User Tag List

Sayfa 4/6 İlkİlk ... 23456 SonSon
107 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: Sehirler arasi yollarda , yeme - icme.

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Şu konuya bir güncel çekeyim.
    Geçen hafta başında Çorlu'da işim vardı; nerede köfte yesem diye google hazretlerine sordum karşıma Birtat ve Özcanlar çıktı. Önce Birtat'a bakayım dedim, öğlen saatinde içeride kimse yoktu bende Çorlu'nun giriş-çıkışında (havaalanı tarafı) Opet'in yanında Özcanlar Köfte'ye gideyim dedim. Otopark diye akaryakıt istasyonun sahasını kullanıyorlar, millet utanmasa pompaların olduğu yerlere bile otomobil bırakacak, içerisi iğne atsan yere düşmeyecek kıvamdaydı. Mercimek çorbası, tekirdağ köfte ve peynir helvası sipariş ettim. Sadece çorba ve yanında gelen ekmeği beğendim.
    Köfte malesef bol baharatlıydı ve et tadı yok gibiydi, sanki köfte görüntüsünde baharat yedim. Görsele güvenip peynir helvasıda sipariş etmiştim ama garsona lütfen üzerine dondurma koymayın dedim, inat gibi dondurma ile geldi dedim bu ne, abi bu maraş dondurması dedi. Peynir helvası malesef benim damak tadıma hiç uygun bir tatlı değildi. Dondurmanın da maraş dondurması olmadığını da söylememe sanırım gerek yok.

Geçen gün de Gemlik'de işim vardı, ne zaman yolum düşse İmam Aslan tesisinde İskender yerim, bu seferde gideyim İskender yiyeyim dedim. Öğlen arası için biraz erken saatte oradaydım (11:40), benden başka kimse yoktu ama döner iskender olmaya hazırdı. Sipariş verdikten kısa bir süre sonra İskender geldi. Ben tabi sanki ilk defa iskender görmüş gibi çoktan ağızımı sulandırmış vaziyetteydim ve iskender'e taktım çatalı. Çiğniyorum ama garç gurç sesler geliyor. Kokusuda çok affedersiniz ama etten başka herşeye benziyordu. Garsona seslendim, bu yediğim et değil et görüntüsünde kauçuk herhalde dedim; pardon diyerek aldılar 10dk sonra yenisini getirdiler. Binbir özürler dilendi, döneri kesen usta da normalde şöyle yapardım böyle ederdim diye anlattı, özür diledi ama ikinci gelen iskender'de malesef ilk gelen kadar olmasa da kötüydü.
    Yıllar önce Susurluk'daki şubeye gitmeye töğbe etmiştim. Ders almıyorum sanırım, bir sefer Bursa'da otoban yanında Endülüs AVM'de İskender İskenderoğlu'nda İskender yedim Gemlik ve Susurluk'daki kadar kötü değildi ama güzel de değildi. Sonuç; İstanbul'da sadece Şaşkınbakkal şubesi güzel yapıyor Fulya, Susurluk, Bursa ve Gemlik'deki şubelerde malesef aradığımı bulamadım.
    Bu arada, İskender İskenderoğlu'nda (Gemlik şubesi) 1 porsiyon (içinde var yok 100gr et) 42 TL

ERK_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @imprezaWRC
    son 6 aydır hiç yemedim ama normalde bursa'da iskender yediğim tek yer İskender İskenderoğlu Endülüs avmdeki şubesiydi;
    orası da mı bozdu yani??

Bu cumartesi günü, Ankara-Adana-Gaziantep-İskenderun (Arsuz) yolculuğuna çıkıyorum.
    Ankara'da 1,
    Adana'da 1,
    Antep'te 2 ve
    Arsuz'da 4 gece kalacağım.

Tavsiyeleri bekliyorum.

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bursa tarafına giderken yalova kavşaktaki Sepetçioğlu. Gerdan çorbası oldukça iyidir.
    Burdur küçük sanayide şişci hasan var. 1.5 porsiyon şiş köfte sonrasında kaymaklı kadayıf yiyin. Üzerine koyulan kaymak özel mandırada yapılıyor kolay kolay öyle lezzet bulamazsınız, fiyatlar uygun.
    Yol üstü yeri değil ama Antalya 7 memet.
    Kokoreç efsane güzel, oğlak eti sezonunda giderseniz kesin deneyin, birde özel peynirli salataları var oda tavsiye, mücver de şahaneydi. kabak tatlısı çok öneriliyor ama çok bir esprisi yok ona bayılmadık ama haricinde tüm yemekleri biz çok beğendik hatta 2 gün üst üste gittik.

free-hifi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu konuya bir güncel çekeyim.
    Geçen hafta başında Çorlu'da işim vardı; nerede köfte yesem diye google hazretlerine sordum karşıma Birtat ve Özcanlar çıktı. Önce Birtat'a bakayım dedim, öğlen saatinde içeride kimse yoktu bende Çorlu'nun giriş-çıkışında (havaalanı tarafı) Opet'in yanında Özcanlar Köfte'ye gideyim dedim. Otopark diye akaryakıt istasyonun sahasını kullanıyorlar, millet utanmasa pompaların olduğu yerlere bile otomobil bırakacak, içerisi iğne atsan yere düşmeyecek kıvamdaydı. Mercimek çorbası, tekirdağ köfte ve peynir helvası sipariş ettim. Sadece çorba ve yanında gelen ekmeği beğendim.
    Köfte malesef bol baharatlıydı ve et tadı yok gibiydi, sanki köfte görüntüsünde baharat yedim. Görsele güvenip peynir helvasıda sipariş etmiştim ama garsona lütfen üzerine dondurma koymayın dedim, inat gibi dondurma ile geldi dedim bu ne, abi bu maraş dondurması dedi. Peynir helvası malesef benim damak tadıma hiç uygun bir tatlı değildi. Dondurmanın da maraş dondurması olmadığını da söylememe sanırım gerek yok.

Geçen gün de Gemlik'de işim vardı, ne zaman yolum düşse İmam Aslan tesisinde İskender yerim, bu seferde gideyim İskender yiyeyim dedim. Öğlen arası için biraz erken saatte oradaydım (11:40), benden başka kimse yoktu ama döner iskender olmaya hazırdı. Sipariş verdikten kısa bir süre sonra İskender geldi. Ben tabi sanki ilk defa iskender görmüş gibi çoktan ağızımı sulandırmış vaziyetteydim ve iskender'e taktım çatalı. Çiğniyorum ama garç gurç sesler geliyor. Kokusuda çok affedersiniz ama etten başka herşeye benziyordu. Garsona seslendim, bu yediğim et değil et görüntüsünde kauçuk herhalde dedim; pardon diyerek aldılar 10dk sonra yenisini getirdiler. Binbir özürler dilendi, döneri kesen usta da normalde şöyle yapardım böyle ederdim diye anlattı, özür diledi ama ikinci gelen iskender'de malesef ilk gelen kadar olmasa da kötüydü.
    Yıllar önce Susurluk'daki şubeye gitmeye töğbe etmiştim. Ders almıyorum sanırım, bir sefer Bursa'da otoban yanında Endülüs AVM'de İskender İskenderoğlu'nda İskender yedim Gemlik ve Susurluk'daki kadar kötü değildi ama güzel de değildi. Sonuç; İstanbul'da sadece Şaşkınbakkal şubesi güzel yapıyor Fulya, Susurluk, Bursa ve Gemlik'deki şubelerde malesef aradığımı bulamadım.
    Bu arada, İskender İskenderoğlu'nda (Gemlik şubesi) 1 porsiyon (içinde var yok 100gr et) 42 TL
    BİRTAT köfteye kimse gitmesin zaten neye benzediğini ben bile bilmiyorum tekirdağlı olarak. özcanlarda maalesef fabrikasyon oldu. ali gibi ali de fabrikasyondan sonra bitti. özcanların lezzetli köftesi tekirdağ merkez çarşının içinde küçük 2 katlı dükkan abdi özcandır. onun dışında ben tekira avm nin üstünde köprübaşı kokareç köfte ye giderim arada salaş bir dükkan.

johnie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçen geliboluda bir yarış/etkinlik için gitmiştik. Dönüşünde grupta ki bir tanıdık, size çok güzel bir SATIR-ET yedireceğim dedi daha önce hiç yememiştim ve ne olduğunu bilmiyordum.

Ozen Et Restaurant 0284 763 70 30

ÖZ-EN et lokantası, Çanakkale/Tekirdağ yolunda - Yenimucahir köyü
    maps linkini de aşağıda bırakıyorum, yol güzergahından geçerseniz kesinlikle deneyin, efsane..
    Google Maps
    Alıntı Birkan61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cümleten hayırlı cumalarınız olsun

Vergi kaçırıp cumayı kaçırmayan cemaati müslimlerede selam olsun

johnie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ERK_RS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @imprezaWRC
    son 6 aydır hiç yemedim ama normalde bursa'da iskender yediğim tek yer İskender İskenderoğlu Endülüs avmdeki şubesiydi;
    orası da mı bozdu yani??

Bu cumartesi günü, Ankara-Adana-Gaziantep-İskenderun (Arsuz) yolculuğuna çıkıyorum.
    Ankara'da 1,
    Adana'da 1,
    Antep'te 2 ve

Tavsiyeleri bekliyorum.
    Antep'de standart, Zeugma müzesi arkası Halil Usta
    Merkez de Koçak baklava.
    tatlı için bir de Zeki İnal' ı tavsiye ederim.
    Ben, İmam Çağdaş'a hiç gitmedim, sanırım gitmemde
    Alıntı Birkan61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cümleten hayırlı cumalarınız olsun

Vergi kaçırıp cumayı kaçırmayan cemaati müslimlerede selam olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    171 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @imprezaWRC
    orası da mı bozdu yani??

Ankara'da 1,
    Adana'da 1,
    Antep'te 2 ve

Tavsiyeleri bekliyorum.
    Ankara-Aksaray istikameti Aksaray’a 5 km falan kala Has Döner & Iskender çok beğeniyorum her yönden de olumlu diyebilirim tavsiye ederim

Aksaray-Adana istikameti eski yol şekerpınarı/pozantı mevkiinde ( otobandan giriş/çıkış mevcut ) 2 restoran var akarsuyun yanında , pirzola ve yöresel yoğurt yine tavsiye ederim senelerdir aynı kalitede

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    @imprezaWRC
    orası da mı bozdu yani??

Ankara'da 1,
    Adana'da 1,
    Antep'te 2 ve

Tavsiyeleri bekliyorum.
    Endülüs'deki Gemlik'teki kadar değilse de malesef kötüyüdü. Çok vaktim olduğunda, Bursa Kent Meydanı karşısında Cemil & Cemal Usta Uludağ Kebapçısı'na gidiyorum. Adamlar bu zamana kadar hiç lezzeti bozmadılar. Porsiyonları, diğerlerinden bir tık daha büyük ve daha doyurucu ama ben hazır gitmişken 1 porsiyon ile yetinmeyip hep 2.porsiyonu da sipariş ediyorum. 1+1 yemeden gitmişliğim yok
    İskender İskenderoğlu'nda özellikle Gemlik ve Endülüs şubelerinde et bildiğin baskın şekilde koyun-kuzu-keçi artık her neyse ondan kokuyordu. (ortaya karışık) Mesela, Fulya'daki şubeleride malesef her zaman aynı kalitede ve lezzette et getirmiyor. Bir sefer eşimle sırf kokusundan iskenderi geri göndermiştik, bir daha da yolumuz düştüğünde aç kalırım daha iyi diyerek yola devam etmiştik. Fulya şubesi benim kara listede, artık Gemlik şubesi ve Endülüs şubesi de kara listede.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı free-hifi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    BİRTAT köfteye kimse gitmesin zaten neye benzediğini ben bile bilmiyorum tekirdağlı olarak. özcanlarda maalesef fabrikasyon oldu. ali gibi ali de fabrikasyondan sonra bitti. özcanların lezzetli köftesi tekirdağ merkez çarşının içinde küçük 2 katlı dükkan abdi özcandır. onun dışında ben tekira avm nin üstünde köprübaşı kokareç köfte ye giderim arada salaş bir dükkan.
    Birtat'a gitmediğim isabet olmuş. 80 tane yere şube açınca haliyle merkez yeri hariç herşey fabrikasyona dönüyor. Köfteci Yusuf'da malesef öyle, bana göre o köfte değil zaten kesin baharat bulamacı yediriyorlar. Birşey bu kadar hızlı pişip müşteri önüne geliyorsa bence biryerlerde sıkıntı vardır. Köfteci Yusuf'da bir sefer köfte ve ekmek tatlısı yedim bir daha da kapısıdnan geçmedim. Tatlıdan bir lokma alıp hemen bırakmıştım, tatlıyı yerken boğazın yanıyor, belli işte %100 şeker yerine kesin şurup kullanmış.

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Birtat'a gitmediğim isabet olmuş. 80 tane yere şube açınca haliyle merkez yeri hariç herşey fabrikasyona dönüyor. Köfteci Yusuf'da malesef öyle, bana göre o köfte değil zaten kesin baharat bulamacı yediriyorlar. Birşey bu kadar hızlı pişip müşteri önüne geliyorsa bence biryerlerde sıkıntı vardır. Köfteci Yusuf'da bir sefer köfte ve ekmek tatlısı yedim bir daha da kapısıdnan geçmedim. Tatlıdan bir lokma alıp hemen bırakmıştım, tatlıyı yerken boğazın yanıyor, belli işte %100 şeker yerine kesin şurup kullanmış.
    Köfteci yusuf meşhur dediler, bir kere gittim denemek için. Köfte bildiğin lastik gibi, baharattan boğazım yandı. 45 dakikada falan geldi heralde servis.
    Yedikten sonra resmen garsonlar "kalksalar da başkaları da otursa" diye bekliyor.
    Buna rağmen full çekiyor, yer falan olmuyor çoğu zaman. Fiyatı da piyasaya göre pahalı gibi sanki. Ben bu ülkede bu işleri hiç anlamıyorum gerçekten

yigitblr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gelibolu feribot iskelesinde ki seyyar kokoreççi gerçekten efsanedir. Yolunuz düşerse kesin yiyin bi yarım

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @imprezaWRC
    orası da mı bozdu yani??

Ankara'da 1,
    Adana'da 1,
    Antep'te 2 ve

Tavsiyeleri bekliyorum.
    Antep'de tatlı için doğru adres Zeki İnal.
    imzasız..

MeRtCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ankara - Ayvalık arası yeme içme tavisyleri nelerdir ?

serkanokan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MeRtCaN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ankara - Ayvalık arası yeme içme tavisyleri nelerdir ?
    Abi Bursa girişinde otobandan gitmeyip şehiriçinden gidersen Yörsan AVM'de Kayhan Köftecisi var.
    Bursa şehiriçinde girmezsen Susurluk'ta Yörsan'ın dinlenme tesisleri var. Double cheeseburger favorim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yigitblr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gelibolu feribot iskelesinde ki seyyar kokoreççi gerçekten efsanedir. Yolunuz düşerse kesin yiyin bi yarım
    hemen orada ki ilhan resturant da baya iyidir balık ve mezeler için

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Grimlord Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Köfteci yusuf meşhur dediler, bir kere gittim denemek için. Köfte bildiğin lastik gibi, baharattan boğazım yandı. 45 dakikada falan geldi heralde servis.
    Yedikten sonra resmen garsonlar "kalksalar da başkaları da otursa" diye bekliyor.
    Buna rağmen full çekiyor, yer falan olmuyor çoğu zaman. Fiyatı da piyasaya göre pahalı gibi sanki. Ben bu ülkede bu işleri hiç anlamıyorum gerçekten
    Kıyamet kadar şubesi olan yemek yerlerine hiç bulaşmamak lazım. Her avm'de olan Günaydın Et Lokantası'na da hiç bulaşmıyorum. En son 1 sene önce köfte yedim, 30dk sonra da köfte beni yedi. Zaten, köfte değilde, köfte görüntüsünde vıcık vıcık yağ ve baharat yediğimi düşünüyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı serkanokan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi Bursa girişinde otobandan gitmeyip şehiriçinden gidersen Yörsan AVM'de Kayhan Köftecisi var.
    Bursa şehiriçinde girmezsen Susurluk'ta Yörsan'ın dinlenme tesisleri var. Double cheeseburger favorim
    Susurluk'taki Yörsan'da servis hizmetinde kablolar ters bağlı. En yoğun zamanda gittiğimde herhalde 30dk beklerim diyorum, 5dk sonra tost geliyor. Yoğun olmadığında gittiğimde ise 20dk tost beklemişliğim var. Tek başıma olsam, para iadesi isteyip siparişi 40kere iptal ederdim de işte çocuk olunca ya sabır diyerek bekliyorsun. Sipariş geç geldi diye laf sokuyorsun pardon diyen olmuyor.

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Susurluk'taki Yörsan'da servis hizmetinde kablolar ters bağlı. En yoğun zamanda gittiğimde herhalde 30dk beklerim diyorum, 5dk sonra tost geliyor. Yoğun olmadığında gittiğimde ise 20dk tost beklemişliğim var. Tek başıma olsam, para iadesi isteyip siparişi 40kere iptal ederdim de işte çocuk olunca ya sabır diyerek bekliyorsun. Sipariş geç geldi diye laf sokuyorsun pardon diyen olmuyor.
    Abi ülkemize has bir durum o . Bizim sivasta'da döneri meşhur olan 1-2 yer var ,tabağı sanki tezgahtan fırlatarak getiriyor masaya napıcan ,eğitim ve kültür meselesi.
    imzasız..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Köfteci Yusuf ilk çıktığı zaman ucuzdu, porsiyonları büyüktü, full kuyruk yağı ile lezzetli olduğunu sandığınız köfteleri bayıla bayıla yiyordu millet,
    Şubeleşmeye başladı, fiyatlar yükseldi, kalite aynen düşük seviyede kaldı, Yusuf'a gidecekseniz eğer parça et yemeyi tercih etmelisiniz.

İskender kardeşlerin hepsinin kendine ait şubeleri var, tedarik sistemi nasıl bilmiyorum tam olarak.
    Endülüs AVM'de bir kere yedim hiç beğenmedim, İmam Aslan dibi gelmediği sürece hiç üzmedi, Carrefour'daki günü gününe tutmuyor,
    O fiyata kesinlikle daha kaliteli et almaları ve satmaları gerekiyor, 1 tabak doymadığım yemeğe o parayı vermek koyuyor gerçekten,

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler