User Tag List

Sayfa 1/4 123 ... SonSon
63 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Metamfetamin belası hakkında yardım

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Metamfetamin belası hakkında yardım

Herkese merhaba öncelikle söylemek istiyorum ki konu ''Evrenoz'' evren abi tarafından izin alarak açılıyor.

Çok sevdiğim kuzenim bu uyuşturucu belasına kapılmış. Askerden geldikten sonra kullanmaya başlamış hemen hemen 1 sene oluyor. Biz 3 ay önce farkına varabildik polis bir abimizin yardımıyla. Kendisi halam ile sivas dışında yaşıyor o yüzden haberimiz çok geç oldu. Halam'da çok yaşlı.

Anne baba ayrı büyüdü küçüklüğünden beri,babası alkolikti çok iyi bir insandı ancak 8.kattan düşerek vefat etti. Hayatı travmalarla geçti anlayacağınız. Çok iyi niyetli,kimseye hayır diyemeyen ,kalp kırmayan ,içine kapanık biriydi . Üniversite mezunu mühendis benim yaşlarımda bir kişi ,çalıştığı yerde görevliden çay istemeye bile utanan birisi. Her şeyi içine ata ata şerefsiz arkadaş ortamı yüzünden o zıkkıma başlamış.

Günden güne eriyor,zaten zayıftı giderek zayıflıyor. Cildi yaşlanmaya başlamış . İnternette araştırdığım kadarıyla uyuşturucu illetinin en pislerinden biriymiş.
    Yemek yemiyor,iştah kapatıyormuş zaten pislik. Uyumuyor kullandığı zaman birkaç gün. 4 tane farklı şehirde doktorlara götürülmüş ,ama tabii fayda yok. Kendisiyle konuştuğum da bırakmak istemediğini,ölecekse böyle ölmeyi tercih ettiğini söylüyor.

Tedavilerin faydalı olmayacağını söylüyor,ilaç kullanmayı vs kabul ediyor ama inanmıyor. Arkadaş ortamının ne kadar kahpe,şerefsiz olduğunu biliyor çok da mantıklı konuşuyor ama onların yanına gitmem lazım mecburum diyor.

Bu konuları ailesinde ya da çevresinde yaşayıp çözüme ulaştıran varsa bilgilendirirse sevinirim. Bu konuda iyi bir doktor ya da iyi bir rehabilitasyon merkezi tavsiyeleri varsa alabilirim.

Allah kimseyi böyle bir belaya bulaştırmasın.
    imzasız..

kiraccemal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allah kolaylık versin oldukça üzücü bir durum
    Trafik sigortası, kasko, dask, sağlık sigortası ve tüm sigortacılık işlemlerinizde hizmetinizdeyiz. Dm atarak iletişime geçebilirsiniz.

Muharrem C.80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Demek Türkiyeye de geldi sonunda bende diyordum dünyada bukadar yaygınama burada yok. Meth Abd kırsallarında evde bile gayet kolay üretilebilen çok yaygın bir sentetik bir halisunojen. Bu konuda American menşeili tecrübeler epey fazla Türkiyede çok tecrübesi olmayan bir madde crystal olarak bilinir. Tavsiyem yabancı kaynaklardan ve oralardaki insanlardan bilgi alarak araştırmandır. Allah yardımcısı olsun.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Muharrem C.80 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Demek Türkiyeye de geldi sonunda bende diyordum dünyada bukadar yaygınama burada yok. Meth Abd kırsallarında evde bile gayet kolay üretilebilen çok yaygın bir sentetik bir halisunojen. Bu konuda American menşeili tecrübeler epey fazla Türkiyede çok tecrübesi olmayan bir madde crystal olarak bilinir. Tavsiyem yabancı kaynaklardan ve oralardaki insanlardan bilgi alarak araştırmandır. Allah yardımcısı olsun.
    metam la taş aynı şey değil mi zaten ?

STP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gecmıs olsun anılım. bakırkoy bu konuda ıyı. tavsıye ederım

Muharrem C.80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yusufcan_k Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    metam la taş aynı şey değil mi zaten ?
    Yok aynı şey değil taş, crack cocaine olarak bilinir çeşitleri cochaine, crack cocha ve paco olarak kendisinden çöpüne doğru gider. Meth bambaşka birşey.

TechTurkey Maxi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hiç anlamadığım için googleda bir arama yapıp resimlere bakayım dedim, olay çok korkunç
    insanların öncesi-sonrası resimleri var, inanması güç yani

XoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Allah yardımcınız olsun.

Tedavi merkezi seçiminde çok dikkatli olun. Amatem vs tarzı yerlere yatıp daha beter bağımlı olarak çıkan insanlar var.

Malesef Meth kurabiye yapabilen birinin gerekli malzemeleri sağlayıp evinde dahi yapabileceği tipte bir uyuşturucu. Tamamıyla kimyasal ve uyuşturucular arasında en tehlikeli sıralamasında kafaya oynar.

Metamfetamin - Kristal Meth - En Zararlı Uyuşturucu - YouTube

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

naci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaş çevresine neden bu kadar bağımlı?. Bir ihtimal o çevreden uzaklaştırılırsa zamanla olumlu bir gelişme yaşar sanırım. Çok geçmiş olsun.
    2 Temmuz 1993 unutma / unutturma

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadas cevresi degismesi sart mumkunse sehir. Vucudun belirli yerlerine sirt gibi deri altina takilan ped tarzi bisey var bilmiyorum metamfetamin tedavisinde de kulaniliyor olabilir. Bakirkoy tavsiye edilmis Erenkoyude bi arastirin bence

onurc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hacım cok gecmıs olsun.Anlayamadıgım bi nokta,bu hale gelmesıne sebep olan arkadaslarına neden bu kadar baglı,neden ayrılamıyor,bunu nası böyle kolay söyleyebiliyor.
    Allah korusun bi akrabamın basına gelse , o mevcut çevresını ben yok ederdım herhalde.

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    meth amerika menşeili bir uyuşturucu nationalda discoveryde çok belgeselleri yapılmışdı ..

çok pis bir uyuşturucu hatta dedim türkiyeye gelmemesi çok iyi diye çünkü amerikada bu uyuşturucuyu millet evinin garajında yada bir odasında çok rahat yapabiliyor yani diğer uyuşturucular gibi yüksek bir teknoloji istemiyor labaratuar istemiyor.. kısaca uyuşturucunun meksika cartelleri olsada genelde tam bir dünya genelinde carteli yok..
    zaten en tehlikeli yanıda bu o yüzden amerikada çok yaygın..

ham maddesinide belgeselde izlemişdim çok rahat süper marketlerden alınan ürünlerle yapabiliyorsunuz.. öyle özel bir şeyler aramanıza gerek bile yok.. o zamanlar izlediğimde sevinmişdim iyiki bu meret gelmemiş diye şimdi duyunca şaşırdım..

yan etkisi çok fena halisünasyonlar gördüyor .. nationalda polis 911 kayıtlarında meth bağımlılarının telefon görüşmelerini vermişlerdi tüyleriniz ürperir adam duvarımda devasal bir örümcek yürüyor falan diyor 911 santraldaki kadına bir başkası arabadan arıyor insanlar bana saldırıyor falan diyor halbuki kimse yok bulunduğu yerde.. fena pis bir uyuşturucu Allah korusun hepimizi kimseyide bulaştırmasın..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

alperkirman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kendisi bırakmayı istemedikten sonra ona yardım edebilecek kimse yok
    allah yardımcınız olsun
    Allah Tekdir , Ordusu Türk'dür.

Onamdar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Amatem le görüştünüz mü?
    AMATEM Merkezleri
    Everyday I ** çapuling...

Sadık Özyer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Meth mi kullaniyorum dedi acik acik . 2-3 gun icmedigi bir anda konusmalisin .
    İcerken ne soylersen sana acikca kufur eder.

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Amatem'i kimse tavsiye etmiyor,faydasından çok zararı dokunan insanlar var . Bu zıkkımı birbirlerinden temin ettikleri için mecburen arkadaş ortamına dahil oluyor,kopamıyor.

Babası rahmetli olduktan sonra ,hak sahibi olduğu paranın vekaleti babamdaydı,ama geçen günlerde parasının hepsini vermişler çocuğa neden bilmiyorum ,babam bir bildiğim var dedi.

Gitmiş istanbul'dan kırmızı bitane mazda mx-5 almış 86 bin liraya . Niye aldın olm bu kadar para verdin dikkat et bari dedim,kendime almadım ablamın küçük çocuğuna aldım ona saklayacam,bana bir şey olursa o binsin dedi.

Antalya'da şehirden uzak bir yerde uyuşturucu rahatsızlığı olan kişilerin doğal tedavi yeri varmış. Şu an orayı araştırıyorum.
    imzasız..

by serçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allah kolaylık versin, en kısa zamanda tekrardan sağlığına kavuşur ve iyi olur inşallah anıl çok üzüldüm

TaxiDriver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Meth türkiyede çok uzun zamandan beri var.
    Eroin'i bırakmak, Meth'i bırakmanın yanında çıtır çerez gibi kalır diyenler var
    Tek kullanımda, insanın mutluluk üreten merkezini tamamen öldürüyor ve kendine muhtaç hale getiriyor.
    Google'da meth aramalarında çıkan insan resimlerine çok aldanmayın, Türkiye'de o kadar saf üretim yok.
    Bu tarz ürünler basit labaratuvarda üretilebildiginden, kıtadan kıtaya ticareti olmaz.
    Anlayacagınız, ABD'de meth'i bırakmak, TR'de meth'i bırakmaktan 5 kat daha zordur diyelim
    Çünkü saflık değeri daha yüksek onlarda. Türkiyede daha merdiven altı üretim.
    Tedavi merkezlerinde yapılacak şey, onu idare edecek ilaçlar vermek.
    Onlarında kafası çok hafif gelecek. Fakat merdivenleri yavaş yavaş inmek için tabi bir yol.
    Kişinin iradesi, bünyesinin kuvveti çok önemli etken.

immortalboss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok geçmiş olsun.Ancak şöyle bir şey var.Siz çok çabalasanız da kendi bırakmak istemeden bırakamayacak.
    Veya gerçekten şunu yapıp dış dünya ile irtibatını kesip komaya giriyorsa komaya girene kadar met falan vermeyeceksiniz.En ayık olduğu zaman konuşmaya çalışın derim.Yoksa sizi de kırabilir ne halin varsa gör dedirtebilir.
    Eniştem 49 yaşında alkolden öldü.Alkol bile bir insanı parça parça eritirken bu tür illetler çok daha hızlı eritebilir sanırım.Ne kadar erken tedavi o kadar erken kurtulmak demektir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler