User Tag List

Sayfa 3/6 İlkİlk 12345 ... SonSon
112 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: 2500 lira Çevre şehircilik bakanlığı egzoz cezası 1

Dookan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hak veren arkadaslar. hayatinizda hizli arabaya binmediniz galiba. gaza basip cocuk uyandirmak ayri, hizli arabaya binmeye calismak farkli.oh olmus diyenlere Allah 10 katini verir insallah. vanali eksoza yazdi adam vanasi kapali sitf kablolari gordu diye. eksoz cezasi kotu bisey degildir ama toplamda 3bin tl odemek adamin agzina siciyo. kendini enayi yerine koyuyosun. benden bagis istese bagislarim zaten ama sanki boyle bisey yokmus gibi davranarak 3 bin lria gotumuze sokanlara lanet olsun. o gece uyumadim amk
    Thanks to
    TURBO ZONE
    REMAPS

MuratCan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçen sene 15 Temmuzda park halindeyken egzoz var diye ceza kesip muayne iptal etmişti bağlamıştı bide arabayı polis. Cezayı ödedim tekrar muayneye soktum vs vs.. şimdi bana da gelir mi bu ceza?
    MCT 106
    '11 GP evo dizel ===>
    '02 Corsa C GSI 1.8 ===>

yilmazcatalbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yiyen arkadaşlar makbuz paylaşırsa itiraz hakkını ve hukuki boyutunu biraz araştıralım. Anlamadığım mesele dumanlı dizeller hariç çevre ve şehircilik bakanlığının egzozla işi ne?
    Techturkey dediğin 12, bilemedin 16. sayfada adamı bulur, 500.000 yerine 1m alır, konuya giren herkesi ihya ederdi...

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yilmazcatalbas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yiyen arkadaşlar makbuz paylaşırsa itiraz hakkını ve hukuki boyutunu biraz araştıralım. Anlamadığım mesele dumanlı dizeller hariç çevre ve şehircilik bakanlığının egzozla işi ne?
    Gurultu kirliligine de cevre ve sehircilik bakanligi bakiyor Zaten aldiklari en cok sikayet
    Gurultulu eglence mekanlari ve arac egzozlari

yilmazcatalbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MCN21 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gurultu kirliligine de cevre ve sehircilik bakanligi bakiyor Zaten aldiklari en cok sikayet
    Aynen işin ses kısmı hiç aklıma gelmedi ama nasıl ayırt edecekler ki? Yani bir kıstas olmadan nasıl olacak o iş? Şimdi burada egzoz kafasına bile ceza yazan memurlar var, o adam bir de 2500 mü ödeyecek?
    Techturkey dediğin 12, bilemedin 16. sayfada adamı bulur, 500.000 yerine 1m alır, konuya giren herkesi ihya ederdi...

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yilmazcatalbas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynen işin ses kısmı hiç aklıma gelmedi ama nasıl ayırt edecekler ki? Yani bir kıstas olmadan nasıl olacak o iş? Şimdi burada egzoz kafasına bile ceza yazan memurlar var, o adam bir de 2500 mü ödeyecek?
    Kuru yaninda yasta yaniyor. Ayirici bir kistas oldugunu sanmiyorum. Egzoz veya kumandali alt yapiyi gordu anda yazicak cezayi. Bende egzoz uclarim tamponun biraz icinde kaldigi icin uc takmayi dusunuyordum ama bu haberden sonra boyle binerim Cevre ve sehircilik bakanliginin gonderdigi cezayi belki polis ayrica belirtiyordur. Hangi maddeden yazdigini bilmiyorum. Belkide maddeyi girince sistem otomatik csb ye haber gonderiyordur.

Teknik bir degisiklik yapmadan ceza yiyenlerde sikayet edebilir arkadaslar. Ben ortalikta ziril ziril oten egzoz sesi cekmektense cezayi yiyip(standart arac icin) itiraz etmeye ragziyim Yeter ki gercekten amaca yonelik calissinlar.

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Dookan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hak veren arkadaslar. hayatinizda hizli arabaya binmediniz galiba. gaza basip cocuk uyandirmak ayri, hizli arabaya binmeye calismak farkli.oh olmus diyenlere Allah 10 katini verir insallah. vanali eksoza yazdi adam vanasi kapali sitf kablolari gordu diye. eksoz cezasi kotu bisey degildir ama toplamda 3bin tl odemek adamin agzina siciyo. kendini enayi yerine koyuyosun. benden bagis istese bagislarim zaten ama sanki boyle bisey yokmus gibi davranarak 3 bin lria gotumuze sokanlara lanet olsun. o gece uyumadim amk
    Dert etme af çıkar gene 2019 seçimine. Yinede itiraz et egzozun çok bagirmiyorsa.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Dookan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    valla o kdr sinirlendim ve moralim bozuldu ki arabayi satiyorum. daha ceza gelmedi ama 15 20 gune 2600 civari yapistiracaklar. gelince de paylasirim hep beraber ustunde bi calisiriz. erken odeme indirimi varmis yuzde 25. bari onu kacirmayim
    Thanks to
    TURBO ZONE
    REMAPS

silent furious - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu ceza plakaya mı şahısamı yazılıyor ?

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aslında Sırbistanda da cezalar yüksek ama %50 erken ödeme indirimi.

Gerçi burda egzoz şu bu yapan pek yok. Radar çok. Herkes kurallara uyuyor zaten.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Octane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MCN21 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eğlenmeyeceksiniz arkadaşım. Spor araca da binmeyeceksiniz, motosiklete de binmeyeceksiniz. Sıradanlığın dışına çıkmak ne demek. Akşam işten çıkıp eve gideceksiniz, erken yaşta evlenip çocuk yapacaksınız, 1.5 dci 1.6 tdi alıp onun kredisini ödeyeceksiniz. Ailecek diğer aile arkadaşlarınızın bembeyaz evlerine gidip kek&pasta yiyecek çay içeceksiniz, fotoğraf çekinip çok eğlendiğinizi göstereceksiniz.

Ne demek 30 yaşında spor araca binip gece eğlence mekanına gitmek?
    Oversteer scares passengers, understeer scares the driver... (meali: kasko yok muska var )

aspensilber - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Otomobillere yapilan modifiyelerin bir duzene girmesi gerekir bence standart olmak istemiyorum ama sacma sapan seyler icinde ceza yemek adama koyuyor. Otomobil ulkeye girerken bir ton vergi aliniyor trafige cikinca aliniyor trafikteyken aliniyor benzini mazotu aliniyor yedek parcasi aliniyor eh aldigimiz ek urunlerinde gumrukleri kdvleri odeniyor sonra vay efendim sen bunu takmissin buna bir duzen gerek tampon janttan once far ayari olmayan merceksiz farinda xenon olanlari toplasinlar eyv. Zar zor bir otomobil aliyoruz zaten onuda polis korkusundan trafige cikartamiyoruz bu sacma bir durum evet ekzoz ve ses sistemine bende karsiyim ama ekzoz kafasindan ceza yazmak nedir. Ben daha hic elinde desibel cihaziyla ekzoz sesi olcen gormedim. Bu ulke vergiyle dondugu icin bunu yasamak zorundayiz aslinda tum mesee bu bunlarida alamasalar batacak ulke

KoramiraL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuyla ilgili beklediğim cevap bimer den geldi aynen yapıştırıyorum

T.C. Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER)’ ne yapmış olduğunuz 1701258586 sayılı başvurunuz 14.09.2017 tarihinde ÇEVRESEL GÜRÜLTÜ VE TİTREŞİM YÖNETİMİ ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ tarafından cevaplanmıştır:

4.6.2010 tarih ve 27601 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Çevresel Gürültünün Değerlendirilmesi ve Yönetimi Yönetmeliği’nin 26ncı maddesi (c) ve (ç) bentlerine göre; bir motorlu araç üzerinde veya içinde; korna veya ses çıkaran başka bir cihazın zorunlu haller dışında gürültü rahatsızlığına neden olacak şekilde çalınması yasaktır. Aynı maddenin (h) bendi ise; siren, düdük veya benzeri acil ve olağanüstü durum sinyal aletlerinin acil ve olağanüstü durum dışında kasten çalıştırılmaları veya çalıştırılmasına izin verilmesini yasaklamış, olağanüstü durum sinyallerinin denenmesini ise saat 10.00’dan önce ve 20.00’den sonra olmamak şartıyla sınırlamıştır.
    Bu hükümlerin uygulanmasında ise 29 Haziran 2016 tarihli 2006/2016 sayılı Genelge ile 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanununa göre belirlenen denetleme görevlilerine yetki devri yapılmış bulunmaktadır.
    Ayrıca, 18.07.1997 tarih ve 23053 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Karayolları Trafik Yönetmeliğinin; araçlarda ses, müzik, görüntü ve haberleşme cihazlarına ilişkin olarak düzenlenen 144ncü maddesinin ikinci bendi ile, kamunun rahat ve huzurunu bozacak şekilde gereksiz veya gereğinden uzun ve ayarsız olarak seslendirilmesi ile şehir içinde havalı klakson kullanılması yasaklanmıştır.

Bu hükmün uygulanması ve yasaklara uymayanlara idari para cezası kesilmesi işlemlerinde, Emniyet Genel Müdürlüğünün trafik zabıtası personeli, Emniyet Genel Müdürlüğünün diğer birimlerinde görevli ilgili emniyet hizmetleri sınıfı personeli ve Jandarma Genel Komutanlığının bu konuda yetkili kıldığı personel yetkili ve sorumludur.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının havalı klakson ve gereksiz korna kullanımı ile çevresel gürültüye ilişkin olarak halkın bilgilendirilmesi amacıyla belirli zamanlarda kamu spotu hazırlanmaktadır.

M.Debeoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2543 lira yedim arabayı sarıçam satıp itiraz edebilir miyiz ?
    ]

altugkocer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    63 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı M.Debeoglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2543 lira yedim arabayı sarıçam satıp itiraz edebilir miyiz ?
    Geçmiş olsun, araç neydi?

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Uğraşırım diyenler için yapılacak şeyler var. Misal desibel ölçer olmadan yazılan pek çok egzoz cezası Okan Tüfek sayesinde iptal edildi. Bende iptal ettirdim emsal karar göstererek. Kaldı ki burada çevreyi kirletme bahanesi ile 2500 tl daha ceza gönderiliyor. Buna da şu şekilde itiraz edilebilir. Şayet 2500 tl cezanın gerekçesi emisyon ihlali ise:

Aracımın egzoz emisyon pulu var ve ölçüm değerleri bu şekilde. Ceza yazıldığında hiçbir şekilde ne desibel ne de emisyon ölçümü yapılmadı. Herhangi bir ölçüme dayanmayan bu cezanın iptalini arz ederim gibisinden.
    Hatta araya standart dışı egzoz uygulaması bahane edilmiştir. Son susturucuların görevi aracın motor gürültüsünü önlemekten ibarettir. Çevreyi kirletmek veyahutta çevre kirliliğini önlemek gibi bir görevleri yoktur diye.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bebeğiniz var, hasta olmuş, hastaneden gelmişsiniz, zar zor uyutmuşsunuz, dangalağın biri egzoz bağırtıyor ve o bebek uyanıyor.. O baba ne yapar bir de bu taraftan düşünmek lazım.

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçtiğimiz pazar cenazemiz vardı. Sokağa 1.7 dti girdi dip gaz geçti 5 dakika birbirimizi göremedik.

Merkezi bir yerde oturuyoruz. Caddenin ağzına sıçtılar zaten. Sabaha kadar egzoz, lastik sesi geliyor. Hadi cadde kısmından ümidimi kestim adam tek sıra araba park edili bir serit araba anca geçebilecek sokaktan egzozlu arabayla dip gaz geçiyor, kesiciye giriyor.

O kadar çok şikayet geliyor ki polis her canı sıkıldığında bakımlı arabaları durdurup bunda egzoz takma ve çevreyi rahatsız etme potansiyeli var diyip cezayı yapıştırıyor.

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    altında
    106-206-vti varsa cezayı uzaktan bile yazabilir

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler