User Tag List

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
66 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Bebek Koltuğu YARDIM!!!

ogzdnlr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    limiti zorlarmı o konuda birşey diyemem ama be safe'in ürünlerinede bir göz at derim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aylarca araştırma yaptım.
    öncelikle alacağınız koltuk sıfır olmalı(koltukların homolage süresi vardır.
    üretim tarihlerine dikkat edin.
    kılıf yedekleri varmı bakın?
    yazlık kılıf varmı araştırın.
    türkiyede hiç bir firmada güvenlik testleri hakkında bilgi bulamazsınız.
    alacağınız modelleri tek tek belirleyin adac ın sitesinden sorgulayın. videoları izleyin.
    isofix kısmını konuşmaya gerek yok. kesinlikle olmalı
    ben cybex aldım. en üst yanal ve dik koruma onda mevcut. dist. ü facebook sayfasında kampanyalar oluyor.
    9-36 aldıgınız zaman nerdeyse 5 yaşına kadar kullanırsınız.

melihyilmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hepsine teker teker baktım arkadaslar cybex sriona malesef 18 kiloya kadar ben 9-36 arıyorum bir daha para vermemek adına.

Bu arada yeni dogdugunda pusette şimdide chicco oto koltugu var ama rahat etmiyor direk köpük üstüne kumas dikmişler. birde cok terletiyor.
    "Vurur yuze ifadesi,emisyonda hilemi yaptin bitanesi" VW BLUEMOTİON

10 ur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende baya uzun araştırmalarım sonucu recaro young sport hero 9-36 aldım isofix bağlantısı olmadığı için kemerle kullanıyorum benim için kemer olayı daha güvenli geldiği için isofix olayına çok takılmadım ben.

https://www.e-bebek.com/recaro-young...rec-620321310/
    "Hayatta çok az şey iyi bir önden motorlu ve arkadan itişli otomobili kullanmak kadar eğlencelidir."

Mr.K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Valla yanlis anlamayin ama cahil tavsiyesi veriyorsunuz konu basindan beri isofixten kemer daha saglam geliyo vsvs diyerek.

Kemer sabit olmayan biseyi nasil isofix(sabitlemekte) daha saglam olabiliyo ? Olasi bir kaza durumunda kemerin kesikler olusturmasini veya kacirmasindan soz dahi etmiyorum. Isofix denen bir sistem varken artik daha yazmayin isterseniz.

+ olarak bebek koltugu da hic bakmayin zaten gereksiz,minder koyun bitane 2nokta takata alin kemer bide normal kemeri baglayij dediginiz gibi. (Sizin dediginizin aynisini diyorum sakin ola kizmayin) ayni sey.
    - K -

________
    Dr.Ecu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mr.K Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla yanlis anlamayin ama cahil tavsiyesi veriyorsunuz konu basindan beri isofixten kemer daha saglam geliyo vsvs diyerek.

Kemer sabit olmayan biseyi nasil isofix(sabitlemekte) daha saglam olabiliyo ? Olasi bir kaza durumunda kemerin kesikler olusturmasini veya kacirmasindan soz dahi etmiyorum. Isofix denen bir sistem varken artik daha yazmayin isterseniz.

+ olarak bebek koltugu da hic bakmayin zaten gereksiz,minder koyun bitane 2nokta takata alin kemer bide normal kemeri baglayij dediginiz gibi. (Sizin dediginizin aynisini diyorum sakin ola kizmayin) ayni sey.
    araçlarında isofix koltuk bağlantısı olmayanlarda hiç çocuk yapmasın isterseniz.
    "Hayatta çok az şey iyi bir önden motorlu ve arkadan itişli otomobili kullanmak kadar eğlencelidir."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu arada isofix olmayan bir bebek koltuğuna isterseniz isofix aparatıda alabilirsiniz. Birçok markada vardır heralde bu aparatlar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı 10 ur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    araçlarında isofix koltuk bağlantısı olmayanlarda hiç çocuk yapmasın isterseniz.
    Kafalar pırıl pırıl. Hic dusunememistim haklisiniz. Arabayi cocugum icin degismezdim .
    - K -

________
    Dr.Ecu

Wromm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Aynı marka model isofix'li ve isofix'siz olarak üretimleri var (örn. CYBEX Aton 5 + Aton Base 2) aşağıdaki adac listesinin başlarında olduğu için bu örneği verdim. Güvenlik puanlarına bakarsan aynı. Kemer kesikleri konusunda aşağıdaki video'da isofixsiz ve ADAc'tan gayer geçer not alan Bitax Römer King modelinin montajı var. Kemer kesiği nasıl olacak açıklar mısın ?

ADAC Test - Kindersitze

Britax Romer King II Everyday Oto Koltuğu 9 18 Kg Nasıl Takılır? - YouTube
    'barmene fal baktırdım / üç votka kadar / her şey güzel olacak dedi!'

Wromm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Düzenleme olmadığı için ilave yapayım yukarda arkadaşın paylaştığı 9-36 olan young sport hero almak için gidmiştim. Isofixsiz olduğu için değil ama altına ped gibi bir yükseltme süngeri ile kullanınca koltuk 9-18 kg, onu kaldırınca 18-36 kg olduğu için bana sağlıklı gelmedi. Çoçuğun oturma posizyonu ve yatarı az olduğu için özellikle 9-18 kg olarak çok kullanışlı gelmedi.

Tavsiyem 2 ayrı koltuktur.

İsofix gereksiz veya kemer daha güvenli diye bir şey demekte yanlış bence. Kaliteli markaların çoğu modelinde ikisi de sunuluyor, önemli olan sizin ihtiyacınız.
    'barmene fal baktırdım / üç votka kadar / her şey güzel olacak dedi!'

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kafalar pırıl pırıl. Hic dusunememistim haklisiniz. Arabayi cocugum icin degismezdim .
    arabayı çocuk için değişmenize gerek yok yukarıda arkadaşın bahsettiği gibi aynı ürünü ister isofix li al ister isofix olmadan al istersende isofix aparatı al isofix yok diye araba değiştirmekte ayrı bir kafa
    ayrıca kemerin kesme olayı nasıl oluyor kemerin çocukla hiçbir alakası yok tamamen arka taraftan çocuk koltuğuna bağlı bir sistem.

STP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu ıs motosıklettekı 500 lıralık kask alıcam ben olayına dondu. kafanız ne kadar degerloyse okadarlık kask alırsınız. cocugunuz ? her yas aralıgı ıcın gereken ne ıse onu alırsınız 9-18 le basladım gerektıgı zamanda 18+kg ıcın alıcam koltuk. bu ısler sakaya gelmez

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı melihyilmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hepsine teker teker baktım arkadaslar cybex sriona malesef 18 kiloya kadar ben 9-36 arıyorum bir daha para vermemek adına.

Bu arada yeni dogdugunda pusette şimdide chicco oto koltugu var ama rahat etmiyor direk köpük üstüne kumas dikmişler. birde cok terletiyor.
    9-36 alan arkadaşlarımın bebekleri maalesef koltuğuna oturmuyor
    9 kg bebek için konforsuz geliyor çocuk mızmızlanıyor ilk başlarda otumayan çocukta bi daha hiç bi koltuğa oturmuyor
    sonra uzun yollar bebekler için çok tehlikeli oluyor allah korusun
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

STP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ınsan yemez ıcmez cocugu ıcın gereken neyse onu alır abı, madden ne zorlukta oldugumu bılırım oglum dogacagı zaman. ama borc harcta olsa en ıyısını aldım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

hemen koltuğumu çöpe atıp çocuğumu mindere oturtucam
    sonuçta cahiliz ve tavsiye veriyoruz
    bizim çocuğumuz can değil araştırmıyoruz biz güvenlik testlerine falan bakmıyoruz
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hemen koltuğumu çöpe atıp çocuğumu mindere oturtucam
    sonuçta cahiliz ve tavsiye veriyoruz
    bizim çocuğumuz can değil araştırmıyoruz biz güvenlik testlerine falan bakmıyoruz

Cok mantikli,tesekkurler.
    - K -

________
    Dr.Ecu

Agent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vay arkadaş, gerçekten şimdi siz kemerin yeterli olmadığını düşünüp izofix bağlantısını yapmış olan tüm bu otomobil üreticilerinden çok daha iyi düşünüp mantıklı kararlar veriyorsunuz öyle mi? Madem kemer isofix ten daha iyiydi ozaman neden izofix gibi bir sistemi geliştirme gereksinimi duymuş olabilir bu insanlar ? 1 marka da yok ben koymam dememiş a dan z ye. ? Amerikayı yeniden keşfetmeye gerek yok yapmayın

brs852 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Besafe ve Römer markalar güvenlik testlerinden yeterli sonuçları almış markalar bunlara da bakabilirsin.

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yeni konu açmayayım diye aratınca burayı buldum. Konuyu okudum. Net yorumlar olmasa da halihazırda bebek arabası - puset - oto koltuğu ihtiyacım var. Bildiğim kadarıyla 147'de isofix bağlantı yok. Neler tavsiye edersiniz tecrübeli babalar? Komple travel kit'ler var bunların hepsini vaat eden ama fiyatlar biraz ütopik gibi. Gerçekten fark ediyor mu? Britax vs iyi diye biliyorum okuyorum. Amazon.de vs dışardan da alabilirim duruma göre. Ama neyi neye göre almalıyım bilmem lazım.

Var mı tecrübelerini paylaşacak
    Alıntı bhb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Memlekette beyaz olup tutulmayan tek şey kedi herhalde

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler