User Tag List

Sayfa 5/6 İlkİlk ... 3456 SonSon
112 sonuçtan 77 ile 95 arası

Konu: 2500 lira Çevre şehircilik bakanlığı egzoz cezası 1

McKrop - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Orcun_Simsek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam sizin mesajınızı alıntıladım ama tavrım direk size karşı değil. Sadece bir örnek göstermek istiyorum. Mesela siz iyi oluyor , oh olmuş tavrında bir yorum yaptınız ya hani. Yukarıda bu alıntıladığım kısımda yazdığınız şey de bu cezanın kapsamında. Arkadaşım sadece görsel olan , çift çıkış kafadan yaşadı konudaki olayları. Yani diyeceğim şu ki o çift çıkış kafayla siz de yaşayabilirsiniz ve yaşadığınızda yukarıda yazdığınız yorum aynen geçerli olacak mı ?
    -------------------------------------------------------------------------------------------------

Bu konuda şöyle iyi oldu böyle iyi oldu diyen arkadaşlardan kaç tanesi aracını fabrikadan çıktığı gibi kullanıyor ? Herkesin arabasında mutlaka bir kaç değişiklik var. Hiç bir şey yapamıyorsak orjinal jantlarını söküp daha büyük ebatta jant ve ince yanak lastik takıyoruz. 3 gün sonra devlet kalksa arabasında fabrikanın sunduğu jantın dışında jant kullananlara 2500 lira ekstra ceza kesilecek dese hepiniz oh devlet iyi yapıyor en güzelini yapıyor mu diyeceksiniz yoksa karşı mı çıkacaksınız. Hele hele düşük ve orta fiyatlı aracı olanlardan fabrikadan çıktığı gibi kullanan insan sayısı 2 elin parmaklarını geçmez bu forumda.

Meseleyi sadece egzoz olarak görüyorsunuz. Yanlışa düştüğünüz nokta burası işte.
    Hayır siz benim yazımı yanlış anlamışsınız benim tamamen dediğim şu:

"Toplumda bir butun halinde toplu olarak yasayamayan her insana her konuda ceza yazilsin. Aykirilik yapan her kim varsa degil egzozdan ayakkabisindan cikan ses ile aykirilik yapirsa bile ayakkabasi uzerinden cezalandirilsin." Yani demek istediğim, yapılan aykırılık toplumun REFAH VE HUZURUNU BOZUYOR ise her ne konuda olursa olsun cezalandırılsın. Büyük jant, ince yanak toplumu rahatsız etmez. Buna yasak koyan devlete tabiki karşı çıkar burda karşı olduğumu belirtirim. Benim derdim aykırılık ile ilgili modifiye ve parçalarıyla ile değil. Aynı şekilde beni rahatsız eden sis ve ya ampüller içinde aynı şeyi düşünüyorum.

Arkadaşınızın şansızlığına denk gelmiş aynı durumu yaşayabilme ihtimalim var fakat benim egzozumdan çıt çıkmıyor yinede bu bir kıstas değil. Durumu polise düzgün bir dille ifade ederim yinede yazmak isterse allaha havale ederim büyük patronla arasında o çözsün işini

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    topluluk görünce gaza gelen bi kitle var.özellikle corsası olan bazı arkadaşlar cidden bi yerde bi topluluk görünce bi dumanlama moduna geçiyorlar.
    herkesin alkışladığını falan mı hayal ediyorlar acaba

MeRtCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ceza gelen varmı aranızda ?

sormak ıstedıgım ceza gelınce vergı borcuda mı gozukuyor yoksa arac uzerınde mı
    Daily Drive : VW Polo 1.6 TDI
    Race : Honda Civic TypeR FK2

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şu cezanın bi orneğini paylaşılmadı gitti konunun başından beri

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

lethaldoze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı oğuz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    topluluk görünce gaza gelen bi kitle var.özellikle corsası olan bazı arkadaşlar cidden bi yerde bi topluluk görünce bi dumanlama moduna geçiyorlar.
    herkesin alkışladığını falan mı hayal ediyorlar acaba
    çok efendi araba kullanan biri değilim ama 12-13 yıllık trafik hayatımda kalabalık görsem müziği kısarım bırakın gaza gelmeyi. Gercekten alkışlandıklarınımı sanıyırlar demekki embesiller.
    Şehiriçi o fındık kadar motorlu kağnı giibi arabaya eksoz yapıp, yeri göğü inletiyorlarya, cinayete tesebbüsden yargılanmalılar.

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yazın izmirde trafik polisi enişte var ona sordum öyle bişey yok demişti
    Bide küçük bi ayrıntı bende bilmiyorum araç kendi üstünüze ise ilk seferde bağlama hakkı yokmuş

evolution_9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu ceza sadece parka çekilincemi yaZılıyor ypksa arkadanda gönderebiliyorlarmı bilen varmı
    evox

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı McKrop Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayır siz benim yazımı yanlış anlamışsınız benim tamamen dediğim şu:

"Toplumda bir butun halinde toplu olarak yasayamayan her insana her konuda ceza yazilsin. Aykirilik yapan her kim varsa degil egzozdan ayakkabisindan cikan ses ile aykirilik yapirsa bile ayakkabasi uzerinden cezalandirilsin." Yani demek istediğim, yapılan aykırılık toplumun REFAH VE HUZURUNU BOZUYOR ise her ne konuda olursa olsun cezalandırılsın. Büyük jant, ince yanak toplumu rahatsız etmez. Buna yasak koyan devlete tabiki karşı çıkar burda karşı olduğumu belirtirim. Benim derdim aykırılık ile ilgili modifiye ve parçalarıyla ile değil. Aynı şekilde beni rahatsız eden sis ve ya ampüller içinde aynı şeyi düşünüyorum.

Arkadaşınızın şansızlığına denk gelmiş aynı durumu yaşayabilme ihtimalim var fakat benim egzozumdan çıt çıkmıyor yinede bu bir kıstas değil. Durumu polise düzgün bir dille ifade ederim yinede yazmak isterse allaha havale ederim büyük patronla arasında o çözsün işini
    Sizin söylediğiniz mantığa göre o zaman toplumda bütün arabaları tek renk yapsınlar. Kırmızı arabalar da yasaklansın mesela. Sevmiyorum kırmızıyı huzurumu bozuyor. Benim gibi kırmızıyı sevmeyen de yüzbinlerce insan vardır. Yani bir kitleyi rahatsız etmiş oluyor.
    Tek tip müzik dinlensin. Metal müzik mesela toplumun yarısı tarafından sevilmiyor. İnsanları rahatsız ediyor , huzurunu bozuyor.
    Ses çıkmaması için herkese aynı ayakkabıdan versinler.
    Arabanızda cam filmi var mı ? Büyük ihtimalle var. Cam filmi de yasaklandı. Doğru bir karar oldu değil mi. Sonuçta cam filmi olan arabaların içi az gözüküyor ve diğer arabalara göre aykırılık oluyor.

Bizim gibi olmayanları , bizim gibi düşünmeyenleri , bizim sevdiğimiz şeyleri sevmeyenleri yani kısaca sizin deyiminizle aykırı olanları cezalandırmamız mı gerekiyor? Unutmayın ki siz de bir başkasına göre aykırısınız.

"fakat benim egzozumdan çıt çıkmıyor" bu hiç önemli değil. Çıt çıkmasa da ucunda çift kafa var mı yok mu? Var ise bu ceza kapsamındasınız.
    Öyle uygun dille anlatırım falan diye de düşünmeyin hiç. Arkadaşım yalvarmış ayaklarına kapanmış

Neyse niyetim konuyu kişisel atışmaya çevirmek değil.

Bu arada konuda fotoğraf isteyen arkadaşlar olmuş. Arkadaşım yarın çekip bana gönderecek bende konuya eklerim herkes inceler.

McKrop - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Orcun_Simsek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kırmızı arabalar da yasaklansın mesela. Sevmiyorum kırmızıyı huzurumu bozuyor.
    Bu ciddi bir rahatsızlık doktora görünmelisin psikolojin hiç iyi değil inanki. Benide anlamamakta ısrarcısın bak tekrar söylüyorum; TOPLUMUN, bir bütün halinde yaşayan insanların, refah ve huzurunu bozan, insanları rahatsız eden, haklarını işgal eden, haksızlık yapılan her nasıl bir aykırılık varsa... Sadece düpedüz aykırılık değil huzur kaçıran, rahatsız eden aykırılıktan bahsediyorum. İsteyen istediğini dinler, giyer, düşünür kimseyi ilgilendirmez. Kendi kendine istediğini yap ama senin yaptığın bir durum toplumun huzurumu kaçırıyor, rahatsız ediyorsa ben ona karşı çıkarım. Tıpkı araç egzozlarının toplumu rahatsız edip bir bütün olarak gelişmiş toplum olmamızı engellediği gibi. Senin bireysel rahatsızlıklarını, toplum olarak genelleyemezsin.

Cam filmi var arabalarımda bu durum toplumun huzurunu kaçıran bir durum değil. 1 numara cam filmi kullanıyorum ön cam hariç. Bu konu yasaklandığı içinde tepkiliyim. Ses çıkmayan egzozuma yazılan ceza varsa o polisin yaptığı hatadır. Yanlış ceza vermiş olur. İnsandır hata yapar. Durumu izah eder yoluma devam ederim ayaklarına kapanacak bir durum değil.

Lütfen yazdıklarımı tekrar oku, aykırılık diye bahsettiğiniz şey toplumsal özgürlük. Türkiye Cumhuriyeti'nde herkes, belli sınırlar çerçevesinde özgürdür. İstediğini giyer, istediğin müziği dinler, istediğin modifiye parçasını arabana takar, dilediğin ayakkabıyı giyersin toplumu rahatsız etmeden.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Caddeye cikamiyoruz, oturamiyoruz. Pist harici egsoz yapan, sagda solda egsoz bagirtan ne kadar insan varsa bencildir saygisizdir, ortadogu vatandasidir. Daha agirda konusurum da,Lamisi cimisi yok karsinda ki insani rahatsiz edecek kadar egsoz sesi yapiyorsan bencilsin, saygisizsin.
    Ne insanlar tanidim ben cocuk rallici, her hafta sonu ya yarisma da ya da ozel araciyla pistte.
    1 kere bile sokakta, otoparkta, pist disinda egsozlu arabaya bindigini, egsoz actigini gormedim.

Araba egsozundan, motor egzosundan bagirarak konusuyoruz artik.
    Sile'de gecen deniz kenarinda balik yiyoruz, denize sifir limanin icerisindeyiz.
    Ökuz oglu okuzlerden chopper alinca ve 5 abaza bir araya gelip kendini sons of anarcy sananlar limanda ya limanda denize sifir insanlar huzur bulmaya gelmis, sehirden kacmis itoglu itler nasil bagirtiyorlar motorlarini.
    En son kalkip gidip soyledim, adam bana motor kullanamiyorsunda bizi mi kiskaniyor musun diyor. S.ker misin sabaha mi birakrsin tek hucreli primati. itoglu itin hayatta ki tek basarisi motor kullanmak.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gt30 lu arabaya hangi arabanın orijinal egzosunu takabilirim? bi yardımcı olur musunuz?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vay arkadaş yorumlara gel ya Sanırsın herkes arabasını fabrikadan çıktığı gibi kullanıyor.

Yasak kardeşim yasak !
    Cam filmi de yasak , geniş taban jant & lastik de yasak , ekstra yapılan müzik sistemi de yasak , arabayı basmak da yasak , egzoz da yasak , lip de yasak. Egzoz yüzünden abuk bir ceza yiyen adamın yanında durmayacaksan deldiğin 40 yasak için de ağzını açıp konuşmayacaksın. Cam filmi yasaklandığında tepki göstermeyeceksin. Paşa paşa gidip söktüreceksin cam filmlerini. Gidip söktüreceksin o geniş taban lastiklerini. Takmayacaksın o lipi arabana. Kullanmayacaksın subwoofer. Kat iptali de yaptırmayacaksın. Onlar toplumu rahatsız etmiyor demeyeceksin. Yasak bunlar da yasak.

Egzoz sevmiyor olabilirsin. Bende o bahsedilen tipleri sevmiyorum. Ama bu haksızın yanında durmanı gerektirmez. Egzoz ezelden beri yasaktı zaten. Yakaladığı zaman cezayı yazar arabayı parka çekerdi. Bunda zaten değişen bir şey olmadı. Olay şu ki ekstra ve hiç olmaması gereken 2500 liralık bir ceza peydah oldu. Asgari ücretin 1500 lira olduğu ülkede egzoz için 2500 lira ceza gönderemezsin kardeşim. Adamın 2 aylık maaşını alamazsın elinden tek seferde.

Yorum yazanların tomar tomar parası olabilir ama sokaktaki adamın parası yok. Bankadan 36 ay - 48 ay vade ile bir araba alıyor. Asgari ücretinden arttırdığı 3 kuruş parayla arabasına bir şeyler yapıyor. Oldu olacak adam alması satması yasal olan egzozu arabasına taktı diye adamın arabasını alsınlar ellerinden. Evine haciz falan da göndersinler.

Yasaklayacaksın o zaman egzoz alım ve satımını. Ülkeden komple kaldıracaksın ses çıkaran egzoz mevzusunu. Onuda yapmıyor. bir egzozdan 4-5 sefer vergi alıyor. Sonra takan adama ceza yazıyor.

Arabaya takılması yasak olan her aksesuarın ülkeye girişini , alımını , satımını yasaklasana. Yasaklayamazsın yemez. Çünkü milyonlar dönüyor bu işte.

Alması - satması yasal olan bir egzoz için bir insana 3000 lira para ödetmek nedir bana bir insan bunun mantığını açıklasın ya. Asgari ücretin 1500 lira olduğu bir ülkede LEGAL olan ürünü kullandığı için 3000 lira almanın neresi hak bunu açıklayın bana.

Kimse ağzını açıp lambolara ferrolara laf etmiyor. Adam bir egzoz takıyor toplum huzurunu bozuyor ama en az o egzoz kadar ses çıkaran arabalar bozmuyor nasıl oluyorsa.

Forumda yorumlar yapılıyor şu arabanın sesi şöyle tatlı geliyor böyle tatlı geliyor. Şu araca maşallah bu araca maşallah. Bakıyorsun araca ortalığı yıka yıka geziyor. headers + düz boru + varex kombini var. Kimse ağzını açıp laf etmiyor. Bu ülkede ses çıkarmayan fabrikasyon gezen s2000 mi var. Önünden bir s2000 geçince ağzı açık ayran delisi gibi izliyorsun. Ama egzozlu bir bmw yada corsa geçtiğinde bık bık bık bık. Arabanın değeri artınca çıkardığı ses daha mı az bozuyor toplum huzurunu. Milletin egzozuna laf ediyorsan ortalığı yıkarak geçen bir supersport gördüğünde de ağzını açıp izlemeyeceksin. Ona da söveceksin. İkili oynamayacaksın kardeşim. Yanarlı dönerli olmayacaksın.

Bizim millet böyle dar fikirli olduğu sürece , bana dokunmayan yılan bin yaşasın modunda olduğu sürece , yapılan her şeyi kabullendiği sürece bu ülke bir adım ileri gitmez. Bizden bir halt olmaz. Her daim böyle bi tarafımıza sokarlar biz de razı oluruz.

Adamlar 1 sene önce cam filmi serbest dedi. Herkes gitti cam filmi yaptırdı. Para harcadı bilmem ne yaptı. Kalktılar şimdi cam filmi yasak diyorlar. Kusura bakmayın ama buna ta*ak geçmek derler halk arasında. Devlet vatandaşıyla resmen geçiyor.

Ah keşke şu cam filmine de 5000 lira ceza kesilse. Keşke şu geniş taban jant & lastik kullananlara da 7000 lira ceza yazılsa.

Neyse ya daha fazla uzatmayacağım. Bu konu da aynı siyaset gibi. Konuşuyorsun konuşuyorsun boş. Kimsenin fikrini etkileyemiyorsun. İlla başına bir şey gelmeden bir kazık girmeden aklı başına gelmiyor. Daha fazla yazmayacağım.
    Saygı ve sevgi ile.

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Orçun belki %bimilyon haklı olabilirsin, yinede yazdığın birşey dikkatimi cekti ben 5+ maaşla arabamı sattım sırf şu zamları protesto olsun diye araba almıyor taksi otobüs minibüs kullanıyorum, eğer asgari ücretle hala 36 48ay gibi kredilerle araba alan varsa o arkadaşlara saygı ve selamlarımı iletiyor ve bu millet demek ki hak ettiği gibi yönetiliyor diyorum
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

EOZDAG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Orçun belki %bimilyon haklı olabilirsin, yinede yazdığın birşey dikkatimi cekti ben 5+ maaşla arabamı sattım sırf şu zamları protesto olsun diye araba almıyor taksi otobüs minibüs kullanıyorum, eğer asgari ücretle hala 36 48ay gibi kredilerle araba alan varsa o arkadaşlara saygı ve selamlarımı iletiyor ve bu millet demek ki hak ettiği gibi yönetiliyor diyorum
    Abi burada herkes araba seviyor ama herkesin geliri yüksek değil asgari ücreti olan adam da araba sevgisini, bu hobisini gerçekleştirmek için dişinden tırnağından arttırıp bişeyler koymaya bakıyor. Memlekette 20 liranın altına araba olmadığı için 36ay - 48ay vade bişey değil bence. Baktığın zaman 2000liraya geçinmeye çalışan adam ayda 500 lira ayırsa 36ayda sadece 18bin lira yapıyor. (Ha 5lira maaşla 500binlik olmaya çalışan var onları ayrı tutarak söylüyorum )
    123d

B-Devi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şimdi egzozu bi tarafa bırakıp yazıyorum. Benim arabam gaza yüklenince çoğu abarthlı arabadan çok ses çıkarıyor. Orta/son susturucu orjinal taktım. Farzı misal beni polis çevirse, ses çıkıyor diye kitlese 3.000 TL cezayı, çekse arabayı parka, alsa ehliyetimi, muayenemi de iptal etse bana maliyeti en az 4.000 TL olacak. Yaparlar mı? Yaparlar! Sorum şu; ben hakkımı nerede ve kimde arayacağım? Var mı öyle bir merci?
    M50b30 - Bumblebee...

chevelle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cezayı neye göre kesiyor? elinde desibel ölçen bir cihaz mı var? Büyükçekmece'de orjinal egzozuyla ceza yedi arkadaşım. araç 94 astra f gsi. Orjinal egzozuna hayır bu sonradan yapma abarth egzoz dedi yazdı adam. Antalya'dan biri bir roll sayfasında direk çevirme sırasında video paylaşmış, adama egzozdan ve yaydan ceza yazıyorlar, tüm susturucular takılı, egzoz orjinal, araba leylek gibi havada. Aga napıyosun desen, ben yazarım git mahkemede çöz diyecek, buna bir çözüm yok mu peki? Herkesin bu kadar vakti yok ki mahkeme mahkeme koşsun.
    İşini hakkıyla yapsınlar, desibel ölçsünler, emisyon ölçsünler, ondan sonra kessin cezamızı. Alkol kontrolü yapmadan alkollüsün diyip ceza yazılabilir mi? Bana göre bir farkı yok.

EfeTopcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hadi eksozu filmi falan geçtim de, arabanın yere yakın olup olmamasında kime ne giren çıkan var da ceza yazılıyor?
    38 EF 562 - Civic 1.6i Es --- 38 NZ 916 - 91 Civic EF
    38 BA 452 - Citroen C3 1.4 HDI
    38 YR 172 - Peugeot 307 1.4 HDI
    38 UC 379 - 2008 Polo 1.4 TDI --- 38 JK 099 - Citroen C2 1.4 HDI

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şu cezayı yiyipte makbuzunu bize gösterebilecek bir kişi yok mu

ErkanCanS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Önceden bende tıpkı sizin gibi düşünüyordum. Şu anda ağır vasıta servisinde çalışıyorum . 55 personelimiz var. Genel Müdüründen çırağına herkes haftada 6 gün 11 saat mesai atıyor. Genelde ek mesailerde oluyor gecelere kadar çalışıldığı oluyor. İşletmede 8+ maaş alanda var 1.800 alanda.. Herkesin ortak noktası otomobil. Bu insanlar bu çalışma temposuyla hayatı yaşıyorlar mı sizce ? 2 lira değilde 25 lira maaş alsa yaşayabileceği sosyal hayat ne olabilir. Maalesef toplumumuzun genelinde düşük gelirli bireyler için iş hayatı böyle işliyor. Cumartesi-Pazarı tatil olan asgari ücretli çalışan var mı bilmiyorum. Bu insanlar yaşadığını anlamak adına kendilerine otomobil , iphone gibi şeyler alıyorlar. Bu bence tamamen psikolojik ve ben artık bu tür insanları suçlayamıyorum .
    DÜNYADA İKİ BİLİNMEYEN VARDIR.BİRİ KUTUPLAR , DİĞERİ TÜRKLER.. Albert Sorel

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler