User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
35 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Kreş Servisinde Unutulan 3 Yaşındaki çocuk ölmüş

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Kreş Servisinde Unutulan 3 Yaşındaki çocuk ölmüş

Korkunc olay: 3 yaşındaki Alperen feci şekilde can verdi... Gozaltılar var - Son Dakika Guncel Haberler

Okuduğumdan beri moralim çok bozuk. Bu nasıl bir umursamazlıktır.8 saat o çocuk neler çekmiştir . İzmir sıcağında 50 derece olmuştur o servisin içi .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Başlık yine cortlamış , düzeltebilir misiniz ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kreslerin cogu boyle ilgisizler.. Ogretmen dedikleri kisiler sigortasi olmayan lise mezunu kisiler.. Cocuk gelmis gelmemis umrunda degil, siz siz olun cocuk hakkinda gunluk rapor vermeyen, cocugu okula gondermediginizde sormayan kreslerle calismayin

burakk. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kaza,kader,ecel kavramlarına inancım gerçekten sonsuz. Lakin bu şekilde ihmalkar davranışlar/sorumsuzluklar gerçekten ecel olamaz. Biz genç yaşımızda 10 dk güneşin altında duran arabaya binemiyoruz, ufacık çocuk kim bilir nasıl can verdi? Rabbim ailesine sabır versin inşallah.

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu gibi olaylar her zaman vardı. Tek fark; Artık internet ve iletişim araçları gelişti. Hep vardı demek savunma değil. Eskiden vardı ve biz arpa boyu kadar yol kat edemedik demek.

Ben ilkokula giderken 14 çocuk murat 131 ile (servis) okula giderdik. 5 yıl sağsalim gittiysek şansımızadır.

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben bu kreş işine çok ayar oluyorum... çocuk olsun, evde bakıcı olsun, 3 yaşında kreş 5 yaşında anaokulu ne güzel iş! yahu benn köpeğimi bile gün içinde site görevlisine soran insanım, bu çocuk okulda mı sağ salim geldi mi diye neden sormaz ailesi?? her mahallede 3 kreş 2 anaokulu oldu bu ülkede, herkes parasına bakıyor bu işin ve de anormal paralar dönüyor... yazık çok üzüldüm çocuğa ama ailesi de okul kadar suçlu...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cok basit bir cozumu var. Girerken listeden tik atip inerken ona gore saymak. Bu kadar ihmalkarlik olmaz. Diyicek hicbirsey bulamiyorum. Muhebbet verilse ne yazar. Kucucuk cocugun hayati sondu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben bu kreş işine çok ayar oluyorum... çocuk olsun, evde bakıcı olsun, 3 yaşında kreş 5 yaşında anaokulu ne güzel iş! yahu benn köpeğimi bile gün içinde site görevlisine soran insanım, bu çocuk okulda mı sağ salim geldi mi diye neden sormaz ailesi?? her mahallede 3 kreş 2 anaokulu oldu bu ülkede, herkes parasına bakıyor bu işin ve de anormal paralar dönüyor... yazık çok üzüldüm çocuğa ama ailesi de okul kadar suçlu...
    Ben aileye cok suc bulamiyorum, tek maasla gecinemiyor kimse,kadin da ayda 2binden az kazaniyorsa bakiciya veremiyor.. Ucuz diye mecnuriyetten vermislerdir, ama dediginiz gibi arayabilselerdi belki cocuk olmeden farkedilirdi, anne babanin nasil bir ortamds calistiklari da onemli..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı G.U.Z. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben aileye cok suc bulamiyorum, tek maasla gecinemiyor kimse,kadin da ayda 2binden az kazaniyorsa bakiciya veremiyor.. Ucuz diye mecnuriyetten vermislerdir, ama dediginiz gibi arayabilselerdi belki cocuk olmeden farkedilirdi, anne babanin nasil bir ortamds calistiklari da onemli..
    abi sabah 7:30da servise vermişler , akşam 4e kadar okul unutmuş . okul farkedince de çocuğunuz uykuda fenalaştı diye aramışlar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı G.U.Z. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya hocam aylık 800-3000 tl rası bu zavazingolar bunar da 800 tl veriyormuş, üzzerine servis koy zaten 1000 lirayı buluyor... bir çocuğa bakamayacaklarsa yapmasalarmış o zaman, kimse kusura bakmasın, yan komşum kreş ve anaokulu sahibi hem de dünya kadar şubeleri var, velilerin ne kadar rahat ve vurdumduymaz olduklarını çok net biliyorum, yahu kaç yaşına geldim kendi annem her gün arar sen çocuğu demek ki hiç aramıyorsun ki akşam o saate kadar ne yaptığından haberin yok! böyle ebeveynlik mi olur???

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi aylık 2000 tl kazanıyorsa üremesin mi kendisi bakamayacak diye ilk kez katılmıyorum sanırım bi yorumuna.

Günümüz şartlarında ortalama bir ailenin karı koca çalışarak sağladığı şartlar bazı ihtiyaçlara ancak yetiyorken, çocuk yapma ya da yapacaksan kreşe gönderme demek biraz haksızlık gibi.

"eğer aileden çok zengin değilseniz, bir çocuğu insan gibi büyütmek için kadının da erkeğin de çalışması lazım. daha doğumunda başlıyor, devlet hastanesi doğumhanelerini suriyeliler istila etmiş, aynı kadın yılın bir başında bir sonunda doğuruyor, sana yatacak yatak bile yok, devlette doğuramazsın. çocuğu düzgün giydirmek, çocuk büyürken evi düzgün ısıtmak, çocuğu modifiye şekersiz, hormonsuz, kanserojensiz beslemek, oyuncağını almak, boynunu bükük bırakmamak, düzgün bir muhitte büyütmek, idam ipi dağıtılmayan, sıra arkadaşının "cımhırbışkını ılıp idimi giri gitiriciğim" gibi demeçler vermediği bir okulda okutmak, yabancı dil öğrenmesini ve spor yapmasını sağlamak, bunların hepsi para. benim çocuğumun benim büyüdüğüm şartlarda büyümesi için benim her şekilde çalışmam lazım. kaldı ki artık çocuklar için sokak yok, apartmanda arkadaş yok, evdeki tv ve tabletten, her gün oynamaktan sıkılacağı oyuncaktan başka bir dünya yok, mecbur gidecek kreşe. evde pepe, niloya, babaanne artık yetmiyor. insan sosyal bir varlıktır, çocuk en sosyal insandır. yakın bir arkadaşım 2 sene önce işsizdi, evdeydi, maddi olarak zorlamasına ve eşinin akrabalarının tasvip etmemesine rağmen 3 yaşındaki kızını kreşe verdi, çünkü artık ne ev, tüm oyun arkadaşlığına ve anlayışına rağmen ne de anne o çocuğa yetemiyordu. evin içinde omen kesilen çocuk kreşe gitmeye başlayınca hanımefendiye dönüştü. kreş artık bir lüks değil, neredeyse bir mecburiyet.
    hal böyleyken suçu çocuğunu kreşe gönderen ana babaya değil, her sokakta vıcık vıcık sevgi, börtü böcek, çiçek isimleriyle apartman altlarına açılmasına izin verilen, bir ton para alıp çocuklara yemek diye sürekli unlu mamulü yedirilen, oyun oynamaları gereken öğle vaktinde ayağımızın altından çekilsinler de havadan para kazanalım diye çocukların zorla 4 saat uyutulduğu (acaba sersemletici bir şey içiriyolar da mı uyuyor bu çocuklar?) kreşlere, başkasının belgesiyle, içeri öğretmen diye iki üç arabesk avanak koyup açılan bu kreşleri, servis şoförlerini denetlemeyen meb'e atın"

Evet aile arayıp bi sormalı idi, beni annem ve babam hala arar mesela. Hep içleri huzursuz 70 km yol gidiyorum ardından geliyorum acaba sağ salim gelebilmiş miyim diye hala merak ederler ama şimdi ev sahibinin suçunu hırsızdan öne çıkarmak doğru değil bence.

01ayk01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Altina imzami atarim soylediklerinin abi. Ailesi'ninde sormasi gerekiyor gittinizmi kaldinizmi ne yaptiniz diye. Insanlar calisiyor diye kres'e vermiyolar artik benim gordugum kadariyla. Oturdugumuz sitedeki bayanlarin cogu ev hanimi. Bahceye bakiyorum cocuk yok. Sabah ise giderken 20'tane servis geliyor aliyor cocuklari gidiyor. Bide adanada suan fahis fiyatlar mevcut. Imkan varsa ilkokula kadar cocuk annesi veya aileden bi buyugunun yaninda kalmali. Cok uzuldum Allah ailesine sabir versin. Dicek baska bise yok
    Alıntı Berkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tatmin olan arkadaslar olarak elele tutuşup titreyerek boşalalım

01ayk01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ha bide Adana'da ozel okullarin bir cogu , cocugu ilk okula kaydettirirken kres'e gittimi diye sorup eger gitmediyse kres'e kaydetmeye calisiyolar. Kres'e gitmeyen cocugu ilk okula almaya gonulsuz yaklasiyolar. Anlamadim bu nasil boktan is
    Alıntı Berkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tatmin olan arkadaslar olarak elele tutuşup titreyerek boşalalım

cKatmer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Haberlerde ilk duyduğumda gerçekten böyle bir şey olmuş olamaz dedim kendi kendime.Yukarıda yazılanların nerede ise hepsine katılıyorum.
    Gerçekten çıkacak otopsi sonucu merak ediyorum. Çünkü ;
    Günümüzde birçok servis aracı panelvan alınıp kesilip biçilip camlı hale geliyor. İçinde kullanılan parçalar örnek veriyorum fiberi,jelkotu zaten kokusu ağır olan ürünler sıcak havada ise daha da ağır bir şekilde hissettirir bunu. Umarım böyle bir şey bu bebeğin ölümüne neden olmamıştır.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 01ayk01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ha bide Adana'da ozel okullarin bir cogu , cocugu ilk okula kaydettirirken kres'e gittimi diye sorup eger gitmediyse kres'e kaydetmeye calisiyolar. Kres'e gitmeyen cocugu ilk okula almaya gonulsuz yaklasiyolar. Anlamadim bu nasil boktan is
    Tamamen para ile ilgili, yoksa çocuğu falan önemsedikleri yok. Sadece anne babalara süslü süslü cümleler kuruyorlar, şöyle imkanımız var böyle imkanımız var diyorlar.

Sınıfta 10 kişi olacak sonra bir bakıyorsun 15 olmuş 20 olmuş. Çocuk başlı başına birebir ilgi gerektiren bir varlık, anne baba olanlar bilir.

aynı anda 1 kişinin 10 çocuk ile ilgilenmesi İMKANSIZ bir durum. Ne yapıyorlar bol oyuncak ve salıyorlar ortaya yavruları kendi hallerinde kaynaşıyorlar.

assan ne olur kessen ne olur, dedesi ağlıyordu sırada ben vardım dedi, içim parçalandı gözlerim doldu o lafa.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rain man Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi aylık 2000 tl kazanıyorsa üremesin mi kendisi bakamayacak diye ilk kez katılmıyorum sanırım bi yorumuna.

Günümüz şartlarında ortalama bir ailenin karı koca çalışarak sağladığı şartlar bazı ihtiyaçlara ancak yetiyorken, çocuk yapma ya da yapacaksan kreşe gönderme demek biraz haksızlık gibi.

"eğer aileden çok zengin değilseniz, bir çocuğu insan gibi büyütmek için kadının da erkeğin de çalışması lazım. daha doğumunda başlıyor, devlet hastanesi doğumhanelerini suriyeliler istila etmiş, aynı kadın yılın bir başında bir sonunda doğuruyor, sana yatacak yatak bile yok, devlette doğuramazsın. çocuğu düzgün giydirmek, çocuk büyürken evi düzgün ısıtmak, çocuğu modifiye şekersiz, hormonsuz, kanserojensiz beslemek, oyuncağını almak, boynunu bükük bırakmamak, düzgün bir muhitte büyütmek, idam ipi dağıtılmayan, sıra arkadaşının "cımhırbışkını ılıp idimi giri gitiriciğim" gibi demeçler vermediği bir okulda okutmak, yabancı dil öğrenmesini ve spor yapmasını sağlamak, bunların hepsi para. benim çocuğumun benim büyüdüğüm şartlarda büyümesi için benim her şekilde çalışmam lazım. kaldı ki artık çocuklar için sokak yok, apartmanda arkadaş yok, evdeki tv ve tabletten, her gün oynamaktan sıkılacağı oyuncaktan başka bir dünya yok, mecbur gidecek kreşe. evde pepe, niloya, babaanne artık yetmiyor. insan sosyal bir varlıktır, çocuk en sosyal insandır. yakın bir arkadaşım 2 sene önce işsizdi, evdeydi, maddi olarak zorlamasına ve eşinin akrabalarının tasvip etmemesine rağmen 3 yaşındaki kızını kreşe verdi, çünkü artık ne ev, tüm oyun arkadaşlığına ve anlayışına rağmen ne de anne o çocuğa yetemiyordu. evin içinde omen kesilen çocuk kreşe gitmeye başlayınca hanımefendiye dönüştü. kreş artık bir lüks değil, neredeyse bir mecburiyet.
    hal böyleyken suçu çocuğunu kreşe gönderen ana babaya değil, her sokakta vıcık vıcık sevgi, börtü böcek, çiçek isimleriyle apartman altlarına açılmasına izin verilen, bir ton para alıp çocuklara yemek diye sürekli unlu mamulü yedirilen, oyun oynamaları gereken öğle vaktinde ayağımızın altından çekilsinler de havadan para kazanalım diye çocukların zorla 4 saat uyutulduğu (acaba sersemletici bir şey içiriyolar da mı uyuyor bu çocuklar?) kreşlere, başkasının belgesiyle, içeri öğretmen diye iki üç arabesk avanak koyup açılan bu kreşleri, servis şoförlerini denetlemeyen meb'e atın"

Evet aile arayıp bi sormalı idi, beni annem ve babam hala arar mesela. Hep içleri huzursuz 70 km yol gidiyorum ardından geliyorum acaba sağ salim gelebilmiş miyim diye hala merak ederler ama şimdi ev sahibinin suçunu hırsızdan öne çıkarmak doğru değil bence.
    ben kreşlere ya da çocuk yapılmasına karşı değilim, karşı çıktığım kendi çocuğunu sırf kendi rahatı için kreşe anaokuluna veren, okula vardı mı ? öğlen ne yedi? terledi mi? vs vs bir kere bile gün içinde arayıp sormayanlar... şu an merdiven altı dünya kadar lisanssız yer varken, normal eğitim kalitesi diplerdeyken nasıl olur da bu tarz yerlere bu kadar güvenilir??? belki 9 da arasa, 'oğlum nasıl geldi mi? oynuyor mu? yaramazlık var mı?' diye sorsalar bu yavru şimdi hayattaydı, yanlış mıyım?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O konuda haklı olduğunuzu zaten en alta yazdım. Evliyim, çocuk sahibi değilim. Hatta şahsi düşüncem annenin kendi isteği de olduğu müddetçe bir veya iki sene değil, çocuğun gelişimi boyunca yanında olması.

Benim yazdığım sebep bi çocuğa bakamayacaklarsa yapmasın cümlesi üzerine. Rakamlar farazi olsun, adam 3bin tl kazansın. Nereye para yetiştirecek? Mecburen kadın da çalışıyor alabilirse bi o kadar daha alıyor 1000 1500 çocuk için ayırıyorlar geri kalanı destek oluyor. Yani hayat orta direğe iki seçenek sunuyor. Ya iyi şartlarda büyüt ya da kendın büyüt diye.

Yoksa diğer tüm konularda hemfikiriz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rain man Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O konuda haklı olduğunuzu zaten en alta yazdım. Evliyim, çocuk sahibi değilim. Hatta şahsi düşüncem annenin kendi isteği de olduğu müddetçe bir veya iki sene değil, çocuğun gelişimi boyunca yanında olması.

Benim yazdığım sebep bi çocuğa bakamayacaklarsa yapmasın cümlesi üzerine. Rakamlar farazi olsun, adam 3bin tl kazansın. Nereye para yetiştirecek? Mecburen kadın da çalışıyor alabilirse bi o kadar daha alıyor 1000 1500 çocuk için ayırıyorlar geri kalanı destek oluyor. Yani hayat orta direğe iki seçenek sunuyor. Ya iyi şartlarda büyüt ya da kendın büyüt diye.

Yoksa diğer tüm konularda hemfikiriz.
    hocam ben bir çocuğa bakamayacaklarsa kısmını maddiyat olarak söylemedim... 3 yaşında çocukları eğer ölüyorsa öyle ya da böyle ailesi o çocuğa bakamamış demektir, sorumluluk tamamen kendilerinde çünkü o çocuğun hiç bir günahı yok, ileride 'çocuğumuz kreşin hatasından öldü!' demek kurtarır mı onları? yan komşumuz çalışmıyor kadın 2 çocuğunu sabah 8'de kreşe götürüyor gün boyu gezme tozma gün misafir, akşam 6'da git al, oh ne güzel annelik yaptım de... ya ülkede çalışan kadın sayısına bakın, onların kaçının kreş yaşında çocuğu olduğunu inceleyin bir de ülkedeki toplam kreş sayısına bakın...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hocam ben bir çocuğa bakamayacaklarsa kısmını maddiyat olarak söylemedim... 3 yaşında çocukları eğer ölüyorsa öyle ya da böyle ailesi o çocuğa bakamamış demektir, sorumluluk tamamen kendilerinde çünkü o çocuğun hiç bir günahı yok, ileride 'çocuğumuz kreşin hatasından öldü!' demek kurtarır mı onları? yan komşumuz çalışmıyor kadın 2 çocuğunu sabah 8'de kreşe götürüyor gün boyu gezme tozma gün misafir, akşam 6'da git al, oh ne güzel annelik yaptım de... ya ülkede çalışan kadın sayısına bakın, onların kaçının kreş yaşında çocuğu olduğunu inceleyin bir de ülkedeki toplam kreş sayısına bakın...
    Katılıyorum. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı'mız keşke piyon olmak yerine bu gibi gerçek çalışmalar ile ilgilenip şu işe bir standart ve kriter getirseydi.

Diğer konuda maddi şartlardan dolayı yollayan aileler için söyledim. Mevzubahis aile için hangisi geçerli bilmiyorum. Sizin dediğiniz gibi mi benim dediğim sebeple mi yolluyorlar çocuğu...hangi sebeple olursa olsun anne her zaman çocuğunu düşünür. Üç çocuk sahibi annem bizi okula kendisi götürür getirir, belli yaştan sonra okula varınca çaldırıp kontrol eder, eve iki dk geç gelsek arar nerdesiniz derdi ki hala sorar.

En azından şu kreş muhabbetine standardizasyon getirilmeli. Atıyorum çalışmayan anne iki saatten fazla gönderememeli. Keyfi uzaktan annelik en azından devlet eliyle engellenmeli.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler