklerle anlatilirsa sevinirim...
    Temel fark hacamat da kan akıtılıyor/alınıyor, kupa çektirmekte sadece sıcak kupalarla belirli bölgeye vakum yapılıyor, kan alma, kesme vs yok.

Yaptıranların temel olarak memnun olmalarının sebebi bence plasebo etkisi. Plasebo etkisiyle düzelen ileri seviye kanser hastalarının olduğuna dair makaleler var.
    öyle işte.

TechTurkey Ogedov - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yenibosna Beşyolda İsmail amca var muhacir. Bulgaristanda çocukluğundan beri kırık çıkık tedavisi yaparmış. Bütün spor sakatlıklarımda gittim. Kendisinin yapamayacağı birşey varsa ellemez doktora yollar. Yenibosnalıyım ben bütün akrabalar tanıdığım birçok insan uzaktan akrabamız olduğu için İsmail amcaya gider bir sıkıntı yaşayan ne duydum ne gördüm. Yolun düşerse Yenibosna Beşyol altınyıldız camii arkasında efendioğlu kuruyemiş e sor sana gösterirler.

Erel in bahsettiği silivrideki vahit kırıkçı (soyadı kırıkçı) ... Kendisi yapmıyor artık çocukları öğrenmiş fizik tedavi merkezi gibi devam ediyorlar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Memnun olmalarının sebebi %90 budur..

Acık Bilim | Bilim yeterince heyecanlıdır...

"Plasebo etkileri tam olaran anlaşılamasa da binlerce yıl boyunca gerek doktorlar gerek daha eski tarihlerdeki sağaltıcılar, şamanlar, hatta üfürükçüler tarafından kullanılmış. Tarih boyunca, özellikle ağrı tedavisi üzerine yapılmış pek çok plasebo denemesi kayda geçirilerek günümüze ulaşmış. Bunlar arasında belki de en çarpıcılarından biri Amerikalı bir anestezi uzmanı olan Henry Beecher’ın çalışmaları. İkinci Dünya Savaşı sırasında cephede cerrahlık yapan Beecher, morfin stokları tükenince ameliyat ettiği hastalara morfin yerine morfin olduğunu ima ederek tuzlu su enjeksiyonları vermiş ve hayretle hastalarının ağrılarının azaldığını görmüş!"

Okuyun inanılmaz örnekler var.2. bir seçenek de vucuttan kan atıldıgı zaman rahatlama hissedilir.Ben zaman kan vermesem tüy gibi oluyordum o hafta.O yüzden düzenli kan veriyordum hacemeta falan gerek yok yani.. Gerçi şimdi dövmelerimden dolayı almıyorlar kan ne yapacam bilmiyorum belki özeller alır..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    edit yok yukarıda

Ben zaman kan vermesem tüy gibi oluyordum o hafta - BEN NE ZAMAN KAN VERSEM olacaktı kusura bakmayın oyun klavyesinde yazamıyorum.

AhmetKadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cok haklisiniz hocam. Saygilar

mrbars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ağrı lokasyonunda ufak da olsa radikülopati yani ağrıyan lokasyon değişiyorsa (kürek kemiği içinden omza doğru, yada kola uğrayıp ertesi gün tekrar kürek kemiği gibi), önce doktor. Boyun fıtık ağrıları ve fıtık kaynaklı kas ağrıları ile normal tutulmalar bazen alakalı olabiliyor.

ACYV - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    scapula'n da sorun olabilir, bir doktor baksın. tıp ile çaresiz kalırsan denersin alternatifleri. yarar-yaramaz cevabı hem var hem yok.

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Yigit-Y Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bir arkadaşım hacamat sauna yüzme ile rahatladığını söylemişti
    Hacamat benden çıktı

Bende tıp savunuyorum

Yanlış anlaşılmasın

Arkadaşım tıp çözüm bulamayınca alternatif yöneldi

Hacamat yaptırdı zamanı varmış onunda

Sauna havuz yüzerek ağrılarında azalma olduğunu anlatmıştı

Bu üçlem bünye ye zarar vermez sanırım

Keşke tıp çözsede uğraşmasa arkadaş
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler