User Tag List

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
59 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Teog KALDIRILDI!!

free-hifi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İman hatip ler teog da başarısız olmuşlar dir

erdem325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    padişahım çok yaşa, aslanım sen çok yaşa, götüyün gılıyıh sen çok yaşa, abi adam çalışıyor ya, bal tutan parmağını yalar, sen biliyomusun o adamda ne kafa var normal bi insan yapamaz abi, banane amg, bunu şeçmyececez de kimi seçecez?, bu yine çalışıyor öbürleri hep yiyordu, cehape zihniyeti, vs vs vs vs....
    akıl olmadan fikir oluşunca toplumda ahanda sonuçları böyle oluyor işte...
    biat toplumu olduk iyice..
    zikmeseler bari..
    If you have no LAG, you have no turbo..

ozyt1000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şimdi Kars' taki başarılı bir çocuk İstanbul'daki iyi bir okula girmek isteyecek. Önce kalkıp istanbul'a gelmek zorunda. Son iki senede iyi okulların yönetimlerinin badem bıyıklılarla değiştiğini göz önüne alırsak, okulun sınavını geçse dahi, mülakatta mutlaka 'inançlı' olduğunu ispatlaması gerekecek. Bu formülde imam hatipliler +5 önde başlayacaklar.

Hani fırsat eşitliği ? Hani dillerinden düşürmedikleri adil düzen ?

Sorarsan herkes eşit ama 'bazıları' daha eşit !

oguz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yeğenler Teog için hazırlanıyorlardı... Çoçuklara cevap veremiyoruz hedefleri olan çoçuklar ancak şimdi hersey belirsiz..
    Onca veli kimse çıkıp noluyor yaw bu böyle olurmu demiyor..?
    En son sınavda binlerce 1. çıkmasından belliydi durum. Sınav bile hazırlayamıyoruz; çoçuklara gelecek hazırlayacağız ve buna inanıyoruz.. eğitim sistemi perte çıktı benim gözümde.. Allah herkese kolaylık Halk istedi saygı duyuyorum...

Not: Farklı başlık açmadan FINDIK için yürüyüş var Ordulu CHP liler (tanıdık isimler var katılmıyor) bile katılmıyor.. Fındık üreticisi zaten katılmıyor.. Ee bu fındık fiyatından mutsuz olan kim o zaman ? Demek istediğim şudurki binlerce aileyi ilgilendiren bir değişiklik 1 saniyede karara bağlanıyor ÇIT yok. Eğitimde amuda kalkma sistemi ve fındıkta üreticinin para vermesi gerekli deyip yasa çıkarsalar onada pekala ÇIT çıkmaz...
    Beyin bedava...

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eğitimci olmadığım halde bu tür değişiklilerin çocuklara zarar vereceğini çok net anlıyorum, Hepimizin çevresinde kardeşi / kuzeni akrabası var.

Bu adamlar o koltuklarda oturup bunu nasıl akıl edemiyorlar aklım almıyor. Bir ülkenin en önemli politikası eğitim olması gerekirken bizde eğitim hallaç pamuğu gibi her gelen tarafından değiştirilip sözüm ona iyileştiriliyor.

Yazık ya vallahi yazık, bir insan her sabah uyandığından gelecekten umudunu biraz daha yitirir mi ? Türkiye de yaşıyorsa yitiriyormuş.

clioGT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu ülkede bi yerlee gelebilmek ya çok şanslıysan, ya da tandııkların varsa. harici artık çok zor.
    okulundan ülke yönetimine kadar herşey keyfi uygulama.
    seni unutmayacağız...

www.hilmisenlen.com

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Parası olan istediği okula gidicek.okullarda rüşvet çarkı resmileşiyor bence.

ama gündem değiştirme,kafa karıştırmada olabilir.

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Padişahım benim yine estirmiş ortalığı.
    imzasız..

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Başarılı imam hatiplerimizin önü açılsın diye teog kaldırıldı beyler . Salak salak kızıyorsunuz siz de . Üniversiteler de eğitim mi veriliyor ? Hep cinsel şeyler yaşanıyor,günahkar yuvalar .
    İmam hatiplerimizin önü açılsın,papaz eriğini imam eriğine çevirelim.
    imzasız..

Vtec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sadece bu fiyasko değil ; Ağustos ayı içinde öğretmen alımı yapılacaktı.Bayramın 4.günü yapılmayacak haberi geldi.Şubata kaldı , o da muallakta. Onca söz verilmesine rağmen son anda kıvırdılar yine.Geçen seneden bekleyenler atanamayanlar var daha.. Onca kadrolu öğretmen açığına rağmen ücretliyle 2/1 3/1 maliyetine açığı asgari ücretle kapatıyorlar.

Bir arkadaşım iyi puan almasına rağmen atanmayı beklerken ücretli öğretmenlik yapmak istiyor. Başvurduğu okulda 1 kadrolu 4 ücretli öğretmen var. Şu an 2 ücretli öğretmen açığı daha var.Müdür milli eğitime bildirmesine rağmen milli eğitim açık yok deyip geri gönderiyor.

Demem o ki onca emeğin karşılığı ücretli öğretmenlik dahi yapamayan belli belirsiz bekleyen yüzlercesi , binlercesi..
    Söylenecek o kadar şey var ki...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ilk sbs ile liseye yerleşen gruptaydım. Her sene stress aile baskısı tarif edilemez. Birde teog cıktı her dönem o stress çekiyor çocuklar.

Bence tek 3 tip lise olmalı Anadolu,Teknik,Yabancı dil ağırlıklı sınavsız geçiş olmalı bitti gitti. Sınav 13-14 yaşında ki çocuk için bence çok erken

Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Evrenoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    an itibari ile resmen açıklandı..
    adamın teki eğitim konusunda hiçbir uzmanlığı olmadan geceden sabaha bir şey diyor
    çevresindekiler anında emir telakki edip uyguluyor

yerine ne geliyor?
    bakıcaz.. daha belli değil..
    hazırlığını buna göre yapanlar... ne önemi var onların..
    yerine gelen daha iyi olacak nasıl olsa..
    ulan teogu da birşeylerin yerine daha iyi olacak diye sen getirmedin mi 3-4 sene önce?
    ama yok sen getirmedin tabi, bir boka benzemiyorsa cehape getirmiştir kesin..
    beyni olmayan zümre bunu da alkışlar şeyhimiz cehapenin bozuk sistemini düzeltiyor diye...

konu içinde geçen fındığa gelince
    tırnak ucu kadar üzülmem üreticiye.. çok bile açıklanan fiyatlar
    hakkını savunmayana, hakkını aramayana, senin yerine senin hakkını arayana destek olmayana, hakkını yiyeni koşulsuz destekleyene az bile bu yapılanlar
    Her bir okulun kendi sınavı olacak. Öyle bir şey okumuştum bir yerlerde.. Ebeveynler çocuklarını hangi okula yerleştirilmesini istiyorlarsa o okulun yaptığı sınava sokacaklar. Tek okul, tek tercih.. Kazandı, kazandı. Kazanamadı, imamhatip..

Bu demektir ki zehir gibi çocuklar hiç bir zaman iyi okullarda okuyamayacaklar. Standart vatandaşın çocukları iyi okullarda okuyamayacaklar. TEOG gibi tercihli yerleştirme sistemi uygun olmadı demek ki birilerine..
    Tabi hakeden çocuğun yerine başka çocuklar "iyi okul" denilen okullara gittikten sonra eskiden "iyi okul" olarak isimlendirilen liseler de artık "iyi okul" olmayacak, olamayacak. Başarı olmayacak çünkü.. Sadece isimleri kalacak.

Bu arada futbolda da yabancı sınırı geliyor. O konuda da görüşlerini bildiren, her konudan anlayan bir başkanımız var şükürler olsun..

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Tayfun.O Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ilk sbs ile liseye yerleşen gruptaydım. Her sene stress aile baskısı tarif edilemez. Birde teog cıktı her dönem o stress çekiyor çocuklar.

Bence tek 3 tip lise olmalı Anadolu,Teknik,Yabancı dil ağırlıklı sınavsız geçiş olmalı bitti gitti. Sınav 13-14 yaşında ki çocuk için bence çok erken
    O dediğin üstün zekalılar ve yetenekliler için oluyor. Senin dediğin ile her okul "adil" davranıp her öğrencisine yüksek puan verirse ne olacak. Merkezi sınavı kaldırırsan o zaman okullar kendi sınavını yapmak zorunda kalır. Okul okul çocuğu gezdirip sayısız sınavlara sokarsın bak o zaman nasıl tahribat yaratırsın.

Herkes bulunduğu mahalledeki okula çocuğunu verecek öncelikde imam hatip derlerse sınavı mumla ararlar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Quantum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Her bir okulun kendi sınavı olacak. Öyle bir şey okumuştum bir yerlerde.. Ebeveynler çocuklarını hangi okula yerleştirilmesini istiyorlarsa o okulun yaptığı sınava sokacaklar. Tek okul, tek tercih.. Kazandı, kazandı. Kazanamadı, imamhatip..

Bu demektir ki zehir gibi çocuklar hiç bir zaman iyi okullarda okuyamayacaklar. Standart vatandaşın çocukları iyi okullarda okuyamayacaklar. TEOG gibi tercihli yerleştirme sistemi uygun olmadı demek ki birilerine..
    Tabi hakeden çocuğun yerine başka çocuklar "iyi okul" denilen okullara gittikten sonra eskiden "iyi okul" olarak isimlendirilen liseler de artık "iyi okul" olmayacak, olamayacak. Başarı olmayacak çünkü.. Sadece isimleri kalacak.

Bu arada futbolda da yabancı sınırı geliyor. O konuda da görüşlerini bildiren, her konudan anlayan bir başkanımız var şükürler olsun..
    İmam Hatip Anaokulu

İmam Hatip Fen Lisesi
    İmam Hatip Meslek Lisesi
    İmam Hatip Teknik Lise
    İmam Hatip Yabancı Diller Lisesi

İmam Hatip Teknik Üniversitesi
    İmam Hatip Üniversitesi

İmam Hatip Ltd. Şti.
    İmam Hatip A.Ş..... vs vs vs

McKrop - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu sistem teog ivir zivir 3 nesili etkiler. 3 nesil 100 yil 1 asir. Gecmis olsun.

Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Kaldırdık peki ne olacak;

Şu anda kimse bişey bilmiyor belki Bakan bile
    Ama ben şunu biliyorum az çok kendini kurtarmış beyaz yaka vs. çocuğunu bi şekilde ucuz pahalı özel okula gönderir kurtarır.
    Zenginler zaten kolej özel üniversite vs sistem dışında sıkıntısız ilerliyorlar
    Geriye kalan parası olmayan ya da ailesi özel okula göndermeyen vs. çocuklar onlar işte sistemin çarklarında ezilerek tek tip vatandaşa dönecek
    Peki okul bitip mezun olunduğunda "dini bilgi" ile yetişmiş teknik ya da genel yetenek konularına sahip olmayan binlerce insan nasıl iş bulaçak nasıl katkı sağlayacak
    Şu anda bulunduğum şirkette işçi alımıda yapıyorum işe başvuranlar arasından seçim yapmak o kadar zor ki yani iş yapacak adam bulamıyoruz.
    B durum daha da kötü olacak malesef

Peki sınav olmalı mı
    Evet olmalı bilenle bilmeyeni iyi öğrenci ile kötü öğrenciyi yetenekli ile yeteneksizi nasıl seçeceğiz
    Eğitim sistemi oturmuş ülkelerde sınavı okulun kendisinin yaptığı sistemler var evet ama ÖSYM de soruların çalındığı bir ülkede liselerin kendi yaptığı sınavlarda hile ya da torpil dönmeyeceğini düşünmek en iyi tabirle saflık olur.

herkes mühendis olamaz herkes doktor olamaz herkes avukat olamaz
    Teknisyende lazım hemşirede mübaşirde
    O nedenle illa teknik ve meslek liseleri yaygınlaşmalı ve hiçbirsey olamayanların oralara gitmesi yerine yetenekli çocukların bu liselere gitmesi sağlanmalı

Neyse özet
    makine mühendisinden milli eğitim bakanı
    doktordan tarım bakanı olan bir ülkede yaşanılanların normal olduğunu düşünüyorum
    Biz daha iyisini alana kadar en iyisi bu

McKrop - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Futbolada el atti reyislerin efendisi. Bilmedigi sey yok ya lanet olsun o kafaya ya kirsin o kafayi

Bilmediğim şey yok! Lanet olsun bu kafaya ya ... - YouTube

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O dediğin üstün zekalılar ve yetenekliler için oluyor. Senin dediğin ile her okul "adil" davranıp her öğrencisine yüksek puan verirse ne olacak. Merkezi sınavı kaldırırsan o zaman okullar kendi sınavını yapmak zorunda kalır. Okul okul çocuğu gezdirip sayısız sınavlara sokarsın bak o zaman nasıl tahribat yaratırsın.

Herkes bulunduğu mahalledeki okula çocuğunu verecek öncelikde imam hatip derlerse sınavı mumla ararlar.
    Abi sen çocuğunu ilk okula kayıt ettirdiğin de sınav mı yapıyorlar aynı sistem devam edecek tek düze lise olacak hangisi kayıt ettireceğin sana kalmış. Çocuğun başaralı değil mi teknik liseye gider yabancı dil yeteneği varsa oraya gider yok işte ben mühendis,avukat olacağım derse Anadoluya gider zaten ne yaparsanız yapın iş çocukta bitiyor. 12 sene özel okula giden var benim aynı dönem üni. den bile mezun olamadı. Çobanlık yapan çocuk 2. oldu mesela.
    Okul eğitim puanı üni sınavına etki etmesin ama okulda görülen derslerden çıksın o zaman gör kim kime puan vermiş ne önemi kalır

Sınavlar yüzünden az mı çocuk intihar etti . Diyorlar ki iyi bi lise olmazsa hayatın kayar vs. 14 yaşında ki çocuğa bu mu söylenir ? Ondan sonra ne oluyor iyi bir üni. olmazsa işsizsin 18 yaşına kadar bir birey bu kadar çile çekmemeli ondan sonra yeni nesil geri zekalı. Çocuğun sosyal hayat 0, kitap okumuyor diye kızıyoruz kitap okuyacak vakitleri yok.

Çocukların harıl harıl at yarışına hazırlanır gibi sınava hazırlanmasını ben istemiyorum şahsen. Çocuğunuz çok iyi bir mühendis,turizm olur patronu liseyi zor bitirmiş olur

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Tayfun.O Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi sen çocuğunu ilk okula kayıt ettirdiğin de sınav mı yapıyorlar aynı sistem devam edecek tek düze lise olacak hangisi kayıt ettireceğin sana kalmış. Çocuğun başaralı değil mi teknik liseye gider yabancı dil yeteneği varsa oraya gider yok işte ben mühendis,avukat olacağım derse Anadoluya gider zaten ne yaparsanız yapın iş çocukta bitiyor. 12 sene özel okula giden var benim aynı dönem üni. den bile mezun olamadı. Çobanlık yapan çocuk 2. oldu mesela.
    Okul eğitim puanı üni sınavına etki etmesin ama okulda görülen derslerden çıksın o zaman gör kim kime puan vermiş ne önemi kalır

Sınavlar yüzünden az mı çocuk intihar etti . Diyorlar ki iyi bi lise olmazsa hayatın kayar vs. 14 yaşında ki çocuğa bu mu söylenir ? Ondan sonra ne oluyor iyi bir üni. olmazsa işsizsin 18 yaşına kadar bir birey bu kadar çile çekmemeli ondan sonra yeni nesil geri zekalı. Çocuğun sosyal hayat 0, kitap okumuyor diye kızıyoruz kitap okuyacak vakitleri yok.

Çocukların harıl harıl at yarışına hazırlanır gibi sınava hazırlanmasını ben istemiyorum şahsen. Çocuğunuz çok iyi bir mühendis,turizm olur patronu liseyi zor bitirmiş olur
    Kimi okullar var Anaokulundan itibaren devam etme şartı istiyor. Anaokuluna alırken bile çocuğu tartıyorlar, olmayacak ise kusura bakmayın diyorlar.

Eğitim sistemi de ezbere dayalı ve bazı okullarda sırf puanlarının ve başarılarının yüksek olmasını istediklerinden çocuklara sabah akşam ödev-sınav kilitliyorlar.
    Hayat zaten sınav, ortalama bir üni.'den mezun olursun baban veya annen sana anahtar teslim iş imkanı da sunmuyorsa, kapı kapı gezip mülakatlara katılıyorsun, orada da insanları bir güzel tüketiyorlar. İnsan psikolojisinden anlamayanlara denk gelirsen intiharda senin için çözüm ise yapacak birşey yok.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler