User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
23 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Presa Canario Kuru Mama Sorunsalı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Presa Canario Kuru Mama Sorunsalı

Merhaba, 4 aylık bir presa canario sahibiyim. İlk mamamız pro plan somonluydu sonrasın da acana heritage puppy large breed e geçtik. Biraz maddi sıkıntı yaşadığım için biraz mama biraz ev yemeği vermeye başladım. Şimdi 17kg luk tekrar acana aldım. Ama bu sefer 300gr mama veriyorsam 200ünü anca yiyor fakat yemekle beraber mamayı karıştırırsam hepsini bitiriyor

STP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yemek lezzetlı gelıyor sıpaya o yuzden oyle yapıyor. sız kuru mamaya devam edeceksenız ac kalsın nasılsa yıyecek.bı kac gune duzelır

TaGo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir köpeğe yemek verirseniz birdaha asla kuru mama yedirtemessiniz. Çok bilidik bir hatadır. Yağlı olan yemeklerimiz onlara daha çekici geliyor. İşiniz kolaylaşsın derseniz bulyonlu su yapıp mama üzerine dökün yine yer. Yada arada bir bulyonlu makarna yapın.

Yemek vermeyi eser ve uzun süre birdaha vermeseniz yine açlıktan mecburen yer
    www.plasti-dip.com adresimizden tüm yeni ürünleri görebilir ve taksitli alışveriş yapabilirsiniz

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    biraz yoğurtla ya da kabuklarıyla beraber haşlanmış yumurta ile beraber verirsen siler süpürür hem de kalsiyum ihtiyacını giderir... pro mamalar efsane pahalı hale geldi ayda 400-500 liralık yiyor sopalar...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet çok pahalı mama o yüzden yemekle katık edip veriyorum. Son kez acana aldım bir sonra ki mama bonacibo olacak acaba direk yemeği kesip mamayamı yönelsem yoksa diğer mamaya geçene kadar yemekle devam mi edeyim. Cevaplarınız için ayrıca teşekkürler. Günlük 2 haşlanmış yumurta yiyor

!KO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    o kadar protein yuklemesı yapmayın enerjısını atamıyorsa deri problemı yasar
    mama yemıyorsa barf deneyın ama mamaya bır sekılde alıstırın
    iyi mama saglıklı kopek

İlker G.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dediğim gibi maması piyasada ki en iyi mama. Köpeklerde genellikle ilk 6 ay belirleyici oluyor. Kimisi yemekle mama yemesi güzel bir şey diyor kimisi asla önermiyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı greatchaos3 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet çok pahalı mama o yüzden yemekle katık edip veriyorum. Son kez acana aldım bir sonra ki mama bonacibo olacak acaba direk yemeği kesip mamayamı yönelsem yoksa diğer mamaya geçene kadar yemekle devam mi edeyim. Cevaplarınız için ayrıca teşekkürler. Günlük 2 haşlanmış yumurta yiyor
    ben de bonacibo aldım ama veteriner ve eğitmenle konuştum iyice inceledik, protein çok düşük tahılı samanı basmışlar... protein takviyesiyle bitirmeye çalışıyorum, ND marka aldım en son hem çok kaliteli hem de fiyat olarak 300 tl civarında, ACANA ben de aldım güzel mama ama 400 liradan fazla piyasası...

vinz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    normal yemeğe alıştırmayın aç kalınca mama yemek zorunda, üzülmeyin. proplan kuzu etli'yi deneyin sevmemesi düşük ihtimal. ilk 1,5-2 sene sadece mama vermenizi öneririm.

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    kuru mamada ver yemekde ver yaşda ver sorun olmaz .. yemesse al mamayı önünden verme ..

verdin misal hepsini yemesse kalanı yemek torbasına geri dök tasda bırakma sakın alışır zamanla orda garanti mamam var zaten diye düşünür..

kısaca ev yemeğide ver kuru mamada yaş mamada ağzı hepsine alışsın ..

kuru mama verdin yemesse al önünden mamayı verme sakın bırak aç kalsın 5-6 saat sonra gene ver zaten o gün koşmuşsa oynamışsa yorulmuşsa illaki karnı acıkır seve seve o mamayı yer.. yemesse gene al önünden bir gün sonra ver illaki yiyicekdir .. zamanla oda idrak edicekdir "dayak bulursan kaç yemek bulursan ye" felsefesini
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yorumlarınız için teşekkürler. ND marka mamada ucuz gibi gözükmüyor 300 lira da büyük para. Yani ona vereceğime acanaya devam ederim. şimdi yemek verirken ekmek atmıyorum sadece yemek ve mamayı karışıtıp veriyorum bayıla bayıla yiyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Temel itaat, ileri itaat, body guard eğitimi

Presa canario sahibiyim şuan 4 aylık. Az çok komutlarımı dinliyor ama ilerde bir sorun olmaması açısından tüm eğitimleri aldırmayı düşünüyorum. İstanbul Anadolu yakasında işini ahlakıyla yapan evladımın psikolojisini bozmayacak bir eğitmen aranıyor. Bilgisi olan varsa iletişime geçsin. Eğitimin başlamasına ortalama 6 ay var fakat araştırmaya şimdiden başlıyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    köpeğinizle ilgili mesajlarınızı tek konu altında yazabilirsiniz. geçen gün açılıp sonra kapatılan aynı cins köpeğin kulağını kestirme konusunuda siz mi açmıştımız?

N0M4dh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    rot sahibi olarak; konu sadece mamanın kalitesi lezzeti vs. değil kendisini aileden dolayı görüyor, bizim odin e biz yemek yerken yanımıza koyuyoruz tabağını yiyor - bizden uzaklaştırınca bırakıyor yanımıza gelip bizden sofra yemeği dileniyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    evet ama konuya verilen cevapları göremeden konu kapatılmış sanırım kulak kesimi yasak olduğundan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eğitim çiftliklerine vermeyin. Freelance olarak çalışan çok iyi eğitimciler var. Onlardan birisi ile beraber program yapın, sizin gözetiminizde eğitim verilsin. Asla ve asla pansiyona bırakıp eğitim verdirmeyin.
    Köpeğiniz erkek mi bilmiyorum ama sakinleşsin ve iyi eğitim alsın diye kısırlaştırmaya kadar götürüyorlar işi. Bundan haberiniz de olmuyor tabi. Köpeklerde sık rastlanan bir hastalık olan “Cryptorchidism (testislerin düşmemesi) hastalığı var bu hayvanın” derler kapatırlar konuyu sizin de haberiniz bile olmaz. Olan köpeğinize olur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    burası sonuçta otomobil sitesi, köpek besleyenler elbette cevap yazacaktır paylaşımlar tek eksende olmamalı...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Quantum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eğitim çiftliklerine vermeyin. Freelance olarak çalışan çok iyi eğitimciler var. Onlardan birisi ile beraber program yapın, sizin gözetiminizde eğitim verilsin. Asla ve asla pansiyona bırakıp eğitim verdirmeyin.
    Köpeğiniz erkek mi bilmiyorum ama sakinleşsin ve iyi eğitim alsın diye kısırlaştırmaya kadar götürüyorlar işi. Bundan haberiniz de olmuyor tabi. Köpeklerde sık rastlanan bir hastalık olan “Cryptorchidism (testislerin düşmemesi) hastalığı var bu hayvanın” derler kapatırlar konuyu sizin de haberiniz bile olmaz. Olan köpeğinize olur.
    Teşekkür ederim bende gözetimim altında eğitim verdirmek istiyorum. Arıyorum işte bu işi yapanları

alihan11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Zak George's Dog Training rEvolution
    - YouTube

bende önümüzdeki hafta köpek sahiplenmeyi düşünüyorum youtube dan arattığımda bu adamın videolarına geldim gayet basit anlatılmış her gün 30 dk 1 saatinizi ayırarak sabırla kendiniz izliyerek eğitebilirsiniz bence zamanınız varsa inceleyin. çok zor değil.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler